TwoFace

Jan Machovec

Česko
#ReleaseTheSnyderCut

• 27.7.2012  16:01

„If once you start down the dark path, forever will it dominate your destiny, consume you it will.“ Nejlepší díl Staré trilogie a asi i nejlepší film celé ságy. Temnější atmosféra, promyšlený příběh, skvělé hlášky, jedná skvělá scéna střídá druhou. Ať už jde o bitvu o Hoth, let Falcona mezi asteroidy, nebo závěrečný souboj v Oblačném městě. To vše za geniálního hudebního doprovodu Johna Williamse – poprvé zaznívá Imperial March. Plnohodnotným záporákem se stává Darth Vader, který se o tuto pozici v předchozím díle dělil se skvělým guvernérem Tarkinem. Nyní dostává celý film, během kterého se zapisuje do dějin, stejně jako jeden z hned dvou cliffhangerů na konci. „Ne, já jsem tvůj otec.“ – jedna z nejsilnějších a nejslavnějších scén v dějinách kinematografie.

• 27.7.2012  15:59

„The Force will be with you. Always.“ Star Wars mají všechno, co má pořádné fantasy/sci-fi mít. Akci, lásku, vesmírné bitvy, do detailů propracovaný svět a dokonalý vizuál. Co dodat, prostě průlomová a revoluční klasika, na kterou se nikdy nezapomene a která i po tolika letech předčí všechny filmy svého žánru. Kdybych měl jeden jediný film označit jako kultovní klasiku, která nikdy nezestárne a která tu s námi bude navždy, byly by to jednoznačně Hvězdné války. Film, který změnil kinematografii a popkulturu moderní doby, a vděčím mu (nejen já) za krásné dětství. Dodnes si pamatuji, jak jsem tenhle film poprvé viděl, jak mě dokázal přikovat k obrazovce a ohromit. Jak jsem chtěl okamžitě vidět další díly… K žádným jiným filmům se mi neváže tolik emocí a nádherných vzpomínek jako ke Star Wars. To jen dokazuje, jak je tahle filmová sága výjimečná. Děkuji všem, co se na ní podíleli, protože stvořili něco úžasného, něco božího, něco nepopsatelného…

• 27.7.2012  15:59

„You were the chosen one! It was said that you would destroy the Sith, not join them! Bring balance to the Force… not leave it in darkness!“ Nejtemnější díl celé ságy. Nemám, co vytknout, snad jen, že si Lucas mohl víc pohrát s přeměnou Anakina na Darth Vadera. Bez znalosti toho, co se stalo během Klonových válek tak celá přeměna působí plytce a náhle. Taky mě mrzí, že generál Grievous nedostal víc prostoru. V první polovině končí Klonové války a objevuje se záblesk naděje na lepší zítřky, v té druhé film nabírá děsivé tempo plné smrti, zoufalství a destrukce, a vše se hroutí. Přichází jeden z nejemotivnějších a nejzásadnějších okamžiků – Rozkaz 66, a poté se dva hrdinové střetávají v epickém souboji na život a na smrt.

• 27.7.2012  15:56

„Pain, suffering, death I feel. Something terrible has happened. Young Skywalker is in pain. Terrible pain.“ Ve druhé epizodě začnou události konečně nabírat spád. Anakin začíná pomalu propadat temné straně a schyluje se k válce. Dozvíme se něco o původu postav z původní trilogie a jakmile se děj přesune na Geonosis, začínají nejlepší okamžiky filmu, hlavně skvělá závěrečná bitva – začátek pověstných Klonových válek. Ten však měl být hned v první epizodě, která tak působí celkem zbytečně a mezi ostatní filmy ani nějak nezapadá. Takhle hlavní konflikt celé trilogie propuká až na konci druhé části. Rozhodně by neuškodilo, kdyby se jeden ze tří filmů věnoval jen a pouze válce.

