JeyeK

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.1.2021  20:57
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Scénář bez nápadu, postavy bez výrazu. Baví Vás to ještě pořád, pane Janák, a nebo už ty pohádky jen tak střílíte z nutnosti? 30 %

• 27.8.2020  22:42
    Počátek (2010)

Dom by rád zase viděl své děti, a tak poprosí partičku kamarádů a jednu studentku architektury, aby riskovali své životy a pomohli mu jeho sen (obrazně i doslova) splnit. Žádné noblesní cíle jako záchrana civilizace před jistou zkázou, prostě jen setkání s rodinou. Když se to nepovede, tak si budou holt povídat po Skypu. Aspoň, že si dali sedativa, aby nemohli umřít, jinak by se ta partička demotivovaně rozpadla hned na začátku. Ale co, veškeré nástrahy a zádrhele byly stejně jen naoko, takže se jim nakonec vše podařilo splnit na sekundu přesně. Inception je názorná ukázka toho, že pokud pokulhává příběh, pak to dechberoucí filmové efekty, epická hudba ani holywoodské hvězdy nezachrání. 70 %

• 13.8.2020  21:13

Ohrozíte život svůj i svých blízkých v honbě za splněním svého celoživotního snu, a nebo raději poslechnete své okolí a spokojíte se s rodinnými výlety v Krkonoších? Nedělat nic je vždy jednodušší. Kdy je to správné? 80 %

• 10.4.2020  16:59

Dle současných standardů musí jít napětí krájet, budovy hořet a kaskadéři lítat, takže detektivka bez krve a násilí nejspíš nikoho z pohovky nevytrhne a na dnešního diváka zapůsobí trochu nevýrazně. Na druhou stranu, vše tam plyne tak hladce a sladce, že mi to vlastně vůbec nevadilo. Klasika k oddechu, která příjemně pohladí po duši. 60 %

• 10.4.2020  16:38

Pokud bych se chtěl dívat na bandu jedovatých lidí utápějících se ve svém tragickém životě, tak vyhlídnu z okna. 20 %

• 29.2.2020  15:39
    V síti (2020)

Týnka, Míša a Niky, tři holky, které předvedly neskutečný výkon. Ve srovnání s nimi samotnými mi vlastně hodnotit cokoliv jiného v rámci toho dokumentu přijde bezvýznamné. Je jedna věc hrát ve filmu, kde všichni okolo vědí, že se herec právě teď vydává za někoho jiného. Něco jiného, a podle mě mnohem náročnějšího, je ale stoupnout si před člověka, který tuhle skutečnost neví. Náhle chybí jakákoliv klapka, přestávka. Vše se jede na první pokus a až do konce. A když tím člověkem je navíc o 30 let starší chlap, který vám podobná děvčata pravidelně zneužívá doma v obýváku, vy s ním sedíte v kavárně tváří v tvář a musíte mít i tak dostatek sebekontroly, abyste udrželi hrát svou roli... Upřímný obdiv. 80 %

• 30.4.2019  16:55

Hmm, jak zpět obživit půlku lidstva... co takhle strojem času? Ten nemáme. A můžeš ho vyrobit? Tak jo, ale bude to trvat minimálně dva týdny. Velkolepý finální souboj o záchranu lidstva je založený na asi nejstupidnějším a nejpřímočařejším nápadu, jaký pro děj filmu jde vymyslet. A v tomhle duchu "cílíme na průměrného konzumního diváka s IQ 80" se bohužel nese celý film. Hlavně nesmíme za žádných okolností narušit divákova očekávání! Divák má jasnou představu o ději, tak ji musíme naplnit. Hlavně se nepokoušejme o žádné zvraty! Divák je ochoten akceptovat jednu až dvě smrti kladných hrdinů, kteří svůj život dobrovolně obětují pro větší dobro. Nikdo kladný však nesmí umřít nedobrovolně. Ani když ležíš polomrtvý vedle Thanose. Klaďas ti bez rozmyslu setne hlavu sekerou, ale Thanos v takové chvíli akorát začne tahat z kapsy nějaké své hlášky. Ani když doslova vyletí do vzduchu celá centrální budova Avengers, jáma 50 metrů do země, ale všichni jsou v pořádku, včetně křečka. Stačí už jen posbírat kameny jak pokemony a je hotovo. Kladně hodnotím hlavně skutečnost, že to je poslední díl. 50 %

