Spacecore

Rapper / beatmaker

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.11.2019  18:58

Jedná se o amatérský dokument mapující ukončení kariéry hip hopového tvůrce, který nahrál 5 000 skladeb a o jeho poslední desce s názvem "Poslední hodina". https://www.youtube.com/watch?v=CCbABVooVro&fbclid=IwAR3r38TFfXYNG8xmPYzpG8f0a-9h5W1t6eTw40gbvQBmewsdFeiwPgBConE

• 8.10.2015  01:05

Horynu jsem osobně poznal, během své léčbě a měl jsem to štěstí, že mi dělal jednou terapeuta (velice intenzivní terapie). Je to silná osobnost.

• 10.6.2012  01:16
    Akta X (TV seriál) (1993)

Akta X jsou naprosto geniální seriál a jeden z nejlepších na TV obrazovkách. Hlavní představitelé jsou bravúrní herci a na place mezi nimi jiskří jakási chemie, sluší jim to. Vedlejší postavy jsou taky skvělé, např. bez zástupce ředitele Skinnera bych si Akty X představit nedokázal. Seriál míchá žánry (Sci-Fi, drama, akce) a zdroje inspirací (skutečnost, legendy, filmy, knihy). Míra napětí a strachu je v některých dílech na absolutním vrcholu žánru. Seriál se zabývá paranormálními jevy a vyšetřováním záhadných úmrtí (tato tématika zajímá obrovský okruh lidí, včetně mě) a leckdy lidé umírají přímo během vyšteřování Muldera a Scullyové. Akta X mají za 9 sezón svojí vlastní mytologii a vývoj postav a mnohá rozuzlení ohledně mimozemšťanů, vládních konspirací a záhad. Jako bonbónky jsou k dispozici i dva filmy (1997 a 2008). Ne všechny díly mají stejnou kvalitu, ale seriál jako takový hodnotím pěti hvězdami. Sledoval jsem ho občasně jako malý během 90. let a milénia, ale letos jsem konečně sjel všechny řady. Byl to maratón, ale stál za to. Potom, co jsem viděl seriál mám úspěšně zdolanou paranormální základní školu.

• 29.1.2012  22:38

Zde nejde o paranormální jevy (i když se o ně film malinko opře, to ano), ale jde o napínavý krimi thriller o vyšetřování masových únosů a vražd s Mulderem a Scullyovou... Dost mě potěšila i účast Xzibita, v roli agenta FBI mu to sedlo. Pro fanoušky Akt X povinnost, pro ostatní výborný thriller.

• 8.11.2016  21:36

Frajerka dostane ránu sekerou do těla, zvedne telefon a natočí si to, to jsme se s přítelkyní pousmáli. Ale při scéně, kdy vyvrcholí vztah Matta s Shelby jsme vyprskli smíchy. To byl fakt úlet. Za to dávám pět hvězd, protože mám rád vtipné věci.

• 6.12.2018  02:49

Ono to dává smysl, ale průser je, že jde o třetí díl OVA série a není to označeno a navíc to ani úplně nenavazuje na předchozí díly. Každý film je adaptací kousku mangy a tenhle ztvárňuje její téměř konec, ale ne úplný.

• 24.4.2015  14:12
    Angel Heart (1987)

Takle měl vypadat Constantine.

• 14.2.2019  03:48
    Ant Head (2018)

Příliš dlouhé

• 19.5.2012  20:08
    Avengers (2012)