• 5.7.2012  23:50
    Počátek (2010)

„You're waiting for a train. A train that will take you far away. You know where you hope the train will take you, but you can't be sure. Yet it doesn't matter. Now, tell me why?“ Když pan Nolan dostane myšlenku, vypiluje ji a dovede až do nejvyššího stádia činu, vznikne něco, co se má nazývat filmem s velkým F. Počátek je brilantní počin. Geniální scénař, skvělá režie, podtržená skvělou kamerou a hereckými výkony. Celý film jsem myslel, že ho nakonec nepochopím, ale to, co Ch. Nolan skvěle umí, je dovést film do zdárného konce, tak, že to, co působilo zmateně pak působí geniálně a smysluplně.

• 17.6.2012  00:44
    Whose Line Is It Anyway? (TV pořad) (1998)

Oproti tomu je česká Partička jenom slabý odvar. Neskutečně geniální a zábavná show!

• 15.6.2012  01:12

„Are you watching closely?“ Geniální scénář, výprava a herecké výkony, skloubené se skvělou režií Ch. Nolana, který zde opět ukázal, že je geniální stejně jako jeho filmy. Předvedl nám dokonalý film se skvělou atmosférou. Zpočátku možná vše nepochopíte, ale Nolan dokáže své skvěle spletité zápletky ve finále rozmotat, vysvětlit a vyrazit vám dech.

• 11.6.2012  14:29
    The Joker Blogs (TV seriál) (2008)

Kdyby někdo postavil Ledgerova Jokera a tohohle Jokera, nepoznal bych rozdíl. Make-up je dokonalý, ale herecký výkon občas pokulhává. Scott McClure se, nato, že je amatér, velmi snaží a podává nejlepší výkon ze všech. Původně jsem si sice myslel, že mě to vůbec nezaujme, ale po třech dílech jsem měl jasno... Pět hvězd.

• 18.5.2012  18:06
    Rammstein: Völkerball (koncert) (2006)

Co dodat, prostě Rammstein :-) Jako jejich fanoušek nemůžu jinak než za pět *.

• 16.5.2012  19:22
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

„We do what we need to do and then, we get to live. (…) I know we'll be okay. Because this is how we survive. We tell ourselves... that we are the walking dead…“ Vypjaté momenty, nečekané zvraty, nervy drásají atmosféra, naprosto skvělé masky a efekty, emoce, prostě skvělé. Každá postava má v příběhu svou roli a je zajímavé sledovat, jak se mění jejich charakter. Mnoho postav si brzy oblíbíte a bude vám líto když zemřou. Realistický a krutý svět zombie-apokalypsy (kde nikdo neříká slovo 'zombie') ve kterém větší nebezpečí představují živí než mrtví. Andrew Lincoln zde podává neskutečný herecký výkon a zbytek obsazení není o nic pozadu, hlavně J. D. Morgan, který si roli Negana užívá na maximum a díky tomu se rychle stal mou nejoblíbenější postavou. Poslední série se však tvůrcům, navzdory tomu, že mají dokonalou komiksovou předlohu, podařilo seriál dostat téměř na dno. Zabití Carla – hlavní postavy, která měla být budoucností celého příběhu, tak jako v komiksu – je naprosto nepochopitelné a stupidní rozhodnutí, které zmrzačilo vše, co seriál celých osm let budoval. Někdy je zkrátka lepší se předlohy pevně držet. TWD to nedokázal a z kdysi nejlepšího seriálu na světě se tak ironicky skutečně stala živá mrtvola.

• 14.5.2012  20:51
    Černobyl - nultá hodina (TV film) (2004)

Aneb jak lidská arogance a pýcha způsobila nejhorší jadernou katastrofu v historii. Černobyl mě vždy fascinoval a jednou se tam chci podívat. Stejně tak do Pripjatě.

• 13.5.2012  10:08
    Proroctví (2009)

Byl by to skvělý hororový katastrofický film. Hlavně záhadné postavy v lese ve mně vyvolali mrazení v zádech. Ale vynikající začátek vystřídal naprosto debilní konec. Což o to, konec světa bych ještě zkousnul, záhadné postavy jako mimozemšťany také. Ale vesmírné lodě? Dokonce flotila vesmírných lodí a dvě děti s králičky na nové planetě, co vypadá jak z Avatara? Vážně?

