Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Biografie (5)

Weng Weng (herec)

23.01.2012

Tento nevysoký herec (83 cm!), vlastním jménem Ernesto de la Cruz se narodil v roce 1957 v Baclaranu, v metropolitní oblasti Manila, jako nejmladší z pěti synů. Už od mládí inklinoval k bojovým uměním a v karate dosáhl až na černý pás. Právě přes tento koníček se dostal k filmu, když ho s filmovými tvůrci seznámil jeho trenér… (více)

Todd Phillips (režisér / scenárista / producent)

12.10.2009

Tento 183cm vysoký režisér, producent a scénarista se narodil v Brooklynu 20.12. 1970 jako Todd Bunzl. Jeho filmařská kariéra začala již na New York University, kde ještě počas svého studia natočil dokument HATED (1994), pojednávající o frontmanovi jedné undergroundové skupiny. Snímek nezůstal bez povšimnutí - dostal se do kin… (více)

Shane Acker (režisér)

03.05.2009

Shane Acker se narodil ve Wheatonu ve státě Illinois v roce 1971. V roce 1998 graduoval na UCLA (University of California, Los Angeles) v oboru architektury. Ještě předtím než se stal animátorem, pracoval jako designér. V roce 2004 dokončil další vysokoškolské studium, tentokrát už v oboru animace.Jeho úplně prvním počinem se… (více)

Mikael Håfström (režisér / scenárista / herec)

22.04.2009

Tento švédský scénárista a především režisér se narodil v jednom z nejstarších švédských měst, a to ve městě nazvaném Lund, které se nachází na jihu země. Jeho otec se živí jako malíř a jeho mladší bratr byl obsazen v několika malých rolích. Poté co vystudoval filmové školy ve Stockholmu a New Yorku, začal pracovat jako kritik… (více)

François Berléand (herec / účinkující)

12.02.2006

François Berléand je francouzský herec pocházející z hlavního města, kde se narodil 22. dubna roku 1952 ve znamení býka. Na svém kontě má již více než 200 rolí a ve své rodné zemi je velmi populární. Čeští diváci ho povětšinou znají jako inspektora Tarconiho z filmů KURÝR.François je také držitelem několika filmových cen. V… (více)

Reklama

Reklama

Reklama