Dlouhé roky čekání stály za to! Věděl jsem, že to bude pecka, proto jsem naverboval na 3D projekci i rodiče, kteří nevěděli co čekat, avšak potom, co jsem jim prozradil jména jako Iron Man, Hulk apod. už jim toršku docházelo, že to bude opět jízda. Komiksy čtu 15 let a Avengers mám přelouskané samozřejmě taky, proto jsem u filmu brečel dojetím a to hned 2x. Poprvé, když se po úvodní scéně objevil nápis Marvel´s the Avengers spolu s mocnou hudbou a mě došlo, že moje dětské sny jsou na plátně v době, kdy už existuje 3D! Po druhé jsem brečel dojetím, když se celý tým seskupil a začal bojovat jako jeden tým! Až tak to na mé komiksové srdíčko zapůsobilo, vážení! Měl jsem radost, že se film drží reálií z komiksu z 60. let a to do posledního detailu. Zároveň se drží i nově vzniklé filmové mytologie společnosti Marvel. Herecké výkony, práce s triky, hudba, střih.. Všechno naprosto excelentní a svěží! Scénář odsejpal a byl plný napětí! Dále mě potěšilo, že se ve filmu neobjevovaly cigarety, sex, ani sprostá slova a kupodivu to ani nevadilo! Film je tedy i přes svou nabušenost a komiksově nadsazené násilí stále přístupný dětem a mladším divákům, což je jedině dobře! Stručně řečeno, moje dětské retro postavy ožili na plátně a byla to dobrá filmařská práce! Takto má vypadat blockbuster!

• 16.6.2015  01:20

Jakožto komiksového geeka mě filmové adaptace komiksů buď naprosto zklamou, urazí nebo nadchnou. Avengers 2 Věk Ultrona (a pár dalších Marvel flicks) řadím do kategorie naprostého nadšení. Moje srdce komiksového geeka plesá radostí, jsem dojat a stejně jako u jedničky mi při koukání ukápla slza (prosté dojetí z toho, že 15 let čtu něco, co najednou bravúrně ožije na plátně a mohu tento zážitek sdílet s miliony lidmi, ne jen s pár stejně postiženými nadšenci). Netuším jak film působí na komiksu neznalé lidi, (i když si to dovedu představit, je to řemeslně precizně stvárněný blockbuster a Marvel už dokázal vychovat generaci diváků, která se orientuje v tomto komiksovém světě) ale pro komiksáka je to hotové porno. Avengers 1 to byl golden age, zrod a seskupení Avengers, dvojka je pomyslný přesun do silver age a prolíná, zkupuje a rozšiřuje vesmír tohoho vydavatelství pro další filmy, které budou mít ještě spoustu dějových linií. Marvel universe to jsou desítky let komiksového děje, tuny papírů a miliony propojených příběhů a filmovým tvůrcům se posledních pár let daří tento vesmír vytvořit a udržovat ho dál, tak jak má být, podle předlohy. Dále budu spoilerovat. Zde mě potěšilo několik věcí, postavy (můj oblíbený Vision, který patří mezi nejmocnější postavy vůbec, stejně tak Wanda Maximoff, Quicksilver.. účast War Machina a Falcona.. Hulkblaster !!! ten jsem si přímo vymodlil do filmu.. Wakanda, bájná země Marvelu, jíž vládne Black Panther.. a další a další nezbytné součásti Avengers světa.. ). Vidíme také, co bude následovat, Hulk vyráží do vesmíru a odstartuje sága Planeta Hulk, potitulková scéna nabízí pohled na Thanose a Infinity Gauntlets, komiksu znalí občané tuší, že třetí díl bude naprostý masakr, protože Thanos je opravdu padouch první ligy, se schopností zničit celý vesmír a k jeho porazení bude potřeba celá legie dalších postav, očekávám Sentryho, Dr. Strange, Iron Fista a možná se dočkáme i obřího crossoveru s X-Meny, Fantastickou čtyřkou a Spider-Manem, což by už šlo a nejen, že by to splnilo nejmokřejší sny všech comicsových fanatiků, ale znamenalo by to i milník v samotném filmu.. Fantazie jenom umocňuje nabíhání slin na další filmy a to je myslím účel. Tvůrcům se nyní daří propojit více filmů do jednoho celistvého filmového vesmíru, což je princip komiksů a to je opravdu veliké dílo v historii filmografie, jako takové, imho. Film mě bavil, dojal a je to jeden z nejlepších filmových zážitk letošního roku. Já jen doufám, že to nejlepší nemáme za sebou, očekávám, že třetí díl bude několikanásobně epičtější. Doufám taky, že se konečně pochlapí DC a za pár let provede to samé, co dokázali Marvelovští, ale s Justice League a svým universem. Co vím, tak už to plánují.

