Amazonas

okres Praha

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.11.2019  00:30

Úplně zbytečný, hysterický, chaotický, uřvaný... Pánové Květák a Mrazák tam vůbec nemuseli bejt. Absolutní plochost postav a charakterů. Nejsympatičtější byla animovaná myš. Držela totiž celou dobu hubu.

• 20.4.2017  20:24
    Fargo (1996)

Pořád jsem čekala, kdy to začne bejt zajímavý. Nezačalo. Pár momentů lehkého úsměvu, thriller bych v tom fakt nehledal. Protivný hlavní postavy, hlavně ta nenažraný těhotná velryba... Pro mě zklamání, když jsem viděla hodnocení tady.

• 19.2.2017  21:21

Upřímně? Chvílema jsem si říkala, że na původní Trainspotting to nemá, ale ve výsledku jsem byla nadšená. Nemůžu si prostě pomoct. Ano, byla to nostalgie, ale já jsem nostalgická. Líbila se mi práce s kamerou, prostřihy s použitejma i nepoužitejma scénama z jedničky, samozřejmě opět výbornej soundtrack, uvěřitelní herci i jejich výkony, zkrátka jak už jsem napsala - byla jsem nadšená.

• 26.12.2016  09:13

Věcí, co mi na tomhle nedodělku vadily, bylo víc než kladů, bohužel. Tak třeba hláška na hlášce hned v první pětiminutovce, který ani už člověk nemá kapacitu zpracovat a vstřebat. První, druhá, třetí... ok, budiž, díky kadenci si teda nepamatuju jedinou. Uvízla mi akorát "A ta potopa světa bylo co?", která byla už ale vytlačená násilím a tahle narážka se dala zpracovat nenucenějc, jako ostatně i spoustu hlášek a situací následovných. Konečně do nebe přizvali chudáka svatýho Josefa a zesměšněj ho parožím. Jako dobře... Úlitba dospělákům, ale těch tam bylo i tak víc než dost a děcka to prostě stíhat nebudou. Bohdalka v nebi a Dvořák pitvořící na ní bezhlasné "hovno"... Jako proč? Za co? Tohle zase děti vstřebaj hned, protože nejsou blbý a sprosťáren znaj dost už od školky, narozdíl od biblickejch reálií. Nemyslím si, že by to do pohádky patřilo. Vysoký rozpočet = vysoký počet úplně zbytečnejch herců/neherců. Trefa, narážim na Bílou. O to víc mě zaráželo, že holka hrající Anežku byla tak strašně mizerná, není ani hezká, ani roztomilá a o hraní se v souvislosti s ní nedá mluvit vůbec. Její omdlení na špagátě bylo fakt epický... Příběh byl nesouvislej, rozháranej, nikterak budovanej. Netvrdím, že mi chvílemi na tváři nepohrával úsměv, přece jen ústřední dvojice je super. Mám pocit, že tentokrát Petronel škemral o svatou pomoc víc, vůbec nebyl samostatnej. Spoustu situačních vtipů se opakovalo z prvního dílu, jako kdyby scénáristi nevymysleli nic jinýho a řekli si "jo, dobrý, tomu se přece už jednou smáli". Hlavní záporák nikterak vykreslenej. Celkově postavy neměly žádnou hloubku, a neznat Uriáše z Petronelem už 11 let, zdáli by se mi divní i ti dva. Potrestání falešnýho čerta a anděla světskou mocí bylo tak jakoby mimochodem, první, co mě napadlo bylo, kdo potrestá falešnýho Mikuláše? Toho jako zabil sv.Jan Nepomucký a pokud ho hrobníci nesebrali, válí se u tý zdi dodnes, nebo jak? Co tam pro pána Bartošku dělal celou dobu Dyk? Reklamu na Babiškovy uzeniny? Jak se dostal k Magdaléně? Proč? Vždyť jedinej náznak zalíbení je v první scéně a pak hodinu a půl nic. Ani se mi nelíbilo, jak se courali stejnou dekorací tam a zpátky. Názory, že nic z výše popsaného přece nevadí, že hlavně, že se dětem líbilo, si nechte. To že je něco pro děti neznamená, že v tu chvíli se tomu dá všechno odpustit a může to bejt nekvalitní slátanina. Možná vím, co mi na tom vadilo nejvíc. Nebyla to totiž pohádka. Nazvala bych to vánočním příběhem a jako televizní inscenaci bych to víceméně brala. Jako film na plátně ale ne. Upřímně doufám, že trojka nebude.

