JeyeK

homepage

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 22.5.2018  22:00

Když zabijete polovinu králíků, tak s příští generací jich bude zase plný počet. Jednoduchá matematika. Uvědomuje si to Thanos při své snaze o rovnováhu? A vůbec, rovnováhu mezi živými lidmi a čím? Logika pokulhává i v jiných okamžicích, například v překvapivě velkém množství situací, kdy si hrdina musel vybrat mezi životem svého blízkého a životy poloviny lidí ve vesmíru. Jak o tom vůbec může být řeč? A když na tebe letí kladivo, Thanosi, tak stačí udělat krok do strany. Komix na mě působí jako narychlo uvařený. Po grafické stránce vybroušený, po všech ostatních stránkách pokulhává. Pro klasický jednoduchý konzum ale zřejmě dostačující. 60%

• 26.2.2018  22:15

Chňapl jsem po cestě z práce burgr ve stánku, spolykal ho za běhu na nejbližší tramvaj, vyřídil mezitím pár hovorů a tak akorát na čas dorazil do kina. Když před typického velkoměstského člověka s uspěchaným životem předložíte dílo takového formátu, nevyhnutelně v něm bude alespoň v koutku hlodat, kde na to ti lidi berou ten čas. Statisíce člověkohodin malířské práce... Styděl jsem se za sebe. Jedinečné provedení filmu je totiž tak dechberoucí a v dobrém smyslu originální, že jsem se po většinu času nemohl soustředit na nic jiného a jen se kochal těmi animovanými malbami. Snímek je skutečnou poklonou zesnulému mistrovi. 80 %

• 11.2.2018  15:30
    Čtverec (2017)

Korunní snímek severských filmových festivalů je náhledem do specifického prostředí moderního umění - do všech těch expozic, o nichž zasvěcení pějí nekonečnou chválu a vyzdvihují přitom silné otázky, které prý dílo svou existencí vyvolává, zatímco běžná masa jen nevěřícně kouká a doufá, že to uklízečka večer pozamétá. Takový je však i snímek sám - moderní umělecky vybroušený skvost, se všemi klady i zápory, které s sebou moderní umění nese. 60 %

• 12.1.2018  10:05

Rozhodl jsem se prostě podívat na film. Bez sledování trailerů, bez čtení komentářů... a byl jsem dost příjemně překvapený. Hudba, kterou bych si rád poslechl ještě jednou, pohádkové postavy každá se svým vlastním výrazným a nezapomenutelným charisma... a hlavně Alice. Alča je prostě přesně taková, jakou jsem si ji představoval - tak trochu jiná, tak trochu přímočará a tak trochu snílek. Jen za ni samotnou musím dát půl hvězdy nahoru. Nedalo mi to a musel jsem vypátrat, kdo je autorem něčeho tak povedeného. No jo, Tim Burton, to jsem si mohl myslet... 80 %

• 12.1.2018  09:42

Na první pohled dechberoucí audiovizuální výprava skupiny psychonautů, kteří se vydávají prozkoumat nejhlubší nitro psychedelického vesmíru. Zážitky s intenzitou mimo naši představivost, které pouhými slovy nelze předat. Opojná extáze, kterou má málokdo šanci zažít... A pak se z toho proberete a uvědomíte si, že je to jen banda lidí, kteří si dali nadmíru silný matroš, a ten jim řádně rozjebal mozek. 40 %

• 26.9.2017  10:14

Vřele doporučuji všem, kteří touží mít doživotní fobii z náhodně vyzvánějících telefonních budek. 90 %

• 18.9.2017  14:27

Stejně tak jako většina ostatních (čest výjimkám) ani já nevím přesné historicko-kulturní nuance vztahů mezi Laponci a Švédy. To však nebrání tomuto snímku, aby na nás bez větší snahy o vysvětlení problému vyklopil pořádný kýbl emocí. A tak jen sedím a pozoruju, jak se ostatní nechávají unášet nabídnutou emocionální vlnou a předstírají soucit a pochopení. Jako bylo to fakt pěkné, jen nevím, co to bylo. 50%

• 23.8.2017  14:03

Na první pohled vypadá Ove jako obyčejný bručivý podivín, který má zřejmě příliš mnoho volného času, postupně se však odkrývá to, co zřejmě žádný soused nevidí - že Ovova nabubřelost ve skutečnosti pramení z jeho bolestivé minulosti. Ať už je jeho lehce natvrdlé mládí doprovázené pytlem smůly dostatečně ospravedlňující pro jeho současnou jedovatost nebo ne. Překvapivě dobře vyvážená kombinace humoru a emocí, která jak rozesměje, tak zahřeje na srdci. Přestože mi ale snímek přijde objektivně dokonale provedený, musím mu udělit nízké hodnocení. Protože se prostě nerad koukám na neschopné lidi. 60%