• 25.4.2019  00:10

Co říc, nemám slov, ale něco vymáčknu. Chytré, zábavné, vtipné, epické, existencionální, dramatické, upřímné, nevypočítavé, osudové, komiksové ... Spolu s Infinity War největší filmový kumšt naší doby. Budu dětem vyprávět, jak jsem na tom byl v kině. Samozřejmě jsem dost plakal, dojalo mě to. Seděl jsem na Iron Manovi v 16ti, nemluvě o tom, že to čtu od šesti a vyvinuly se jak postavy, globální filmový průmysl tak i já. Bylo to famózní, ten film je samozřejmě naprosto špičkový, ale nedělají to efekty, nebo něco, je to prostě dokonale zručná filmařina a to magické, co velké filmy mají. Co nejdříve musíme zajít na druhou projekci a pak to pomalu rozdýchám, ale teď Vám říkám, že mě to jako komiksáka naprosto uchvátilo.

• 2.5.2018  12:41

Konečně se filmovému průmyslu podařilo dostihnout komiks! Až nyní ! Dávám plných pět hvězd, bez debat. Byl to masakr, nářez, emočně vypjatý film. Dlouho jsem neviděl takové tempo, dusnou atmosféru a skutečné obavy o osud hrdinů a i vesmíru. Věděl jsem, jak to dopadne, četl jsem komiks, ale film mě usadil, cítil jsem to, kvůli čemu čtu komiksy. Takle to má vypadat.

• 18.7.2012  00:51

Tento seriál mě velice potěšil. Drží se komiksových reálií, jak těch původních, tak i z ultimate vesmíru. Seriál je plný akce a nešetří se s postavami kladnými, i zápornými (nejvíce mě potěšily: Kang Dobyvatel, Ultron, Modok, Baron Zemo, Black Widow, Mockingbird a další). Mimo Avengers se setkáme také se Shieldem, Hydrou i AIM (Aliance Inteligentních Mechaniků), což jsou klasické organizace propojující Marvelovský vesmír. Animace je slušná, hlášky taky. Seriál ani není moc pro děti, i když ho děti sledovat samozřejmě můžou. 4 hvězdičky za kvalitní seriálové seznámení s Avengers pro laiky a hvězdička navíc ze srdce od fanouška.

• 28.9.2019  21:24
    Babicovy dobroty (TV pořad) (2008)

S manželkou je to naše poctivé guilty pleasure. Na YouTube jsme u Crowera zkoukli snad všechny recepty a nikdy nás to neomrzelo! Skvělá zábava!

• 24.11.2012  10:48

Komiks jsem četl v době kdy vyšel u nás, tedy přibližně před sedmi lety. Spoustu věcí jsem si nepamatoval, film mi je však připoměl a měl jsem při sledování pocit, že doopravdy vidím opět "ten" příběh o starém Batmanovi. Děj začíná tím, že se Batman po letech důchodu vrací zpět v netopýří masce, za prvé proto, že je Gotham neúnosně plný kriminality a za druhé, protože to nejde jen tak dodržet slib "nebýt Batmanem". Bruce Wayne je zde starý, surový, polo-šílený, s ničím si neláme moc hlavu a pouze dělá svoje - chytá a týrá zločince. Při tom všem, že to není až tak úplně "ten starý dobrák Batman", ale temný, paličatý stařec mu držíte palce a fandíte mu. Atmosféra a napětí filmu nechybí, můžete počítat s tím, že Batman pocítí bolest, utrpení a bude zlomený. Ale je to Batman a vždy si ví rady. Mezi vedlejšíma postavama jsou bravúrně vyvedeny charaktery komisaře Gordona, Lany Langové, Two-Face, Robina a pár dalších, které se nejspíše projeví více ve druhém dílu. Příště už Superman. Skvělá práce v DC, nejlepší Batmanovský animák za posledních pár let. 5 hvězd jako vyšitých za luxusní podívanou.

• 20.1.2013  12:53

Už první část mě celkem překvapila svojí jaksi větší temnotou oproti ostatním Batmanovským animákům. Druhý díl ještě přitvrzuje. Hlavními taháky toho epického filmu jsou podle mě finlní vyřizovačky mezi Jokerem a Supermanem. Pokud chcete vědět, kdo by vyhrál v souboji Superman vs Batman na život a na smrt - mrkněte na tento film. Skvělé.

