Kesiak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 14.9.2018  22:54
    Upgrade (2018)

Prekvapenie roka?! Perfektné sci-fi s príchuťou cyberpunku a transhumanizmu.

• 6.8.2018  23:07
    The Endless (2017)

Nízkorozpočtovka ťažiaca z premysleného scenára (no záver ho nekorunuje - bohužiaľ), kde sa celkom slušne až lepšie podarilo vytvoriť mystickú, kvázi-hororovú atmosféru, pretkanú sci-fi prvkami. Z toho, čo mali tvorcovia k dispozícii vyťažili naozaj veľa. Určite taký lepší priemer; 65 %.

• 25.7.2018  20:57

Je pekné, že je to film pre náročnejšieho a trpezlivého diváka, ale to rozuzlenie, ktoré má prísť po dvojhodinovom čakaní je tak trochu podpriemerné.

• 6.7.2018  22:02
    Gieokeui bam (2017)

Juhokórejský štýl. Prekombinovanosť. Afekt a Efekt. Tam, kde by skončil už dávno americký film, by pokračoval ešte európsky, tak kórejsky musí posunúť dej ešte ďalej.

• 6.7.2018  21:59

Majstrovská filmárčina "starého" štýlu. To znamená pomalý rozbeh, dlhšie scény a inteligentný scenár nezameraný na efekt, ale na dej a tradičnú, poctivú kompozíciu.

• 30.6.2018  22:05
    Titanic (1997)

Naposledy videné, keď som mal cca 15 r. Podľa toho aj hodnotené. :) No možno by som dal podobne aj teraz.

• 26.5.2018  16:12
    Pod kůží (2013)

Dal by som aj vyššie hodnotenie, ale forma zráža obsah dole. Ono je to tak naschvál, takže buď vám to sadne, alebo sa unudíte k smrti. Ja som ostal niekde medzi. S dodatočným vysvetlením (analýzou) je to naozaj hlboký film a zvyšuje jeho pravú hodnotu.

• 21.5.2018  21:38

Veľmi dobré, ale len v mantineloch svojho žánru, ktoré neprekračuje. Také slabšie 4*. Videné v kine.

• 1.5.2018  20:55
    matka! (2017)

Mother! určite nie je film, kde Aronofsky vstupuje mimo svojho štandardu a umeleckej realizácie. Mnohým však môže byť príliš vzdialená až abstraktná. Páči sa mi, že JE za tým myšlienka a premyslenosť, takže nejde o "mlátenie prázdnej slamy". Osobne ma to oslovili "len" na nejakých 65 % s tým, že ma to bavilo od začiatku do konca.

• 8.4.2018  20:39
    Vlákna (TV film) (1984)

Absolútne peklo s nedozernými následkami. Surová a neprikrášlená vízia ako by vyzeral život po atómovom výbuchu (vojne). Pripravte sa na beznádej, depresiu a horor - o to horší, že by sme si to spôsobili my sami. Natočený dokumentárnym suchopárnym štýlom dosahuje tými najjednoduchšími spôsobmi najhrozivejší účinok. A potom ešte dlho odoznieva...

• 30.3.2018  22:54
    Annihilation (2018)

Vychádzalo sa z knihy a scenár prepísal pre film Garland, ktorý natočil napr. nadpriemerný Ex Machina a scenáre k veľmi zaujímavým filmom. Slabiny tohto prepisu (keďže knihu nepoznám) sú vo veľmi statickom deji a nevýraznej hlavnej myšlienke, ktorá v závere kvalitatívne skôr klesá. Vizuálne poňatie často "kričí" prehnanou digitalizáciou.

