humanbeing

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 30.9.2018  00:36

Slabé tři hvězdičky. Nakonec jsem se k nim přiklonil díky třem velmi pěkným gore scénám na kameru - jak to máme rádi. Potenciál tu byl: Neokoukané prostředí pro slasher, pěkná maska a postavy, kterým přejete nepěknou smrt. Chvíli to vypadalo, že tvůrci přišli s něčím zajímavým - náznak vztahu slashera k jedné z hrdinek -, ale po nějakých dvaceti dalších minutách už bylo jasné, že se na nějaký zajímavější kurs film nevydá. Zabíjení si divák taky moc neužije. Navíc prostředí parku mě asi v polovině začalo nudit a ke konci už jsem si jen říkal, že asi existuje moc dobrý důvod, proč se v něm neodehrává víc vyvražďovaček - rychle se to (všechna ta monstra a rezavé ostré věci) okouká. Nelze nezmínit malé, ale milé cameo Tonyho Todda.

• 17.8.2018  01:33

Zklamání z Mega je poplatné názvu: žádný skok na vrtulník, ani lidská krev. A přitom první polovina nebyla nijak špatná. Napětí bohužel z filmu zmizí taky celkem rychle a část z čínského pobřeží měla být z filmu vystřižena úplně. Nevím, jestli za 130 milionů byla vůbec možnost natočit žraločí horror, ale výsledkem je každopádně žraločí rodinný film s prvky thrilleru. Zkrátka, není to ani náhodou ten MEG, na kterého jsme celou tu dobu čekali.

• 3.7.2018  17:01

Silně atmosférická podívaná, které by slušela kratší stopáž. Místy je to hodně bizarní a člověk občas tápe, jak očividně vtipné scény zapadají do jinak seriózně pojatého celku, ale každopádně Nicolas Cage to svým herectvím posílá na další úroveň. 3 a půl z pěti.

• 3.7.2018  16:49

Neskutečně hloupý film o potenciálně zajímavém tématu.

• 9.6.2018  23:22

Možná i za tři, ale závěr mě určitě nenadchl. Jen je až příliš okaté, jak se tvůrci snaží udělat svůj vlastní Ju-On a nakonec to zdaleka není tak strašidelné, jak to asi být mělo.

• 3.2.2018  22:47

Jen taková malá poznámka k titulkům: vážně ostřelovač a ne odstřelovač? Už jsem si myslel, že to takhle napsané už nikdy neuvidím. K hodnocení: bod za sympatického Liama Neesona, jinak vcelku průměr.

• 7.1.2018  22:32

Insidious je bez debaty jedna z nejlepších moderních horrorových sérií. Naštěstí ani napočtvrté kvalita nešla nijak dolů. Poslední klíč má zajímavější děj, než předchozí třetí díl. Co se týče strašidelnosti, funguje dá se říct pokaždé, když se o ni film pokusí. Bohužel, poprvé mi u této série přišlo, že má hluchá místa - a ta jsou navíc vyplněna vyšší porcí humoru, než bych si přál. Snímku lze ještě vytknout přidání větší dávky sentimentality, která vrcholí v samotném závěru. V jedné scéně je ale jedna extrémně pěkná lekačka, takže zmíněné nešvary s trochou snahy rád přehlédnu a v závěrečném verdiktu dávám rezavým hřebíkem propíchnutý palec nahoru.

• 2.12.2017  21:58

Průměrný remake ničím nevybočující z řady průměrných remaků.

• 26.11.2017  00:34

Nenápaditý film, v němž se hlavní hrdinka ocitne uvězněna ve smrtící časové smyčce - na jejímž konci vždy umírá. Bohužel, nikdy není nic vidět (ani krev, ani tělo hrdinky) a není to vůbec napínavé (po třetím opakování se dokonce film na chvíli mění v komedii), ale jakžtakž to funguje jako příjemný film na jedno podívání. Pokud vám přišel Vřískot (či kterékoli jeho pokračování) až příliš brutální, zkuste Všechno nejhorší. Nechápu zdejší zařazení do žánru Horror a už vůbec nechápu, jak takhle veskrze průměrný film produkoval Blumhouse. Po posledním průšvihu s Amityville pro mě Blumhouse přestává být zárukou kvalitní podívané. Když už napínavý (či horrorový) film s časovou smyčkou, tak raději Triangle (2009).

• 12.11.2017  00:09
    Jigsaw (2017)

(SPOILERY)Jednoznačně nejslabší díl z celé série Saw. Oproti předchozím pokračováním mu chybí originální nápad (používá a mixuje nápady, které jsme už viděli v dílech Saw, a to bez inovace). Až na jednu slušně zohavenou mrtvolu mě tento díl zklamal i po stránce gore a ani pasti už nebyly tak inovativní, jako v předchozích dílech. Jediná zajímavější věc na filmu je ta, že Jigsawa tu skutečně hraje Tobin Bell a jeho životaschopnost je o to zajímavější, že ve čtyřce mu byla provedena pitva; a přesto se film odehrává deset let po jeho (údajné) smrti. Nebo snad ne? ;-) (Spoilery pro ty, co film ještě neviděli).

