TwoFace

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

• 30.6.2016  17:51
    Muž z oceli (2013)

„You will give the people of Earth an ideal to strive towards. They will race behind you, they will stumble, they will fall. But in time, they will join you in the sun, Kal. In time, you will help them accomplish wonders.“ Nikdy jsem Supermana moc nemusel. Filmy s ním mě nějak zvlášť nebavily a jako komiksová postava mi přišel až moc černobílý a plochý. Tohle všechno však Man of Steel změnil. Zack Snyder vzal Supermana, udělal z něj Ježíše, a poslal ho zachránit Zemi. Při tom všem se mu podařilo naštvat jistého gothamského ďábla. Ale to je zase jiný příběh… Film je od začátku do konce protkán dynamickou a epickou akcí, kterou tvoří hlavně skvělá kamera a úžasná hudba. Snyder naprosto velkolepým způsobem odstartoval nejlepší komiksovou filmovou sérii. Může být Superman hrdinou? Je mesiášem, který má svět spasit, nebo nebezpečným mimozemšťanem, co ho naopak zničí? A potřebuje ho svět vůbec? Hlavní téma filmu, ve kterém Clark hledá sám sebe, svůj smysl života. Klade otázky a nutí k zamyšlení, stejně jako jeho pokračování, které tyto otázky a symbolismus s nimi související rozvíjí ještě víc, je plné paralel, a posunuje je do naprosto jiné výše.

• 22.5.2016  20:04

Nemůžu se ubránit pocitu, že půlka filmu prostě chybí. Jakoby se někdo při prohlídce Florencie dostal na břeh řeky Arno a řekl si, že na druhou stranu po Ponte Vecchio prostě nepřejde. Protože o Ponte Vecchio (a nejen o něm, ale i o většině ostatních florentských architektonických skvostech) nezazní ve filmu ani jedna věta. Chápu, že se tvůrci chtěli zaměřit zejména na Uffizi, ale ani tahle část není obsahově zrovna moc nabitá. Rozhodně bych to tedy ani v nejmenším nepopsal jako "umělecký nájezd na město, který bere vše", jak stojí v obsahu filmu… Takových 45 minut navíc by to určitě chtělo. Ale 3D bylo celkem povedené, 4K obraz skvělý, Lorenzo Medicejský byl sympatickým průvodcem, a rozhodně bylo pěkné se do Florencie znovu vrátit alespoň takto. Jenom film naplno nevyužil ten neuvěřitelný potenciál nejkrásnějšího města světa.

• 22.5.2016  11:21

Krásně dojemné, s poetickou atmosférou, skvělou hudbou a se skvělou dvojicí Maguire a Caine.

• 6.5.2016  22:58
    Deadpool (2016)

Moje oblíbená romantická komedie. Totální nářez od začátku do konce! Deadpool se konečně dostal do mainstreamu a jeho obnovená premiéra je vším, čím má být. Vtipná, vulgární, krvavá, plná odkazů na ostatní superhrdiny a ještě ke všemu se skvělým scénářem a strukturou vyprávění. Ryan Reynolds se pro tuhle roli narodil. Ale to hlavní, co Deadpool dokázal, je, že otevřel dveře dalším R-kovým komiksovým adaptacím. Takže se dost těším na další pokračování té nejlepší romantické komedie na světě. A taky musím pochválit reklamní kampaň filmu, protože ta byla tak špičková, že za to měla dostat speciálního Oscara.

• 30.4.2016  19:56
    Salem (TV seriál) (2014)

„The occult and witchcraft are so often used in cinema with a heinous disregard for even researching its origins. However, I liked the themes of Salem. It looks at the witch trials without being cliche like most modern films.“ – Marilyn Manson Stejnými slovy bych popsal Salem i já. K seriálu jsem se dostal právě skrz Mansona a zaujal mě jak svým zpracováním a tématem, tak i zajímavým příběhem a postavami. Nutno podotknout, že hned první díl mi dal noční můry. Okultismus a nejrůznější rituály jsou zpracované opravdu skvěle. A na Janet Montgomery je radost pohledět. Děsivá i krásná zároveň. A je tu i Marilyn Manson!

