BlueNeon81

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 29.12.2020  07:41
    Meky (2020)

Dokument je samozrejme zaujímavý, najmä veľkým množstvom archívnych záberov a fotografií. Ale bohužiaľ sa niektorým témam venuje príliš stroho, ak vôbec, najmä jeho začiatky v Moduse, prvé manželstvo, sólová kariéra po odchode Laca Lučeniča, myslím, že by sa z danej témy dalo vytrieskať viac a neprepáliť stopáž. Asi najviac ma iritoval trikrát opakujúci sa trojitý záber na blondínu v plavkách a nebyť aspoň elementárnej znalosti Mekyho životopisu, tak aj "chronológia" osudu protagonistu. Z technickej stránky vecí mi vadili archívne filmové prepisy v SD rozlíšení, ktoré mohli vyžiadať z RTVS, ČT, NFA a SFÚ v nových HD/4K prepisoch. Ak by som išiel na dokument do kina ako platiaci divák, tak by som sa cítil byť okradnutý. Takto videné v telke je to za 3*

• 30.8.2020  23:00
    Tenet (2020)

Ešte väčšie WTF, než Inception, Interstellar a Memento dokopy, zážitok z kina snáď lepší, než všetky zmienené filmy dokopy.

• 30.6.2020  22:44

Ten záver je riadne WTF. Tak iracionálne chovanie postáv som ešte nikdy v živote nevidel.

• 9.10.2019  20:04
    Forever 'B' (2017)

Som v šoku. Ako dokument je natočený ok, ale o čom dokument bol, z toho mi behal mráz po chrbte.

• 23.11.2018  06:18

Fakt slabšie oproti jednotke.

• 13.8.2018  23:17

Turbomix popkultúry.

• 4.9.2017  20:23
    Manéž Bolka Polívky (TV pořad) (1987)

Televízny občasník, ktorého geniálne prvé diely vystriedali klesajúcou tendenciou tie trápne a nezábavné. No tak to teda spriemerujeme na priemerne 3 hviezdy.

• 8.3.2017  02:01
    Únos (2017)

Únos je bez pochýb dielo, ktoré vo fonde slovenskej kinematografie rozhodne chýbalo. Po filmoch Lóve, či Kandidát, je tu ďalšia žánrovka, ktorá pôsobí prirodzene. Nebudem písať to, čo ostatní, z kina som odchádzal so stiesneným pocitom, čo je samozrejme dobré znamenie. Plné hodnotenie nedávam, pretože aj keď sa niekoľko vecí vynechalo, tie veci, ktoré ostali, mohli byť o trošku viac popísané, nech súčasná generácia ľudí narodených po roku 1989 nemá z neznalosti problematiky menší hokej. No a ešte na margo ostatných komentujúcich: toto je druhýkrát, čo vytýkam ostatným, že sa na slovenskú a zahraničnú kinematografiu nepozerajú rovnako. Tomuto filmu už niektorí vytýkali používanie vulgarizmov, ale keď akýkoľvek americký film sa pýši slovom "fuck" podaným sto, dvesto, tristo, päťsto krát, tak je to "ok". Akože vážení, haló? Ďalšia vec je produkcia. Ten film je jednoducho nízkorozpočťák a maximálne bude rotovať v slovenských a českých kinách, nikdy tu nevznikne megarozpočtový lokálny film, ktorému sa reálne vráti tak možno stotina z projekcií kina, tak trošku aj na toto prihliadajte.

• 13.2.2017  23:19

Môj kamarát by povedal: "To je tak hlúpy film, že mi skoro premenil diplom na výučný list."

• 15.9.2016  22:31

Ako fanúšik Beatles musím tlieskať. Samozrejme, väčšinu záberov som už videl, najmä na povestnej Antológii, ale tento dokument sa točí len okolo ich turné a ide priam dopodrobna. Atmosféra v kinosále bola vynikajúca.

• 11.4.2016  21:55

George Lucas síce stvoril Hviezdne vojny, no so svojou prequelovou trilógiou zlýhal na plnej čiare. J.J. Abrams sa chopil latky s maximálnym rešpektom a naservíroval krásny kúsok, ktorý zaujme hneď od prvej minúty (Epizódu 1 som ako-tak pretrpel, no nenavnadila ma tak, aby som zhliadol aj 2 a 3). Bravó, teším sa na osmičku :)

• 2.1.2016  11:05

Tarantino sa opäť vytiahol. Nádherná westernová konverzačná kriminálka, natočená takmer ako divadelná inscenácia. Perfektný film od začiatku až po koniec. Páčilo sa mi zoznámenie s postavami a skvelé dialógy, vďaka ktorým sa film posúval ku grandióznemu finále. Celé to umocnil takmer 50 rokov nevyužívaný ultraširokouhlý formát, hudba Ennia Morriconeho a samozrejme herecký koncert všetkých zúčastnených. Že to trvalo takmer 3 hodiny? No a čo? Že sa začalo "niečo" diať až v druhej polovici filmu? No a čo? Tarantino to celé tak famózne pripravil, že som mu to opäť zožral aj s navijákom. A tak môžem s kľudom povedať, že zase zabodoval.

• 18.6.2015  04:26
    Love (2011)

Je priam neuveriteľné, akou strastiplnou cestou sa vybrala slovenská kinematografia. Ono slovenský film je tak trochu na nemilosť. To, čo tolerujeme v zahraničných, alebo prípadne v českých filmoch, nevieme akceptovať vo filmoch slovenských. Frfleme na hercov a ich výkony, na kvalitu scenárov, na prácu režisérov, na to, že sa točia len akési drámy a akési snahy o iné žánre, ktoré sa tvorcom nevydaria. A z tých pár stovák filmov, ktoré boli natočené, mnohí napočítajú na prstoch jednej ruky tie filmy, ktoré sú "ok". Určite si spomenieme na pokusy natočiť akési generačné výpovede mladých. Herci, ktorí možno v divadle a v TV žnú úspechy, zrazu boli ako polená, postavu nevedeli zahrať a scenár im do úst pchal vety v slangu, ktorý bol už roky "out" pred prvou klapkou. Prostriedok na vyjadrenie hnevu v podobe slova "kurva" a jeho odvodenín, vyznel v takých filmoch až samoúčelne a nasilu daný. Veru, snahy boli. Ale tu sa zjaví mladý dvadsiatník s talentom na rozdávanie a natočí film, s ktorým môže luxusne ukázať vystrčený prostredný prst takým absolventom filmovej réžie, čo odchádzali z auly s titulom Mgr. art. s červeným diplomom v ruke a s úsmevom na tvári im povedať, aby si našli iné zamestnanie mimo umeleckej sféry. Jakub Kroner, najmladší člen klanu Krónerovcov, natočil príťažlivý film o mladých a pre mladých tak, že je film nielen akceptovateľný, ale aj mimoriadne prínosným aj pre staršie generácie. Do filmu obsadil okrem mladých talentovaných hercov aj niekoľkých starších harcovníkov, ktorí ale hrali neskutočne dobre. A prečo? Pretože aj ten scenár, byť s malými nedostatkami, jednoducho bol napísaný skvelo. Jasné, plné hodnotenie nedám, mám pocit, že sa tam mohlo ešte čo-to dopísať, niečo prepísať, ale i tak to bol vynikajúci zážitok a pánovi režisérovi blahoželám s pomyselným klobúkom dole. Bravó. Výborný film.

• 17.4.2015  00:47

Podľa mňa to najlepšie, čo dvojica Macourek & Vorlíček kedy vyprodukovali. Na svoju dobu (tesne pred normalizáciou) riadne divoká, mierne fantastická a sympaticky prekombinovaná širokouhlá čierna komédia, ktorá mala perfektný potenciál zabodovať na celom svete. Iva Janžurová tu strihla taký luxusný herecký výkon všetkých troch postáv, že dovi, Olinka Schoberová klasicky sexbomba, Libíček, Kopecký, Sovák, Cupák, Filipovský, Hrzán, Menšík, Řanda, atď. luxus a Helena Růžičková si tak čmajzla svoje dve minúty vo filme, ako nikto iný pred ňou a po nej. Bez debát 5 hviezdičiek.

• 29.9.2014  00:25

Nebolo to až také zlé, ako si myslí majoritná časť komentujúcich. Áno, autenticita roku 1989 je veľmi nízka, ale o to tu ani tak nejde (To sa fakt musíme aj v oddychovom žánre rýpať v precíznych detailoch? Ani film Rebelové nezobrazil rok 1968 úplne detailne). Máme tu príbeh o čerstvom štyridsiatníkovi, ktorý sa trochu utápa v minulosti, kde prepásol možnosť sa dať dohromady s platonickou láskou z pubertálnych čias a tak strieda partnerky ako ponožky. Ale hlavný hrdina dostane príležitosť si zacestovať v čase a tak tento náročný trip do doby, kedy to bolo ešte politicky inak, využije tak, aby mohol niečo zmeniť. Niečo, čo môže ovplyvniť veľa vecí. Poznanie seba samého, lásku. Je to príjemná oddychovka a veľmi sa mi film páči. Product placement je ale veľmi otravný a tak musí ísť jedna hviezdička dole.

• 24.2.2014  00:33
    Hořící keř (TV film) (2013)

Vytkol by som tomu malé drobnosti, ktoré si filmári neustrážili.... ale ľudia... toto je film!

• 14.2.2014  11:49

Prostý príbeh vyrozprávaný prostredníctvom stoviek filmov svetovej kinematografie... Neskutočný zážitok :)

• 9.2.2014  02:57

Sestra ma na to zobrala do kina, ale dajak to z pamäte zmizlo. A ak to išlo v telke, tak som to veru ani nepozeral. Neberie ma ten film.

• 25.8.2013  23:04
    Rudý úsvit (1984)

Slušný 80s film, ktorý ťažil zo strachu, čo keby náhodou, tak ako mnohé filmy z 50. rokov. V dnešnej dobe síce silne fiktívna vojnová tragirozprávka, ktorá ale má značné scenáristické diery. Zaujmú mladí herci, ktorých tak zbožňujeme v iných filmoch.

• 10.8.2013  14:51

Malá sonda do mysle americkej mládeže 80. rokov.

• 18.2.2013  16:12
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Zo začiatku s prižmúrením oboch očí a za pomoci sovietského zväzu ešte ako-tak uchádzajúce, ale postupne úplná bieda. Herci mizerní, scenár mizerný, ani raz som sa nezasmial. Je to vôbec sitcom? Ani moja priateľka ako ťažká "fanúšička" sa zachechtla len raz za 5 sérií.

• 6.2.2013  16:36
    Sound City (2013)

O zrode a zániku "analog only" nahrávacieho štúdia, kde vznikli mnohé dnes už legendárne albumy a hlavne o jeho špecifickom zariadení, ktoré dopomohlo ku zvuku - mixážny pult Neve za 75.000 dolárov.

• 29.1.2013  07:33
    Madonna: The Immaculate Collection (video kompilace) (1990)

...a k tomuto ešte rovnomennú výberovku na 2LP :)

• 29.1.2013  07:04

Jack Black vysoko potiahol celý film...

• 29.1.2013  07:00

Je to v pohode film, rád si ho pozriem kedykoľvek. Zas nemusíte byť všetci chrumkaví....

• 29.1.2013  06:48
    Prostě sexy (2002)

Staré ochechule sa hrajú na teenagerky? Ugh, nie...

• 14.1.2013  22:59
    Podvodník (2012)

Neuveriteľné, čo dokáže písať sám život. I keď tu bola pred časom snaha priniesť tento príbeh do filmovej podoby, je jasné, že v polohe dokumentárnej to bude mať správne grády. A veru, že malo.

• 8.1.2013  12:37

Film splnil účel a pobavil. A pobaví vždy. Vynikajúce herecké obsadenie, geniálne hlášky a s Policajnou akadémiou to má pramálo spoločného.

• 7.1.2013  18:20

Áno, Tarantino si splnil svoj dlhoročný sen a natočil "western". Názov žánru je schválne v uvodzovkách, pretože sa väčšina deju aj tak nedeje na Divokom Západe, ale na juhu a hlavne, ide o typickú tarantinovku: kopec dialógov o niečom a o ničom a megakrvavá preexponovaná akcia. Bravóóóó!!!!!

• 7.1.2013  12:30
    Hitchcock (2012)

Ja som sa tetelil blahom. Páči sa mi, ak vznikne film o filme, alebo o tvorcovi, alebo, čo je prípad tohoto diela, film o tvorcovi a konkrétnom filme. A najviac ma asi chytili typické Hitchcockovské prvky. Bravó!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7