• 6.4.2019  09:27
    Collateral (2004)

Jestli pan Vincent už šest let dle své potřeby střílí do náhodných kolemjdoucích bez toho, aniž by měl už dávno rezervované první místo v hledáčku tajných služeb, tak je v Los Angeles asi něco špatně. Perfektní zápletka i provedení filmu, jen tomu chlápkovi procházely ty přečiny na můj vkus až příliš jednoduše. 70 %

• 18.1.2019  12:29

Film s naprosto úžasně dotaženou atmosférou, od hudby přes kulisy i herecké výkony. Nic hlubšího ve mě sice nezanechal, ale dívalo se na něj moc příjemně. 60 %

• 24.11.2018  19:23

Roger Ebert v recenzi na Zlomené květiny pověděl: "No actor is better than Bill Murray at doing nothing at all, and being fascinating while not doing it." S oběma částmi nelze než souhlasit. Za prvé: Bill je skutečně okouzlující po celou dobu snímku. A nejen on. Všechny dámy - tedy kromě té zesnulé - podávají taktéž skvělý výkon a snímek tak působí opravdu povedeně. Za druhé: Vážně se tam nic neděje. Pár dialogů, několik trapných okamžiků, jedno dvě odhalená stehna. Na konci filmu ve vás vlastně nic nezůstane. Což vlastně nemusí být nutně špatně. 50 %

• 21.11.2018  22:33

Emily je hvězdou večera - za ni samotnou přidávám půl hvězdy. Někoho s takovým šarmem, jako má ona, bych i já vydržel tři roky hledat. Mimo to film samozřejmě přišel s pěkným a neotřelým nápadem, který považuju za druhé plus. Jediné, co mi vadilo, byl samotný děj, který tak nějak nikam nesměřoval, negradoval, prostě jen plynul. Škoda, dalo by se z toho vyždímat i trochu víc. 70 %

• 22.5.2018  22:00

Když zabijete polovinu králíků, tak s příští generací jich bude zase plný počet. Jednoduchá matematika. Uvědomuje si to Thanos při své snaze o rovnováhu? A vůbec, rovnováhu mezi živými lidmi a čím? Logika pokulhává i v jiných okamžicích, například v překvapivě velkém množství situací, kdy si hrdina musel vybrat mezi životem svého blízkého a životy poloviny lidí ve vesmíru. Jak o tom vůbec může být řeč? A když na tebe letí kladivo, Thanosi, tak stačí udělat krok do strany. Komix na mě působí jako narychlo uvařený. Po grafické stránce vybroušený, po všech ostatních stránkách pokulhává. Pro klasický jednoduchý konzum ale zřejmě dostačující. 60%

• 26.2.2018  22:15

Chňapl jsem po cestě z práce burgr ve stánku, spolykal ho za běhu na nejbližší tramvaj, vyřídil mezitím pár hovorů a tak akorát na čas dorazil do kina. Když před typického velkoměstského člověka s uspěchaným životem předložíte dílo takového formátu, nevyhnutelně v něm bude alespoň v koutku hlodat, kde na to ti lidi berou ten čas. Statisíce člověkohodin malířské práce... Styděl jsem se za sebe. Jedinečné provedení filmu je totiž tak dechberoucí a v dobrém smyslu originální, že jsem se po většinu času nemohl soustředit na nic jiného a jen se kochal těmi animovanými malbami. Snímek je skutečnou poklonou zesnulému mistrovi. 80 %

• 11.2.2018  15:30
    Čtverec (2017)

Korunní snímek severských filmových festivalů je náhledem do specifického prostředí moderního umění - do všech těch expozic, o nichž zasvěcení pějí nekonečnou chválu a vyzdvihují přitom silné otázky, které prý dílo svou existencí vyvolává, zatímco běžná masa jen nevěřícně kouká a doufá, že to uklízečka večer pozamétá. Takový je však i snímek sám - moderní umělecky vybroušený skvost, se všemi klady i zápory, které s sebou moderní umění nese. 60 %

