BoXBe

Dan K.

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 4.7.2019  00:06

Těch chvil, kdy jsem se u nového Petera Parkera královsky bavil, bylo fakt úplně minimum. Je zábavnější bez obleku, jenže mně už je dvojnásobný věk, než cílové skupině teenagerské komedie. Bavím se hodně, ale nestačí mi to na dvě hoďky po deváté večer. Má propracované akční scény, jsou ale zbytečně dlouhé a jsou tam velké potvory a dělají uáá a bum bum, neporovnatelné například s Jokerem, ani kapka snahy tímhle směrem k inteligentnímu záporákovi. A nechápu proč Samuel L. Jackson tak přehrává a nezachrání to ani skvělý Tom Holland, ani Mysteriův mysteriózní svět, ani dvě potitulkové scény, ani vystylizovaná evropská města (Praha fajn, ale je to totálně umělá destinace bez jakéhokoliv smyslu pro děj, ostatně stejně jako Benátky nebo Londýn, protože stejně tak se mohlo odehrávat na Islandu, v Singapuru nebo Denveru, kdyby tam dávali dobré investiční pobídky). Škoda. Je to hodně o naplnění očekávání. Věděl jsem do čeho jdu, ale nic navíc tam nebylo, spíše hodně zbytečného. Moc bych si přál civilnější rozměr, Parkera, který řeší práci, time management, vztahy s přáteli, konspirace a motivy Shieldu a celoplanetární mise mě už neba. Jenže ten nově nastolený směr, které je už od Captain Marvel a Endgame se Skrully zřejmý, mi moc naděje nedává. Je mi jasný, jak to myslí, ale v tom byl i ten Venom při té střídmosti snesitelnější, že nemusel brát ohled na MCU dnes, ale jen na sebe. Neberte mě zle, mám tu značku fakt rád, budu ale čekat na dospělejší verzi, která nebude roztahovat CGI na každém kroku v akčních scénách s blátivými potvorami a tisíci drony a tlačit teenage humor do každé druhé scény. O pošahaných učitelích nemluvě... Mít čtrnáct, to je pro mě otázka...bavilo by mě to? To už jsem měl za sebou Ramba a Terminátora 2 a věděl jsem, čím se liší od ptákovin...taky bych v tom už tehdy viděl infantilnosti. Snad se chytne jiná comicsová postava v dohledné době a dodá i nějakou epičnost. Je z čeho vybírat naštěstí.

• 20.6.2019  05:37
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Výjimečné je hlavně to téma, ale do velké míry i způsob audiovizuálního zpracování se silnou atmosférou, výbornou kamerou, "hudbou" a hororovými prvky. Zjednodušení příběhu do tří postav, které mezi sebou vedou vysvětlující dialogy nebo ploché ideologické spory, přišly mi občas lehce naivní, ale s ohlédnutím na to, že v roce 1986 jsme žili dva a půl tisíce kilometrů daleko a ti pitomci se i tohle snažili utajit, je dobře, že si dopady téhle technologie lži připomínáme. Tehdy furt, dnes zas a znovu - Ukrajina, Krym, MH17, trolling, Skripal, atd atd.

• 12.6.2019  07:01

Zlo.

• 5.5.2019  13:34
    Složka 64 (2018)

Chybí tomu trocha dospělosti hlavně co se vztahů na pracovišti a náhod týče. Je škoda viditelného rozpočtového omezení. Je škoda i těch scén, kde byla fůra prostoru pro napětí, ale svrklo se třeba na dvě vteřiny. Na druhou stranu, film má silné téma, zajímavé časové roviny i funkční hlavní postavu, tak trochu kopírující Sagu z Broen, kterýžto seriál je v první sérii stejně a více dobrý po celých deset dílů. Pro zabavení na večer je to akorát.

