TwoFace

Jan Machovec

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

• 11.3.2013  16:43

Šílená parodie, která paroduje všechno možné i nemožné, plná bláznivých gagů a narážek a tak trochu přiteplených hrdinů.

• 24.2.2013  12:33

Syrová realita konce války a potažmo i Třetí říše je skutečně skvěle ztvárněna a herecké výkony přidávají filmu emoce, které dokáže vyvolat.

• 22.2.2013  20:35
    Borgiové (TV seriál) (2011)

„Ve jménu moci, smilstva a smrti nepřátel, amen…“ Intriky, lži, korupce, láska. Tvůrci seriálu skvělé zvládli vytvořit atmosféru renesančního Říma a seriál je poutavý od začátku do konce – při některých scénách mi naskočila husí kůže. Ta hudba! Cesare Borgia (moje nejoblíbenější historická postava), stejně jako jeho otec tu jsou ztvárněni naprosto dokonale. Jelikož naprosto miluji historii za času Borgiů, je to můj nejoblíbenější historický seriál. Sice místy značně nepřesný, ale všechny chyby přebíjí úžasná atmosféra. Zrušit ho byla obrovská chyba – to nejlepší se totiž teprve mělo stát...

• 11.1.2013  21:19
    Zázračná planeta (TV seriál) (2006)

Fantastické, úchvatné, nezapomenutelné,...

• 30.12.2012  17:15
    Indian (TV pořad) (2008)

Nejlepší pořad o hrách v ČR.

• 27.12.2012  09:20

Jeden z mých oblíbených animáků, ve kterém je o zábavu postaráno. Ať už ze strany lenochoda Sida, ale hlavně díky šavlozubé veverce.

• 7.11.2012  17:00

Šokující, dojemné a filmařsky dokonalé. Film, který nikoho nemůže nechat chladným. Vzbouzí snad všechny emoce a ukazuje, čeho všeho jsou lidé schopni. Titul skvostu světové kinematografie si Schindlerův seznam stoprocentně zasluhuje.

• 30.9.2012  20:54
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Tento seriál začal 1. dubna 1997, a trvá dodnes. Už je tomu tedy patnáct let, co se Ash Ketchum vydal na cestu stát se Mistrem Pokemonů. 759. epizoda bude odvysílána 25. října 2012. Skoro se mi tomu ani nechce věřit, ale je to tak. A konec seriálu je v nedohlednu. Kdybych měl nějaký seriál označit za seriál svého života, byli by to právě Pokémoni. Už bezmála 10 let jsou součástí mého života. Je to seriál, na který budu vždycky vzpomínat. Na tu posedlost kartičkami, samolepkami a různými dalšími předměty. Pro někoho je Pokémon jen blbost, ale pro někoho, kdo s nimi vyrůstal je to srdcová záležitost.

• 23.9.2012  19:47

„I'm Tony Montana! You fuck with me, you fuckin' with the best!“ V tomhle filmu se Pacino pořádně vyřádil. Tony je machr s „koulema“, který si v ničem nebere servítky a jde si tvrdě za svým. Balí holky na zmrzlinu, fuckuje, nesnáší komunisty a chodí se do ZOO dívat na tygry. Tony Montana je dost možná ten nejcharismatičtější anti-hrdina všech dob. I když víte, že je to prvotřídní hajzl, stejně mu budete fandit a sledovat jak stoupá na vrchol. Přes mrtvoly. Přes spoustu mrtvol a krve. A z toho plyne poučení, že (a teď budu citovat Toma Angela) nezáleží na tom, jakou má člověk moc, protože se vždycky objeví někdo silnější, kdo mu přistřihne křídla. A Tonymu nepomohl ani jeho „kámoš“.

• 26.8.2012  15:20
    Avatar (2009)

Nejpřeceňovanější film v historii. Kopie Bitvy o planetu Terra, Pocahontas, Star Wars a tak dále.

