PenelopaW

Taťjana Antonová (roz.Bernátková)

okres Liberec

<< předchozí 1 2 3
    • 8.10.2018  15:02

Připadá mi, že tenhle film není až tak o nemrtvých, ale spíše o tom, jak se postavit k šikaně. Nu nevím, nevím, zda je vždy nejlepší nastavit jen tu druhou tvář... Víc se mi líbil motiv čarodějnice a čtení pohádky, ale celkově jsem moc nadšená nebyla. Předně se mi moc nelíbily loutky - s výjimkou Normana, který sám měl uši jako plachty, byli všichni nějak vizuálně divní.

• 26.9.2018  18:17

Když jsem po úterní (před)premiéře koukala na komentáře a hodnocení filmu, lehce jsem se vyděsila, jestli to ve čtvrtek nebudou vyhozené peníze. Kamarádky ale trvaly na tom, že v jiný čas se jim jiný snímek nehodí, takže jsme šly... a kupodivu jsem byla překvapená, že to AŽ TAK strašné nebylo. Jistě, film obsahuje hodně klišé a hlavní hrdina je ve svém šovinismu silně černobílý, stejně tak některé věci při hlubším zamyšlení nedávají smysl (to jako na personálním nikdo neřešil, kde se najednou Karla vzala, že zmizela, kam jí posílali výplatu?), ale jako oddychovka to byl takový průměr a některé momenty pobavily. Výběr herců byl vyloženě šťastný, Polívková mužatku zahrála perfektně, a i když se mi nechce věřit, že by velký macho tak rychle změnil názory i návyky, naučil se malovat a prozřel, jak to vlastně ženy mají těžké, nijak mě sledování tohohle snímku neurazilo.

• 10.6.2018  13:21
    Fanny Hillová (TV film) (2007)

Četla jsem knihu, takže film musím hodnotit setsakra nízko. Předně neobsahuje téměř žádné erotické scény, a to ani v soft podobě, kterými Clelandova kniha vyniká a které umí velmi lyricky opsat. Tam, kde by k něčemu mohlo dojít, se buď režisér uchýlil ke střihu na vypravěčku Fanny, která něco s rošťáckým úsměvem oglosuje, nebo neukázal skoro nic. Děj je silně osekaný a upravený tak, že s původním románem nemá mnoho společného. Díky filmové zkratce, škrtům a vypouštěním scén unikl nejen sexuální náboj, ale i mnoho hlubokých pravd a myšlenek, které Cleland do svého vyprávění umně zakomponoval. Zápletka se zlou kamarádkou či zhrzeným milencem, který do nevěstince zavolá mravnostní policii byly naprosto zbytečné a s knihou neměly absolutně nic společného - ostatně ani vykreslení nevěstince jako takového ne. A to, v čem je Clelandova Fanny Hillová výjimečná - tj. poslední kapitola, v níž vyzdvihuje lásku partnerskou, která teprve tělesným prožitkům dodá tu pravou hodnotu - ve filmu zcela chybělo. Jednu hvězdu za výběr hereček (i když Fanny bych si představovala jinak - tahle měla takovou divnou "držtičku") a kostýmy. Jinak obr zklamání. Kdo má rád předlohu, ať se na to nedívá. A kdo se chce nějak navnadit, ten ať si radši stáhne nějaké soft porno, protože tenhle film ho nenavnadí - spíše odradí.

• 15.5.2018  12:13

!! POZOR SPOILERY!!! Vizuálně mi to evokovalo Disneyovky (hlavní hrdinka princezna Mila jako by z oka vypadla princezně Anně z Ledového království), ale dějová linka a její zvraty, včetně nadpřirozených postav, poukazují na východní provenienci. Na konci jsem si připadala docela ošizená - čekala jsem větší vyvrcholení, ale porážka Černomora i oživení Ruslana byly hodně rychlé. Pak už se Ruslan jen políbí s Milou a běží titulky... Ačkoli ty byly udělané moc hezky a v podstatě dějově navazovaly - celé byly o jejich svatbě a co se na ní dělo, včetně několika pěkných vtípků. Za mne velmi příjemné překvapení a nelituji, že jsme nakonec v kině nešli na Králíčka Petra.

