Zombie Apokalypsa (2009)

Po kratkym uvodu se da dohromady skupinka drsnejch poldu se skupinkou drsnejch zabijaku a rozhodnou se dostat ven z panelaku plnyho potvor pripominajicich neco mezi zombikama a upirama. Vse je to radne temny, syrovy a krvavy, takze jsem se docela tesil, co bude nasledovat. Jenze misto toho, aby se furt masakrovalo, tak vetsinu casu zabiraj nekoncici hadky a rev, kdy se postavy neustale o necem dohadujou, chovaj se jak kreteni a neni tu ani jedna, ktera by byla cloveku sympaticka nebo mu na ni zalezelo. Nejbliz k tomu ma asi tlustej, nechutnej dedek s kulometem a sekerou, kterej hazi hlasky a masakrovani si uziva. Takze nebejt toho, ze vic jak pulku filmu vyplnujou pouze otravny hadky, byla by to prijemna jednoducha brutalni jizda s desitkama mrtvol a litrama krve, ale takhle jen 3*.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (TV film)

Cekal bych, ze film o nataceni Cervenyho Trpaslika bude vtipnej a ne jen pouze suchej dokument, jenze bohuzel, u tohohle se clovek moc nezasmeje, zajimavejch informaci se taky moc nedozvi, takze docela zklamani.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Prvni dil je perfektni, odehrava se na lodi a i kdyz herci viditelne zestarli, furt to je ten starej znamej Trpaslik, kdy kazda postava dela presne to, co od ni cekate, jsou tu fajnovy hlasky a skvely fory. Samozrejme to cely pusobi takovym profesionalnejsim a drazsim dojmem s upgradovanejma trikama, ale to nevadi. Takze prvni dil me mile prekvapil. Jenze o to horsi bylo sledovat dalsi dva dily. Kdyz si vezmu, ze se tvurcum podarilo po tolika letech prijit s paradnim dilem a mohli tak vypadat vsechny tri, tak to dost zamrzi. Druhej dil je totiz asi to nejhorsi, co kdy v Cervenym Trpaslikovi vzniklo, absolutne nevtipna blbost, prakticky bez forku a pravdepodobne s narazkama na Blade Runnera, kteryho sem ale videl kdysi davno a vubec me nebavil, takze ty narazky jsem nepobiral. Treti a zaverecnej dil uz precejen s par vtipkama prijde, ale konec je ladenej spis trochu smutne. Takze na jednu stranu je fajn, ze se tahle skvela particka vratila, na stranu druhou, ten druhej a treti dil si nezaslouzily. Ale i tak ty 4* dam.

Can't Smeg Won't Smeg (1998) (pořad)

O nejakym Can't Cook Won't Cook natozpak Harriottovi jsem v zivote neslysel, coz ale ani moc nevadi, tohle je proste takova parodie na kucharsky souteze, kde mame v jednom tymu Krytona a Listera, kde to stoji hlavne na tom, ze je Lister desny prase a v druhym tymu mame ocekavane Rimmera s Kocourem - Dibbleym, ktery bohuzel nejsou moc vyuzity. No a cely je to o tom, jak dle navodu Harriotta neco vari, i kdyz absolutne netusim co, podle ingredienci to vypadalo jak neco mezi kari kuretem a sladkym nakypem. No a samozrejme uvari desnej humus. Vtipy tu stoji ciste na tom, ze vsichni vari jak retardi, coz by nevadilo, banda sympataku z Trpaslika i tak nema chybu, jedinej, kdo to kazi, je samotnej Harriott, kterej si mysli, jak je desne vtipnej, ale pritom to je jen urvanej cernoch, kterej jednu chvily mluvi, jak kdyz ho nekdo nakopal do kouli a hned na to na nekoho zacne rvat a ma to bejt asi vtipny. Nicmene i tak to ty 4* da.

'Red Dwarf' A-Z (1998) (TV film)

Jasne, na jednu stranu se tu clovek v podstate nic (novyho) nedozvi, tohle fakt neni zadnej dokument, jen proste vyber scenek z Trpaslika namixovanej s nekolika rozhovorama se znamejma osobnostma, ktery reknou, jakou maj radi postavu, dil a podobne. I kdyz rozhovory, vzdy z nich vypadnou tak tri, ctyri vety. Jenze proste to jsou skvely scenky ze skvelyho serialu, ktery by v podstate obstaly klidne bez tech rozhovoru. Takze tech 5* to samozrejme da.

Muž ve stínu (2010)

Jedna se o Polanskiho, takze samozrejme kvalitka a po mizernym Twistovi se zase vraci ve velkym. Film nastesti neni prilis politickej, zameruje se hlavne na pana ghost writera, coz je jedine dobre. No a samozrejme postupne zacina na povrch vyplouvat spina a napeti houstnout. A to se nastesti dari Polanskimu udrzovat po celejch tech trochu zbytecnejch 130 minut. Navic vsichni herci bezchybny. Mel jsem s filmem jedinej problem, proste jsem tak nak moc nepobral, co to tam vlastne tak zasadniho resi, kdo co teda vlastne proved a co melo bejt tak zlomovyho na zaverecnym odhaleni. Coz ale zas tak nevadi, jelikoz je film zkratka skvele natocenej, paradne zahranej a po celou dobu napinavej a to, ze to je z myho pohledu lehce o nicem, je detail, kterej mi nezabranil se tech 130 minut dobre bavit.