• 27.4.2019  00:48

Jako epilog dostačující. Jako pomník celé dosavadní série, bez debat, více než slušně odvedená práce. Relativně smysluplné spojení všeho. Taky dlouhé. Rozvleklé. Pomalé. Bez lepší akce. Jako samostatný film fakt nevím, pěkný comics, horší filmový zážitek, scénář se snaží, ale je šitý na míru těch 21 předchozích natolik, že se z něj vytrácí jakákoliv autenticita a důvěra, že to takhle mělo být vždy, naopak, klíčové postavy mohly skončit jakkoliv, je v tom - můj pocit - minimum osudovosti - navíc - pořád jsou to comicsové postavy a ty jak známo přicházejí a odcházejí... Jako pocta, která připomene všechny filmy předtím, funguje bezchybně a je i dost vtipná. Divákovi dojde, že ta série je vlastně už teď legendou, kterou si budou předávat a obohacovat a navazovat a vymezovat se vůči ní generace. Byli jsme při tom.

• 10.4.2019  08:36
    Zkáza Dejvického divadla (TV seriál) (2019)

Dejvické divadlo, všichni herci i způsob vyprávění, poklona, klobouk dolů, má úcta, unikát. Seriál jsem nedokoukal. Nebavil mě. A intelektuálně nadšeným recenzím nerozumím. Tak dobré to jednoduše není.

• 17.3.2019  23:22

3D s titulky. Když jde člověk na Captain Marvel, zná Marvelácké filmy i desítky jejich comicsových knih a snaží se o nadhled i odstup, neřeší nutnost nechat se překvapovat (všechny náznaky přicházejí včas), naservíruje mu továrna na comicsové filmy Marvel Studios devadesátkovou až osmdesátkovou chuťovku se vším všudy s příchutí Terminátora, Supermana II, Top Gunu, Matrixu, Men in Black a kdo ví, co všechno mi ještě problesklo hlavou stejně jako Carol Denvers, když ji Skrullové provrtávali hlavu, a nemůže se cítit zklamaný. Naopak, cítím se odměněný za důvěru v to, že se budu v kině královsky bavit. Bavil jsem se. Královsky. Avengers End Game můžou začít. Jen to budou mít ve srovnání s civilní Captain Marvel v mých očích setsakramentsky těžké, protože tyhle individuálnější stories mě baví víc, než ty osudové války a míchanice. Ale fakt respekt k té dlouholeté lince. A Brie je kočka.

• 9.3.2019  23:03
    Aquaman (2018)

Blockbuster jak víno. Kdyby se mu podařilo mě přesvědčit jít na 3D (s titulky samozřejmě), asi bych si to užil ještě víc. Vizuál je tak úžasný v každé minutě, že už jenom za to se sluší řádně poděkovat.

• 8.3.2019  23:19

Nevyhrocený good mood film, který mám rád a budu se k němu rád vracet :) A nejlépe na Vánoce. Přesně tam mi totiž zapadá. A co se týče předsudků. Byly, jsou a budou a jenom ten nadhled to umožní zbytečně nehrotit. Buďme rádi, že je Evropa i Amerika tam, kde je. Bývalo brutálně hůř.

• 2.3.2019  22:46

Naspeedovaný trip v halucinogenních barvách. Občas zadrhne, ale potěší.

• 15.2.2019  23:40
    Creed II (2018)

Za prvé, co to jsou za pořádky, že mě dojímá boxerský film. Za druhé, že by to nějak ubralo propagandistickému západovýchodnímu vidění světa, to se fakt říct nedá, ale asi záměr. Jinak top žánrovka, hype, krev, pot a slzy a ring a klobouk dolů, jak vymakaně si Stallone hraje se svým vlastním odkazem. Na trojku půjdu taky, super film, tahle série s úctoou k Rockymu mě jednoduše baví :)

• 11.2.2019  13:59

Jedno z mých prvních setkání s filmem, se kterým jsme se objevovali navzájem. Já v průběhu vstupu do dospělosti, on sebevědomým pojetím vizuálu, hudby a příběhu a působivé snahy rozehrát i čichové buňky. Uhranul mi, vtáhnul mě víckrát do kina, nadchnul soundtrackem, usídlil se navždy v hlavě. Silně osobní film. Asi to bylo i obdobím, rozpoložením tehdy. Kdykoliv znovu a rád samozřejmě ideálně na velkém plátně, kde jdou ty parfémy doslova i cítit.

