revere

Až příliš hloupoučké.

• 17.5.2019  16:28

Opravdu neuvěřitelné.

• 15.5.2019  18:55

Co mne tu opravdu zaujalo, je Mercuryho vyznání otci: "Konáme svou povinnost pro hladovějící děti v Africe. A všichní úúúplně zadarmo!" Nedlouho poté, co se před kapelou a manažerem emotivně přiznával k frustraci z představy, že by při hvězdné, prestižní a sledované akci chyběl.

• 29.4.2019  10:06

Chyběl mi větší spád, nějaký morální přesah a především sepětí s hlavními, a vlastně jedinými, hrdiny. Na závěr jste ubezpečeni, že to může potkat i vás, jen to vždycky není tak vtipné či dojemné a musíte být pořádně praštění. Na okraj bych vyzdvihl kreativitu toho, kdo si tak nápaditě pohrál s překladem názvu, jakož i autora Obsahu, který v jediné větě stačil učinit z druhé největší bouřky roku 1983 v oblasti Pacifiku monstrózní kataklizma, jehož katastrofální dopad (jeden utopený lehkovážný mladík) otřásl základy civilizace.

• 19.3.2019  22:47

Steven Spielberg opět ukázal, že umí téma opravdu uchopit. Svou lidskostí a láskou k člověku by měl být příkladem většině lidí své branže. Tom Hanks na mě dělá dojem, že jemu toho není zapotřebí.

• 26.2.2019  18:42
    MOST! (TV seriál) (2019)

Mimořádně nevyrovnané. Bizar, komedie, drama, (parodie na) thriller, crazy komedie, zase drama... Občas jakoby tvůrci nevěděli, co vlastně chtějí natočit. Značnou část druhého a celý sedmý díl bych "spláchl" do odpadu. Martin Hofmann hraje stále jen v jedné, pro mne nepřesvědčivé poloze, přestože jeho postava je plná inspirativních rozporů a dobře napsaná. Nadhodnocení seriálu bych přisuzoval obecně a dlouhodobě bídné úrovni české televizní tvorby. Po výčtu negativ pak zbývá mnoho dobrých dojmů, které oslavují všechny ostatní komentáře více, než dost.

• 20.2.2019  16:18

Jan Werich říkal svého času "Cimrmanům", že když chtějí dělat inteligentní humor, tak by ve scénáři měly být i dlaždice, po kterých i blbec představením prokulhá. Na Ženách v běhu mi občas vadil nějaký ten maminčin bobr nebo Vojtův Kolík, ale nakonec jsem si řekl: "Aha, dlaždice..." a dobře jsem se pobavil.

• 4.2.2019  23:41

Odpad po 15 minutách.

• 18.1.2019  00:33
    Ostré předměty (TV seriál) (2018)

Čekal jsem víc. Literární předlohu jsem nečetl. Seriálové zpracování bych označil především jako módní. Hodně flashbacků, nešetří se ošklivými záběry a vše směruje od temné minulosti k šokujícímu rozuzlení. Prolínání časových rovin na mne ale působilo poněkud chaoticky a pointu jsem vytušil dlouho dopředu. Celek na mne působil hodně šroubovaně a pár věcí se mi zdálo přepálených.

• 14.1.2019  00:29
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Dal bych asi čtyři hvězdičky, ale jsem četl Kingův román a srovnání se zkrátka neubráním, A pak mi celkový dojem kazí cílená poplatnost znuděným masám: když někdo zvrací, tak to z něj stříká přímo na kameru. Stejně, jako když kohosi podříznou. A když tu někdo masturbuje, tak už pomalu také. Je taková stříkací doba. Kromě několika detailů se od předlohy scénář odchýlí už jen z finančních důvodů.

• 3.1.2019  09:56
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Mně se zdály dialogy téměř bez nápadů, Tatiana Wilhelmová až trapná a snažení Pavla Kříže marné. Ale dětem, vyrůstajícícm ve světě Pixaru, Harryho Pottera a Youtube, se to líbilo.

• 3.1.2019  09:46

Nedosmažená vajíčka jsou opravdové zvěrstvo. Nedivte se pak, hoši, že vám žena vezme roha i s děckem. Komu se tohle nezdá dost přesvědčivé, toho ve filmu nepřesvědčí už nic. Nejméně pak Schwarzeneggerův zadek ve sprše.

• 5.12.2018  08:51

Zajímavé, že "Pásky z Nagana" vycházejí jako nejlépe hodnocený Česko/Československý film všech dob .... A na třetím místě je "Nagano 1998 - hokejový turnaj století". (A mezi nimi "Jak Krtek ke kalhotkám přišel"!) Vypovídá tohle něco o těch filmech, nebo o nás?

• 4.11.2018  01:59

Komu nevadí mírné kulturní rozdíly, kdo má rád inteligentní Romantiku a kdo přežije první dvě, prvních dvacet, možná čtyřicet minut, ten se dočká. A dostane se mu více, než čekal.

• 3.11.2018  22:56

Pompézní a zbytečné. Kenneth Branagh je je příliš statný a nemá vejčitou hlavu.

• 2.11.2018  00:05
    Ostrov (2005)

Další z řady filmů, které oscilují mezi dramatem pro děti, pohádkou pro dospělé a stupiditou, vhodnou tak nanejvýš pro samotné tvůrce.