• 25.2.2013  01:25
    Beef (2003)

Beef rap je v podstatě sub-žánr hip hopu. A o tom je tento dokument.

• 28.12.2015  02:21
    Beer Story (amatérský film) (2005)

"Hmm.. To je dar od Boha !"

• 27.9.2010  22:00
    Beyblade (TV seriál) (2001)

Když hodnotím marketing a reklamu kolem tohoto seriálu a jeho produktů, na nichž sme si ujížděli snad víc než na pokemonech, musím dát pět hvězdiček.. Kvalita seriálu však 1*

• 22.8.2012  04:10

Bitevní loď versus mimozemské lodě. Mix Transformers, Dnu nezávislosti a Top Gunu. Nic přelomového to není, jedná se o skvělý blockbuster. Pokud vybíráte na co se podívat v sobotu večer na dvd, je tohle správná volba. Dejte si k tomu popcorn a budete se bavit. 3 a půl hvězdy za to, že jsem už dlouho neviděl tak dobrý filmek s mimozemskou invazí. Lepší než Světová Invaze a District 9 ...

• 20.2.2018  10:48

Byli jsme včera s přítelkyní. Líbilo se nám to moc. Já jsem hodně fanda afroamerické kultury, takže mě oslovil hodně soundtrack (celej ho zaštítili mí oblíbení Top Dawg Entertainment), tématika, herectví, různé odkazy apod. Nebral jsem tvrzení o tom, že jde o první blockbuster s černošským hrdinou moc vážně, protože tu byli Blade, Hancock, Meteor Man apod. jenže tenhle film byl prostě kompletně černošský, nebylo to jen o hlavní roli. Dlouho (možná nikdy) -s výjimkou blaxploitation flicks- jsem neviděl takle silně afrocentrický mainstream film. Takže bravo Marvelu, že se toho nebáli. :-// Jinak nenapadlo vás taky, že pokud Stan Lee hraje camea ve všech MCU filmech, což je jeden propojenej vesmír, že ta jeho postava musí bejt jeden a ten samej chlápek objevující se pořád na těch místech po světě, kde se něco děje? :D Vlastně tedy hraje sám sebe, tudíž se stává metafyzickou postavou přesahující vlastní filmový vesmír.

• 15.11.2016  21:19
    Bug Crawls (2008)

Zpočátku uklidňující, ke konci znepokojující.

• 9.5.2016  00:06

Spoilers. Opět Hollywood plní mé dětské vlhké sny. Když před deseti lety vycházela Civil War obsahující tisíce stran komiksů, nečekal bych, že se dočkám zfilmování a povedlo se. Jsem nadšen. Od prvního Iron Mana jsem věděl, že Marvel chce udělat filmové univerzum, čekal jsem ale větší skromnost, tohle už začíná být ONO, ta komplexnost a propojenost vesmíru a postav na kterou jsme čtenáři komiksů zvyklí a to se mi líbí. Už to doopravdy začíná být ONO ! V tomto komiksu nehraje prim záporák (Daniel Bruhl se mi ovšem jako baron Zemo líbil nadmíru, škoda ale, že neměl kostým), ale vnitřní konflikt, který otevírá prostor různé škále postav a to má ty správné grády. Užijete si všech do sytosti. Marvel se stále perfektně drží komiksovým reáliím, zároveň si je skvěle upravuje tak, že fungují v rámci filmu. Samozřejmě jsem nečekal, že Cap umře, protože to by pak nemohly být další Avengers, ale tyhle změny jsou zanedbatelné, filmové univerzum je již vytvořené a má svoje pravidla a svůj řád. Film byl peckový, kdybych měl jmenovat věci, co mě opravdu potěšily, tak: Ant-Man se konečně zvětšuje, nový Spidey je cool, Martin Freeman, vztah Visiona a Scarlet Witch, Black Panther, etc je toho opravdu dost .. Dávám pět hvězd s klidným svědomím, tomuhle se říká blockbuster. A vyhýbám se srovnání s BvS, jsou to různé filmy, různé univerza a obojí se mi líbily na stejno.

