The Gift (2010)

Skvele profesionalne a s dokonalejma trikama natoceny rusky scificko, ktery se ale bohuzel rozjede az v druhy polovine a moc jsem teda nepochopil, co je na tom darku tak zajimavyho. Hodne se mi ale libilo, ze Rusko neni zadny futuristicky, vypada furt stejne, jen se tu motaj roboti a poldove, ktery vypadaj jak z Hvezdnejch Valek. Skoda vlaznejsi prvni pulky, takle jen lepsi 4*.

Out of a Forest (2010)

Uvodni tri a pul minuty jsou lehce o nicem a zachranuje to jen hudba a docela pekne udelany prostredi, protoze ty asi plysovy potvory nevypadaj nijak uzasne a vlastne ani nic moc nedelaj. Ale jakmile prijde na scenu nejakej vlk ci co, tak uz to jede az k skvelymu zaveru.

Pixely (2010)

Vtipnej napad na pixelovskou invazi, kdy se objevujou stary znamy dosovsky postavy typu Pac Mana, Arkanoida, Donkey Konga, Bomber Mana, ale treba i Tetris a postupne meni celej svet na pixely. Takze to je jak prijemna vzpominka na tyhle hry, ktery kdysi kazdej paril, ale zaroven to ma prekvapive povedeny triky. Jen ten konec je zbytecne uspechanej.

The Last 3 Minutes (2010)

Triminutova projizdka zivotem umirajiciho udrzbare, ktera je tocena z vlastniho pohledu, jsou tu vzpominky na jeho detstvi, lasky, kamose i valku, to vse za zvuku paradni sentimentalni pecky. Hodne povedenej kratas.

Silent City, The (2006)

Je to takovy, ze si clovek rika, co z toho. Particka spinavejch chlapku si hraje na vojaky v kulisach rozborenejch domu, ktery maj asi pripominat postapokalyptickou budoucnost a nasledne krvave pochcipaj. Natoceny je to solidne, ale to je tak vsechno.

Mortal Kombat: Rebirth (2010)

Tak tohle me nastvalo, predstavovacka postav, nastineni pribehu, suprova bitka, ktera nepusobi videoherne, ale spis syrove a realisticky a kdyz se to zacne rozjizdet a clovek si rika, ze ted zacne ten totalni narez, tak to skonci. Ale tech 8 minut je paradnich.

Fifty Percent Grey (2001)

Skvelej triminutovej kratas o drsnym vojakovi, co se probere v nebi a jelikoz mu moc nevyhovuje mir a relaxace, zacne to resit s pistoli. Nebudu vykecavat, co se stane, ale ma to slusnou animaci a je to fakt paradni vtipnej napad.

Sexy párty (2002)

Film, kterej v podstate udelal Reynoldse, kterej tady dostal prvni vyraznejsi prilezitost a beze zbytku ji vyuzil se sice na obalu dvd pysni kecem divocejsi uz to nebude, coz mozna platilo v roce 2002, ale dneska je kazda druha dobytkarska komedie daleko vostrejsi, tady dojde jen na neco malo kozicek, sprostejch hlasek minimum a par humusaren, i kdyz je fakt, ze akci s coklem se i dneska vyrovna malo co, to bylo fakt o hozeni savle. No ale i presto to je fakt pohodova zabava, ktera nudi jen minimalne, Penn ve vedlejsi roli si to uziva a je jen trochu skoda toho romanticko-ubobrovaciho zaveru. Ale i tak to ty 4* da.

Jsem nesmělý, ale léčím se (1978)

V podstate typicka Richardovka, kde je Richard za naprosty stydlivy hovadko a neustale do neceho vrazi, o neco zakopava a podobne. Pribeh neni dulezitej, tohle je jen sled scenek, kde chce ze vseho nervozni Richard upoutat pozornost zensky a skvele mu na jednotlivy fory nahrava Maccione. Bavil jsem se skvele, ale ze by se jednalo o nejlepsi richardovku to rozhodne ne.

Šťastný Luke (1992) (seriál)

No zatimco film ze stejnyho roku me dost zklamal, tenhle serial naopak prijemne prekvapil. Mame tu 8 dilu (z nichz nektery reziroval Hill) o delce od 50 do 70 minut, pricemz tech 50 minut je naprosto idealnich, delsi uz pusobi lehce natahovane. V kazdym dilu se resi vetsinou neco docela zajimavyho, scenar neni uplne vymastenej a i kdyz tu neni zadna velka hromada prestrelek nebo bitek, diky slusnymu scenari a hlavne hercum to je naprosto pohodova zalezitost. Samozrejme nejzajimavejsi je samotnej Hill, sice trochu zestarlej a misty z lehce uchylackym vyrazem, ale porad ten starej znamej frajer a ctyrka vymletejch Daltonu je taky paradni, takze je skoda, kdyz zrovna v nejakym dile moc nejsou. Pak jeste musim pochvalit neskutecne chytlavou hudbu a i kdyz je proste vetsinou v kazdym dilu sem tam naky hluchy misto, na ty 4* to je.