• Krátkometrážní

Zapomenutí (1950)

Silné sociální drama, které na poselství neztrácí nic ani po vícenež sedmdesáti letech. Díky rozevírání nůžek ve společnosti je možná ještě aktuálnější. Jaibo je pěkný prevít, který se vám bude hnusit ještě po skončení filmu.

Šakalí léta (1993)

Tento film si s ničím nespletete. Každý ho zná, každý zná Hlasovi písně a extravagantního Bejbyho. No jo, ale to je tak všechno, sice je originální a težko zaměnitelný, ale žádná hitparáda se nekoná. Z písní vyčnívají dvě, vtipů není mnoho, příběh je jalový. S odřenými koleny tři hvězdy. "Přišel ses se mnou vyspat nebo si mám vyžehlit?"

Rodinka Bélierových (2014)

Extrémně pohodový film a velké překvapení v jednom. Jednoduchý příběh ozvláštněný právě handicapem hlavních postav dělá z tohoto nenápadného filmu unikátní počin. Hlavní postava Paula (skvělá Louane Emera, která v osmnácti zahrála při svém debutu opravdu skvěle) táhne film a v podstatě "nesleze z pódia", s ostatními vytváří velmi příjemnou chemii, na kterou je radost se dívat. Celé dílo je velice svižné, každá scéna posouvá děj kupředu a i když nás v něm nečekají žádná překvapení, tak bezvýhradně baví a nic na tom nemění, že vtipů, ze kterých by jste se za břicho popadali, je poskrovnu. Dávám čtyři a kousek a určitě si budu tento film dlouho pamatovat.

Sim Salabim (2008)

Kouzelné, stylové, hravé, akční. Pixar jak ho známe.

Kambodža a její chrámy (2017) (TV film)

O angkorských chrámech by mohla vzniknout celá série. A zasloužily by si to.  Jenom o Angkor Watu by se dal natočit celovečerní dokumentární film. Takto v jednapadesáti minutách nicméně dostáváme relativně ucelený přehled o těch nejznámějších a nejvýznamějších chrámech. Zpočátku se film asi 15 minut věnuje Bayonu a už už to vypadá, že se do necelé hodiny vlezou jenom tak čtyři stavby. Nakonec po Angor Watu, ale režie a střih zařadí vyšší rychlostní stupeň a divák dostane hezkou chrámovou paletu. Co musím vytknout je opakování informací a naopak nedostatek nadhledu - nedozvíme se, kde přesně se chrámová oblast nachází, že stavitelé museli kámen plavit na velkou vzdálenost, jak je to se slony, kteří vozí resp. vozily turisty, jaká je roční návštěvnost, jak se současná vládá (ne)staví k ochraně komplexu apod. V roce 2017 bych také čekal záběry z dronu, které by divákovi dodaly větší přehled. Dokument pak končí v chrámu Banteay Srei, o ktrém se však vůbec nedozvíme, že není součástí hlavní chrámové skupiny a od Angkor Watu je vzdálen 30 km. Čtvrtá hvězda za nevynecháni chrámu Ta Prohm, který je srdcovou záležitostí.

Come Together (2016)

Kýčovité, plýtké, dějově nepřekvapivé, avšak milé, hravé a čisté. Zkrátka vánoční.

Muži v černém (1997)

Správně ujetá komedie s hromadou vtipů a nadsázky. Ústřední duo agentů má správnou chemii a šmrnc. Není překvapením, že se z tohoto filmu stala legenda. "Gratuluji, je to chobotnička."

Rozhněvaný muž (2021)

Kdyby to byla jeho prvotina, tak sklidí velký aplaus, ale takto je to jen Toyota Prius mezi Ritchieho filmy. Vsadil na jistotu a odvedl velmi dobrou práci, ale nic převratného se nekoná. Vyděláno je a Ritchie se Stathamem mají na chvíli klid. 70 %

Drž hubu! (2003)

Jednoduchá, nenáročná, pro masy. Zvládnete i po pár pivech. Útěk jeřábem perfektní. 70 %