• 30.9.2017  00:38

V první hodině se Amityville: Probuzení drží nad vodou jen díky nápadu s bratrem hlavní hrdinky, který je ve vegetativním stavu udržovaný na přístrojích - něco, co v horrorovém žánru ještě zase tak moc využité nebylo. Jinak se víceméně neděje nic zajímavého - natož strašidelného. Jakmile se děj začne posouvat dopředu, slabé zpracování stěžejních scén zabije poslední zbytky strašidelného potenciálu filmu, takže pak už jen zbývá koukat, jak se poslední třetina filmu s náhodně vygenerovaným sledem událostí dotrmácí do konce, který mohl končit daleko lépe (zajímavěji - ale abych se vyhnul spoilerům...). Poslední Amityville nenabízí atmosféru, ani dobré lekačky. Jedinými pozitivy jsou: zajímavý nápad s postavou ve vegetativním stavu, herecký výkon Jennifer Jason Leigh a pěkná figura hlavní hrdinky. Ani toho 'strašidelného domu' se člověk nakonec moc nedočká. Od Blumhouse Productions jsem něco tak slabého nečekal.

• 2.9.2017  23:26

Nejzajímavější na filmu mi přišlo, jak kombinuje seriózní záporáky a neseriózní hrdiny, podobně jak to dělal v osmdesátých letech Action Jackson. 3+/5

• 5.7.2017  12:06

Dark Song má parádní zápletku podtrženou sympatickým pravidlem: Nikdo nesmí před koncem rituálu vyjít ze strašidelného domu, ať se děje co se děje. Venku, za okny, se navíc může dít cosi podivného, ale to jsou jen představy, které s realitou nemají mnoho společného, říká vymítač Neil svojí klientce Sophii, která by si ráda promluvila se svým mrtvým synem. Přestože zápletka je vskutku dobrá, jsou to ty nejvypjatější scény, které selhávají, nemají tu sílu diváka zahnat do kouta a tam na něj nepěkně zakřičet. Světové špičce (Conjuring, Insidious) se Dark Song nemůže rovnat, i tak ale myslím, že stojí za zkouknutí. Je to debutový film a potenciál tu rozhodně je a ne nijak malý.

• 4.7.2017  17:46

V podstatě totéž tu bylo cca před deseti lety v totožné pojmenovaném snímku Meatball Machine. Romantická zápletka zůstala. Navýšil se rozpočet: Přibyli čtyři karate bojovníci, čtyři kyborgové a celkově se prolilo přes čtyři sta litrů krve. První polovina je komediální, druhá čistě soubojová.

• 4.7.2017  17:24
    47 metrů (2016)

Chvílemi jsem měl pocit, že se dívám na další díl z nekonečné série parodií na žraločí horrory. Největší problémy představují žraloci, kteří jsou digitální, ve špatném smyslu slova, a hlavně ve filmu nejsou ukázáni v dostatečné realistickém provedení, spíše naopak. Dialogy jsou neuvěřitelné, a jsou neuvěřitelně špatně pronášené. Děj má docela velké logické kiksy: hrdinky mají zůstat v kleci, pak zase nemusí, jednou vysílačka jde, podruhé ano, při nedostatku vzduchu se mluví ostošest a komentuje se úplně vše, jednou další kyslíková bomba není vhodná, podruhé ano. Žraloci nikoho na kameru nerozkousají, všechny smrti jsou mimo kameru. Závěr filmu je nenápaditý (obšlehnutý z mnohem lepšího filmu).

• 28.5.2017  23:26

Covenant mi splnil vše, co jsem od pokračování Promethea chtěl. Pokračuje v nádherných vizuálech, nabízí dobrodružství v neznámých končinách vesmíru a přináší hrůzu z jiného světa. Bonusem je nádherné gore.

• 25.4.2017  03:50
    Westworld (1973)

Koukatelné i dnes, po více jak čtyřiceti letech od svého natočení. Jakožto fanda seriálu jsem byl hodně zvědavý (a tedy s filmem jsem se poprvé seznámil až teď), jak si vede jeho filmový předchůdce. Největším překvapením pro mě byla obrovská podobnost se seriálem - jak park vůbec funguje (včetně toho, že pro mrtvé přijíždí v noci sanitka), nově vznikající příběhové linky za pochodu, aby se zákazníci neměli šanci nudit a události, které se odehrály až v samém závěru seriálu. Je to méně sonda do duše umělé bytosti a více hodně kreativní a velmi zábavný počin, který si drží vysokou úroveň až do závěrečných titulků. Yul Brynner podává perfektní výkon jako obávaný Gunslinger.

• 8.4.2017  22:04

Nejlepší film o Power Rangers. Jedna hvězdička navíc za nostalgii.

• 8.4.2017  22:03
    Strážci vesmíru (1997)

Tak špatné, že jsem raději šel na čerstvý vzduch.

• 8.4.2017  22:01
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Už v té době to byla hrůza, ale díval jsem se.