• 28.9.2016  22:51

Animák, kterej zbořil pár hranic animace a ukázal, že není nutný, aby křídla simulovaly ruce, protože to jde i s dokonalou ptačí anatomií stejně, jakoby tam ty "ruce" skutečně byly. Mám pro tenhle film neuvěřitelnou slabost. Pro tu akčnost, bojový scény, výpravnost, sílu přátelství... Zkrátka nejsem asi úplně objektivní, ale čert to vem.

• 9.1.2016  23:58
    Prach a broky (amatérský film) (2015)

Pražská premiéra byla skvělá. Snad poprvé jsem v kině tleskala :) V některých scénách byl amatérismus jasný, hlavně v mluveném slovu, nicméně film je propracovaný do detailu, hlášky, situace... Jsem nadšená a celou dobu jsem vlastně nesundala úsměv a to ani cestou domů. Už se těším, až si ho zítra pustíme znovu :) A samozřejmě musím pochválit soundtrack. Super! :)

• 24.6.2015  16:27
    Škatuláci (2014)

Líbí se mi hranice mezi pohádkou pro dospělé a pohádkou pro děti. Chápu, že z pohledu dětí je každý dospělý nepřítel. Arogance lidí z bohatších vrstech je taky pochopitelná a animace je prostě boží. Rozmýšlela jsem se mezi 4 a 5 hvězdami, ale ta animace mě přesvědčila o pěti.

• 18.6.2015  20:48

Fakt jsem se bála, druhé díly většinou stojej za prd. Díky všem svatejm, že to není případ Bezzubky a Škyťáka :)

• 18.6.2015  20:46

Roztomile, hrdinské, praštěné, vtipné a napínavé. Za každou z těch věcí jedna hvězda. Super animace je automaticka :)

• 18.6.2015  20:16
    Tři bratři (2014)

Včera mi bylo řečeno, že je to geniální a že jsem to vůbec nepochopila... No ne, no, nepochopila. Blbina to je...

• 7.6.2015  22:39
    Na vlásku (2010)

Kdykoliv! A tejden v kuse! Klidně! :D

• 30.5.2015  16:03

Strašný, strašný, strašný... ale dá se to. Jedna hvězdička za ucházející roztomilou animaci...

• 30.5.2015  14:08

Filmy z právnickýho prostředí mě jako malou motivovaly k tomu stát se právničkou. Právničkou jsem se sice nestala, ale to téma mě baví pořád. A tenhle film speciálně. Dost jsem se divila, že ho ještě neznám. Nejspíš ho o tři roky později zazdila také skvělá Erin Brokovich.

• 30.5.2015  14:00

Civilnost je tady v hodnocení skloňovaná tolikrát, že se mi z toho dělá špatně. Film o hysterický holce a neuvěřitelně vlezlým chlapovi, kterej mě spíš rozčiloval, jak jí neustále podsouval, jak jí miluje. Přitom tam není žádnej rozvoj vztahu, nic. Bum prásk, jsem zamilovanej a ty se třeba stav na hlavu. Neříkám, že nemám ráda Michelle Pfeiffer, nicméně kdykoli otevře pusu, já vidím malý vyjevený štěně. No a dabing Veroniky Žilkový tomu taky moc nepřispěl. Za mě ne, když to neuvidím podruhý, nic se nestane.