• 19.2.2018  12:05
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

!!! POZOR SPOILERY !!! Když jsem zjistila, že autoři nemají v úmyslu pokračovat v natáčení dalších dílů, a že poslední epizoda druhé série se jmenuje "Poslední případ", očekávala jsem (přece jen si pamatuji, jak dopadl Cattani v Chobotnici!), že někdo z hlavních postav zemře a třásla se, kdo to bude. V tomto směru jsem si oddychla a mohu konstatovat, že celý seriál - a poslední díl mne v tom utvrdil - je v podstatě poctou postavě Václava Plíška. Protože kdykoli Plíšek řekl: "Myslím si, že by to mohlo být takhle...", tak se to vždycky splnilo, ačkoli ostatní vyšetřovatelé či nadřízený Korejs sledovali jinou hypotézu. Ke sledování seriálu mne přiměl manžel a já radostně souhlasila, neb kus prvního dílu, který jsem měla možnost vidět, byl plný Stanislava Majera. Žel, teprve později jsem zjistila, že jeho postava kapitána Hegnera byla pouze přizvána k vyšetřování, a že Majer hraje pouze ve dvou epizodách, a z toho v té druhé z něj udělali pitomce (protože neposlouchal Plíška!). Za to teda hvězda dolů! Vychutnávala jsem si hlavně kriminální zápletky a vztahy mezi postavami (které jsou nezbytné pro seriál, jehož díly lze sice sledovat samostatně, ale taky jako celek, takže jsou v seriálové tvorbě nezbytné) jsem dávala stranou. Zprvu mi tak nevadila postava nadřízeného Korejse, který sice mluvil sprostě, ale vše, co dělal, mělo nějaký základ. Ovšem pak zjistil, že mu Kozák dýchá na záda a začal se chovat jako mstivé hovado. V tomhle ohledu - a i s ohledem např. na postavu nebohého loosera oddělení Sršně - by mne zajímalo, nakolik byly postavy inspirovány skutečnými kolegy a vztahy mezi nimi. Protože pokud ano, museli se zaručeně poznat a ne každý stojí o podobnou dávku popularity... V tomhle ohledu jsem zapřemýšlela i nad epizodou vyšetřování napadeného pobodaného mladíka vyloveného z Vltavy, u něhož se přišlo na to, že si zranění způsobil sám... Pokud vyšetřující policista byl v reálu tak hodný, že jeho poklesek nerozmazával, tak televizní adaptaci se to muselo povést skvěle a všichni, kdo byli s případem obeznámeni, včetně kolegů i nadřízené, kterou oběť nešťastně milovala, si museli myslet své... a pobodaný měl rázem z ostudy kabát skoro větší než nebohý hlavní hrdina snímku Prci, Prci, Prcičky...

• 31.1.2018  13:34
    Sluneční králíčci (TV seriál) (2015)

Krátké animované pohádky, které jsou ale parádně vypointované a vtipné, takže se u nich baví nejen můj syn, ale i já sama.

• 17.12.2017  10:44
    Cizinka (TV seriál) (2014)