• 31.3.2017  02:25
    Maxim Xul (1991)

Chápu, že je to pro některé diváky až příliš pomalé - nejčastější výtka k tomuto filmu -, ale když se buduje atmosféra, jinak to prostě nejde. Je to taková zajímavá směsice slasheru, satanistického horroru a noir detektivky. Scény samy o sobě fungují a nejsou vůbec špatné, jako celek ale film není až tak funkční a rozhodně je vidět, PROČ je to "zapomenutý film". Osobně si ale myslím, že pokud se strefí do vašeho vkusu a podíváte se na něj v tu správnou chvíli, může se vám zalíbit. Je tu i Adam West (originální Batman) v roli muže, který o zlu ví úplně všechno a je vždy ve správný čas na správném místě. A ten závěr, ten prostě stojí za to, lehce protrpět filmem s lehce podivným názvem Maxim Xul.

• 25.3.2017  23:15
    Život (2017)

Leviathan (1989) ve vesmíru. Takže super.

• 25.3.2017  02:49
    Syngenor (1990)

Monstra jsou naprosto perfektní! Syndženoři mě minuli, takže jsem je dohnal až teď. Je to hodně silné béčko, které se odehrává v podstatě na jediném místě, v budově společnosti Cyberdine, která vyvíjí nový typ bojovníka budoucnosti. A jistě nemusím dodávat, že jejich vývoj se povedl možná až moc dobře, takže začínají hodně brzo umírat všichni, kdo jsou nablízku. Bavilo mě to. Jen škoda, že scénář působil hodně odbytě (a ono se tomu nedá divit - scenárista má na svědomí např. Mortal Kombat 2).

• 19.3.2017  02:54

Parádně koukatelný mix temné krimi a horroru se sympatickými postavami a velmi chytlavou dějovou linkou.

• 8.1.2017  00:22
    Pasažéři (2016)

90 procent obsahu romantické drama, 10 procent dobrodružné sci-fi.

• 22.12.2016  00:15
    Korunní princ (TV film) (2015)

Jedna z nejlepších českých pohádek za posledních spoustu let. Vtipné, dobře napsané a výborně zahrané. Silné čtyři hvězdičky.

• 13.12.2016  21:56
    Spectral (2016)

Mělo by se mi to líbit už jen kvůli námětu a ono to navíc vypadá fakt dobře, jenže výsledek je takové prázdné něco, které se sice blýská, ale postrádá všechno ostatní důležité, aby bylo zábavné se na to dívat. Působí to děsně sterilně. Nevěřím, že na scénáři pracovali jen čtyři lidé - spíš tak dvojnásobek. Režisér zřejmě teprve vyšel filmovou školu, ten nedostatek zkušeností je vidět. Pokud by mi někdo ze Spectral pustil pět minut ze začátku, z prostředka, z konce, asi bych se zaradoval - samotné scény rozhodně nejsou špatné -, jen v kontextu celého filmu působí jako kousky z jiných filmů, některé i z těch, které jsem už viděl.

• 11.12.2016  13:31

Po nejlepším dílu série Underworld se tvůrci vrátili s podobně akčně laděným pokračováním. Má sice už vypilovanější scénář (a že jsme se načekali - na Blood Wars se čekalo o rok déle, než na jakékoli jiné pokračování této série), ale akce, snad možná díky tomu, není už tak plynulá a možná filmu i trošku škodí, že se chvilkama snaží dát děj ze všech dílů do jedné skládačky - takže určitě uděláte lépe, když si osvěžíte paměť a na Underworldy se podíváte znova, protože pauza tři roky mezi díly (a teď čtyři) je přece jen hodně. Plus je určitě spousta českých herců pobíhajících po plátně buďto v rolích lykanů anebo upírů, i když jsem poznal jen Zuzanu Stivínovou, která ve filmu nemluví a je tak trochu v pozadí (a to jsem dopředu nevěděl, že tam hraje). Netuším jestli to bylo chybou mého kina, ale zvuk samopalů mi přišel dost utlumený, jako kdyby na nich byly tlumiče - divný. Takže tedy po stránce scénáře skvělé - ale nezapomeňte, že jde už o pátý díl - a akce je opět velmi slušná, efekty rovněž. Kate se opět navlíkne do latexu. Snad jen závěr mohl být ještě o dvacet minut delší, aby příběh mohl být úspěšně ukončen. Ale tak nějak vím, že už teď připravují šestý. A taky vím, že na něj opět vyrazím do kina.

• 5.10.2016  22:06

Pilotní díl nového supernízkorozpočtového seriálu Van Helsingová mě bohužel zklamal na celé čáře. Nenabízí nic nového, odehrává se v nezajímavém prostředí a tak jediná věc, která mohla seriál zachránit byli upíři - ale ani tady se nezadařilo. Místo nich jsou tu univerzální TV monstra posledních let: infikovaní lidé, kteří vydávají chraplavé zvuky a člověk by se hádal, zda jsou to zombie, padlí andělé, lidé infikovaní virem Narvik anebo teď v poslední řadě upíři. Na to, že šlo o pilotní díl, se děj na moc nezmohl, a to mají pilotní díly obecně předvádět to nejlepší z celého seriálu.

• 1.10.2016  22:39

Po delší době konečně dobrý Burton.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13