• 12.1.2018  10:05

Rozhodl jsem se prostě podívat na film. Bez sledování trailerů, bez čtení komentářů... a byl jsem dost příjemně překvapený. Hudba, kterou bych si rád poslechl ještě jednou, pohádkové postavy každá se svým vlastním výrazným a nezapomenutelným charisma... a hlavně Alice. Alča je prostě přesně taková, jakou jsem si ji představoval - tak trochu jiná, tak trochu přímočará a tak trochu snílek. Jen za ni samotnou musím dát půl hvězdy nahoru. Nedalo mi to a musel jsem vypátrat, kdo je autorem něčeho tak povedeného. No jo, Tim Burton, to jsem si mohl myslet... 80 %

• 12.1.2018  09:42

Na první pohled dechberoucí audiovizuální výprava skupiny psychonautů, kteří se vydávají prozkoumat nejhlubší nitro psychedelického vesmíru. Zážitky s intenzitou mimo naši představivost, které pouhými slovy nelze předat. Opojná extáze, kterou má málokdo šanci zažít... A pak se z toho proberete a uvědomíte si, že je to jen banda lidí, kteří si dali nadmíru silný matroš, a ten jim řádně rozjebal mozek. 40 %

• 26.9.2017  10:14

Vřele doporučuji všem, kteří touží mít doživotní fobii z náhodně vyzvánějících telefonních budek. 90 %

• 18.9.2017  14:27

Stejně tak jako většina ostatních (čest výjimkám) ani já nevím přesné historicko-kulturní nuance vztahů mezi Laponci a Švédy. To však nebrání tomuto snímku, aby na nás bez větší snahy o vysvětlení problému vyklopil pořádný kýbl emocí. A tak jen sedím a pozoruju, jak se ostatní nechávají unášet nabídnutou emocionální vlnou a předstírají soucit a pochopení. Jako bylo to fakt pěkné, jen nevím, co to bylo. 50%

• 23.8.2017  14:03

Na první pohled vypadá Ove jako obyčejný bručivý podivín, který má zřejmě příliš mnoho volného času, postupně se však odkrývá to, co zřejmě žádný soused nevidí - že Ovova nabubřelost ve skutečnosti pramení z jeho bolestivé minulosti. Ať už je jeho lehce natvrdlé mládí doprovázené pytlem smůly dostatečně ospravedlňující pro jeho současnou jedovatost nebo ne. Překvapivě dobře vyvážená kombinace humoru a emocí, která jak rozesměje, tak zahřeje na srdci. Přestože mi ale snímek přijde objektivně dokonale provedený, musím mu udělit nízké hodnocení. Protože se prostě nerad koukám na neschopné lidi. 60%

• 18.8.2017  11:15

"We see Jack on land in London jumping from carriage to carriage, which is very exciting." No it's not, Rob. It's pretty boring. Zamotané a přeplácané situace, kdy jsem si občas už nebyl jistý, kdo proti komu bojuje, laciné CGI a samozřejmě děj, při němž si můžeme dovolit naprosto cokoliv, protože to je fantasy komedie, tedy žánr bez hranic, žejo. Ostuda celé série. 40 %

• 2.8.2017  12:50

What shall we do with the cursed pirate? Dokonale děsivá skladba. A dokonale děsivý Salazar. Trailer sliboval kvalitní pokračování pirátské série a i přes mé počáteční váhání vzhledem k tomu, že se jedná už o pátý (?) díl, jsem nakonec vlastně nebyl zklamaný. Úvodní vyloupení banky byl docela povedený nápad, čarodějka Shansa působila přesvědčivě a vlastně i samotná Carina zaujala svou rolí vědkyně uprostřed středověku. Na můj vkus tam však bylo trochu moc postav (Barbossa? Elizabeth?), děj byl trochu zamotaný, některé události byly trochu okaté a některé filmové efekty byly trochu přehnané. Celkově to na mě tedy působilo více jako komedie / pohádka, než akční reálné fantasy s prvky humoru, pro které jsem si původně přišel. 70%

• 17.1.2017  00:06

Předně, jsem opravdu velmi rád, že se snímek nepokouší být žádným dalším rádoby navázáním na příběhy z Bradavic, jen těží z myšlenky skutečného čarodějného světa. Myšlenka jako taková je tedy zajímavá a určitě bych ještě nějaký film z podobného prostředí rád viděl - jeho potenciál ještě rozhodně vyčerpaný není. Na druhou stranu mě ničím významně tohle konkrétní provedení nezaujalo. V několika maličkostech potěšilo, v několika zklamalo. Překvapivě průměrný kousek. 50%