• 18.8.2017  11:15

"We see Jack on land in London jumping from carriage to carriage, which is very exciting." No it's not, Rob. It's pretty boring. Zamotané a přeplácané situace, kdy jsem si občas už nebyl jistý, kdo proti komu bojuje, laciné CGI a samozřejmě děj, při němž si můžeme dovolit naprosto cokoliv, protože to je fantasy komedie, tedy žánr bez hranic, žejo. Ostuda celé série. 40 %

• 2.8.2017  12:50

What shall we do with the cursed pirate? Dokonale děsivá skladba. A dokonale děsivý Salazar. Trailer sliboval kvalitní pokračování pirátské série a i přes mé počáteční váhání vzhledem k tomu, že se jedná už o pátý (?) díl, jsem nakonec vlastně nebyl zklamaný. Úvodní vyloupení banky byl docela povedený nápad, čarodějka Shansa působila přesvědčivě a vlastně i samotná Carina zaujala svou rolí vědkyně uprostřed středověku. Na můj vkus tam však bylo trochu moc postav (Barbossa? Elizabeth?), děj byl trochu zamotaný, některé události byly trochu okaté a některé filmové efekty byly trochu přehnané. Celkově to na mě tedy působilo více jako komedie / pohádka, než akční reálné fantasy s prvky humoru, pro které jsem si původně přišel. 70%

• 17.1.2017  00:06

Předně, jsem opravdu velmi rád, že se snímek nepokouší být žádným dalším rádoby navázáním na příběhy z Bradavic, jen těží z myšlenky skutečného čarodějného světa. Myšlenka jako taková je tedy zajímavá a určitě bych ještě nějaký film z podobného prostředí rád viděl - jeho potenciál ještě rozhodně vyčerpaný není. Na druhou stranu mě ničím významně tohle konkrétní provedení nezaujalo. V několika maličkostech potěšilo, v několika zklamalo. Překvapivě průměrný kousek. 50%

• 16.1.2017  23:43

První půlka hlavní dějové linie je klasickým příběhem o tom, jak šel Honza do světa. Poměrně běžný příběh muže, který má v jisté počáteční fázi svého života přirozenou potřebu poznat skutečný svět. Ono ani druhá půlka, jeho výprava na Alijašku, není opět ničím neobvyklým, jen ji oproti první polovině již schvaluje méně lidí, protože méně lidí věří v autorův zdravý rozum. Opět srovnatelné s mnohými vyznavači nejrůznějších nebezpečných sportů a jiných adrenalinových výzev. Shrnuto a bez růžových brýlí se tedy jedná o příběh naivního člověka s extrémistickými sklony. Proč ne, příběh o někom, kdo se nebojí posouvat hranice a něco dokázat, může být bezesporu zajímavý i poučný. Výtka, kterou však k tomuto filmu mám, tkví právě v oné do očí bijící naivitě hlavní postavy. "No fucking watch, no map, no axe, no nothing. Just be out there in it. You know, big mountains, rivers, sky. You're just living, man. You're just there, in that moment, in that special place and time." Člověk, který si v hospodě u piva maluje romantickou dovolenou uprostřed společností nepolíbené Alijašky, nakonec při první příležitosti pokrytecky zaleze do opuštěného rezavého autobusu a několik měsíců si vaří rýži. A když se jeho zásoby rýže vyprázdní, tak se rozhodne s knížkou podívat okolo a při první příležitosti se otráví a umře (spoiler alert). Protože Alijaška je jedním z nejdrsnějších míst na zemi, kde zemřít je neuvěřitelně jednoduché. A protože teprve až se běžný bohatýrský synáček vymaní z nenáviděných spárů společnosti, tak si uvědomí, že právě ta společnost je obrovský dar několika set generací předků, díky kterým máme nemocnice, obchody s jídlem, oblečení a teplý domov. Hodnotu celého toho sociálního zázemí, které nám umožňuje ráno vstát z vyhráté postele a dát si kávičku, si jednoduše stejně jako Kryštof nedokážeme uvědomit, dokud o ni nepřijdeme. Skvělá hudba. Obsahově perfektní. Vše až na naivního synáčka, jehož žalostný příběh prostě přes svůj žaludek nedokážu přenést. 60%