• 15.5.2015  21:09

Vizuálně tak super, že tomu odpustím i ten kulhájící děj. Historický fórky v bojových scénách (pšíkání, apod.) mě vyloženě byvily. Bylo mi jen líto, že tam není víc scěn se samotným kronikářem, kterej byl fakt sympaťák :)

• 15.5.2015  21:02

Hysterická pinda, uřvanej kluk, nesouvislá časová linie... Scena s morem? Hahahaha, ty jo... A jedinej sympaťák tam skape. Pecka. Fakt nechápu zdejší hodnocení.

• 7.5.2015  22:12

Miluju ho už od střední :D Odpad neodpad D:

• 3.4.2015  06:33

Po čase jsem narazila na pohádku, co neznám. Bohužel musím konstatovat, že je to nesouvislá blbina s mizernejma hereckejma výkonama a divným dabingem.

• 26.1.2015  12:42

Pribeh jakztakz, ale kdyz uz do slovensky pohadky musej narvat cesky herce, tak at je porboha nedabujou :D

• 10.1.2015  12:35

Když vidim ty komentáře hodnotící pohádku podle toho, s kym se Bohdalka nechala vyfotit dvacet let po jejim natocenim, je mi zle. Proto pet hvezd. A taky proto, ze tenhle film mam od detstvi rada.

• 1.10.2014  23:14
    Velký sen (2011)

Clovek nemusi mit rad fotbal, aby se mu libil film a bande kluku, kteri chteji zit svuj sen. Mohl by o bejt stejne tak film o klubu vysivani, hlavni je tam to poselstvi ferove hry a pratelstvi. Ostatne to uz se v modernim fotbale nevyskytuje, tak je dobre si to pripomenout :)

• 30.8.2014  15:08
    Horákovi (TV seriál) (2006)

český a po česku zmrvený step by step... Ztrata casu. Herecky vykony bezutesny, vtip zadnej, a spojeni s realnym zivotem nulovy.

• 8.4.2014  22:05

Neumím si představit šok rodičů, kteří na tohle vzali do kina své děti :D Když to člověk nebere vážně, tak je to skvělý :D

• 7.4.2014  18:42

Docela jsem se bavila, ale nejvic z celého filmu mě pobavil nepovedený, respektive hodně povedený, záběr ze zpívání písničky v autě. Kvůli tomu stojí za to to skouknout nebo alespoň přetočit na konec...

• 3.4.2014  15:31
    Tarzan (1999)

Klasika disneyovské produkce. Plus skvělý soundtrack.

• 3.4.2014  15:30
    Khumba (2013)

Jsem přerostlé dítě, mě to bavilo. Pořád raději se podívám na takovýhle příběh ve zvířátkovém zpracování, než jako nějakou hranou chujovinu s bohulibou myšlenkou.

• 3.4.2014  15:27

Klasická chujovina, kterou si pustíte v pět ráno, abyste přežili zbytek noční. Hlavní myšlenka, jako v každém nablblém americkém filmu je, že rodina je základ státu... Blbina prostě. Nic od toho nečekejte a nebudete zklamaní.

• 23.3.2014  23:58

První setkání s Ewanem... A absolutní uchvácení jím jako hercem. Měla jsem možnost to vidět v Ládví při nějaké akci - lístky zadara - a totálně mě to dostalo. Dokonce jsem si i říkala, jaký by to bylo super žít v té době a nic neřešit. Soundtrack samozřejmě skvělej!

• 23.3.2014  23:52
    Avatar (2009)

Dvě, ale jen za vizuál, Pocahontas mám raději v klasické verzi od Disneyho...

• 23.3.2014  23:47

Jedním slovem - NÁDHERA. Celou větou - Chytlavý příběh, neskutečně dobře udělaná animace, kterou jsem si užila jak ve 3D, tak 2D a soundtrack, kterýho se už půl roku nemůžu zbavit a taky ho v češtině nemůžu sehnat.

<< předchozí 1 2