TwoFace

Jan Machovec

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

• 3.9.2014  22:19

Vizuální dokonalost, perfektní dialogy, skvělý scénář, a hlavně úžasná noirová atmosféra Města hříchu, to vše tvoří obrovský filmový zážitek, který ukazuje, jak má správná adaptace komiksu vypadat.

• 31.8.2014  12:57

Robert Stephens byl skvělý Sherlock Holmes. Škoda, že ho neztvárnil víckrát. Film je příjemný, vtipný a hlavně Sherlock je správně „sherlockovský“. Mrzelo mě jen, že nejhlavnější motiv filmu; Holmesův vztah k ženám, byl omezen jen na pár scén.

• 22.8.2014  17:12
    Applikace (TV pořad) (2014)

Kvalita jednotlivých dílů hodně závisí na celkových tématech.

• 22.8.2014  17:09
    Re-Play (TV pořad) (2009)

Jednu hvězdičku navíc za Baťu Trojanovou.

• 19.8.2014  14:37

Nikdy by mě nenapadlo, že uvidím film kde hlavní roli hrají armádní hipíci se schopnostmi Jediů. :D

• 19.8.2014  14:33

Skvělý film se skvělou atmosférou a příběhem. První film, kde jsem si vyloženě přál vidět hlavní postavu mrtvou. Byl to záměr?

• 19.8.2014  14:31

Surové, realistické, drsné a zatraceně dobře natočené.

• 19.8.2014  14:27

Už při úvodní scéně vylodění v Normandii mi film úplně vyrazil dech. Jestli nějaké válečné zpracování dokáže ukázat jak vypadá skutečná válka, tak je to právě Zachraňte vojína Ryana. Po tomhle filmu si jí totiž nikdo nebude chtít zažít...

• 19.8.2014  14:23
    Vincent (1982)

Jeden z nejlepších výtvorů mistra Burtona vůbec. Úžasně stylizované - ta pravá Burtonovská atmosféra z filmu doslova sálá - a skvěle zrýmované.

• 18.8.2014  17:10
    Norman fait des vidéos (TV pořad) (2010)

Sranda, dobré nápady, ze života a Norman je sympaťák.

• 31.7.2014  22:24

Trochu jiný Spidey, než jsem zvyklý. Dospělé, temné, místy drsné, ale i smutné. Možná bych dal víc prostoru vztahu Peter - Harry a taky víc propracovat konec - ten mě ale zase nechal víc natěšeného na další díl.

• 31.7.2014  15:48

Vynikající horor se skvělou zápletkou, atmosférou a typickým Burtonovým stylem + v hlavní roli úžasný Johnny Depp.

• 28.6.2014  10:10
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

„Karma. You gotta love it!“ Vše se odehrává v typickém all-american redneck maloměstě plném stereotypů a předsudků, do kterého Earl vnáší svou misii o karmě. No jo, jenže karma je pěkná svině… Skvělá satira americké kultury a myšlení. Doufám, že se ještě někdy dočkáme nějakého zakončení, seriál by si to totiž určitě zasloužil.

• 9.6.2014  00:07

Burtonova vizuální stylizace dovedená k dokonalosti. Zatímco náš svět je šedý a nudný - záhrobí je barvité a kupodivu mnohem živější. Dojemný příběh s naprosto úžasnou smutnou hudbou (pianový duet).

• 9.6.2014  00:04

Příběh o kostlivci, který chce do města Halloween přivést Vánoce, ale jakpak asi mohou Vánoce v podání strašidel vypadat? Kultovní klasika od mistra Burtona. Tak trochu horor pro děti - krásný snímek se skvělými loutkami a Burtonovým osobitým stylem a hudbou Dannyho Elfmana. Jack Skellington je určitě ta nejlepší loutka a nejlepší kostlivec na světě.

• 9.6.2014  00:00

Pokračování skvělého prvního dílu je snad ještě lepší a vtipnější. Sherlock se střetává se svým úhlavním nepřítelem - profesorem Moriartym. Závěrečná scéna je pak už jen třešničkou na dortu.

• 8.6.2014  23:57

Nové pojetí Sherlocka Holmese, v hlavní roli se skvělým Robertem Downeym Jr. Filmu nechybí akce, napětí ani humor - a ten je v podání Downeyho naprosto boží. Umění dedukce a zpomalené záběry říznuté trochou steampunku - co víc si přát.

