showxman

showxman

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 13.4.2020  20:00

"Mami, jsem těhotná. Jestli to bude holčička, bude to třetí kurva v řadě." Extrakt příhraničí destilovaný do ve veliké čistoty. A opékání špekáčků na kostech je TOP.

• 13.4.2020  17:37
    Kolja (1996)

"Budu Vás schovávat jako parašutisty, aspoň budu mít nějakou ilegální činnost." Krásná a jaksi uklidňující hořká komedie o odepsaném filharmonikovi, který hraje už jenom v "pekárně" a nostalgicky obvolává svoje exmilenky, aby zahnal osamocení ve věži. A pak mu do života vpluje Nikolajev...

• 1.4.2020  19:15

Honimír Schmitzer perfektní.

• 29.3.2020  23:07
    Pěna dní (2013)

První půlka je zábavná, třeba takové piano na drinky chce mít člověk hned doma. Pak opadne tempo a po svatbě to můžete rovnout vypnout. Když má film šlapat, tak se díváte na hodinky. A lisdká krysa jako domácí mazlíček vás na páté zhlédnutí vyprudí asi tak, že po ní budete chtít hodit ovladač asi jako po tom oživlém brouko-zvonku. 2,5* zoukrouhlím, s tím, že oceňuji Gondryho nápaditý vizuální styl, na tři.

• 29.3.2020  22:56

Lepší, zábavnější a v mnohém vyspělejší než jednička. Bavila mě kamera a za zmínku stojí také úplný konec - takové useknutí jsem dlouho neviděl...a teď si čekejte devět let, milý diváci.

• 29.3.2020  22:48
    Události Luďka Staňka (TV pořad) (2018)

Tvrdě, suše, ironicky a bez skrupolí. Z pohledu aktuální společenské satiry je toto druhý Tonda Blaník.

• 8.2.2020  13:10

"Hněv plodí další hněv." A výborně slizký Sam Rockwell.

• 3.1.2020  17:30
    Maroko z výšky (TV film) (2017)

Spousta zajímavých míst chybí, ale na druhou stranu to film vyvažuje bohatým komentářem k zařazeným záběrům. Jo a jih je jih. A balón je balón. V době, kdy všichni točí z dronu, je to příjemné zpestření.

• 29.6.2019  09:11

Omar Sy, Clémence Poésy a double twist na závěr. Doporučuji.

• 9.8.2018  09:34

Hezké, moc hezké. Kochačka, jak se patří s velmi dobře zvládnutou kamerou, která je u tohoto kraťase tím nejdůležitějším prvkem. Důležité je, že ač je to v nitru eko-agitka, tak velmi citlivá a neprvovplánová, což by mohlo lidi oslovit.

• 9.8.2018  09:28
    Bez života (2017)

Jsem rád, že jsem si tento snímek navolil jako první do mého playlistu filmů ve virtuální realitě. A jsem rád, že to byl vůbec první film, který jsem v tomto formátu budoucnosti zhlédl. Bohužel forma zpracování nedokázala toto bezpochyby tíživé téma zobrazit tak, aby v divákovy zanechalo hlubší emoce. A ani "šokující zjevení" na konci snímku to nezachránilo.

• 9.8.2018  09:21

Nekorektní politický humor, který tvrdým způsobem paroduje aktuální situaci jsme tu ve formátu celovečerního filmu pravděpodobně ještě neměli. A potřebujeme jej více než kdy jindy. Stejně jako Ovčáčka čtveráčka/miláčka. Tuhle jízdu jsem si užil od začátku do konce a pustím se i do seriálu, ze kterého jsem neviděl ani epizodu. "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, čuráci!"

• 9.8.2018  09:16

Vynikající pan Sovák dominující všem ostatním skvělým hercům, kteří se v tomto dyptychu objevují. Ona i celá druhá povídka je mnohem lepší než ta úvodní, což je v pořádku. Film tak graduje spolu s galantním nepolepšitelným provinčním přeučeným losařem, který úspěšně buduje svou kariéru v novém oboru sukničkáře-podvodníka. Osvěžující závan starých časů a dávno ztracené galantnosti a čestnosti zabalený v poetickém hávu.

• 26.2.2018  19:19

Zajímavý filmový experiment, výukový materiál pro studenty, rychlý průlet světovou kinematografií. Ale co dál? Co dál kromě zjištění, že film se dá natočit i tak, že se vlastně nemusí točit? Je to hříčka, ve které autor demonstruje, kolik je schopen sestříhat filmů, tak aby výsledný klip ještě jakštakš držel pohromadě, protože ten děj opravdu nestojí za řeč. Mimo kruhy filmových nadšenců tato "střihovka" nenajde odezvu.