• 16.1.2017  23:43

První půlka hlavní dějové linie je klasickým příběhem o tom, jak šel Honza do světa. Poměrně běžný příběh muže, který má v jisté počáteční fázi svého života přirozenou potřebu poznat skutečný svět. Ono ani druhá půlka, jeho výprava na Alijašku, není opět ničím neobvyklým, jen ji oproti první polovině již schvaluje méně lidí, protože méně lidí věří v autorův zdravý rozum. Opět srovnatelné s mnohými vyznavači nejrůznějších nebezpečných sportů a jiných adrenalinových výzev. Shrnuto a bez růžových brýlí se tedy jedná o příběh naivního člověka s extrémistickými sklony. Proč ne, příběh o někom, kdo se nebojí posouvat hranice a něco dokázat, může být bezesporu zajímavý i poučný. Výtka, kterou však k tomuto filmu mám, tkví právě v oné do očí bijící naivitě hlavní postavy. "No fucking watch, no map, no axe, no nothing. Just be out there in it. You know, big mountains, rivers, sky. You're just living, man. You're just there, in that moment, in that special place and time." Člověk, který si v hospodě u piva maluje romantickou dovolenou uprostřed společností nepolíbené Alijašky, nakonec při první příležitosti pokrytecky zaleze do opuštěného rezavého autobusu a několik měsíců si vaří rýži. A když se jeho zásoby rýže vyprázdní, tak se rozhodne s knížkou podívat okolo a při první příležitosti se otráví a umře (spoiler alert). Protože Alijaška je jedním z nejdrsnějších míst na zemi, kde zemřít je neuvěřitelně jednoduché. A protože teprve až se běžný bohatýrský synáček vymaní z nenáviděných spárů společnosti, tak si uvědomí, že právě ta společnost je obrovský dar několika set generací předků, díky kterým máme nemocnice, obchody s jídlem, oblečení a teplý domov. Hodnotu celého toho sociálního zázemí, které nám umožňuje ráno vstát z vyhráté postele a dát si kávičku, si jednoduše stejně jako Kryštof nedokážeme uvědomit, dokud o ni nepřijdeme. Skvělá hudba. Obsahově perfektní. Vše až na naivního synáčka, jehož žalostný příběh prostě přes svůj žaludek nedokážu přenést. 60%

• 8.10.2016  19:51

Klasické propagandistické video. Velká škoda. Chtěl jsem se dovědět něco víc o fungování Evropské Unie, nedověděl jsem se nic. Přestože každé rozhodnutí má své klady i zápory, v celém filmu není téměř ani zmínka o tom, jaké jsou současné výhody setrvání v EU. Není tam ani zmínka o tom, proč Velká Británie kdysi do EU vstoupila v prvé řadě a proč argumenty pro tehdejší členství už nejsou v současné době relevantní. Hlavním tématem, které prochází skrze celý film, je heslo "EU je špatná". Ve skutečnosti je však pro brexit naprosto irelevantní, jaká EU je. Podstatné jsou pouze dvě věci: výhody a nevýhody členství v Evropské Unii, popř. výhody a nevýhody vystoupení z ní. Nakonec, dokument celkově není nijak pořádně rozložený do témat ani strukturovaný, argumenty nejsou nijak podložené. Je to jen taková jednostranná snůška názorů. 30 %

• 28.8.2016  19:58

Výjimečný přírodovědný dokument. Sice bez nějakého hlubšího příběhu - snímek spíše zobrazuje obecně krásy lesa - ale zato skvělá vizuální podívaná. Bál jsem se, že se bude jednat jen o další tuctový National Geographic, ale nakonec se ukázal opak, a to hlavně díky úchvatným záběrům. Záběry, které muselo dát neuvěřitelné množství práce a času natočit, které má běžný člověk pramalou šanci spatřit vlastním okem a které, kdybych neviděl film o filmu, bych pravděpodobně považoval jen za velmi podařenou 3D animaci. Dosud nechápu, jak je možné, že se ta zvířata chovala, jako kdyby tam žádní lidé nebyli... Nakonec samozřejmě u takového typu filmu nemůže chybět alespoň malá hořká ekologická tečka. I tak hodnotím jako nadprůměrné. 80 %

