Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Drama
  • Horor
  • Akční

O mně

Filmy a seriály tvoří pouze jednu část mých zájmů.

 

Ve volném čase nejvíce navštěvuji divadlo (nejvíce se zajímám o činohru a muzikál, balet jsem si oblíbil později, opera jde trochu mimo mě, ale občas na nějakou zajdu, abych měl celkový přehled). Mým „domovským divadlem“ je Divadlo F. X. Šaldy v Liberci. Od března 2018 zde pracuji jako kulisák v Malém divadle. Podle mě kouzlo divadla spočívá v tom, že každé představení je trochu jiné. Film je stále stejný - to ale není možné na prknech, která - snad - znamenají svět. Kromě libereckých hledišť jednou za čas navštívím pražská, plzeňská a výjimečně brněnská a jiná.

Od dubna 2014 jsem mecenášem libereckého baletu. Přispívám články a fotkami z různých baletních akcí (například z Mezinárodního dne tance nebo z Veletrhu tanečníků a performerů, který proběhl v červnu 2014 na Střeleckém ostrově v Praze); píšu také recenze nebo spíše kratší zamyšlení. Ač balet a tanec obecně miluju, tak vše píšu stále spíše ze strany diváka; nejsem žádný taneční ani baletní znalec (zatím).

 

Rád si také přečtu zajímavou knihu. Pokud je veršovaná, tak čtu jen drama (např. Cyrano z Bergeracu). Vedu si také literární seznam, který ovšem není tak obsáhlý jako filmový.

Ze sportů hraji nejraději volejbal; samozřejmostí je i kolo, občas lyže (oboje, ale poslední dobou více sjezdovky). Celkem často (mohlo by to být ještě častěji) podnikám turistické výlety ať v blízkém okolí domovského Liberce, nebo i vícedenní túry (kolem 28. 10. 2020 jsem byl asi 4 dny na túře na Kralický Sněžník, který jsme ale kvůli horšímu (a hlavně nepříjemnému větru a zimě) počasí tentokrát nedobyli (moc výškových metrů ale nechybělo, což možná trochu zamrzí, ale stejně by nebylo nic moc vidět, tak jsme ani o tolik nepřišli). Na Sněžku jsem také dosud nevystoupal (!).

Další mojí velmi oblíbenou činností je cestování. Je zajímavé poznávat nové země, památky, lidi nebo zvyky. Rád bych delší dobu žil v Austrálii. Kromě Antarktidy mě ale lákají i ostatní světadíly.  V Evropě jsem navštívil už dost zemí, ale stále jich dost chybí. V květnu 2012 jsem strávil 5 dní v Istanbulu (včetně asijské části - malou část Asie jsem navštívil poprvé). V červenci 2016 jsem byl na týdenní mezinárodní unitářské konferenci (ICUU), která se konala v Nizozemí, a díky tomu jsem poznal hodně nových přátel ze skoro celého světa. (Pro zájemce více viz Unitářská konference v Nizozemí.) V květnu 2018 jsem strávil 3 týdny cestováním v USA.

 

Na závěr bych uvedl něco o filmech a seriálech. Velmi jsem si oblíbil seriál Námořní vyšetřovací služba (pro mě nejlepší krimiseriál). Druhým nejlepším seriálem kriminálního žánru je Rizzoli & Isles a trojici uzavírá MentalistaNejoblíbenějším seriálem mimo kriminální žánr jsou pro mě McLeodovy dcery, kde jsou zachyceny krásy australské přírody (pěkné i ve filmu Austrálie). Dalšími mými oblíbenými seriály jsou MacGyverGleeBod G, Tráva nebo The L word. Další seriály, které občas sleduji, jsou Kobra 11 nebo Simpsonovi. Stranou nezůstávají ani filmy. Mými oblíbenými jsou třeba Mamma Mia!Někdo to rád horké nebo Loupež po italsku. Jedna z nejlepších romantických komedií je pro mě Rande v Římě. Velmi mám rád horory, ale musí jít o filmy, ve kterých je něco nadpřirozeného (film o člověku, který je masový vrah, pro mě horor rozhodně není, i když cílem hororu je vyvolat strach, případně napětí). Hranice mezi hororem a thrillerem je celkem tenká a podle mého osobního názoru spíš záleží na daném režisérovi, jak film pojme a za co ho bude vydávat. Mezi mé oblíbené horory patří například Dům v růžích, Ospalá díraSilent HillKruhBlade nebo Dětská hra.

Občas ohodnotím i hudební videoklipy (většinou zpěvaček, které poslouchám). Myslím si, že tyto krátkometrážní počiny do databáze patří, ale je to trochu na hraně. Jistým způsobem je to umělecký počin jako každý jiný (hodnotím vždy výtvarnou stránku a nápaditost + samotnou hudbu). Někteří tvůrci si na klipu dávají hodně záležet.

Vedu si také filmový seznam, který má více jak 200 filmů (aktuální k 16. 4. 2018). Filmy třídím podle roku vzniku a žánru a seznam obsahuje i žádané herečky a herce a režiséry (někdy s uvedením konkrétních filmů) a nečíslovaný seznam seriálů (tříděný dle aktuálních a ukončených). Každý týden se snažím minimálně jeden film zhlédnout a odebírat tak z dlouhého seznamu.

 

Více informací naleznete na mých osobních stránkách, které se týkají výše uvedených seriálů - Ncis-cze.cz. 25. 1. 2013 jsem vytvořil stránky o českém divadle (zejména o mém „domovském divadle “ Divadle F. X. Šaldy v Liberci), které mj. slouží ke zveřejňování recenzí (především z činohry a libereckého baletu) - Divadlo-cz.cz. V říjnu 2012 jsem se stal redaktorem NCIS fantasy web (nyní NCIS.cz). Byl jsem také redaktorem Rizzoli & Isles (seriál byl už ale ukončen). Ke konci roku 2014 jsem vytvořil také  původní webovky Unitaria-liberec.cz (někdy ve druhé polovině roku, asi v říjnu, jsem se stal unitářem). Mám své osobní stránky (od konce roku 2021 plánuji postupné sloučení všech mých webů právě do tohoto osobního).

 

 

Oblíbené citáty a motta:

Štěstí nespočívá v dosažení nějakého cíle. Štěstí znamená neustále za cílem jít.“ - Ingvar Feodor Kamprad, zakladatel firmy IKEA

 

Kdyby tak šel čas zastavit. Na chvíli vrátit zpět. Myslíte, že to jde?“ (muzikál Pokrevní bratři)

 

Semper fidelis“ (Vždy věrný, také Semper fi) - motto Námořní pěchoty USA (United states marine corps, USMC,  mariňáci)

 

843(17%)
2035(42%)
960(20%)
606(12%)
298(6%)
146(3%)

Reklama

Reklama