!!! POZOR SPOILERY !!! Chýlím se ke konci série, takže ještě možná změním názor i hodnocení. Navíc jsem zatím nečetla předlohu, takže mohu soudit opravdu jen adaptaci. 1. SÉRIE: První díl parádní! Zajímavý nápad i zápletka, zlý prapředek milovaného manžela, hodní Skoti (něco mi našeptává, že hrdinka nakonec skončí s tím jediným pohledným z celé skupiny, kterému spravila rameno), emancipovaná dívka, která jakoby náhodou ovládá zdravovědu a pozná léčivky, parádní lokace a hezké kostýmy. Další epizody mi přišly takové jako rozmělněné a chabé, ale tak kolem 5., 6. dílu se to opět zvedlo, za což určitě mohla postava Dougala MacKenzieho, na kterého naprosto sedí - v souvislosti s ním nejčastěji užívaný - přívlastek rozporuplný. Bohužel seriál má pro mne jednu zásadní vadu, a tou je hlavní hrdinka. Claire nějak nechápe, že genderové role byly o dvě století zpátky jiné než v roce 1945, takže kleje a permanentně si na někoho otevírá pusu. Divím se, že nakládačku nedostala mnohem dříve a když ji Randall nechal zkopat, i jsem jí to zlomyslně přála. (Ostatně si sama o to říkala už jen tím, že mu cpala, jak se může změnit - proboha, ty jeho řeči by mu neuvěřil ani jeho zpovědník!) Asi to byl autorčin záměr, dát moderní dívku o pár století zpátky a ukázat konflikt mezi muži a ženami, jak to tehdá bylo příšerné, ale upřímně nevěřím, že by takhle oráchlá byla i v roce 1945, přestože si prošla válečným peklem... Co se samotného příběhu týče, začínám mít dojem, že je to taková trochu lepší fan fiction a přestávám doufat v ucelenější kompozici. V ději se vždy objeví něco nového, nečekaného a překvapivého, ale je to podáváno formou, jako kdyby autorka při psaní dostala nápad a ten přilepila k již probíhajícím dějovým linkám. Hlavní mužský hrdina na mne působí tak trochu jako Vagína - který muž se po hádce hned začne omlouvat a vysvětlovat, proč se vlastně zlobil? A když ji po zásluze potrestal (myslím, že vysvětlení bylo naprosto dostačující - neposlechla a ohrozila nejen jeho, na jehož hlavu byla vypsaná odměna, ale i zbytek skupiny), jakmile začala být pasivně agresivní, přilezl za ní s prosíkem a parafrázoval klanovou přísahu. To by bylo úžasně romantické a vyspělé gesto i pro současné muže, kdyby to ta jepice pak nezkazila tím, že mu dala dýku ke krku a ještě mu vyhrožovala... Vrať se do Disneyovky, Jaime! Jediné mužské postavy, které za to stojí, jsou Murtagh (ten se ještě nevybarvil), Black Jack Randall (to je takový hajzl, že prostě musí zaujmout), možná Frank (ten chudák moc prostoru nedostal) a můj miláček Dougal. Škoda jen, že jsem si vyspoilerovala děj. Zajímavé je, že když jsem Grahama MacTavishe viděla v Hobbitovi, nešla bych s ním ani za všechno zlato Ereboru. Ale s tím svým úhledným vousem by si Mackenzie mohl s mojí kukuřicí dělat, co by se mu zachtělo, a ještě bych u toho skandovala jeho jméno. Ostatní mužské postavy (s výjimkou klanového náčelníka, který se snad ještě vyvrbí) jsou spíše komického rázu. No nic. Co se Cizinky jako seriálu týče, řekla bych, že nápad je velmi hezký (a jsem zvědavá na rozuzlení), lokace a kostýmy, včetně hudby, parádní, výběr herců se mi typově líbí, jen hrdinka je hrozná husa a Jaime měkkota. Dokoukám první sérii a uvidí se, zda seriál dostane ještě šanci. *** První série shlédnuta a odvolávám, co jsem psala. Jaime je pořád Disney princ, ale Randall?! WTF! Sodomitské choutky bych ještě i skousla (jako s kým bude mít děti, aby se Claire dočkala Franka?), ale to, co se stalo v posledním díle první série??!! To jako vážně? Která chorá mysl si nechá zprznit hlavního hrdinu??!! Nene, tenhle seriál se fakt nestane mojí srdcovkou. Kladně hodnotím exteriéry a výběr herců. Reálie asi i trochu kulhají (Pochybuji, že si Britové nechávali těla popravených vězňů hned u zdi pevnosti, už jen pro ten zápach a nemoci... A fakt se v 18. století zpívalo boogie woogie?!), ale děj stojí na vodě. Je to v podstatě taková fanouškovská fikce, kterou za těžké peníze někdo zfilmoval (a já netuším proč a mockrát jsem se ptala, jestli to za ty prachy stálo a jestli herce při některých vážně pronášených replikách hanba nefackovala). Jediný, kdo za 1. sérii stál, byl Dougal Mackenzie (a Murtagh, který ale moc prostoru nedostal a cool byl jen proto, že byl Fraser a to jsou ti dobří, MacKenziové jsou spíše humornými postavami). A pochybuju, že mi kvůli němu stojí za to koukat ještě na 2. sérii... Brrr. Jsem hluboce znechucena a nechápu ta vysoká hodnocení literární předlohy.

• 15.8.2017  12:59
    Obhájce (2011)

Pěkný krimi snímek z pozadí fungování práce advokáta a klienta. Matthew tu ještě není tak vysušený jako v posledních filmech, takže se na něj dá hezky koukat, a potěší i zjištění, že i americký advokát má nějakou morálku a schopnost rozeznat zlo. !!! POZOR SPOILER !!! Jen konečné nastavení děje scénou s maminkou, která advokáta postřelí, mi přišlo celkem zbytečné, film by úplně skončilo utnout tím, jakou maškarádu Matt na svého klienta uhrál. !!! KONEC SPOILERU !!!