• 8.10.2016  19:51

Klasické propagandistické video. Velká škoda. Chtěl jsem se dovědět něco víc o fungování Evropské Unie, nedověděl jsem se nic. Přestože každé rozhodnutí má své klady i zápory, v celém filmu není téměř ani zmínka o tom, jaké jsou současné výhody setrvání v EU. Není tam ani zmínka o tom, proč Velká Británie kdysi do EU vstoupila v prvé řadě a proč argumenty pro tehdejší členství už nejsou v současné době relevantní. Hlavním tématem, které prochází skrze celý film, je heslo "EU je špatná". Ve skutečnosti je však pro brexit naprosto irelevantní, jaká EU je. Podstatné jsou pouze dvě věci: výhody a nevýhody členství v Evropské Unii, popř. výhody a nevýhody vystoupení z ní. Nakonec, dokument celkově není nijak pořádně rozložený do témat ani strukturovaný, argumenty nejsou nijak podložené. Je to jen taková jednostranná snůška názorů. 30 %

• 28.8.2016  19:58

Výjimečný přírodovědný dokument. Sice bez nějakého hlubšího příběhu - snímek spíše zobrazuje obecně krásy lesa - ale zato skvělá vizuální podívaná. Bál jsem se, že se bude jednat jen o další tuctový National Geographic, ale nakonec se ukázal opak, a to hlavně díky úchvatným záběrům. Záběry, které muselo dát neuvěřitelné množství práce a času natočit, které má běžný člověk pramalou šanci spatřit vlastním okem a které, kdybych neviděl film o filmu, bych pravděpodobně považoval jen za velmi podařenou 3D animaci. Dosud nechápu, jak je možné, že se ta zvířata chovala, jako kdyby tam žádní lidé nebyli... Nakonec samozřejmě u takového typu filmu nemůže chybět alespoň malá hořká ekologická tečka. I tak hodnotím jako nadprůměrné. 80 %

• 10.1.2016  23:35
    Zlatá mládež (TV pořad) (2015)

Za prvé, je smutné, že taková reality show vznikla na půdě České televize. Jejím cílem totiž není nic jiného než obyčejné a neuvěřitelně sprosté prohlubování zažitých stereotypů. Žádný dokument - jen prostředek pro maximální vyždímání mezilidské nenávisti. Zřejmě se už i ČT, poslední zdánlivá světlá výjimka mezi televizemi, plácá jak ryba na břehu a beznadějně chytá každého stébla. Ostatně, seriál jsem stejně sledoval z internetu. Za druhé, je smutné, že taková reality show vlastně vůbec existuje - program televize je totiž jen odrazem zájmu diváků. Ukazuje to, že běžného diváka zlatá mládež vlastně nezajímá - divák nechce vidět pořady o jejich životě, aby je mohl pochopit a uvědomit si, jakou volnost ve výběru směru svého života vlastně člověk má. Ne, běžný divák si jen potřebuje večer na někoho dobře zanadávat. Pro mě to nebylo nic víc, než jen pořad o více méně úspěšných mladých lidech, kteří se ocitli v jim naprosto cizím prostředí. Vemte naopak lidi z Banátu do Prahy na výstavu do Národní galerie nebo na večeři do Hiltonu a máte další sérii "dokumentů" napěchovaných stereotypy jak vyšitou. Bulvár ve své nejčistší podobě. 20%

• 24.5.2015  16:27
    Matrix (1999)

Jaký komentář chcete vymyslet k filmu, který ovlivnil filmovou tvorbu následujícího desetiletí?? 100%

• 11.5.2015  21:16
    Q (2011)

Snad nejlepší erotický film, co jsem kdy viděl. Vše, na co jsem totiž dosud narazil, se dá rozdělit do dvou skupin - filmy, kde je erotická stránka jen v náznacích (Basic Instinct) nebo je předstíraná a trapná (libovolné porno pro ženy), a filmy, kde naopak erotická stránka převládá a děj pokulhává (porno). Ale k samotnému obsahu filmu: Ten je učebnicovým obrazovým ztvárněním klasické známé poučky: NICE GUY --> NICE GIRL --> BAD GUY --> BAD GIRL --> RICH GUY. Kde každý touží po protějšku o 1 vpravo a jeho vlastní životní cíl je o 2 vpravo. To je však spíš jen konstatování než hodnocení děje. Hlavní pozitivní na filmu je to, že ani bad girl není žádná nafrfněná silikonová štětka z mekdonaldu, jak by ji vyobrazila amerika, ale jen běžné děvče se svým vlastním přístupem k životu, které skutečně působí přitažlivě. Francouzi to prostě umějí. 60%

