Sedm (1995)

Je ťažké napísať k tomuto filmu niečo, čo predo mnou už niekto nenapísal, tak sa o to ani nejdem snažiť. Vyzdvihnem najviac atmosféru, ktorá je tak temná, že sa z toho slabšie povahy len tak nespamätajú. Fincher tu svojou réžiou zas ukazuje, ako správne natočiť temný thriller. Samozrejme bol skvelý aj scenár, herecké výkony snáď všetkých hlavných postáv (najmä Kevin Spacey). A ten koniec. Aj keď som ho už s pribúdajúcimi minútami začal tušiť, zničil ma a aj dnes, keď som film pozrel už po niekoľkýkrát ma nenechal chladným a mám ten divný pocit ako po prvom zhliadnutí, samozrejme už nie tak silný. Filmová perla, ktorú sa nebojím označiť za dokonalú.

Banán (2010)

V Despicable Me ma práve najviac bavili tieto postavičky, čiže keď som uvidel tento rozkošný krátkometrážny bonus, bol som nadšený. :) 80%

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Začiatok veľkého príbehu, ktorý po dlhé roky bavil deti a aj niektorých dospelých. Prvý diel je určený primárne pre deti, ale miestami je vtipný a úsmevný. Ale aj tak mám pocit, že to univerzum malo väčší potenciál (knižnú predlohu som nečítal, tak neviem na koľko je to vina filmových tvorcov a na koľko Rowlingovej). 70%

Ona (2013)

Komentár od pavcas to skvelo vystihuje, že ani moc neviem, čo viac napísať. Pochválim najmä scenár, skvelú kameru, hudbu a Joaquina Phoenixe. Jedna * dolu za prestrelenú stopáž a pár logických chýb.

Pán času (2005) (seriál)

Pamätám si na moje začiatky s Doctorom. Už dlho som po ňom pokukával a raz som sa odhodlal. To, čo som ale dostal v prvom diely bol pre mňa šok. Útočiace plastové figuríny? Tak hrozné, ale ozaj hrozne efekty a taký priemerný scenár? V polke druhého dielu som to už nevydržal a vzdal to. Asi rok - rok a pol potom ma priateľka donútila, nech tomu dám znovu šancu, keďže je to jej najobľúbenejší seriál. Ešte pár takých slabých dielov som musel pretrpieť, ale potom prišla epizóda The Empty Child, ktorá bola naozaj perfektná. No konzistentnosť si to stále neudržalo a po ukončení dvojdielu to zas upadlo do priemeru až do koncu série. Následne v 2. sérií s príchodom Tennanta sa veľa vecí zmenilo. Na jeho živelný prejav som potreboval chvíľu, aby som si zvykol, ale po čase som si ho obľúbil a získal si ma. Nielen Tennant bol po 1. sérií zmena, prišlo aj viac skvelých dielov a v 3. sérií ich bolo snáď ešte viac - finále s The Masterom som zhltol jedným dychom a jediná škoda trochu nezmyselného vyvrcholenia, inak to mohlo byť dokonalé. Pochopil som, čo ľudia, čo priateľka vidí na tom seriály. Doctor je ako Marty zmixovaný s Indianom. Vždy sa snaží situáciu vyriešiť nenásilne, elegantne, ešte snáď nikdy nepoužil zbraň (okrem meča). Okrem toho tu vidím viac podobností s Back to the Future. Aj humor mi príde podobný, okrem toho, že v Doctorovi sa zakladá najmä na dobre napísaných dialógov, živelnom Tennantovi, dosť veľká dávka spadá aj na odkazy na predošlé diely, hrátky s časom, presne na veci, na ktoré som bol zvyknutý pri cestovaní časom s Dr. Emmetom Brownom. A dokonca som v niektorých dieloch započul aj podobný hudobný motív. Doctor si ma získal, začiatky sme spolu mali ťažké, ale prekonali sme to a vďaka trpezlivosti a mojej priateľke som objavil jeden z mojich top seriálov. Som zvedavý čo prinesú ďalšie série a neskôr aj noví Doctori. Najlepší Doctor: 11. (Matt Smith) Najlepšia companion: Amy Pond. Najlepší Doctorov nepriateľ/nepriatelia: Weeping Angels/Silence. Najlepší diel 1. série: Empty Child + The Doctor Dances. Najlepší diel 2. série: The Impossible Planet + The Satan Pit. Najlepší diel 3. série: Gridlock. Najlepší diel 4. série: Silence in the Library + Forest of the Dead. Najlepší diel 5. série: The Time Of Angels + Flesh And Stone. Najlepší diel 6. série: The Impossible Astronaut + Day of the Moon Najlepší diel 7. série: The Time of The Doctor

Lůno (2010)

Naozaj zvláštny film. Síce si ma od začiatku získal svojou artovosťou, krásnou kamerou, síce v ňom hrala skvelá Eva Green a Matt Smith zahral svoju rolu tiež dobre, občas som sa nevyhol pocitu, že film chce byť nasilu kontroverzný. Je ťažké ho hodnotiť, pokojne je možné, že po druhom pozretí dám plný počet takisto, ako môžem ešte jednu * znížiť. Zatiaľ 70%.

Zátah 2 (2014)

Poznáte tie typické reklamné slogany o dvojkách, ktoré sú vraj lepšie, brutálnejšie, zábavnejšie a podobne? V tomto prípade to je pravda! Raid 2 už dostal aj príbeh, ktorý je vcelku - najmä na daný žáner - postačujúci, ale v čom vyniká a v čom sa od svojho už výborného predchodcu zlepšil sú akčné pasáže. Takúto geniálnu choreografiu som ešte nikde nevidel a ako fanúšik martial-arts dávam už len za to 4*. Tá piata je za to, že aj ostatné veci, nie len akcia fungujú vo filme obstojne. Neviem sa dočkať trojky! 90%

V zajetí démonů (2013)

Naozaj kvalitná žánrovka so skvelou atmosférou a napätím, ktoré by sa dalo krájať. A ten toľko kritizovaný koniec mi v tomto prípade nejak moc nevadil. Na to, že nie som práve fanúšik hororov som bol spokojný. 80%

Warrior (2011)

Povedzme si na rovinu, Warrior má v sebe veľa klišé (brat verzus brat, ten turnaj bol takisto nereálny a dalo by sa toho nájsť určite viac). Ale čert to ber, keď všetko tak parádne funguje, dokážem to filmu bez váhaniu odpustiť. Démonický tank - Tom Hardy kradol všetku pozornosť (aspoň moju a to som čistý hetero) na seba a vždy som sa tešil, keď bol na plátne a ešte viac, keď zápasil, keďže práve jeho súboje a jeho štýl boja sa mi páčil najviac. Takisto sa mi páčili vzťahy medzi postavami, najmä asi medzi Hardym a Noltem. Bol som viac ako spokojný a už sa teším na ďalšiu projekciu. 90%

Zmizení (2013)

Čo napísať? V tomto filme jednoznačne víťazí tá ťaživá atmosféra, ktorá mi pripomenula Finchera. Skvelá kamera, konečne hrajúci Jackman, dobrý scenár a réžia to už len podtrhujú. Takýto kvalitný thriller tu už dlho nebol. Veľké príjemné prekvapenie a jeden z filmov roka. 95%