• 15.8.2017  12:57

Z pohádek trochu dějově slabší, kdo nezná svět víly Zvonilky a jeho zákonitosti, může chvíli tápat. Za mne plusové body za malého krokodýla (ačkoli legendu o polknutém budíku znám z filmu Hook trochu jinak) a piráta Jamese, jehož výskyt ve filmu poukazuje na to, že se o něm ještě někdy dozvíme. Alchymie vílího prachu je zajímavý nápad, jsem zvědavá, zda bude ještě využit nebo zůstane uzavřen a zapomenut. Film tentokrát není ani tak o Zvonilce, jako o ostatních vílách, o tom, že každá má své nadání a měla by ho pěstovat ku prospěchu celku. Ve filmu jsem si všimla chyby - když piráti zavřou víly do "proutěné" truhly, nemá tato truhla dno (což je vidět, když pirát dává truhlu i s vílami na stůl a zatíží ji pytlem s bramborami). Když ale krokodýl pomůže truhlu shodit, dno má, a víly vyletí dvířky nahoře...

• 30.7.2017  19:16

Vizuálně velmi pěkná podívaná, co se děje týče, tak takový průměr, co neurazí, ale ani výrazně nenadchne. Za mne byl problém s tím, že jsem od začátku měla vyšší očekávání a vývoj děje mne spíše zklamával, nemluvě o tom, že vybraný herec pro hlavního hrdinu na mne rozhodně jako super agent a samec moc nepůsobil. Záporák byl předvídatelný, slibovaná pomsta Valeriánovi od pašeráků za to, že ukradl perlu, nepřišla, Rihanna byla trochu navíc, ale uznávám, že její vystoupení nebylo špatné. Spíše se mi líbily ty mraky emzáků, kteří filmem defilovali, stejně jako celý svět stanice Alfa nebo mezigalaktický market.

• 9.7.2017  19:02

Film vedoucí k zamyšlení, co vlastně v současném světě potřebujeme k životu a co by nám správná výchova měla přinést. Samozřejmě, že Viggův svět mi přišel atraktivní, ale na druhou stranu - přežily by jeho děti v tom našem? Docela by mne zajímal konflikt, jakým by museli projít, kdyby se rozhodli žít v "civilizaci" a každodenně byli konfrontováni s tím, co nám přijde běžné, že se nad tím ani nezamýšlíme.

• 9.7.2017  18:58

Po úspěchu figurek mimoňů jsem čekala, že jich ve filmu bude více. Děj se však točí hlavně kolem Grua (jsem fakt zvědavá, jestli půjdou do dalších dílů a jak vyřeší to, že Gru je agent a Drew se dal na cestu padoucha za podpory všech mimoňů) a nemá takový švih jako díly předchozí. Scény s mimoni na taneční soutěži a v base tvoří nejlepší pasáže filmu, jinak to bylo poměrně slabé.

• 9.7.2017  18:56

Tak úplně blbé to nebylo, ale úplná oddychovka taky ne - humor byl místy hodně černý a drsný, chvílemi jsem nevěděla, zda se mám smát nebo nasadit vyděšený výraz (smrt striptéra a vše, co se s jeho tělem dělo poté). Postava Ilany Glazer mi přišla poněkud do počtu, stejně jako Zöe Kravitz, která si ale aspoň vysloužila místo v týmu svou aférkou se "sexy sousedy". Vztah mezi děvčaty byl hodně o Scarlett a Jillian Bell, Kate McKinnon mne hodně bavila a její postava mi z těch všech přišla nejnormálnější, i když se chovala nejulítleji. Zajímalo by mne, zda v reálu američtí voliči volí do senátu na základě toho, že někdo odpravil padoucha. A co se konce týče - že by zadělávka na 2. díl?

• 28.4.2017  10:57

Příběh jako takový ultra nezrcadlí válku, soustředí se spíše na vztahy mezi postavami. Přestože vůči Aně mám pořád rozporuplné pocity, tady mne v hlavní roli přesvědčila a přála jsem jí, aby jí to klaplo, i když mi bylo jasné, že neklapne už jen proto, že postava jejího manžela má představovat postavu, kterou hraje Kodet v Pelíšcích, takže je jasné, že neumře. Díky avizované provázanosti na Pelíšky jsem pořád přemýšlela, kdo je kdo, a trochu se ztratila u osoby Daniely. V době Pelíšků už by mohla mít věk na svoji rodinu, takže nemusí nutně bydlet s rodiči, ale v Pelíšcích o ní není zmínky. Že by Jarchovského maminka a Jindřiška z Pelíšků je teta? No uvidíme... Příběh by sám o sobě byl dojemný, jeho zasazení do jedné z nejtěžších dějinných dob jej ještě podbarvuje. Neměla jsem žádná očekávání stran historického snímku, takže jsem nebyla zklamaná. Pokud nepočítám osud Sokolovy postavy. Ve skrytu duše jsem čekala zradu, že je třeba konfident gestapa nebo tak něco, už jsem asi odvykla ryze kladným hrdinům.

