• Krátkometrážní

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Vtipné? Romantické? Nebo snad dokonce legendární? Ani náhodou! Celou dobu jsem si lámal hlavu, za co získal tento film dva Oscary a nemohl jsem na to přijít. Nicméně nominace Hepburnové je zasloužená. Její "sám se svazující" charakter, který zde důstojně ztvárnila, je snad jedinou věcí, která stojí za vypíchnutí z tohoto jinak průměrného filmu.

Někdo to rád horké (1959)

Spektakulární americká komedie, která ani po více než 50 letech neztrácí nic ze svých kvalit a oslovuje generace i nadále. Jednoznačně špička světové kinematografie a jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

The Final Days (2000)

Prezident Spojených států prohánějící se po Bílém domě na starém bicyklu, kopající do automatu na cukrovinky...

Blb a blbec (1994)

Tenhle film kráčí ve stejných kolejích jako předešlé, které vznikly za spolupráce dua Spencer a Hill. Stáří se však na nich podepsalo a už to není to co bývalo.

The Cottage (2008)

Ticho před bouří, tak by se dal charakterizovat slabší a pomalejší rozjezd. Ten je však po první zdlouhavé půl hodině vykoupen dobře vypadajícími vyvražďovačkami a ještě lépe vypadající Jennifer Ellison. Ještě trocha toho britského humoru a Cottage je na světě.

District 9 (2009)

Za málo peněz hodně muziky. Smekám pane režisér.

Mystery, Aljaška (1999)

"Smilním a hraju hokej, protože to sou dvě nejlepší věci na světě."

Zelig (1983)

Precizně zpracovaný a především velmi originální režisérský počin Woodyho Allena. V každém okamžiku je vidět, že si pohrál se všemi detaily. Pro mě dokonalé skloubení formy a obsahu.