• 5.4.2016  15:06
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

„When life gives you lemonade, make lemons. Life will be all like: What!?“ Krásný pohled do americké rodiny, ve které se dá snadno ztotožnit s postavami i situacemi do kterých se dostávají. Skvělé na zvednutí nálady. Skvělí herci, kteří si to opravdu užívají a geniální scénáře, které vytvářejí úžasné situace. Některé epizody jsou vypointované až tak, že jenom kroutíte hlavou, jak chytře vtipné ty momenty vlastně jsou. Je točen originálním stylem, eliminuje všechny prvky, které činí jemu podobné seriály trapné (umělý a nucený smích tu opravdu nenajdete), a tak vyčnívá nad nudnou a nenápadnou konkurencí. Taková moderní rodinka snadno přiroste k srdci a nepustí.

• 24.3.2016  23:14

„If God is all-powerful, He cannot be all good. And if He is all good, then He cannot be all-powerful.“ Konečně jsme se dočkali! Poprvé v historii se na velkém plátně setkali Batman a Superman! A boj to byl vskutku velkolepý. Pomalý rozjezd, postupná gradace, ve které se hromadí hněv a zášť a nakonec si Bruce s Clarkem dají přes hubu, aby se vzápětí spojili a dali přes hubu někomu jinému. Přesně po třiceti letech ožívají ikonické scény z Millerova komiksu. A ožívají ve velkém stylu. Bitva Batmana se Supermanem se dvě hodiny předtím vede na psychologické úrovni pod taktovkou šíleného Lexe Luthora. Musím přiznat, že jsem Jessiemu Eisenbergovi zpočátku moc nevěřil, ale jakmile se na scéně objevil poprvé, dokázal si mě získat. A co se Batmana týče; ten snad nemohl dopadnout lépe. Nejlepší a nejvěrnější ztvárnění vůbec. Ben Affleck se mi už od počátku jako Netopýr celkem líbil a nyní ho mohu prohlásit za nejlepšího, nejbrutálnějšího a nejděsivějšího Batmana, co se kdy na filmovém plátně objevil. Kdykoliv je tak Affleck na scéně, ožívá Batman z těch nejlepších komiksů. Ono vůbec celé obsazení je výborné. Jeremy Irons jako sarkastický Alfred a Gal Gadot jako krásná Wonder Woman, která svou premiéru zvládla dokonale. Taky mě potěšila camea dalších superhrdinů. Mrazivou a depresivní atmosféru střídá akce, která je natočená naprosto parádně. Je epická, dynamická a podkreslená skvělou údernou hudbou. Zajímavá je i filozofická stránka filmu. Skrývá se v něm totiž spousta myšlenek, ať už v dialozích nebo v symbolice scén (Supermanova paralela s Ježíšem je jen jedna z mnoha), což je i jeden z důvodů, proč ho lidé kritizují. Lidé si totiž odvykli u (superhrdinských) filmů myslet. Skvělý scénář, kamera, hudba, obsazení, spousta odkazů a alegorií na nejrůznější umělecká díla, historii a filozofii, a zkrátka i vše ostatní z filmu samotného tvoří umělecké dílo, dokonalý film a jeden z nejlepších superhrdinských filmů všech dob.

• 6.3.2016  23:25
    Vrána (1994)

Vrána má kolem sebe takovou zvláštní tajemnou auru, která působí i bez vědomí toho, jak tragické její natáčení bylo. Brandon Lee je neuvěřitelný. Svou první a poslední velkou rolí se zapsal do dějin. Temná, smutná a svůdná atmosféra, skvělá akce, teskná hudba, to vše k této gothické kultovce patří. Děj je jednoduchý a moc se nezabývá větší hloubkou a motivací postav. Svět Vrány prostě je. Funguje sám o sobě ve své vlastní legendě. Legendě o Vráně, která žije a bude žít navždy.

• 21.2.2016  21:35

Zpočátku nevinný film postupně každou minutou graduje k čím dál většímu hnusu a beznaději. Snad poprvé se mi u filmu udělalo na moment špatně, protože tohle byla síla i na mě. Kdyby se mě někdo zeptal, co bych poradil někomu, kdo chce zkusit drogy nebo s nimi už začíná, řekl bych, ať si pustí tenhle film. Protože jestli tohle nepomůže, tak už nejspíš nic.

• 19.2.2016  22:30

Depresivně optimistický, krásný a dojemný příběh křehké dívky o těch hezkých velkých maličkostech všedního dne, které utváří náš život. Okouzlující, s podmanivou hudbou a originálním zpracováním.