• 7.4.2017  18:26
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

!!! POZOR SPOILER !!! Takový další vztahový seriál pro ženy, ale s detektivní zápletkou, kterou ocení i muži. reflexe vztahů na maloměstu (vezmu si dárkový koš, ale pak ji pomluvím!), kde si každý vidí do talíře, ale přesto někteří mají svá tajemství. Od prvního dílu víme, že se stal zločin, ale netušíme, kdo je oběť a kdo vrah. A přestože v průběhu dílu posledního už tušíme, kdo byl nakonec zabit, rozuzlení je to překvapivé (zejména proto, že celou dobu se hovoří o oběti, takže divák získá dojem, že zavražděnou byla žena a přemýšlí, která z matek a proč to nakonec odnesla). Některé linie (Ziggyho otec, kdo škrtil Amabellu) je snazší uhodnout už dříve, takže si divák na konci může klepat na rameno, jak to hezky rozpletl. Jednu hvězdu ubírám jen za postavu Reese Witherspoon, která by mne v reálu hrozně štvala svojí angažovaností a tím, jak do všeho strká nos. Sympatické je, že seriál je minisérií o sedmi dílech (původně jsem netušila, že je natočen podle knihy), zápletka je uzavřená a tvůrci zřejmě neaspirují na to nastavovat kaši vodou a točit další série. Za mne příjemné překvapení, které je sice o ženách, ale mohou ho ocenit i mužští diváci.

• 23.3.2017  15:51

Předlohu jsem nečetla a měla jen mlhavé povědomí, o čem kniha je. Přestože jsem se opravdu moc snažila s Heathcliffem sympatizovat, pořád mi to hatil. Tom Hardy ho zahrál charismaticky a uvěřitelně, ostatní herci a jejich postavy mu zdatně sekundovaly. Na konci sice byly slzičky, ale přesto jsem úplnou katarzi necítila. Atmosféra slatin nezapomenutelná... jdu si otevřít okno a doufat, že mi do bytu zavane vítr z vřesoviště.

• 19.3.2017  16:37
    Až po uši (TV seriál) (2014)

A mně se to líbilo. Sama doma jsem během dvou dnů skoukla všechny díly, které mají sympatickou délku kolem půl hodiny a končí tak, že člověka zajímá, jak to bude pokračovat. Příjemným překvapením pro mne byl Jiří Havelka, kterého znám spíše z jiných projektů, Aňa potěšila, Lenka Krobotová hrála neuvěřitelnou krávu, a kdybych Hynka Čermáka neviděla předtím v jiných rolích, po téhle bych ho určitě nenáviděla tak, jako Jana Přeučila, kterého jsem jako dítě viděla hrát černokněžníka a od té doby ho nemůžu vystát. Seriál je vztahový, zápletky jsou někdy neuvěřitelné, ale diváka baví a těší se na rozuzlení. Bonusem pro mne bylo to, že všechny postavy se více méně znají a jejich osudy se nakonec protnou. Jen linie Aniny matky Jany Švandové, stejně jako linka Anina otce, pro mne byly trochu nedotažené. Nicméně doporučuji jako příjemnou oddychovku v dnešní době psychothrillerů a detektivek.

• 19.3.2017  11:43
    Úlovek (TV seriál) (2009)

!!! POZOR SPOILERY !!! Kdybych nečetla komentář uživatele verbal, asi by mne některé scény zasáhly podstatně víc. A i když byly hodně surové, oceňuji, že kamera nám je neukázala detailně, ačkoli to, že měl divák prostor pro fantazii, může být v některých ohledech horší. Hardyho jsem zatím v roli úchyla neviděla, takže mně naprosto dostal. V reálu bych ho rozhodně potkat nechtěla, ale na televizní obrazovce byl úchvatný. K tomu angličtina hlavních hrdinů, které můj manžel nerozuměl, ale já jsem si ji úžasně vychutnávala. Od prvního dílu jsem čekala, jak se to vyvrbí. Johnny mne potěšil, že dospěl, jen Freddymu jsem fandila, aby nakonec třeba prozřel a nechali si ho naživu, ačkoli mi bylo jasné, že takovýhle magor se nemůže v seriálových vodách pohybovat moc dlouho svobodně. Ale to, jak nakonec skončí, jsem nepředpokládala vůbec. Respekt, Maggie! Ponaučení, které mi tento seriál přinesl: Pokud mám kamaráda magora, který je ke mně najednou milý a nedejbože se mi začne svěřovat, rychle pryč a ideálně s křikem.

• 12.3.2017  12:30

Letní film, který neurazí, ale ani nezanechá hlubší dojem. Petra Hřebíčková po dlouhé době hrála kladnou roli, která byla i uvěřitelná, jen mě mrzelo, že si tvůrci filmu více nepohráli s její absencí pedagogických zkušeností - byla prostě prezentovaná jako šikulka, která hned do všeho vpluje, je oblíbená a daří se jí. Oproti tomu postava Ondřeje Vetchého pro mě byla naprosto neuvěřitelná, už jen proměna zatvrzelého odpůrce žen v romantického chlapa, který běží za autem své vyvolené a slovně inzultuje jejího podvratného manžela (proč Langmajer hraje v poslední době buď detektivy nebo slizouny?). Ostatní postavy tvoří kulisy příběhu, zápletka se synem, kterého otec sleduje z povzdálí, mi nějak unikla. Na prázdniny příjemná oddychovka, u níž člověk může vypnout, ale nevím, zda mne svede k opakovanému shlédnutí.

• 12.3.2017  12:27
    Madagaskar (2005)

Při prvním shlédnutí na VŠ mi postavičky přišly divně hranaté a oproti animákům od Disneyho a Pixaru nevzhledné, děj násilný a plný odkazů na jiné snímky. Nyní Madagaskar sleduje náš malý syn a protože na něj koukáme asi tak 2x denně, hrany mého nepřátelství se obrousily a animák jsem si docela oblíbila. Některé vtípky jsou vyloženě povedené, jiné pro děti ne zcela vhodné, co mi vadí asi nejvíce je místy samoúčelné násilí (třeba ta babka v metru, co se objeví i ve druhém díle, mi přijde naprosto nadbytečná). Jak už svého času konstatovali jiní, tučňáci zcela zastínili ústřední čtveřici, a můj velký dík patří i postavě krále Jelimána, který je prostě výborný.

• 12.3.2017  12:24

Film není nijak hlubokomyslný a ani na to neaspiruje, je to taková příjemná, milá a romantická oddychovka. Souhlasím s tím, že Sokola tam mohlo být víc, ale i další mužští hrdinové (Jakub a doktor, jehož jméno si nepamatuji) jsou příjemní na pohled. Páreček gayů dodává některé komediální prvky, zejména Petr Vaněk mě velmi bavil (jeho nákup knihy pro maminku byl výborný). Klára Issová překvapila netradiční polohou, která byla po všech rolích princezen, zasněných krásek či retardovaných dívek toužících po miminku velmi uvěřitelná, čímž mě přesvědčuje, že za pěknou tvářičkou je opravdu herečka. Děj byl sice předvídatelný, ale hrdince jsme to po tom všem přály. A pokud pan doktor po večerech neskotačí se sestřičkami na lékařáku (viděla jsem příliš mnoho dílů Doktůrků a Chirurgů), tak o takovém chlapovi si může zdát každá z nás.

• 2.3.2017  12:57

Neviděla jsem původního Šíleného Maxe s Gibsonem, takže jsem vůbec neměla ponětí, do čeho jdu a po vizuální stránce jsem jen mrkala na drát. Ani ne tak na postapokalyptický svět, ale na figury, které se v něm vyskytují. Díky bohu za to, že alespoň Hardy vypadal jako normální člověk, i když ty jeho flashbacky moc ok nebyly. Přestože Max je do příběhu spíše vtažen, a ačkoli do něj zasahuje, i když ne ultra viditelně, film se mi líbil a těším se na pokračování.