• 18.2.2017  20:43
    Chart Show (TV pořad) (2017)

mě příjde, že se šéfové novy hrozně zfetovali a řekli si "hele, pozvem pár celebrit a uděláme si z nich prdel, ztrapníme je v sobotu v prime time a ještě si budou myslet, že jsou zábavní".. je mi trapně za ně

• 29.12.2016  16:18

Spectre je nejmocnější superhrdina DC vesmíru (mocnější jsou pouze Michael Demiurgos, Lucifer Morningstar a The Presence, kteří jsou bohové defakto) a zasloužil by si větší animák, nicméně i tahle jednohubka potěšila. Noirová atmosféra by se dala krájet a na to, že to mělo 11 minut se tam toho vešlo sakra hodně !

• 30.10.2010  20:46

Snoopův flick z období kdy byl podepsán u No Limit.. Příběh, produkce a výkony jsou prosťoučké, ale malí niggové spolu s většími niggas z hoodu tenhle film musej žrát.. Výborná muzika a Snoop je cool, ruff, rugged and raw! Woof

• 25.1.2020  10:27
    Dark Light (2019)

Tomuhle jsem se měl vyhnout. Přes zajímavý námět a zpracování příšerek se tohle zamyšlený béčko vlivem scénáře dostalo někam na úroveň D. Stupidní scénář, nemastná neslaná produkce. I přes americkou produkci se to točilo někde v Gruzii s Gruzinskím štábem a tam to taky mělo zůstat.

• 1.9.2018  05:12
    Deadpool 2 (2018)

Jedničce jsem dal plnej počet hvězd, dvojka je na 3,5. Scénář je fajn, režie taky, co tomuhle filmu škodí je přehršel fórků a rádoby cool vulgarit, kvůli kterým skutečný vtipy zanikají. Po hodině už to bylo fakt otravný.

• 5.1.2013  21:16

Esham je legendární rapper. Odstartoval svoje působení v hiphopové hře v roce 1989 s albem Boomin Words from hell. Stal se jedním z vynálezců horrorcoru (rap s horrorovou tématikou) a vytvořil další subžánr Acid Rap (Rap s drogovou tématikou převážně do metalovo-hip hopových podkladů). Vytvořil ohromné množství skladeb, alb a všeho. Ovlivnil umělce jako Eminem, Insane Clown Posse, Twiztid a mnoho dalších. Tento dokument pojednává o začátcích labelu Reel Life, který vytvořil se svým bratrem Jamesem. Během dokumentu jsou promítány záznamy z koncertů z počátků 90. let, ukázky z klipů, rozhovory s Jamesem a Eshamem a mnoho dalšího zajímavého materiálu. Pro fanoušky Eshama, horrorcoru nebo hiphopu obecně - nutnost!

• 22.11.2018  06:20
    Devilman: Crybaby (TV seriál) (2018)

S Devilmanem mám vztah od dětství, kdy mi ho máma přinesla na VHS (OVA Demon Bird) v domění, že jde o nějakého superhrdinu. Bylo mi asi šest a výjevy, které jsem tam viděl mě asi ovlivnili na dlouho. Každopádně ho mám rád a vzhledem k hypu kolem Crybaby jsem byl trochu skeptický. Začnu dějem, který se sice zuby nehty drží mangy a originálního příběhu (+) ale je nahuštěný, okleštěný a tam kde by nemusel být je nelogický (-), proto dávám pouze 4 hvězdičky. Kdyby to mělo 20 epizod bylo by to o něčem jiném, takhle mi to přijde jako osnova celé mangy pro fanoušky a ne plnohodnotně předložený kánon Devilmana. Co se týče emocí, těmi je seriál nabitý, spoustu scén šokuje, jak má nebo zapůsobí silným dojmem a kdybych nevěděl, co všechno mě v seriálu bude čekat, byl bych zaskočen. Překvapila mě sexuální podtext celé série, ani nevím, jestli mě rušila, nejspíš ne, ale rozhodně jsem jí nečekal a dává mi teď smysl. Na OVA klasiku to nedosahuje, ono ale asi ani nechce a je fakt, že pro mě, příležitostného konzumenta anime nebo mangy je to zajímavé, čerstvé a neotřelé a to se mi líbilo.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7