• 10.2.2019  22:17
    Luther - Série 5 (série) (2019)

Masakr to byl nemalý. Rozjezd skvělý, strach z vraha nepolevil do konce. Ale, Lutherova dilemata, která řeší s kačeří ženou, jsou vpravdě tak únavná, že kdyby tam tahle linka nebyla, vlastně by mi nic nescházelo. Na druhou stranu by to pak byla úplně obyčejná, snad jen trochu brutálnější, detektivka jako každá jiná. Že se scénáristi nemažou s tím, kdo přežije, sice připomíná už dávné Sedm a od té doby každý druhý drsnější seriál, ale navěky tohle replikovat fakt nepůjde. Bude třeba najít zase jinou zlatou žílu.

• 6.2.2019  12:49
    MOST! (TV seriál) (2019)

Zásah na solar, směju se i vadí mi, vlastní bigotnost, vlastní setereotypy, fandím té nadsázce, co nám trefně nastavila zrcadlo směju se i těm kontrastům a paradoxům, do kterých scénáristi postavy i diváky ženou. Baví mě Martin Hoffman neskutečně, nechápu, z jaké studny berou scénáristi všechny ty hlášky a pidi skeče, zírám na schopnost nastavovat přirozeně příběh a prezentovat Chánov United jako úplně normální součást města i Česka, čímž samozřejmě je, takže to je cajk. Smekám, počkám, až poleví hype ve mě i v okolí, časem se obrousí nadšení, ale jedno je jisté. Most přepsal na mapě TV zábavy v ČR definici možného a udělal to jako pán. Potlesk ve stoje, wunderbar :) A prosím, další díly jen se stejným nebo lepším scénářem - překonat ten současný hype, kdy lidi čekají nekonečnou zábavu a déja vu bude zhola nemožné. Ale co je mi vlastně do toho, že...

• 29.1.2019  00:38

Je to skvělý dokument od 15. do cca 75. minuty, to je ta část, kdy staví na těch kolorovaných záběrech a má v té chvíli dobře vybudovanou tu vyprávěcí dějovou linku plnou krutých detailů. Je to super, ale nenaplnilo to očekávání kvůli přílišnému užívání kreseb. Kdybych ale téma otevřel poprvé v životě, dávám pět hvězd bez mrknutí oka.

• 21.1.2019  20:22
    Bumblebee (2018)

To má tak povedený retro feeling, že má člověk pocit, že film zná už nejméně třicet let. Přesto mi třeba Číslo pět žije a přítomnost méně digitálních triků přijde příjemnější. Zčásti platí pro Bumblebee, a Michale Bayi, prosím, pozor, méně, velice často, bývá více. Tři roboti v hlavní zápletce úplně akorát. I s jedním bych to přežil. Jestli do dvojky zas naperou padesát postav, aby mohli prodávat figurky, můžou to rovnou poslat do kytek.

• 12.1.2019  22:48
    Jan Palach (2018)

Kvalita nízká, obsah příliš zadumaný až papírově učebnicový, téma nadčasové, těžké hodnotit. Do kin ne, v televizi to i tak mělo rezervy, ale vzdělávací rozměr i podněty k přemýšlení v tom jsou. Dramaturgie mi nesedla prostě vůbec.

• 7.1.2019  09:52

Film je relativně bez chyby, ale to by se dalo říct i o The Star Was Born a taky nejsem urvaný nadšením. Navíc mě z hlediska hudebního zážitku mnohem víc zabavil Supersonic o Oasis, který je nepřekvapivě z poloviny o tomtéž, svižnější, a strukturu dokumentu Singer snad okopíroval. