TwoFace

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.8.2012  01:17

Nečekejte klasickou Alenku v říši divů. Tenhle film by se měl spíš jmenovat Alenka v říši divů po 10 letech. Alenka totiž už jednou v Říši divů byla jako malá, ale na nic si nevzpomíná, považuje to za sen a nyní se tam vrátila. Je to spíš takový mix Alenky v Říši divů a Alenky za zrcadlem. – Obě knihy jsem četl a musím říct, že Lewis Caroll vytvořil tak úžasný a fantasmagorický svět, kde zdánlivě nic nedává smysl, ale ono dává a nakonec ještě geniálně. Úžasná kniha, vřele doporučuju. – Film sám o sobě není vůbec špatný, naopak. Tim Burton na příběh vrhá úplně nové světlo a vytváří si tak "vlastní" Alenku. Přičtěte skvělého Johnnyho Deppa, úžasnou Helenu Bonham Carter a krásnou Anne Hathaway a máte film, který nemůže zklamat.

• 2.5.2014  01:40

Dá se říct, že restart série po tak krátké době může dopadnout špatně. Ale ačkoliv se mi nový Spidey zpočátku moc nelíbil, po zhlédnutí filmu musím názor změnit. Film je temnější a dospělejší než Raimiho Spider-Man, ale na rozdíl od něj mi chybí takové ty momenty z původní trilogie, které si i po letech pamatuju - třeba i nezapomenutelná hudba.

• 31.7.2014  22:24

Trochu jiný Spidey, než jsem zvyklý. Dospělé, temné, místy drsné, ale i smutné. Možná bych dal víc prostoru vztahu Peter - Harry a taky víc propracovat konec - ten mě ale zase nechal víc natěšeného na další díl.

• 19.2.2016  22:30

Depresivně optimistický, krásný a dojemný příběh křehké dívky o těch hezkých velkých maličkostech všedního dne, které utváří náš život. Okouzlující, s podmanivou hudbou a originálním zpracováním.

• 28.12.2013  21:55

Takhle nějak by vypadala moje představa psychosvěta.

• 10.9.2011  14:13
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Zábavné. Hlavně nezapomenutelné Šéfovy hlášky.

• 22.8.2014  17:12
    Applikace (TV pořad) (2014)

Kvalita jednotlivých dílů hodně závisí na celkových tématech.

• 12.7.2017  06:45

Assassin's Creed měl být filmem, který měl zlomit prokletí herních adaptací a ukázat, jak se to dělá. Přece na to dohlížel sám Ubisoft, tak to nemůže dopadnout špatně, ne? Může. Už po prvním traileru mě na dlouho očekávaný film přešla chuť a i přesto, že jsem fanoušek série, mi trvalo celkem dlouho, než jsem se na něj podíval. Bohužel, časem se nic nezlepšilo. Jakoby nevěděl, co vlastně chce být. Snaží se být přístupný i pro člověka, co o sérii neví vůbec nic, ale selhává už tím, že absolutně nic nevysvětluje. Jak funguje Animus, kdo byla První civilizace… Neznalý série v tom musí mít neuvěřitelný bordel. Scénář totiž bordel je. Obrovský. Film je neuvěřitelně krátký, scény z historie minimální a finále je jeden obrovský uspěchaný nesmysl. Ale hlavně, že polovinu filmu sledujeme orla, který přelétá nad čímsi, co má být krajina, ale přes všechen digitální kouř to nejde poznat. Film tak zachraňuje jen trio hlavních herců. Ale ani nejlepší herci nedokáží zachránit něco, co selhalo v obou nejdůležitějších věcech – scénáři a režii.

• 22.2.2012  18:42
    Auta (2006)

Asi můj nejoblíbenější animák. Svět, kde žijí jenom auta se mi líbil, ale nejvíc se mi do paměti vryla scéna plašení traktorů a následný útěk před kombajnem Frankem.

• 22.2.2012  18:43
    Auta 2 (2011)

Oproti prvnímu dílu je dvojka sice horší, ale hlavní roli zde tentokrát převzal Burák a musím říct, že jako špión si vedl dobře.

• 26.8.2012  15:20
    Avatar (2009)

Nejpřeceňovanější film v historii. Kopie Bitvy o planetu Terra, Pocahontas, Star Wars a tak dále.

• 22.2.2012  18:10
    Batman (1989)

Nádherně stylizovaný film s perfektní atmosféru a skvělým Michaelem Keatonem v roli Batman. Tim Burton oživil legendu a opět Batmana povznesl na výsluní komiksového světa.

• 22.2.2012  18:22

Skvělá výplň mezi Batman Begins a The Dark Knight.

• 1.7.2015  14:50

Takhle má vypadat převedení komiksu do filmové podoby. Nenašel jsem nic, co bych filmu vytkl. Má příjemnou jedno hodinovou stopáž, takže hezky utíká a hlavně nenudí, čehož jsem se trošku bál.

• 22.2.2012  18:15

Batman se hodí do každého žánru. Dokonce i do komedie. Ale komedie nesmí působit trapně.

• 22.2.2012  18:14

Hromada neonu, Batmanovy bradavky a humor, který film sráží. Zbytek ale není až tak špatný. Film hodně zachraňuje Val Kilmer a krásná Nicole Kidman. V porovnání s tím, co přišlo o dva roky později se však jedná o úžasný film.

• 22.2.2012  18:11

Druhý díl ještě předčil díl první a to hlavně díky skvělé vánoční atmosféře a Michelle Pfeiffer v roli Catwoman.

• 24.3.2016  23:14

„If God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful.“ Konečně jsme se dočkali! Poprvé v historii se na velkém plátně setkali Batman a Superman! A boj to byl vskutku velkolepý. Pomalý rozjezd, postupná gradace, ve které se hromadí hněv a zášť a nakonec si Bruce s Clarkem dají přes hubu, aby se vzápětí spojili a dali přes hubu někomu jinému. Přesně po třiceti letech ožívají ikonické scény z Millerova komiksu. A ožívají ve velkém stylu. Bitva Batmana se Supermanem se dvě hodiny předtím vede na psychologické úrovni pod taktovkou šíleného Lexe Luthora. Musím přiznat, že jsem Jessiemu Eisenbergovi zpočátku moc nevěřil, ale jakmile se na scéně objevil poprvé, dokázal si mě získat. A co se Batmana týče; ten snad nemohl dopadnout lépe. Nejlepší a nejvěrnější ztvárnění vůbec. Ben Affleck se mi už od počátku jako Netopýr celkem líbil a nyní ho mohu prohlásit za nejlepšího, nejbrutálnějšího a nejděsivějšího Batmana, co se kdy na filmovém plátně objevil. Kdykoliv je tak Affleck na scéně, ožívá Batman z těch nejlepších komiksů. Ono vůbec celé obsazení je výborné. Jeremy Irons jako sarkastický Alfred a Gal Gadot jako krásná Wonder Woman, která svou premiéru zvládla dokonale. Taky mě potěšila camea dalších superhrdinů. Mrazivou a depresivní atmosféru střídá akce, která je natočená naprosto parádně. Je epická, dynamická a podkreslená skvělou údernou hudbou. Zajímavá je i filozofická stránka filmu. Skrývá se v něm totiž spousta myšlenek, ať už v dialozích nebo v symbolice scén (Supermanova paralela s Ježíšem je jen jedna z mnoha), což je i jeden z důvodů, proč ho lidé kritizují. Lidé si totiž odvykli u (superhrdinských) filmů myslet. Skvělý scénář, kamera, hudba, obsazení, spousta odkazů a alegorií na nejrůznější umělecká díla, historii a filozofii, a zkrátka i vše ostatní z filmu samotného tvoří umělecké dílo, dokonalý film a jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob.

• 2.8.2016  23:02

Co jako první praští do očí je hned ten nejdůležitější prvek animovaných filmů – samotná animace. Ta je zkrátka odbytá a na to, že je 21. století, i místy nepěkná. Tím mě WB (kteří se chlubí, že mají nejlepší animátory na světě) dost zklamalo. Protože tak kultovní a významné dílo zkrátka nemůže vypadat takhle. Prostě nemůže. Kresba komiksu je nádherná a film mu čest rozhodně nedělá. A to nejen tím jak vypadá. Celá počáteční zápletka s Batgirl je prostě hloupá a zbytečná, a působí jen jako feministická omluva „women in refrigerators“. Milostný vztah mezi Batmanem a Batgirl je pak kapitola sama o sobě, která připomíná spíše nepovedenou fanfikci. První film (budu to s dovolením brát jako dva filmy) se prostě k tomu druhému vůbec nehodí, až to bije do očí. Pak to ale přijde. Obraz na chvíli ztmavne a z něj se vynoří něco naprosto odlišného a úžasného. Depresivní, temné, brutální, zneklidňující, ikonické a legendární dílo, které definovalo Jokera a jeho vztah s Batmanem. Dílo, které se stalo kultem a posvátným idolem, který je vždycky kánon a ani nejrůznější komiksové rebooty se ho neodváží přepsat. Kameňák.

• 22.2.2012  18:24

Jeden z nejlepších Batmanovských animáků co jsem viděl. Hlavně díky příběhu, který je naprosto skvělý. Dospělý film, který se neštítí krve ani brutality. Zkrátka Batman jak má být.

• 12.4.2015  22:46

"Now, I'm only gonna say this once, you sons of bitches. Get the hell out of my cave." Parádní akce, zajímavý příběh a Alfred s brokovnicí. Jenom by se Soví tribunál možná dal vyždímat víc.

• 22.2.2012  18:53

Ch. Nolan oživil Temného rytíře a předvedl nám ho ve vynikající a reálné formě. Nikdo si tam na nic nehraje a Batman tu není představen jako superhrdina, co během vteřiny zmlátí tucet chlapů, ani nemrkne a netrefí ho ani jedna kulka. I on dělá chyby, ze kterých se poučí. A myšlenka symbolu, který může žít věčně se krásně a úspěšně táhne skrz celou trilogii a na závěr je dovedena do zdárného konce, je prostě skvělá. Možná to lidem připadá zvláštní, ale Nolanova trilogie je víc podle komixů než třeba Burtonovy filmy. První film od Nolana, který jsem viděl a který se mi líbil stejně jako jeho další filmy v průběhu následujících let.

• 16.2.2016  22:52

Son of Batman i Batman vs. Robin si svojí komiksovou předlohu převyprávěli trochu po svém, ale Bad Blood už jí celkem zvysoka ignoruje. Tentokrát je zde více akce na úkor příběhu, na což si nemůžu stěžovat, protože akce je tu opět parádní (ninja-jeptišky), ale tvůrci se tu do 72 minut snažili narvat tolik příběhových linek, aby ty zajímavější nakonec poslali ke dnu a spokojili se s klišé zápletkou o "plánu na ovládnutí světa". Přitom by stačilo kdyby se více rozpracoval příběh kolem Heretica, který mi přišel mnohem zajímavější. Líbilo se mi však, že se tu objevují i méně známí záporáci a hlavními hrdiny jsou tu místo Batmana Nightwing, Robin a Batwoman. Příjemná změna. Tyhle animáky mě i přes své zjevné nedostatky ale děsně baví a užívám si je. Daří se jim skvěle zachytit atmosféru současného batmanovského komiksu.

• 8.8.2019  00:36
    Batman: Hush (2019)

Původní předloha dostává pořádně na frak, hlavní zápletka je pozměněna, postavy nahrazeny nebo rovnou vystřiženy, a samotný závěrečný twist naprosto jiný. Ale celou dobu se jedná o kvalitní film s úžasnou akcí, který mě i přestože mění předlohu, neuvěřitelně bavil.

• 18.7.2015  15:01

Jeden z nejlepších animáků, co jsem měl čest vidět. Přiznám se, že komiks jsem nečetl, takže jsem tak úplně nevěděl, co mám čekat, ale vyrazilo mi to dech a přikovalo před obrazovku.

• 18.7.2015  15:02

• 6.4.2015  22:00

Byl jsem skeptický k tomu, jak bude fungovat příběh o Batmanovi z pohledu druhé strany. Nic jsem nečekal a byl jsem ohromen. Příběh zasazený do Arkham univerza, skvělá animace, hudba, akce a vtipné hlášky, které mě dostaly.

• 11.4.2015  20:12

Skvělá akce, zajímavý příběh a i na Batmana dost brutální. Skvělý film podle skvělého komiksu, kterými se však neřídí úplně přesně - a to je dobře.

• 28.2.2015  21:54
    Birdman (2014)

Úžasný filmový zážitek! Skutečně. Film je napínavý, se správnou atmosférou a třemi hlavními plusy. Hereckými výkony (Keaton hraje naplno a do role se skutečně vžil - Birdman mu totiž na míru sedí), scénářem, který je skvěle napsaný a zpracovaný, a kamerou, díky které film působí jako jeden dlouhý nepřerušovaný záběr. Velice zajímavá je taky hudba, která se z devadesáti procent skládá ze zvuků bicích. Jsem nadšen! Oscary si film stoprocentně zasloužil. "Nečekané kouzlo lhostejnosti" - tahle fráze se mi líbí...

• 22.2.2013  20:35
    Borgiové (TV seriál) (2011)

„Ve jménu moci, smilstva a smrti nepřátel, amen…“ Intriky, lži, korupce, láska. Tvůrci seriálu skvělé zvládli vytvořit atmosféru renesančního Říma a seriál je poutavý od začátku do konce – při některých scénách mi naskočila husí kůže. Ta hudba! Cesare Borgia (moje nejoblíbenější historická postava), stejně jako jeho otec tu jsou ztvárněni naprosto dokonale. Jelikož naprosto miluji historii za času Borgiů, je to můj nejoblíbenější historický seriál. Sice místy značně nepřesný, ale všechny chyby přebíjí úžasná atmosféra. Zrušit ho byla obrovská chyba – to nejlepší se totiž teprve mělo stát...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8