Chata v horách (2012)

Hodně zvláštní film který se vysmívá a zlehčuje veškeré možné nadpřirozeno které by tady na naší planetě mohlo být, jen proto, aby nám na závěr ukázal, že jsme jen pitomí mravenci, kteří si nějakým zázrakem všimli hořícího stromu, který padá na jejich mraveniště a teď se ho marně snaží zastavit. A to, že nás lidi vykreslil jako naprosto bezohledné tvory, kteří nemají špetku soucitu a svědomí, je taky celkem trefné. Ale co si budeme povídat, kvůli tomu člověk nepotřebuje koukat na film. Stačí se rozhlédnout kolem sebe a uvědomit si jaké krásné společnosti to žijeme... No nějak začínám odbočovat od filmu jako takového, tak se zase vrátí zpět. Za tuhle myšlenkovou stránku bych dal s chutí 5 *.. ale bohužel film sráží některé herecké výkony a navíc nedostatečná propracovanost. Od 40 minuty je to celé točené hup- šup stylem, což má za následek ztrátu celkové hloubky a také kontinuity filmu jako takového. Takže bych měl dát něco mezi třemi až čtyřmi hvězdami. Přikloním se ke čtyřem, protože i přes mnohé nedokonalosti jsem se u tohohle snímku prostě bavil. Za mě 75%

Iron Man 3 (2013)

Tak nám Iron Man snad konečně dospěl, že přátelé. A jak se dalo čekat, tak jeho dospívání probíhalo s opravdovým humbukem. No aby né, když ho stále někdo s něčím otravuje. A teď, když má nadupanou přítelkyni, může si konečně trochu vorazit a bejt jen "obyčejným" Tony Starkem kterej se bude pomalu vyrovnávat se svou minulostí a přemýšlet o budoucnosti. Za mě 90%

Juno (2007)

Překvapivě inteligentní záležitost. A to po všech stránkách. Snad jen ten Michael Cera mi tam neseděl. Jinak bylo vše super. Za mě 85%

Hostitel (2013)

Až moc jednoduché na kvalitní sci-fi, až moc nudné na kvalitní akční thriller, dobrodružné...?? ale no tááák, to z tuha že jo. Snad jen ta romantika se povedla a jelikož jsem trochu cinick, tak mě spíše pobavila. Kvůli tomu ale tomuhle snímečku opravdu nedám víc jak dvě hvězdy. I když chápu uživatele/lky kteří se nebojí dát čtyři, nebo dokonce pět hvězd. Úplně slyším jejich rozbušená srdce a vydím jak se jim občas derou krkkodýlí zlzy z očí. Za mě krásných 40%

Na Větrné hůrce (1970)

Docela slušná slabota (vůči knižní předloze), která je ještě zbytečně natahovaná. Navíc není zfilmováno více jak 70% knihy. Za mě 45%

Lov lososů v Jemenu (2011)

Co napsat... Prostě velice příjemný film, který pohladí na duši. Za mě 73%

Finanční krize (2010)

Parádní a přehledný dokument. Až mi z toho místy přebíhal mráz po zádech co všechno si ty lidi dovolí... Za mě 90%

Boo! (2012)

První dva triky jsem tak nějak dal. U toho třetího jsem si byl jist, že už je po dědkovi a ono ejhle, spletl jsem se stejně jako bába. A kdyby mě ten starej vůl vyděsil stejně jako tu bábu, taky by mě kleplo. Upřímě řečeno, začal jsem se smát až úplně na konci a směju se i teď, prostě se nejde nesmát tomu, jak jí ten starej vůl ještě naposled vypekl... Navíc, ta poslední scénka byla opravdu bravůrně zahraná!! :))) Za mě 95%

Nevědomí (2013)

Napřed jsem dal 4* a když tak přemýšlím o komentáři, krerý napíšu k tomuto filmu. Komentáři ve kterém bych chtěl říci, že se mi to líbilo, ale také to bylo pěkně pitomé, díky tomu měním hodnocení na 3*. Tím to ale určitě nekončí. Film je pro mě totiž opravdu zajímavý, a to hlavně z důvodu, že opravdu nevím jak ho ohodnotit. Cruise rozhodně nepředvedl žádný super výkon, zato Andrea Riseborough se mi opravdu líbila. Svou roli zvládla parádně a hlavně díky jejímu hereckému výkonu jsem cítil takové to podprahové napětí.(( teď se mi chce dát i 5*)) Škoda že tohle neumí i Cruise, (tomu ve scénáři šoupli do palice sny a řekli mu "ráno při vztávání z postele sebou vždy cukni a tvař se jako vůl" ...) mohlo to být díky tomu o mnoho lepší. Jinak příběh jako takový byl vezkrze jednoduchý, ach ti zlí emzáci... Ale my na ně stejně jako vždy vyzrajeme. ((teď se mi chtějí dát jen 2*)) Na druhou stranu, občas bývá v jednoduchostí síla... Vzpomeňme si na "Prométhea" jak dopadl... No nevím, nezbyde mi nic jiného, než si to nechat uležet v hlavě. Zatím hodnotit nebudu..:) Tak už jsem si jistější, tenhle film budu hodnotit 4* hlavně proto, protože, když si na něj vzpomenu mám z něj dobrej pocit.. A už teď vím, že se na něj podívám ještě jednou. Což bych u 3* nebo 2* filmu udělal těžko. Za mě 77% (prozatím)

KaBoom! (2004)

Koukal jsem na to několikrát, zkoušel jsem se nad tím i zamyslet. Ale nic kloudného mě nenapadlo, možná člověk musí být nalitej a nebo na nějakejch omamnejch látkách. A nebo jsem prostě jen moc pitomej, abych si dokázal spojit klauny, sirky, klíče, arašíd, a vánoční ozdoby. Sorry, ale tohle ne. Za mě 20%