• 15.3.2012  12:37

„Say 'what' again, I dare you, I double dare you, motherfucker, say 'what' one more Goddamn time!“ Dokonalý film se skvělým scénářem a naprosto skvělými hláškami. Nejkultovnější z kultovních filmů 90. let. Vlastně jsem nenašel nic, co bych filmu vytknul a proto dávám nejvyšší hodnocení, protože tohle je jeden z mála filmů, co si to zaslouží. Navíc vidět tenhle film na velkém plátně bylo neskutečné. – (29.5.2014)

• 3.3.2012  10:48
    Dr. House (TV seriál) (2004)

I když každý díl běží, podle stejné šablony, musím uznat, že je to tak i tak zábavné a určitě jeden z nejlepších seriálů světa. Jednu hvězdu dávám i za Hugha Laurieho a jeho vynikající sarkastickou postavu Dr. House. Poslední díly seriálu nasadily korunu a jde o nejlepší z celého seriálu.

• 1.3.2012  09:07

Klasika, která pobaví.

• 29.2.2012  11:08
    Dinosaurus (2000)

Jedna z mých nejoblíbenějších disneyovek, která si mě získala, hlavně mou oblibou k dinosaurům. Animace spojená s reálným prostředím se mi moc líbila, plus skvělá hudba a fantastická výprava.

• 23.2.2012  16:04

Třetí Jurský park, navíc s největším masožravcem Spinosaurem a navíc i s impozantmím soubojem dvou dinosaurů? Proč ne? Zklamán jsem nebyl.

• 23.2.2012  15:59

Četl jsem knihu a musím říct, že je to naprosto, ale naprosto jiné a podle předlohy je snad jenom základní kostra příběhu. To ale nic nemění na tom, že pokračování Jurského parku je dobré a hlavně T-Rex v San Diegu nemá chybu.

• 22.2.2012  18:53

Ch. Nolan oživil Temného rytíře a předvedl nám ho ve vynikající a reálné formě. Nikdo si tam na nic nehraje a Batman tu není představen jako superhrdina, co během vteřiny zmlátí tucet chlapů, ani nemrkne a netrefí ho ani jedna kulka. I on dělá chyby, ze kterých se poučí. A myšlenka symbolu, který může žít věčně se krásně a úspěšně táhne skrz celou trilogii a na závěr je dovedena do zdárného konce, je prostě skvělá. Možná to lidem připadá zvláštní, ale Nolanova trilogie je víc podle komixů než třeba Burtonovy filmy. První film od Nolana, který jsem viděl a který se mi líbil stejně jako jeho další filmy v průběhu následujících let.

• 22.2.2012  18:50

Jako malý jsem tenhle film úplně žral. Třikrát jsem rodiče donutil, jít na něj do kina. Je prostě dokonalý.

• 22.2.2012  18:45
    VALL-I (2008)

Dojemný film, ve kterém se sice moc nemluví, ale jednoduché gagy a srandovní zvuky VALL-I se mi líbily. Ironií je, že tohle je možná naše budoucnost.

• 22.2.2012  18:43
    Auta 2 (2011)

Oproti prvnímu dílu je dvojka sice horší, ale hlavní roli zde tentokrát převzal Burák a musím říct, že jako špión si vedl dobře.

• 22.2.2012  18:42
    Auta (2006)

Asi můj nejoblíbenější animák. Svět, kde žijí jenom auta se mi líbil, ale nejvíc se mi do paměti vryla scéna plašení traktorů a následný útěk před kombajnem Frankem.

• 22.2.2012  18:38

Roztomilé, vtipné, originální. Několika letý rozdíl mezi dvojkou a trojkou vůbec nebyl na škodu a bavil stejně dobře, ne-li víc.

• 22.2.2012  18:37

Roztomilé, vtipné, originální, plus skvělá parodie na Star Wars.

• 22.2.2012  18:35

Roztomilé, vtipné, originální.

• 22.2.2012  18:34

Jeden z mých oblíbených animáků, ve kterém je o zábavu postaráno. Ať už ze strany lenochoda Sida, ale hlavně díky šavlozubé veverce.

• 22.2.2012  18:34

• 22.2.2012  18:33
    Doba ledová (2002)

• 22.2.2012  18:28

Lepší než díl třetí, ale bylo nutné, aby vznikl?