• 18.2.2016  19:20
    Válka skladů (TV pořad) (2010)

Takové moje televizní guilty pleasure. A fandím Barrymu...

• 17.2.2016  20:43
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

„I've got an idea – an idea so smart my head would explode if I even began to know what I was talking about." Family Guy vám ze začátku připadá jako sprostá kopie Simpsonových pro dospělé. Pak ale časem zjistíte, že je to vlastně mnohem lepší. Politicky nekorektní, satirizující, potrhlé, šílené, trapné, úchylné a nechutné dílo, které se nebojí navážet do nikoho a ničeho, a kde i trapné gagy vyzní vtipně. Mluvící pes tu líbá ženy a jezdí autem, retardovaný tlusťoch šikanuje postiženého kamaráda i vlastní rodinu, roční mluvící batole je pravděpodobně převtěleným antikristem, je tu i sexuální maniak a pedofilní dědek. A nikomu to nepřijde divné…

• 16.2.2016  22:52

Son of Batman i Batman vs. Robin si svojí komiksovou předlohu převyprávěli trochu po svém, ale Bad Blood už jí celkem zvysoka ignoruje. Tentokrát je zde více akce na úkor příběhu, na což si nemůžu stěžovat, protože akce je tu opět parádní (ninja-jeptišky), ale tvůrci se tu do 72 minut snažili narvat tolik příběhových linek, aby ty zajímavější nakonec poslali ke dnu a spokojili se s klišé zápletkou o "plánu na ovládnutí světa". Přitom by stačilo kdyby se více rozpracoval příběh kolem Heretica, který mi přišel mnohem zajímavější. Líbilo se mi však, že se tu objevují i méně známí záporáci a hlavními hrdiny jsou tu místo Batmana Nightwing, Robin a Batwoman. Příjemná změna. Tyhle animáky mě i přes své zjevné nedostatky ale děsně baví a užívám si je. Daří se jim skvěle zachytit atmosféru současného batmanovského komiksu.

• 31.1.2016  22:54

Tarantino spojil svoje Reservoir Dogs a Djanga a výsledkem je jeho vlastní variace na Deset malých černoušků. Jedna chata a skvělý scénář plný krve, to je to jediné, co potřeboval. A i když mě film místy nudil, hned v další minutě mi to vynahradil. Skvělá divadelní atmosféra s herci, které si Tarantino umí dokonale vybírat.

• 2.1.2016  22:05

Skoro dva roky jsme čekali na pokračování a konečně je to tady. A Česká televize má ode mě obrovské plus za vysílání 24 hodin po premiéře. Sherlock se tentokrát vydá do 19. století, ale to by to nebyli Gatiss s Moffatem, aby v tom nebyl nějaký háček. Propojení několika časových linek, které se spolu propojují, rozpojují a do sebe zamotávají, a hlavní pointa příjemně potěšili a tak nějak alespoň zakončili dosavadní děj seriálu. Skvělé jsou narážky na klasické sherlockovské lore, které pochopí a docení hlavně čtenáři původních příběhů a fanoušci seriálů. Čekali jsme dlouho, ale stálo to za to. Teď si ještě další jeden rok počkat na další díly.

• 27.12.2015  23:10

„There has been an awakening… Have you felt it?“ Nával nostalgie mě praštil hned při úvodních titulcích a tenhle pocit se se mnou vezl po celý film. The Force Awakens je film příliš podobný prvnímu filmu a nebojí se to opakovaně přiznávat. Jar Jar Abrams vsadil na osvědčené: když to funguje, tak to nenič, ani nepředělávej; a ze starých dílů si půjčuje nejenom hlavní zápletku, ale i spoustu jiných věcí. Film je od začátku cílen hlavně na fanoušky původní trilogie a jelikož se já mezi ně řadím a na Star Wars jsem vyrůstal, potěšil mě dvojnásob. Je pravda, že mohl projevit víc invence a ne jen kopírovat, ale to už musí posoudit každý sám, jestli mu to tak vyhovuje, nebo ne. Největší problém nové trilogie je tak Rey. Nebo spíš MaRey Sue – příšerně napsaná otravná postava, která je ve všem tak nechutně dokonalá… Zato je tu ale skvělý záporák v podobě Kylo Rena, který je nejlepším a nejpropracovanějším padouchem od dob Vadera. Film si slušně drží tempo a Han Solo s Chewiem jsou pořád stejně badass dvojka jako před lety.