• 26.2.2017  13:24

Docela příjemné překvapení, které má sice kupu much, ale protože se v průběhu děje nenudíte, jste ochotni mu je odpustit. Samotná zápletka a její uchopení jsou nevěrohodné, nechce se mi věřit, že by v USA docházelo k tak bezskrupulóznímu zneužívání prostředků CIA k osobním záměrům agentů, stejně tak, jako že by nakonec agentura dopustila prozrazení dvou svých špičkových agentů v přímém přenosu v televizi a následně je znovu pustila do akce. Ale milostný trojúhelník kupodivu funguje a některé techniky, které Tuck s FDR používají, aby o Lauren zjistili co nejvíce, a následné naschvály, které si dělají, nemluvě o sexuálně nevyžité kamarádce hlavní hrdinky Trish a některých jejích hláškách, jsou kupodivu vtipné. Jediné, s čím se ovšem vůbec nedokážu ztotožnit je konečná volba hlavního hrdiny. Odmítnutý nápadník je po celou dobu větší gentleman a frajer, ale nakonec je podán jako ten, co vždycky utře nos. ZAJÍMAVOST: Postava, kterou hraje Tom Hardy se ve filmu jmenuje Tuck, jednou je zmíněna jako Tucker. Když ale Lauren (Reese Witherspoon) otevírá Tuckův profil na seznamce, protože ji zaujala jeho fotka, jeho nick je johnharrison30. Když se Tuck svěřuje FDR (Chris Pine), že si vytvořil profil, kritizuje ho jeho kolega - agent za to, že dal na internet svoje soukromé informace. Že by tedy John Harrison bylo skutečné / krycí jméno agenta Tucka? ZAJÍMAVOST: Když FDR pozve Lauren k sobě do bytu, než ho Tuck střelí uspávací šipkou, pustí v přehrávači píseň Smooth Operator od Sade. Stejnou píseň má Tuck nastavenou jako vyzvánění na mobilu.

• 17.2.2017  17:24
    Don Jon (2013)

Film byl řazen jako romantický, takže jsem si ho pustila při osamělém večeru na svatého Valentýna. A hned začátek jsem měla velký problém vydýchat. Přestože anotace filmu zní docela hrozně - hrdina, který miluje své porno a většinu filmu se u něj ukájí - opravdu jde nakonec o film romantický. Konec byl nádherný, a to i když nepatřím mezi fanoušky Julianne Moore. Oproti tomu Scarlett Johansson, kterou jinak ráda mám, hrála takovou krávu, že bych ji propleskla nejpozději při hádce o uklízení bytu. Rozhodně jde o netradiční námět s velmi odvážným uchopením ze strany Josepha Gordona-Levitta.

• 14.2.2017  11:16

Asi měknu, ale tentokrát nebylo moje hodnocení a moje dojmy z filmu tak příkré, jako u dílu prvního. Možná proto, že jsem četla knihu a tušila, do čeho jdu. Kamarádka, která podobné štěstí neměla, se u filmového maratonu začala nudit už v půlce prvního filmu (to každý) a neustále řešila, že Grey se ani nepokusil dodržovat svoji smlouvu a že v Nymfomance bylo dominance, submise a vzrušujícího napětí mnohem víc. Nojo, jenže 50 odstínů je točeno jako mainstream, Grey se do Any zamiloval, takže lpění na smlouvě nebylo na místě, a ukazovat BDSM minimálně tak jako v knize by film učinilo divácky přístupným pro kategorii 18+ a autoři by přišli o tržby. Co říct... JE to nuda. Milostné scény kromě toho, že divákovi ukážou, čím vším se lze spoutat, žádný ultra náboj nemají a příběh je plytký, až je skrz něj vidět. To je to, co mi na 50 odstínech obecně baví. Četla jsem lepší milostné příběhy i lepší porna. I u eroticky laděné literatury mne zajímá příběh a ten Christianův a Anin mě nechává chladnou. Marně hledám, jaké poselství mi má dát kromě toho, že naplácat si je fajn a že i bohatí, krásní a úspěšní mohou mít milostné problémy. Přesto velká část osazenstva kina áchala a ochala z peripetií hlavních hrdinů, které ani peripetiemi nejsou. Dvojka pokračuje v trendu prvního dílu a jediné, co oproti knize hodnotím kladně, že v 50 odstínech temnoty (která se nepřibližuje ani šeru, natož tmě při zatmění měsíce) Grey nepůsobí jako taková bábovka jako v literární předloze - v jedničce nepřístupný chlapák, který sice šuká, ale tak dobře, že panna Anastazie upadá do mdlob, ale v dvojce kňourá, pláče nad smrtí matky a plácá se v citovém zmatku, který mu přinesla zamilovanost k obyčejné absolventce anglické literatury. Být Christianovou hospodyní, zavřela bych ho do rudého pokoje už jen za to, že se nechal počmárat rtěnkou, a pak si na to oblékl bílou oblekovou košili a vyrazil do společnosti. Copak neví, jak se rtěnka blbě pere? :-) Nicméně po přečtení některých komentářů dodávám, že neodsuzuju ty, kterým se film i knihy líbí. Svého času mi kamarádka nadšeně líčila dojmy z jedničky a dodala, že snad začne chodit do knihovny, jestli existují takové knihy. Kdyby nic jiného, v tomhle jsem spokojená. Za sebe považuji za top jiné filmy a knihy, ale sto lidí, sto chutí - pokud se to někomu líbí, ať si to nenechá kazit.