• 8.6.2014  23:53
    Rock of Ages (2012)

Příběh sice není nic originálního, ale hudební pasáže zachraňují celý film. Krásný pohled do 80. let, ale i zároveň na hudební byznys a jeho zkaženost. Plus skvělý Tom Cruise.

• 1.6.2014  18:45
    Sherlock (TV seriál) (2010)

„I'm not a psychopath, I'm a highly functioning sociopath. Do your research.“ Moderní zpracování legendárního detektiva mě už v prvních minutách okamžitě chytlo. Sherlock je stoprocentně jeden z nejlepších seriálů na světě, přičemž každý díl je jako film. Příběh, herci, hlášky, hudba, dedukce, vizuální podoba, kamera – vše je naprosto dokonalé a geniální. Po každém zhlédnutí se mi chce být Sherlockem Holmesem.

• 1.6.2014  18:40

Perfektní výkony herců s jako vždy úžasným Leem DiCapriem ve skvělém dramatu, místy komedii, podle skutečného příběhu, který je důkazem, jak je kapitalismus prohnilý. A ne že ne. Peníze jsou fajn. Ať vám nikdo netvrdí, že na nich nezáleží. Záleží. Když máte peníze, můžete všechno. Můžete mít všechno.

• 1.6.2014  18:35
    Gravitace (2013)

Vizuální orgie od samotného mistra. Nejde o děj, nejde o herecké výkony, jde o to, co uvidíte. O tu krásu a vizuální dokonalost.

• 16.5.2014  23:06
    Stalker (1979)

„The Zone wants to be respected. Otherwise it will punish.“ Absolutně úžasné dílo. Atmosféra, dlouhé nepřerušované záběry, emoce, herci. Tenhle film ale není pro všechny a jen málokdo ho plně pochopí; vlastně si myslím, že ho každý pochopí trochu jinak. Je to něco, kde na jeden záběr zíráte bez mrkání několik minut. Skvělé filozofické dílo o honbě za štěstím, za něčím, co ani není jisté, že existuje a o poznání samotné lidské podstaty. Tohle je skutečné umění. Stalker není jen film, je to myšlenka, zamyšlení se nad naší celkovou existencí.

• 9.5.2014  18:39
    Diktátor (2012)

Aladeen motherfucker!

• 9.5.2014  18:38

Robert Downey Jr. a Jack Black v jednom film? Totální nářez a boží dialogy.

• 2.5.2014  01:40

Dá se říct, že restart série po tak krátké době může dopadnout špatně. Ale ačkoliv se mi nový Spidey zpočátku moc nelíbil, po zhlédnutí filmu musím názor změnit. Film je temnější a dospělejší než Raimiho Spider-Man, ale na rozdíl od něj mi chybí takové ty momenty z původní trilogie, které si i po letech pamatuju - třeba i nezapomenutelná hudba.

• 28.12.2013  21:55

Takhle nějak by vypadala moje představa psychosvěta.

• 30.10.2013  12:23
    Rivalové (2013)

Nejlepší film roku. Filmařsky dokonalé dílo. Životní příběh dvou mužů, kteří byli na závodním okruhu soupeři, ale mimo něj přátelé. Jeden bez druhého by nemohl dosáhnout svojí velikosti a vstoupit do dějin. A povedlo se jim to.

• 6.10.2013  17:26

Film měl tak obrovský potenciál, který ovšem ve výsledku zůstal naprosto prázdný. Slabý děj, nejlepší postava z celého filmu (Yuri) zemře hned jako první, Pripyat na kterou tvůrci lákali naprosto neodpovídá realitě (myslím si, že natočit pár scén ve skutečné Pripyati by nebyl zas tak velký problém). Černobylské deníky mohl být bezvadný, děsivý horor, místo toho bylo natočeno něco, co se jen tváří jako skvělý film. Musím ale pochválit dobrou atmosféru (asi největší plus celého filmu), a to, že jde nejspíš o jediný horor odehrávající se v Černobylské Zóně. Nyní doufám, že se jednou dočkáme pořádného hororu natočeného ve skutečném, nebo alespoň věrně ztvárněném prostředí Zóny.

• 25.6.2013  14:52
    Všechnopárty (TV pořad) (2005)

Zajímavé a hlavně vtipné.

• 11.3.2013  19:31
    Méďa (2012)

Aneb pohádka o tom nejúchylnějším, nejzfetovanějším a nejsprostším plyšákovi všech dob.