• 20.8.2012  01:17

Nečekejte klasickou Alenku v říši divů. Tenhle film by se měl spíš jmenovat Alenka v říši divů po 10 letech. Alenka totiž už jednou v Říši divů byla jako malá, ale na nic si nevzpomíná, považuje to za sen a nyní se tam vrátila. Je to spíš takový mix Alenky v Říši divů a Alenky za zrcadlem. – Obě knihy jsem četl a musím říct, že Lewis Caroll vytvořil tak úžasný a fantasmagorický svět, kde zdánlivě nic nedává smysl, ale ono dává a nakonec ještě geniálně. Úžasná kniha, vřele doporučuju. – Film sám o sobě není vůbec špatný, naopak. Tim Burton na příběh vrhá úplně nové světlo a vytváří si tak "vlastní" Alenku. Přičtěte skvělého Johnnyho Deppa, úžasnou Helenu Bonham Carter a krásnou Anne Hathaway a máte film, který nemůže zklamat.

• 1.8.2012  00:25

Jediné, co mě trošku mrzelo, že se neobjevil Arkham a ani Joker, ale je jasné proč. Co mě určitě potěšilo, byl výskyt všech důležitých postav trilogie. Objeví se tak i Scarecrow a Ra's al Ghul, který hraje docela důležitou roli, neboť se kolem něj točí i minulost Banea. A právě Bane zde rozehraje hru mnohem větší, než rozehrál Joker. Pojem destrukce pojal doslova. No pak je tu úžasná Catwoman v podání bezvadné Anne Hathaway (vždycky měla na mnohem víc a Nolan jí tu šanci dal a ona nezklamala). Celý film je prostě epický, už od prvního příchodu Batmana na scénu až po závěr, který je naprosto brilantně zpracovaný. No a konec. Batman "zemřel", ale jeho odkaz žije dál v podobě "Robina".

• 29.7.2012  22:42
    Kmotr III (1990)

Celý film působí spíše jako dlouhý epilog. Je však dokonalým závěrem dokonalé trilogie. Andy Garcia brilantně přejímá pochodeň, a tak je film koncem jednoho příběhu a začátkem dalšího. Samotný závěr, jak je v celé trilogii zvykem, je nejsilnějším okamžikem filmu, a to jak filmařsky, tak emočně.

• 29.7.2012  22:34
    Kmotr II (1974)

Nemohu se rozhodnout, jestli je lepší tento, nebo první díl. Dva příběhy v jednom tvoří bezchybné pokračování bezchybného prvního dílu. Al Pacino v průběhu celého filmu, hlavně pak v samotném závěru, dokazuje, že Michael Corleone je jeho životní role. Závěrečný tichý záběr na Michaela vypovídá naprosto vše.

• 29.7.2012  19:43
    Kmotr (1972)

Jeden z nejlepších filmů všech dob podle úžasné knižní předlohy. Kmotr je legendou, na kterou se nezapomíná. Atmosféra, úžasná hudba a bezchybné herecké výkony Marlona Branda a Al Pacina. Proměna Michaelova charakteru v průběhu filmu je neuvěřitelná a mistrovsky jak napsaná, tak zahraná. Samotný závěr filmu je jeden z nejlepších filmových konců všech dob a jedna z nejlepších scén v dějinách kinematografie. Jediné, co mi možná na filmu vadí, je vynechání některých pasáží z knihy, ale takový je již úděl adaptací. I když je film dlouhý, vůbec by mi nevadilo, kdyby byl ještě delší, protože Puzova předloha je dokonalá.

• 27.7.2012  16:54

Navzdory kritice se stále jedná o skvělý a zábavný film. O dobrou akci není nouze, film do série přináší spoustu zajímavých momentů (Londýn, lov mořských panen) a hudba říznutá španělskými rytmy se mi se všech dílů líbila snad nejvíc. Co však nejvíc zamrzí a zarazí je, že ačkoliv se film jmenuje Piráti z Karibiku, nedojde ani k jedné námořní bitvě.

• 27.7.2012  16:54

Z prostředí Konce světa se dalo vyždímat mnohem, mnohem víc. S nadpřirozenem a námořnickými mýty by se zkrátka dalo pracovat skvěle. Takhle celá cesta působí jen jako výlet tam a zpátky. Přesto se jedná o důstojného nástupce dvojky, který uzavírá většinu příběhových linek a nabízí hned několik epických momentů, hlavně naprosto skvělou závěrečnou bitvu doprovázenou jedním z nejepičtějších soundtracků všech dob.