• 5.12.2015  12:52

Amerika nedostatkem skvělých moderátorů stoprocentně netrpí.

• 1.11.2015  00:40

Já si chtěl jen pustit film o baletu. Nechtěl jsem, aby mě ten film psychicky týral, děsil a terorizoval hlavní hrdinku, natožpak mě. (A že se mu to dařilo.) Ale je to dokonalý snímek. Hlavně pak herecký výkon Natalie, který je oscarový naprosto bez debat. Svou poslední větou vlastně krásně shrnula celý film. "I felt it. Perfect."

• 25.10.2015  15:31

Třetímu dílu jsem tolik nevěřil, hlavně kvůli zasazení na Divoký západ. Ale dopadlo to skvěle a trojka se směle vyrovná svým dvěma předchůdcům. Jde o skvělé završení úžasné trilogie.

• 21.10.2015  22:21

Vesmír tomu chtěl, abych tento film (společně s prvním dílem) viděl poprvé právě 21. října 2015 v kině. Pro mě návrat do minulosti, pro film návrat do budoucnosti.

• 21.10.2015  22:18

Neskutečně geniální, propracovaná a zábavná komedie – kombinace, která je celkem vzácná. Bavil jsem se od začátku do konce a příběh mě dokázal skvěle zaujmout. Prostě kultovní nestárnoucí, nadčasové a úžasné dílo.

• 19.10.2015  22:08
    Mr. Holmes (2015)

Krásný film na kterém jde vidět, že je točený s láskou. S láskou k původnímu Sherlockovi a s láskou ke své románové předloze od M. Cullina, což je opravdu krásně napsaná kniha. Ian McKellen je v roli pana Holmese úžasný a dokázal ho skvěle ztvárnit jako londýnského gentlemana i jako senilního staříka, co všem leze na nervy. Na tenhle film jsem se opravdu těšil a nezklamal mě. Krásně nostalgické a s láskou natočené.

• 10.10.2015  22:43
    Moulin Rouge (2001)

Nejlepší muzikál, co jsem kdy viděl. Celý film je díky úžasné kameře a střihu neuvěřitelně dynamický, čiší to z něj doslova na všechny strany. Kostýmy, výtvarné pojetí, výprava, to všechno je perfektní a nádherné. Ale to hlavní a nejlepší na celém filmu je ta boží hudba. Nikdy by mě nenapadlo, že kankán kombinovaný s Nirvanou může být tak neuvěřitelně dechberoucí. Pro mě je Moulin Rouge úžasně inspirujícím filmovým zážitkem, od kterého nejdou odtrhnout oči a hlavně uši.

• 24.8.2015  13:12
    Živí mrtví: Počátek konce (TV seriál) (2015)

„From death we come and to death we deliver ourselves.“ První dva díly jsou prakticky nuda, kde se nic neděje, řeší se rodinná situace a celkově nic moc. Postavy jsou zezačátku otravné, ale to se časem změní. Poslední minuta druhého dílu pak přináší scénu, která je atmosférickým blahem a ukazuje, jak to mělo vypadat. Doufal jsem, že seriál ukáže chaos ve městech, jak se hroutí infrastruktura, jak končí civilizace, zkrátka to, co od něj všichni očekávali. Místo toho sledujeme jednu rodinku, která je ještě ke všemu zavřená za plotem, takže o situaci kolem nic neví, takže ani divák nic neuvidí a prakticky nic se neděje. Tenhle seriál měl obrovský potenciál, který absolutně nevyužil. Škoda... Reputaci alespoň napravil poslední díl, který dokázal udržet napětí a o dramatické momenty nebyla nouze. Druhá série je mnohem lepší, napínavější a zajímavější. Skoro každý díl přichází s něčím novým, nějakou novou a zneklidňující situací, nebo místem, ale bohužel tyhle nápady více nerozvíjí a drží se v zajetých kolejích, čímž si seriál škodí jen sám sobě. Se závěrem druhé řady přišel rozjezd, který seriál tak moc potřeboval, a po dlouhé době můžu říct, že se těším na další díly. Jestli si Fear udrží tuhle kvalitu, tak by se z něj mohl stát vynikající seriál a mohl by i překonat svého slavnějšího bratra.