• 13.10.2017  20:52

Umelecké dielo. Veľmi vydarené a dôstojné, atmosféru rešpektujúc pokračovanie. Málokedy sa podarí takto úspešne nadviazať na kultové statusy. Myslím, že sa to podarilo. Vizuálna a hudobná stránka je absolútne uchvacujúca v spojení s atmosférou. 4.5/5 a to ešte plánujem pozrieť viackrát. Videné v kine. Po druhej projekcii v kine dávam 5*

• 19.7.2017  22:58
    Dunkerk (2017)

Natočené s cieľom vytvoriť jeden stupňujúci sa zážitok bez dlhších uvoľnení napätia. Vo výsledku to pôsobilo, že ide skôr o zostrihané epizódy vojnovej evakuácie, ktoré sú dejovo takmer vyprázdnené a ostáva iba esenciálne jadro z Nolana, jedna z polôh režiséra - akcia s podprahovou hudbou, ktorá znie takmer neprestajne. Problém je, že tomu ako celku niečo chýba, hoci ma to miestami vedelo pohltiť, na konci som odchádzal z kina sklamaný a rozčarovaný (niektoré scény sa opakovali s rovnakou dramatickou linkou - napr. pohľady vojakov na blížiace sa nebezpečenstvo vo vzduchu s búšiacou hudbou už pôsobilo totálne predvídateľne a na efekt). Najslabší Nolan a to som od neho videl všetko.

• 2.1.2017  17:42
    Regresión (2015)

Ako je u Amenábara zvykom ani v tomto filme nevynechal tému viery vs rozumu. V podstate nastoľuje otázku či existuje zlo ako také, alebo ide len o sugesciu. Odpovedá na to svojim typickým spôsobom aj cez tzv. regresnú terapiu. Problematika je spracovaná dosť nezaujímavo a dokonca ani hororové prvky nedosahujú potenciál režiséra, čo je veľká škoda vzhľadom na to aké dlhé pauzy má medzi filmami.

• 3.12.2016  20:27

Potomkovia ľudí je film, ktorý má tu vlastnosť, že vás vtiahne a už nepustí. Od Matrixu (možno aj sčasti Cypher) úchvatná "jazda", do ktorej upadnete ako do kómy.

• 1.12.2016  20:56
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Všetko do seba zapadlo dokonale. Ikonické postavy, štylizácia prostredia do minulosti, (hororová) atmosféra tajomna, dobová hudba a ešte niečo naviac (možno komornosť prostredia a sympatie k hercom)... čo posúva tento seriál rovno medzi kultové záležitosti. Séria 1: 5/5. Séria 2: 4.5/5

• 4.11.2016  19:35
    The Visit (2015)

Síce sa Shyamalan konečne vrátil k žánru v ktorom je doma, vnímam v tom istú vykalkulovanosť a málo inovácie, čo sa aj prejavuje vo filme. Verím, že sa postupne rozbehne a viac sa ako tvorca uvolní v budúcnosti.

• 1.10.2016  20:53
    Kalvárie (2014)

Film postupne dozrieva, obsahuje celkom pravdivé a hlboké myšlienky, hoci formálne často schádza do obyčajnej normálnosti až nudy. Niekto by to nazval aj meditácia, alebo nájdenie toho podstatného v bežných veciach. Nemalú úlohu zohrávajú dialógy, na ktorých film v podstate stojí aj keď začína zaujímavou zápletkou. Asi ho treba vidieť viackrát, lebo začínam byť presvedčený, že ide o majstrovské dielo. 4,5*

• 27.6.2016  13:23
    Hra o trůny - Série 3 (série) (2013)

Hodnotenie 3. série: 75 %. Oproti druhej sérii to už nebolo také statické a zo začiatku aj celkom vtipné. Záverom sa udeje zopár "šokujúcich" udalostí.

• 24.6.2016  16:28
    Hra o trůny - Série 2 (série) (2012)

Hodnotenie 2. série: 70%. Mierne sa stupňuje využitie fantasy prvkov a dokonca sa jedna časť zaoberá aj poriadnou akciou. Bohužiaľ stále platí pomer 80:20 (vykecávanie vs. akcia). Ak by sa zvýšil podiel fantasy prvkov resp. stredovekej akcie, privítal by som to.

• 24.6.2016  16:25
    Hra o trůny - Série 1 (série) (2011)

Hodnotenie 1. série: 65%. Motiváciu pozerať 2. sériu mám primalú. Ošiaľ okolo tohto seriálu úplne nechápem, ale v kontexte dnešnej doby (prejavujúcej sa v zobrazovaní explicitného sexu a násilia) to asi sadlo na chuť väčšinového diváka. Čakal som väčšie dobrodružstvo a využitie stredovekého prostredia. Viacej sa riešia intrigy a podobné veci. Z hercov ma najviac zaujal Peter Dinklage, ktorému postava absolútne sadla a herecky je veľmi presvedčivý.