• 10.1.2016  23:35
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Za prvé, je smutné, že taková reality show vznikla na půdě České televize. Jejím cílem totiž není nic jiného než obyčejné a neuvěřitelně sprosté prohlubování zažitých stereotypů. Žádný dokument - jen prostředek pro maximální vyždímání mezilidské nenávisti. Zřejmě se už i ČT, poslední zdánlivá světlá výjimka mezi televizemi, plácá jak ryba na břehu a beznadějně chytá každého stébla. Ostatně, seriál jsem stejně sledoval z internetu. Za druhé, je smutné, že taková reality show vlastně vůbec existuje - program televize je totiž jen odrazem zájmu diváků. Ukazuje to, že běžného diváka zlatá mládež vlastně nezajímá - divák nechce vidět pořady o jejich životě, aby je mohl pochopit a uvědomit si, jakou volnost ve výběru směru svého života vlastně člověk má. Ne, běžný divák si jen potřebuje večer na někoho dobře zanadávat. Pro mě to nebylo nic víc, než jen pořad o více méně úspěšných mladých lidech, kteří se ocitli v jim naprosto cizím prostředí. Vemte naopak lidi z Banátu do Prahy na výstavu do Národní galerie nebo na večeři do Hiltonu a máte další sérii "dokumentů" napěchovaných stereotypy jak vyšitou. Bulvár ve své nejčistší podobě. 20%

• 24.5.2015  16:27
    The Matrix (1999)

Jaký komentář chcete vymyslet k filmu, který ovlivnil filmovou tvorbu následujícího desetiletí?? 100%

• 11.5.2015  21:16
    Q (2011)

Snad nejlepší erotický film, co jsem kdy viděl. Vše, na co jsem totiž dosud narazil, se dá rozdělit do dvou skupin - filmy, kde je erotická stránka jen v náznacích (Basic Instinct) nebo je předstíraná a trapná (libovolné porno pro ženy), a filmy, kde naopak erotická stránka převládá a děj pokulhává (porno). Ale k samotnému obsahu filmu: Ten je učebnicovým obrazovým ztvárněním klasické známé poučky: NICE GUY --> NICE GIRL --> BAD GUY --> BAD GIRL --> RICH GUY. Kde každý touží po protějšku o 1 vpravo a jeho vlastní životní cíl je o 2 vpravo. To je však spíš jen konstatování než hodnocení děje. Hlavní pozitivní na filmu je to, že ani bad girl není žádná nafrfněná silikonová štětka z mekdonaldu, jak by ji vyobrazila amerika, ale jen běžné děvče se svým vlastním přístupem k životu, které skutečně působí přitažlivě. Francouzi to prostě umějí. 60%

• 5.5.2015  03:54

Konečně. Konečně po pěti více či méně povedených pokusech o film je tady něco, čemu se nebráním dát vysoké hodnocení. Z části je to asi tím, že postavy ve filmu dospěly (a s nimi tedy dospěl i jejich scénář), a tak se mi jejich svět stal bližším. Mimo to film doprovází skvělá hudba, vyvážený scénář, povedené efekty a zpracování. Až na tu místy se vyskytující typicky potterovskou pachuť, které se tahle série pravděpodobně nikdy nezbaví, je to opravdu příjemný kousek. A největší obdiv patří těm, kteří vybírali do prvního dílu dítě na pozici Ginny Weasley. Vybrat osmiletou holčičku tak, aby se z ní za deset let stala kočka hodna hlavního hrdiny, tomu říkám um. A povedlo se. Ginny je aspoň podle mého názoru bezpochyby nejhezčí holkou ve škole (s Hermionou v těsném závěsu za ní, samozřejmě) a na vztah mezi ní a Harrym se moc příjemně dívá. 80%

• 2.5.2015  18:41

Wingardium Leviosa! Nejen svými nelogickými momenty jako zranění při první výuce létání na koštěti, chůze s lampou a neviditelným pláštěm nebo kámen mudrců chráněný šachovnicí, ale i celkovým dojmem působí první díl příběhů o Harrym Potterovi ve srovnání se svými následujícími bratříčky jako dětská pohádka. Ať už je za tím deset let vývoje filmového průmyslu nebo jen čistý záměr růst a dospívat se svým publikem. Stal jsem se postupem času citlivější na tuhle vyskytující se infantilnost nebo nedomyšlenost děje, a tak musím film hodnotit podstatně hůře než tehdy kdysi, když jsem jej ještě jako mladý nekritický cucák viděl poprvé. 50%

<< předchozí 1 2