• 7.7.2017  11:23
    Příběh Gabby Douglasové (TV film) (2014)

Moc plochý a naivní scénář. Tohle že má vyvolat nějaké hlubší emoce? A přitom je to docela slušný příběh. Herci jsou spíš neherci a hlavní postava je nejplošší ze všech, vykreslena zcela bez invence. Její sourozenci se dobrovolně a jednohlasně zříkají svých kroužků? To určitě! Disciplinovaně sedí všichni pospolu u večeře a hltají každou větu Gabby? Oh come on! Trenér Chow jako nedůrazný kamarád a úsměvem od ucha k uchu, který nikdy nemizí? Tak trochu americký sen se šikmýma očima. Gradace děje čistá nula. Apropo příběh je to možná krásný, ale to co se stalo v gymnastice hned na olympiádě následující, tedy v Riu 2016, zastínilo Létající veverku i všechny ostatní příběhy minimálně 40 let zpět (do dob Čáslavské). Simone Biles(ová) získala čtyři zlaté, k tomu přidala jeden bronz. Její příběh je navíc kapánek silnější, jelikož jako dítě musela být odebrána své matce, jenž se o ni nedokázala postarat kvůli své závislosti na drogách. Námět na biják jako hrom. Mimo jiné veverka Douglasová závodila s Bilesovou právě v Riu a spolu zvítězily v soutěži družstev. Bohužel viděno s dabingem. 50 %

• 22.3.2017  13:22
    Pasažéři (2016)

Komentář obsahuje SPOILER. Je evidentní, že scénař má čtyři kapitoly rozdělené na stejně dlouhé - půlhodinové části. V první části pozorujeme probuzení a následné peripetie mladého technika, druhá část začíná příchodem (probuzením) druhé postavy, třetí část příchodem třetí postavy s otvíračkou "Kdo zasadil strom na mojí lodi?!"? a končí její smrtí no a čtvrtá část, tak o té radši ani mluvit nebudu, protože v té chvíli se film totálně zhroutí a ubírá se zcela jiným směrem než doposud. Nastupují akční scény jako z Jamese Bonda (rozuměj příliš heroické, nelogicky úsměvné a zcela prvoplánové). Pokud chcete, aby přetrval skvělý dojem z filmu, tak ho vypněte v půlce, pokud chcete, aby přetrval velmi dobrý dojem, tak film ukončete půl hodiny před koncem. No a pokud si nedáte říct, tak v závěru uvidíte zcela jiný film - akční film s tavícím se jaderným reaktorem a stupidní záchranou celé lodi protkanou nevěrohodnou romancí. Film měl potenciál a hloubku, se kterou ale naložil, no vlastně s tím vůbec nijak nenaložil a zcela to odstřelil vyprázdněným finále. Taky škoda, že necinkla nějaká ta soška za vizuál, tam by si to Pasažéři zasloužili. Scifi roku 2016 zůstáva Arrival.

• 22.12.2016  12:07
    Pasiáns (TV film) (1969)

Pasiáns je krásný filozofující film, který do člověka vnese pocit klidu, aby ho následně převálcoval pocitem značné nejistoty až bezmoci. Postava totalitáře je napsána přesvědčivě a od prvních momentů explicitně vyprofilovaná (v šedesáti minutách taky není čas na nějaký přehnaný vývoj postav). Slizký pan průvodce (totalitář) ne náhodou evokuje úlisného a chladného Karla Kopfrkingla. Rozhodně stojí za zhlédnutí. 75 %

• 23.10.2016  21:54
    12:01 (TV film) (1993)

Excelentní "časosmyčkový" film, který člověk aby v záplavě jiných pohledal. Toto cenné zboží, které vzniklo ve stejném roce jako Groundhog day, je neprávem opomíjené a se zmiňovaným film se může lehce poměřovat. Zápletka je v tomto případě překvapivější, napínavější než u jeho slavnějšího bráchy. Dvanáctnulajedničce ale ke slávě hromnic zřejmě chybí či chybělo uvedení do kin. Tím by se ale divák rozhodně neměl nechat odradit! 12:01 potěší nejenom fanoušky subžánru časosmyček, ale díky chytrému scénaři také všechny ostatní.

• 23.10.2016  19:36

Velmi zvláštní, avšak také velmi nudné. Opravdu mám rád "jiné" filmy, nicméně v tomto případě vám v paměti zůstane jenom kardinálské klání ve volejbale a tím to končí. Možná k většímu zážitku pomůže neočekávat komedii:), ale ani na to bych nespoléhal.

• 23.10.2016  17:53

Čtvrtá hvězda tomuto víceméně průměrnému filmečku letí za závěrečnou honičku, ve které to kolo pochopitelně natře všem! Nuda nebo mrtvá místa ale ve filmu nehrozí, neboť šílený Pee-Wee nechybí v žádné scéně stejně jako jeho přeširoký úsměv a všudypřítomný smích.

• 27.7.2016  09:26
    Zádrhel (2015)

Sondáž do koktalovi mysli.

• 12.2.2016  10:43

Film poplatný své době. V dnešní restaurované podobě, kdy projekce v kinech doplňuje trio Neuvěřitelno svým živým vystoupením, se jedná o specifický komponovaný zážitek, který by neměl uniknout žádnému náročnějšímu divákovi. Soundtrack se totiž náramně povedl a původní film dostal na novou úroveň. Resurekce se Neuvěřitelnu povedla dokonale a film, který neoplývá toliko vtipem a naopak často klopýtá v neoriginálním ději, se tak stává koukatelným i pro dnešního diváka.

