Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Dokumentární

plakát

Nikdy výjimečně někdy vždycky (2020)

Toto je až skoro dokument. Podrobně nám vylíčí, co musí dívka podstoupit v USA, když se rozhodne pro potrat a bydlí zrovna v oblasti, kde se na takový zákrok dostanete jen zázrakem. A možná ani tím ne. Film je tichý a plyne pomalu, k tématu mi to vyhovovalo.

plakát

Criminal: Velká Británie (2019) (seriál)

Ten koncept seriálu se mi líbil, prostě pojďme vyřešit případ během jednoho výslechu. Super. Ale tento seriál tolik podporuje některá klišé a stereotypy, že jsem ráda, že měl pouze 7 dílů. Kdo chce od kriminálky pouze napětí, tak si ho užije. Ale nesmí se moc zamýšlet. Škoda, ten nápad je skvělý.

Král komedie (1982)

Filmu jako celku bych dala jen dvě hvezdičky, ale jednu jsem přidala za výborný výkon Roberta De Nira.

plakát

Šéfkuchařův stůl: Pizza (2022) (seriál)

Mám ráda pizzu. A v tomto seriálu jsem mohla vidět hned několik přístupů šéfkuchařů k pizze. Někdo peče tradiční, jiný na ni dá třeba okvětní lístky květin nebo korejské kimchi. Někdo považuje přípravu těsta za skoro posvátnou záležitost, jiný vycházel z přípravy těsta na chleba a je naprostým samoukem. Různé pohledy, ale většinou velká dřina a obětování osobního života vedoucí k vlastní restauraci a uznání ve světě gastronomie. Seriál je tedy nejen o pizze, ale také o životě kuchařů.

Vše o mé matce (1999)

Zdá se, že styl Pedra Almodóvara není pro mne.

Fatty a pašeráci (1918)

Předpokládám, že to měla být parodie. Já mám většinou parodie ráda, ale tohle mě nebavilo.

Legenda (1985)

Poprvé jsem viděla Legendu jako dítě a byla jsem z tohoto filmu opravdu hodně vystrašená. Ani mne nepřekvapilo, když jsem včera viděla upozornění, že má film omezení 13+. Příběh bych hodnotila na tři hvězdy, ale za masky a vizuální stránku filmu přidávám ještě jednu. A ta maska Pána temnot je neuvěřitelně dobrá.

21 mostů (2019)

Zápletka filmu je hodně průhledná a když už má člověk něco nakoukáno, tak vše odhadne bez většího úsilí, ale dívá se na to dobře a nemá to žádné zbytečné prostoje.

Bod varu (2021)

Když jsem zjistila, že to všechno natočili na jeden záběr, musím přidat ke svým 4 hvězdičkám ještě jednu.

Skyfall (2012)

Podle mne nejlepší bondovka ze všech zatím existujících.

Ovládací panel
3 body