• 5.5.2015  03:54

Konečně. Konečně po pěti více či méně povedených pokusech o film je tady něco, čemu se nebráním dát vysoké hodnocení. Z části je to asi tím, že postavy ve filmu dospěly (a s nimi tedy dospěl i jejich scénář), a tak se mi jejich svět stal bližším. Mimo to film doprovází skvělá hudba, vyvážený scénář, povedené efekty a zpracování. Až na tu místy se vyskytující typicky potterovskou pachuť, které se tahle série pravděpodobně nikdy nezbaví, je to opravdu příjemný kousek. A největší obdiv patří těm, kteří vybírali do prvního dílu dítě na pozici Ginny Weasley. Vybrat osmiletou holčičku tak, aby se z ní za deset let stala kočka hodna hlavního hrdiny, tomu říkám um. A povedlo se. Ginny je aspoň podle mého názoru bezpochyby nejhezčí holkou ve škole (s Hermionou v těsném závěsu za ní, samozřejmě) a na vztah mezi ní a Harrym se moc příjemně dívá. 80%

• 2.5.2015  18:41

Wingardium Leviosa! Nejen svými nelogickými momenty jako zranění při první výuce létání na koštěti, chůze s lampou a neviditelným pláštěm nebo kámen mudrců chráněný šachovnicí, ale i celkovým dojmem působí první díl příběhů o Harrym Potterovi ve srovnání se svými následujícími bratříčky jako dětská pohádka. Ať už je za tím deset let vývoje filmového průmyslu nebo jen čistý záměr růst a dospívat se svým publikem. Stal jsem se postupem času citlivější na tuhle vyskytující se infantilnost nebo nedomyšlenost děje, a tak musím film hodnotit podstatně hůře než tehdy kdysi, když jsem jej ještě jako mladý nekritický cucák viděl poprvé. 50%

• 28.4.2015  11:46

Znáte pojem "overqualified"? To je člověk, který dostane za úkol najít nějakou přiměřeně nepříjemnou a lehce nesympatickou herečku, vhodnou pro roli Dolores Umbridge, ale výsledkem jeho snažení je neuvěřitelná ropucha, které máte po většinu filmu neskutečnou chuť rozrýt kopačkou její ksicht a v podstatě jen čekáte a doufáte, že jí někdo konečně ublíží. Nevýhoda takovéhle overqualified actress je pak v tom, že její výkony přehluší většinu ostatních dojmů z filmu, a ty pak vyznějí do prázdna. Mimo toho a několika menších prohřešků vůči knize (Kouzelníci létají bez koštěte? Ti bojující za dobro se přemisťují bílou barvou a ti za zlo černou?) to ale je poměrně příjemný film. Skvěle provedená je smutná až zdrcující atmosféra první poloviny filmu, která tak věrohodně navazuje na to, co se událo na konci minuého dílu. Pátý díl příběhu o Harrym Potterovi se už konečně alespoň trochu odchýlil od škatulky "pohádka", a je to jen dobře. 70%

• 25.4.2015  11:10

Už jste někdy cítili fyzickou bolest ze sledování filmu? Venkovský učitel je dvouhodinovou přehlídkou toho, kam až mohou sahat hranice tragičnosti jednotlivých postav, které se jen neschopně čvachtají ve svém žalostném životě. Mělo to být cílem? Měl mi snímek po jeho shlédnutí zvednout sebevědomí, jak oproti kolegům žiju nesrovnatelně šťastnější a plnohodnotnější život? Protože pokud ano, pak se záměr nepovedl - jediné, co mi zvedl, byl žaludek. Zábava tak akorát pro sadisty, kteří se baví cizím utrpením, a masochisty, kteří se baví utrpením vlastním při sledování filmu. Já být kýmkoliv z tamějších postav, tak se ještě večer oběsím. Brr. 20%

• 17.3.2015  00:52

Příběh o bezmezné odvaze a oddanosti řeckých bojovníků. Velmi příjemně a poutavě vyprávěný, se silně emocionální atmosférou... ale to je tak vše. Film jako takový je natočen víc než dobře, to jen já jsem od něj očekával aspoň nějaký děj nebo nějakou akci. Takto to totiž vyznělo jen jako krásné pompézní pozlátko, blyštící se nepřebernou - a místy možná až trochu přehnanou - paletou filmových efektů a emocionálních hlášek, ale uvnitř prázdné. Nezanechalo to ve mně nic. 50%