• 25.3.2016  09:54

Prvá vec, čo som obdivoval bolo úchvatné prostredie snímané neskutočne perfektnou kamerou. Všetko ostatné bolo naozaj pre tento film tak akurát (super). Je dobré si pripomínať, že niekedy sa ľudia snažili len prežiť. Niečo nepredstaviteľné v dnešnej dobe.

• 14.11.2015  22:21
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Treba otvorene napísať, že "jeden z najlepších seriálov" je reálne 80% vykecávačka a 20% stredoveká fantasy akcia. Druhá vec je, že ide o kokteil, ktorého recept je veľmi jednoduchý: brutalita + sex + intrigy a dejové zvraty, ktoré vychádzajú hlavne z (spoiler)** nepredvídaných usmrtení dôležitých postáv **(spoiler). Ak to akceptujete vychutnáte si to, pretože herci, prostredie, kostými a celkovo výprava (atmosféra) sú skutočne vydarené. Hodnotenie a prípadné komentáre som písal samostatne po sériách.

• 11.11.2015  16:33
    Chlapi neplačú (TV seriál) (2013)

Nie úplne všetko je katastrofa, ale väčšina vecí bohužiaľ áno. Dosť slabé herecké výkony (česť výnimkám), scenár priemerný až podpriemerný. Hudba a kamera sú však na celkom dobrej úrovni.

• 30.10.2015  20:12

V detstve mi táto rozprávka spôsobovalo desivé stavy, odporúčam pozerať deťom od 12. r. minimálne. Na (tajomno-hororovej) atmosfére to nestratilo časom nič, herecké výkony sú vynikajúce, hlavne Hajdu a Rémi Martin (princ) - je tam medzi nimi ten správny náboj. Hudba skvelo dopĺňa určitú klaustrofóbiu prostredia aj psychológiu postáv, ktorá často hraničí s vyšinutím. Príbeh je rovnako zaujímavý a čo mi vadilo tak miestami zvláštny strih, hlavne hudby.

• 5.10.2015  21:20
    Marťan (2015)

R. Scott upadol do ťažkej rutiny. Dejovo dosť otrepané a nenovátorske. Všetci vo filme sú odborníci na takmer všetko a čo je horšie ešte to musia vysvetľovať divákovi. Cieľová skupina je americké publikum, ktoré oceňuje takéto veci spolu s vejúcimi vlajkami a masovým prežívaním emócií. To ma vyslovene otravovalo. Čo bolo na štandardnej úrovni tak herci a efekty.

• 26.8.2015  21:58
    Posedlost (1981)

Snáď jedny z najlepších hereckých výkonov, čo som vo filme videl. Plus tá atmosféra a to, čo sa vlastne deje ... Je to ťažký film, ale je to (dosť zabudnutý a prehliadaný) klenot.

• 20.8.2015  23:59

Akože sa toto nestalo kultom? Alebo áno? Typ filmu, ktorý má dokonale vytvorený príbeh, atmosféru, postavy, hudbu v jeden fungujúci celok. Proste krása pozerať a vnoriť so do toho. Dávam 4.5 *, no po druhej projekcii to bude možno za 5.

• 2.8.2015  22:56

4.5* Už dlho som nevidel tak šialene nadupanú, nápadmi prekvitajúcu a odviazanú vec. Neskutočná bomba, prekvapenie až takmer nevídané. Treba vidieť. Ale do absolutória v hodnotení to pre mňa nebude, chýbal mi tam ešte rozmer hlbšieho vykreslenia postáv, ale od filmu tohto formátu to ani neočakávam.

• 21.6.2015  14:13

Dobre natočená téma s ktorou som sa nevedel stotožniť. Bolo to emocionálne aj zábavné, miestami napínavé, ale v závere príliš absurdné. A to nemám problém s mysterióznymi, fantastickými alebo sci-fi filmami. Myšlienka omladnutia na starosť so mnou vnútorne nepohla.

<< předchozí 1 2 3 4 5