• 27.7.2012  16:54

Snad nejtemnější a nejhororovější díl série, oproti rodinnému prvnímu dílu se jedná o velkou změnu. Dvojka přináší spoustu nových věcí. Je větší, efektnější, epičtější a navíc s otevřeným koncem. Davy Jones je skvělým a děsivým záporákem a moc se mi líbí, jak Piráti legendu o Bludném Holanďanovi přepracovali a ztvárnili.

• 27.7.2012  16:39

Oproti šestce přichází rapidní zlepšení a skvěle podaný fantasy thriller. Tentokrát nedošlo na takové osekání knihy hlavně díky rozdělení filmu na dvě části. Yates si konečně uvědomil, že to do jednoho filmu prostě nedá. Díky rozdělení se už tolik nespěchá s dějem jako u předchozích dvou dílů. Přesto se i tak vynechala například Brumbálova historie s Grindewaldem. Neznalý knihy se tedy bude divit, kdo to vůbec je, stejně tak, co je to za zvláštní zrcátko, co Harry má (na což tvůrci doplatili, když ho nedali do Fénixova řádu). Stejně tak Dobby se po čtyřech filmech z ničeho nic objeví, aby po pár minutách zemřel a jeho smrt mohla být brána jako velká událost. Kdybych nečetl knihu, absolutně bych nechápal, proč bych se měl o nějakého skřítka vůbec zajímat (a to za předpokladu, že bych si vůbec pamatoval, kdo to je). Film zkrátka hodně doplácí na to, že v předchozích dílech bylo mnoho (zdánlivě nepodstatných, ale nakonec klíčových věcí) vystřihnuto.

• 27.7.2012  16:37

Bradavice už nejsou to veselé místo jako předtím. Teď jsou temné, depresivní a chladné. A to je možná důvod, proč je šestka asi nejslabší film série. Až moc se snaží působit temně a dospěle. Vedlejší postavy se vždy jen tak mihnou, jako že tam jsou, spousta věcí zůstane nedovysvětlených a nedotažených, Voldemortova minulost je oproti knize značně osekána. Jsou zde však skvělé emoce a chladná atmosféra. Finále je pak dost možná nejsmutnější okamžik série. Ale kde je závěrečná bitva? Měla tam být místo zbytečného útoku na Doupě, který stejně v knize není…

• 27.7.2012  16:34

Kniha je dost možná nejlepší z celé série. Filmové zpracování ji proto nesahá ani po kotníky. Vadí mi vynechání několika důležitých kapitol (nemocnice), absence různorodých místností na Odboru záhad a Harryho vztah s Cho mohl být propracovaný víc do hloubky. A hlavně Sirius a dům Blacků vůbec měli dostat víc prostoru. Přidání těch pár scén by nebylo takový problém, vzhledem k tomu, že film má jen dvě hodiny. Dalších 45 minut by filmu jenom prospělo. Scény z Brumbálovy armády pak patří k tomu nejlepšímu. A Umbridgeová jakožto nejnenáviděnější postava ze všech je správně odporná a garantuji, že jí každý bude nenávidět.

• 27.7.2012  16:32

Největší chyba filmu je, že se úplně vykašlali na spoustu scén z knihy (Harryho nácvik na třetí úkol, potíže s Ritou Holoubkovou, Dobby, fyzická přítomnost Siriuse Blacka a Klofana, magické kreatury v bludišti, nebo vůbec důležité vysvětlení spojení Harryho a Voldemortovy hůlky). Moje nejoblíbenější scéna je Vánoční ples, který svou atmosférou nádherně ukazuje, proč se tolik lidí do Harryho světa zamilovalo.