• 15.2.2015  12:18

Hodný kluk kousnut pavoukem získá nadpřirozené schopnosti, které využije k ochraně jak svého děvčete - třídní kočky a bývalé svého soka - tak zbytku města před monstrem, které tolik štěstí při mutaci nemělo. Chvíli spolu dovádějí v rozličných lokacích, než monstrum sebere odvahu na závěrečnou bitvu. Tu prohraje a všichni (kromě něj) žijí relativně šťastně až do smrti... Konec. A ne, není to spoiler ani popis tohoto filmu. Je to obecný rámec snad všech filmů o spidermanovi, ano, tohoto nevyjímaje. Žádné překvapení se tedy nekoná. Klasické spiderman-movie, v tomto případě s několika charakterovými / dějovými vráskami. 50%

• 16.11.2014  00:01

Nudné, nudné a nudné. A ty momenty, které výjimečně nebyly nudné, byly trapné. Film naprosto bez výrazu, bez děje, bez čehokoliv, čím by mohl zaujmout. 20%

• 12.11.2014  23:30
    Home (2009)

A very definition of an epic movie. But... No buts. 100%

• 7.10.2014  12:54

Umělecké dílo o nás a naší planetě. Samozřejmě, že snad ani nejde naši civilizaci zobrazit ve vztahu s okolní přírodou tak, aby ji neničila, takže i tady člověk na pár takových okamžiků k zamyšlení narazí, celkově je to ale spíše nenucená podívaná na mnohdy skryté krásy Země. 70%

• 1.10.2014  12:21

Docela obyčejný příběh o několika docela obyčejných lidech. Umělecky dobře provedené, skvělá hudba, příjemně se na to koukalo a občas jsem se i zasmál. Mně osobně na tom ale vadila ta neustálá strojenost a nepřirozenost dialogů - jako kdyby to přímo četli z papíru. Jo a taky tam snad v každé scéně někdo kouřil, až mi to přišlo jak reklama na cigarety. :-) S takovou, chlapci, ten barák opravit nestihnete. 60%

• 27.9.2014  10:38

Další ze série volných pokračování původní trilogie American Pie. Narozdíl od minulých dílů, jejichž hlavním trumfem byl všudypřítomný pokus o humor, se tento díl ubírá zásadně jiným směrem a sází vše na tu nejlacinější kartu. Beta house je totiž prostě a bez okolků porno - snad jen s tím rozdílem, že klasické porno nebývá tak nechutné a trapné. Snímek se totiž ani nesnaží diváka pobavit či zaujmout jinak než nepřetržitou devadesátiminutovou přehlídkou polonahých a nahých ženských zadků. Jakkoliv ale můžu celý film hanit, musím na druhou stranu přiznat, že když už na ničem jiném, tak aspoň na tom zmiňovaném hlavním taháku si dali tvůrci záležet, a tak na snad téměř všechny herečky je radost pohledět a Meghan Heffern je třešničkou na dortu. 30%

• 30.8.2014  22:23

Není to ani napínavé ani vtipné ani romantické ani nechutné ani... Není to nijaké. Je to jen nesmírně nudné, trapné a patetické, přičemž - spoiler alert - patetičnost ke konci ještě graduje. I love you! I love you too! 20%

• 30.8.2014  13:45
    Projekt X (2012)

Nic, co by se tomuhle filmu aspoň zdálky podobalo, jsem ještě neviděl. Přiznám se, že si pořád nejsem úplně jistý, jestli to, co jsem viděl, byl dokument o skutečné události, nebo jen neuvěřitelně realistický film s obdivuhodným scénářem a hereckými výkony. Ať tak či onak, snímek je wikipedistickou definicí toho, co si představíte pod pojmem epická párty, se vším dobrým i špatným, co k takové párty patří. Pokud polknete své morální předsudky, nabídne vám tohle drama emocionální jízdu bez hluchých momentů, kterou absolvujete jedním dechem. Slabou stránkou je bohužel závěr filmu. Totiž, nedělitelnou součástí takové události musí být i ta nesmírně silná a zdrcující postapokalyptická tečka, která přichází s vystřízlivěním. Tahle maličkost dělí realistické snímky od amerických pubertálních sraček a nedostatečný důraz na ni řádově snižuje můj celkový dojem z filmu. Byl jsem připraven na to být tou hořkostí uvědomění si následků svých činů zaražen do křesla. Kdyby mi závěr vyrazil dech a donutil mě zatínat pěsti, až bych si polámal nehty, vynesl bych ten snímek do nebes. Rodiče ovšem všechny následky konání svého syna přijali příliš vlažně. Veliká škoda. 70%

<< předchozí 1 2