Po životě (2009)

Tak tenhle debut se Agnieszce fakt poved, uz dlouho jsem nevidel takle pusobivej horor. I kdyz horor, ono to je spis ducharskej thriller a ani to neni uplne presny. Proste takovej docela originalni mix, kde dojde jak na par lehce krvavejch scen, tak na par ducharskejch, ale proste to neni ve vysledku ani jedno. Napad na chlapka, co muze rozmlouvat s mrtvolama taky neni nic buhvijak originalniho, ale tady se to proste tak nejak dobre seslo, ze to zkratka originalne pusobi. Takze jednoduchej, ale silnej pribeh, kde se nakousnou i nejaky otazky okolo smyslu zivota a podobne. Krome ale na horor perfektniho pribehu sazi Agnieszka taky na atmosferu a to ji vychazi na vybornou, od prvni do posledni minuty hutna a stale houstnouci atmosfera se solidnim, i kdyz predvidatelnym koncem, s paradni vizualni strankou, kde obzvlast pohrebni ustav je vyobrazenej opravdu perfektne, vsude bile zdi, cisto, poradek, kontrastni kamerovy filtry. No a pak tu jsou jeste herci, stoji to na hlavni dvojce, coz ale neznamena, ze by treba takovej Long byl spatnej. Jenze ho proste zastinuje Neeson, kterej svyho s mrtvolama mluviciho pohrebaka hraje stylem, ze mu to jednak stoprocentne verite, ale hlavne, ze by to moh bejt hodnej strejda, kterej chce pro kazdyho to nejlepsi, mrtvole vse vysvetli, hezky ji upravi a oblece, ale zaroven by cloveka ani neprekvapilo, kdyby to byl psychopat a zacal rozsekavat lidi na kusy. No a Ricci, krome toho ze hraje slusne, je proste super sexy kocka a je uplne jedno, ze je celej film totalne bleda. A mrtva. Obzvlast, kdyz ma pulku filmu na sobe jen rudou kosilku a druhou pulku je naha uplne. Proste tuhle skoro hororovou lahudku jsem si paradne uzil a jedinej duvod, proc nejdu na maximalni hodnoceni, je ten, ze se celou dobu film tvari, jako ze prijde neco, co da celymu filmu novej smysl, neco zasadniho, co si reziserka nechava do posledni minuty a ono nakonec nic.

The Slammin' Salmon (2009)

No je to od Broken Lizarda, tudiz jsem cekal uchylarnu a taky jsem ji dostal, nastesti je to ale zaroven vtipna komedie. 90 minut o tom, jak banda vice ci mene uchylackejch cisniku soutezi, kdo zkasiruje nejvic penez, takze vsichni zkousi na zakazniky ruzny ochcavky a velkej sef je nekomu neustale vyhrozujici bejvalej boxer v podani genialniho Duncana. Proste naprosto oddychova komedie s bandou uchylu absolutne o nicem, ktera je s pribejvajicima minutama cim dal tim ostrejsi a ja se skvele bavil.

Panika v městečku (2009)

Naprosto nechapu, jak muze mit tahle totalni demence 86%, protoze pitomejsi animak uz jsem dlouho nevidel. Naprosto bezpribehova volovina, kam tvurci perou sice docela originalni, ale zaroven znacne stupidni scenky jednu pres druhou, proste co je zrovna napadlo, to tam narvali a je uplne fuk, ze to je uplna debilita. Animace je sice originalni, ale sledovat divnej mix mezi plastelinou a hnusnejma figurkama neni zrovna nic moc prijemnyho a me proste prisla animace hnusna. Obzvlast, kdyz kuli tomu vsechny postavy chodi, jak kdyby je nekdo mesic nakladal do prdele a jeste meli epileptickej zachvat. Dabing je taky lahudka, tolik upistenejch a homousskejch hlasku se jen tak neslysi. Kdyby to aspon bylo vtipny, ale to fakt ne, nevim no, asi precejen potrebuju trochu vic, nez jen klepajici se a pistejici postavicky, abych se aspon trochu zasmal. Jediny plus je, ze to ma jen 70 minut, dyl bych asi neprezil.

Milionová bankovka (1954)

Na rok vzniku prekvapive docela svizne natocena komedie, ktera sazi krome zajimavy zapletky hlavne na tradicne perfektniho Pecka, kterej svym charisma utahne ke konci uz lehce natahovanej dej a sem tam nejaky to hlussi misto. Takze jsem se nakonec tech 80 minut dobre bavil.