• 25.10.2018  14:56
    Časožrouti (TV film) (1995)

První část vcelku ujde. Film nabere zajímavou atmosféru tajemna a napětí. Dobře dopadne i první seznámení s postavami. Ke konci začne atmosféra uvadat a druhá část je propadák. Herci, snad s výjimkou Davida Morseho, hrají jako absolventi víkendového kurzu herectví. Dramatické scény působí vlažně, ty akční trapně, zbytečné triky směšně a pokusy vyvolat dojetí otravně. Tak to zkrátka dopadá, když se někdo pokusí převést Kingovu litaraturu do filmové podoby slovo od slova, místo aby nechal pracovat divákovu fantazii.

• 6.10.2018  23:36
    Odnikud (2017)

Zločin a pomsta. Trochu to zavání propagandou.

• 25.9.2018  22:58
    Její alibi (1989)

Dobrý kokteil vtipu, napětí, romantiky a hezkého pokoukání na sličnou a neokoukanou Paulinu Porizkovou.

• 23.9.2018  16:23
    Ray (2004)

Starý chlap se zamyslí, vzpomínky se vynoří, malý chlapec se rozběhne po chudobném příbytku, kariéra se taky rozběhne po chudobném příbytku ... Starý chlap se vytrhne ze snění a jde na stedž. Davy jásají. Přijdou už filmoví životopisci na něco nového?

• 4.8.2018  23:37

Doufám, že ne.

• 24.7.2018  01:23

Asi nejkomplexnější dokument o Cashovi. Přesto zde mnohé schází. Na jedné straně se do konceptu nevešly důležité epizody jeho umělecké kariéry, jako projekt Highwaymen (Willie Nelson ho zcela nepochopitelně zapře) nebo spolupráce s U2, která skutečně nastartovala Cashovo obrození. Na straně druhé tu chybí větší pohled do soukromí. John Carter by mohl více vyprávět o tátovi, který mu vařil a chodil s ním na ryby, než o Johnnym Cashovi. Nezbylo místo pro mysteriózní dům u jezera Hickory. A film také nepostihl rozpolcenost člověka, který již dávno, snad na samém počátku, ztratil hranici mezi realitou a fikcí.

• 22.7.2018  00:20

Strašně kýčovitá ždímačka. Tvůrci se neshodli, zda má být konec happy nebo tragedy. Největší slabinou je absence jakékoliv záporné postavy. Následně pak teatrální výkony herců. Poté naivní scénář a absolutní neznalost hudební branže. Celkem se mi vlastně líbilo, omlouvám se.

• 19.6.2018  23:47
    3-iron (2004)

Kulturní rozdíly mi brání objektivně vnímat a hodnotit filmy exotických, zejména pak asijských produkcí. Ki-duk Kim opět předvádí mistrnou filmařinu, osobně však vždy preferuji emotivní náboj před řemeslnými kvalitami. Takže další vynikající asijský film s neopominutelným poselstvím, který mne nedostal na kolena. Název pro mne zůstává záhadou.

• 6.6.2018  01:53
    Cizinec (2010)

Pro mne dost zábavný thriller s notnou dávkou humoru. Bigotním vyznavačům hlubokomyslného, estetikou a filosofií nabitého umění vyjadřuji soucit s tím, co museli vytrpět.

• 29.5.2018  23:12

Asi bych měl dát čtyři hvězdičky, ale způsob vyprávění nese nádech geniality, herci jsou znamenití a dialogy místy excelentní. Jedna z nejlepších romantických komedií. A kdo má doma nějaké to letité manželsví, popřípadě kdo ho pár let měl, ten pocítí i jistý filosofický přesah.

• 29.3.2018  20:26

Některé filmy nutí člověka k zamyšlení. Tenhle mne přiměl přemýšlet, kdo tu byl vlastně největší idiot. Zda Kirk, který se tak snaží po celou dobu úspěšně vypadat, nebo Molly, která na takovém individuu vidí něco okouzlujícího. Ale markantně vyšší mírou idiocie disponují Kirkovi kamarádi, které však záhy trumfnou jeho příbuzní. Na první místo ovšem aspiruje scénárista, který dokázal nevyprodukovat jediný nápad, který by stál za použití a značnou část dialogů zakryl tuctovou hudbou. Ještě větší idiot byl ten, kdo jej najal, kdo jeho trapnost zrežíroval a kdo to celé produkoval. Ale úplně největší idiot je jednoznačně ten, kdo na to celé vydržel koukat.

• 24.3.2018  17:02

Za všechny ty Apanačky, Firehandy a Surehandy ... ten, kdo přesvědčil produkce, aby zcela opustily románovou předlohu a nechaly vypracovat blbý, blbější, až tenhle nejblbější scénář, to byl ten největší padouch filmových mayovek.

• 23.3.2018  14:51

Otravně rozjívené, samoúčelné, málo vtipné a průhledné. Jeden z nejslabších filmů s mým oblíbeným motivem. S ubíhajícím časem, vlastně jeho smyčkami, se to trochu lepší. Přesto doufám, že to neprožiju znovu.

• 22.3.2018  14:30

Pro mne nejslabší film Woodyho Allena. Nenapadá mne, proč Kolo vlastně vzniklo, snad jen kromě otřepaného argumentu "a přece se točí".

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9