• 20.8.2015  00:22

Pancharty se Tarantino přiblížil k Pulp Fiction a Reservoir Dogs. Hlavně pak dělením filmu na kapitoly, zvratovými situacemi a hláškami. Film má to klasické tempo, kdy se akce střídá z dlouhými kecacími scénami. A právě tyhle mezičasy občas nudí, hlavně pak záběry, kdy se nic neděje. Přesto (jak je zvykem) má film skvělý scénář, Hitler mi místy připadal jako z těch parodických videí z Pádu Třetí říše a taky je tu úžasný Brad Pitt a jeho 'emerickej' přízvuk.

• 19.8.2015  01:02

Westerny moc nemusím, ale zbožňuju Tarantinovy filmy a tak jsem se podíval i na Djanga. Hned po úvodní scéně jsem věděl, že další dvě a půl hodiny budou naprosto boží. A taky byly. Jako v ostatních Tarantinových filmech, i zde jsou nečekané zvraty (kdy je většinou pár lidí zastřeleno) a skvěle se střídá brutalita s humorem a akční sekvence s kecacími scénami (úžasná scéna s pytli na hlavu mi připomněla Reservoir Dogs). Velká přestřelka v domě je pak snad tou nejlepší, jakou jsem viděl... "To je negr na koni."

• 17.8.2015  00:52

Film sám o sobě je podivným experimentem v dobrém slova smyslu. Povídky E. A. Poea jsou geniální, takže scénář filmu je naprosto výborný. Kdyby Poe žil v dnešní době a točil filmy, dovedu si představit, že by vypadaly nějak takhle. Jeho povídky mívají překvapivý konec a nejinak je tomu i v případě Stonehearst Asylum. Film vlastně nejlíp vystihuje ono: "Nevěřte ničemu, co slyšíte a jen polovině toho, co vidíte."

• 16.8.2015  00:23
    Gauneři (1992)

Jak udělat za málo peněz hodně muziky. Klasický Tarantino tu rozjíždí krvavou jízdu, ke které mu stačí prázdná hala, pár herců, a ztraceně dobrý scénář a skvělý kultovní film je na světě. Skvělí herci a ona tarantinovská přirozenost nechybí. Brutalita a drama se skvěle mísí s humorem. Ať už jde hned o úvodní scénu, nebo přidělování barev k přezdívkám.

• 14.8.2015  20:17

Aneb 100+1 způsobů jak zabít člověka dinosaurem. Zezačátku jsem se cítil dost rozpačitě. Ale v momentě, kdy začaly problémy a na scénu nastoupil Chris Pratt, film opět dostal ten feeling původního Jurského parku a hrdinu, jakým byli Sam Neill a Jeff Goldblum. Film vás nejdřív uvede do parku a navodí nostalgii a pak nastupuje ono Malcolmovo známé: "Takovým úžasem to vždycky začíná. Ale pak to končí útěkem a řevem." A tím mě film překvapil. Čekal jsem, že bude víc cílit na děti, ale pro ty (naštěstí) rozhodně není. Krve a lidí trhaných na kusy je tu totiž mnohem víc než v předchozích dílech. Můj sen o cvičených raptorech byl převeden na filmové plátno a vypadá naprosto skvěle. Závěr je pak už jenom třešničkou na dortu. Když se totiž vrací starý hrdina, aby zachránil situaci, okamžitě naskočí husí kůže a oči nezůstanou suché. Jurskému světu se podařilo to, co se podaří jen velmi málo filmům. Po víc jak dvaceti letech znovuobnovil sérii, přičemž si jde svou vlastní cestou a na své předchůdce jen volně navazuje. A v dnešní záplavě akčních sci-fi blockbusterů vyniká svojí svoucností a ukazuje, že staří dobří dinosauři nakopou všem robotům a emzákům zadek.

• 21.7.2015  23:58

Vražda, nebo sebevražda? Už na začátku vám film řekne, že rozhodnutí, pro kterou teorii se přiklonit, je vaše. Neukáže vám prstem a neřekne kdo může za Kurtovu smrt. Jen vám předloží a obhájí si důkazy, které oprávněně vzbuzují spoustu otazníků. Co je však jisté, je, že před jednadvaceti lety policie totálně podělala, co se dalo. Hlavně pak ignorování a zničení klíčových důkazů. Film vás donutí změnit svůj pohled na to, jak se o Kurtově smrti běžně mluví a že Kurt v posledních dnech nebyl takový, jak ho líčí jiné zdroje. Každá mince má však dvě strany, že?