• 27.7.2012  16:29

Nejlepší díl série. Už jenom prostředí malebné a překrásné skotské vysočiny je úžasné. Hudba Johna WIlliamse je naprosto kouzelná a při jejím poslechu mě vždycky zaplaví nával překrásné nostalgie. Svým způsobem i děsivé a mrazící, ale zároveň vtipné a kouzelně detailní. Stačí jen sledovat pozadí, co všechno se tam děje. Nebo i scény, které vůbec nesouvisí s dějem, ale dokreslují onu úžasnou atmosféru. A když zhlédnete ještě film o filmu, je zážitek ještě lepší. Alfonso Cuarón je podle mě ten nejlepší režisér Potterovské ságy ze všech. Nejlepší film ze všech osmi.

• 27.7.2012  16:26

Mnohem temnější a akčnější než první díl. Závěrečný souboj s Baziliškem nemá chybu. Musím pochválit (jako u všech dílů) vizuální efekty, protože takový Bazilišek vypadá naprosto skvěle i po víc jak deseti letech, a scéna s pavouky je stále neuvěřitelně děsivá.

• 27.7.2012  16:22

Je těžké hodnotit nebo dokonce popisovat něco tak obrovského, dokonalého, božího a legendárního jako je Pán prstenů. Musíte to hodnotit jako celek a to u něčeho, co má kolem dvanácti hodin a tisíce stránek není lehké. Dokonalý a naprosto epický film, a to platí pro celou trilogii, podle knih, o kterých se říkalo, že jsou nezfilmovatelné. Středozemě je ztvárněna naprosto dokonale, výprava, efekty, hudba, to všechno je naprosto skvělé. Scény při kterých vás bude mrazit, budete plakat, budete mít husí kůži, koukat s otevřenou pusou – a nejen napoprvé, ale podesáté, po sté. Pán prstenů je něco, co se nikdy neokouká. A když se do Tolkienova světa zamilujete, je to láska na celý život. Pět hvězd je málo. Slova nestačí, to se musí vidět. Pán prstenů je povinnost naprosto pro všechny.

• 27.7.2012  16:20

• 27.7.2012  16:15

Jestli má dobrodružství jméno, musí to být Indiana Jones. Legendární kultovní klasika, která výborně spojuje zajímavý příběh, skvělou akci, romantiku a humor. Ikonický klobouk, bič a naprosto dokonalý Harrison Ford. Film slušně klape po celou dobu, akční scény na výbornou, stejně tak hlášky a vše ostatní. Na filmu se mi nelíbí jen jeho až moc sci-fi konec. Jinak je to starý dobrý Indy se vším všudy.

• 27.7.2012  16:10

Jestli má dobrodružství jméno, musí to být Indiana Jones. Legendární kultovní klasika, která výborně spojuje zajímavý příběh, skvělou akci, romantiku a humor. Ikonický klobouk, bič a naprosto dokonalý Harrison Ford. Indy se tentokrát vydává do Evropy a to i přímo do jámy lvové. Při tom mu sekunduje i táta Sean Connery, jejichž vztah filmu dodává úplně nový rozměr.

• 27.7.2012  16:06

Jestli má dobrodružství jméno, musí to být Indiana Jones. Legendární kultovní klasika, která výborně spojuje zajímavý příběh, skvělou akci, romantiku a humor. Ikonický klobouk, bič a naprosto dokonalý Harrison Ford. Druhý díl je mnohem temnější a drsnější, skoro až hororově laděný, přesto si však zachovává vtip a parádní akci.

• 27.7.2012  16:03

„Never. I'll never turn to the Dark Side. You've failed, your highness. I am a Jedi, like my father before me.“ Bezvadný úvod v Jabbově paláci (scény, které si z dětství nejvíce pamatuji) a úžasná závěrečná bitva, to jsou nejlepší okamžiky filmu. A pak jsou tu nudnější pasáže z Endoru. Bylo by mnohem lepší, kdyby se objevili Wookiové, jak bylo v prvotních nápadech. Ewokové jsou sice roztomilí, ale skutečně museli mít tolik prostoru, hlavně v závěrečném dílu? Mnohem lepší by byla delší bitva Luka s Vaderem. Místo hlavního záporáka přebírá ztělesnění zla celé ságy – sám Imperátor, vše se uzavírá a Star Wars se dostává dechberoucího zakončení. Komu na konci slza neukápla…