• 14.2.2017  11:09

Tenhle film má vše, co člověk k večerní oddychovce potřebuje: chytlavou hudbu, sympatického hlavního hrdinu, ohavného padoucha, milostný zádrhel, soka v lásce i práci, minoritu v nouzi a adrenalin při rychlém kličkování mezi auty a chodci newyorského pouličního provozu. Jediné, co mne mrzí, je nevyužitý potenciál všech messengerů na konci, čekala jsem něco víc jako jízdu v Taxi, taxi.

• 13.2.2017  19:01
    HitRECord on TV (TV seriál) (2014)

Budu opakovat to, co napsali druzí: samotná myšlenka HitRECord je naprosto úžasná, její uchopení je svižné, má šťávu a baví mne. Škoda jen, že jednotlivé díly jsou zatím dostupné jen v AJ, má jazyková vybavenost není 100%, takže mi dost věcí uniká a nemohu si vše vychutnat tak, jak bych chtěla.

• 11.2.2017  17:58
    Počátek (2010)

Viděla jsem po letech teď o víkendu v tv a opět byla spokojená. Jednotlivé roviny snů jsem pochopila již před lety, takže tentokrát jsem se mohla soustředit a vychutnávat si jednotlivé charaktery. Capriovo trápení mě opět vzalo za srdce a opět jsem skončila s nehty zarytými do opěrek sedačky, jestli ta blbá káča na konci spadla nebo ne. I když někde psali, že Počátek je nepřeveditelný do literární podoby, docela bych si ho chtěla i přečíst. Moje top scéna je s Arthurem v nulové gravitaci - jeho postava je pro mne objevením Josepha Gordona-Levitta a musela jsem si říct: "Wow, ten hošík z 10 důvodů, proč tě nenávidím, je muž!" Nolane, jen houšť, per do mě další Batmany, Počátky apod., tohle můžu.

• 11.2.2017  17:56

Po shlédnutí jsme se s manželem shodli, že nechápeme, proč je hodnocení tak nízké a proč tenhle snímek všichni tak odsuzují. Po přečtení pár recenzí s nimi musím souhlasit. Jednotlivé příběhy nejsou tak propojené jako ve Městě hříchu, některé postavy jsou ploché a konec povídky Dlouhá a špatná noc je vyloženě neuspokojivý. Vizuální stránka byla pro mne tentokrát moc barevná, ale ocenila jsem objevení se některých postav, které mi po "prvním" Sin city zůstaly blízké. Jen Dwight mi z povídky s Avou vylezl jako menší frajer než ve Velké tučné zabíjačce.

• 11.2.2017  13:22

Několik vtípků nebylo špatných, několik vyloženě dobrých ("Viděly jste Osvícení?"), ale celkově mi chyběla nějaká vůdčí linie a celé to bylo nějaké zmatené. Hlavní hrdinové sice několik let toužili dostat se na legendární party, v průběhu filmu ale večírek není leit motivem: jeden z nich řeší otcovství, další se vyrovnává se slávou a třetí chce získat zpátky holku. Na to, že jde o hlavního hrdinu, o jejich vztahu toho ve filmu moc není a divák si jen domýšlí, že to asi byla osudová dívka. K tomu nadbytečné obligátní scény amerických komedií posledních let, ve kterých musí být něco fekálního, sexuálního nebo zvracení. Škoda, mohlo to být lepší, ale takhle mi uniklo, co mělo být poselstvím filmu. I když na to řekli, že přátelé jsou fajn, ale vztahy taky, tak tohle ve filmu nějak chybělo. Stejně jako vývoj hrdinů - třeba motiv otcovství nebo dopujícího sportovce mohly jít víc do hloubky. Nejvtipnější mi přišly svetry ústřední trojice (ten chanukový chci taky! Kde se dají sehnat??) a rozhovor se "Spencerem" a jeho multikulturní rodinou taky potěšil :-).

<< předchozí 1 2 3