• 10.1.2016  17:59
    Zmizelá (2014)

SPOILER ALERT! Vím, že k filmům mám přistupovat bez jakýchkoli očekávání a předsudků, ale když se jedná o "fincherovinu", tak si prostě nemůžu pomoct. Hned první záběry mě neuvěřitelně namlsali a já si mnul ruce, jakou že zase pecku Fincher natočil. Bohužel úvodní titulková sekvence byla asi to nejlepší z celého filmu. Možná kdybych neviděl jeho předchozí filmy nebo možná kdybych neviděl filmy s podobnou tematikou, tak bych byl oslněn. To ale nebyl můj případ. Bohužel. Musím tak konstatovat, že každý další film, který tento Pan Režisér natočí se mi líbí míň a míň. A ono by možná stačilo nepřijít se šokujícím odhalením, tolik typickým pro jeho filmařský rukopis, tak brzy (asi v půlce filmu), ale nechat ho na samý závěr. Po tady tomto "vyslepičení" totiž nic převratného ani zapamatováníhodného nepřijde (nepočítám-li rychlý konec NPH). Celkovému dojmu nepomáhají ani logické trhliny ve vyprávění nebo absence závěru, který, jak jsem již naznačil delá Fincherovi filmy Fincherovima filmama, nebo tomu aspoň dřív bylo... Pokud chcete vidět kvalitní snímek o zmizelé ženské (potažmo dítěti) z poslední doby podívejte se na Gone Baby Gone nebo ještě lépe na Zmizelou.

• 10.1.2016  17:31
    Postel (1998)

Hodně zvláštní film, to ale poznáte od prvních záběrů. Co taky čekat od filmu, kde se hlavní hrdina v první scéně udusí vdolkem? Film u nějž jsem měl opravdu problém přesně odhadnout, ve které době byl natočen, či do jaké doby je děj zasazen, ale to je vlastně až to poslední, o co tady de. Pokud se rádi díváte na "jiné" filmy a chcete si trošku rozšířit své kinematografické obzory, tak se rozhodně nebojte pustit ten snímek.

• 10.1.2016  17:22
    Malá smrt (2014)

Příjemné překvapení od protinožců! Nesmělý úsměv na tváři se drží od první minuty filmu a vydrží ještě dlouho po závěrečných titulcích, a to je dobře, protože ta hodina a půl uběhne velice rychle a nenásilně. Ideální párová podívaná.

• 10.10.2015  16:32
    LSD made in ČSSR (TV film) (2015)

Nesporně vynikající audiovizuální zpracování na poměry českých dokumentů (animace, Hendrix), které jen dokresluje kolik práce a příprav za tímto malým velkým dílem stálo. Vždyť se po padesáti letech potkávají přední světoví vědci té doby v otázce výzkumu LSD! A dokument zpracovávající tuto tematiku právě z tohoto pohledu, tedy z pohledu výzkumu v ČSSR očima účastníků a zainteresovaných, je nesmírně cenný a doposud tu nebyl. A teď pojďme rozkopat Bohnickou zahradu:D:D Dokument je dostupný v archívu ČT: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10463665003-lsd-made-in-cssr/

• 16.9.2015  16:54

Žasnul jsem asi jako Burton nebo Gilliam a žasnout nad jeho dílem nepřestávám. Výborný dokument a skvělém tvůrci.

• 16.9.2015  16:51

Je to tak na hraně třech a čtyřech hvězdiček. Film trpí hlavně kvůli střihu. Střihač vyloženě selhal, když ve filmu nechal záběry na po ránu močícího Jaroše, nekonečně dlouhé záběry zohavených prstů nebo trapné rodinné rozvory, které s přirozeností nebo tématem samotným mají pramálo společného. Škoda, Jaroš je opravdu borec a zaslouží si dokument zpracovaný na úrovni.

• 16.9.2015  16:41

Skvělá oddychovečka, která se stala jedním z překvapení na poli komedií i špionských filmů roku 2014. Zejména S. L. Jackson každou svou replikou pocuchává bránice diváků. Kingsman je svěží parodie všech Jamesů Bondů (i když ten už je parodií sám o sobě) s povedenou zápletkou, znamenitým padouchem a mohutným drivem.

• 29.7.2015  15:22
    Waterloo (TV film) (1967)

Strhující a napínavé, a to se to opravdu odehrává pouze v jedné místnosti-v jakési stodole s krbem a chvílemi i před tou stodolou. Nečekal bych, že bez jakýchkoli dalších kulis, efektů a tak dále, vydržím sledovat stominutový sled konverzací, tím spíš na téma války. Byl sem vyveden z omylu, možná hned z několika. Waterloo je vynikající film s vynikajícími dialogy, napínavou atmosférou a bravurním Hrušínským.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27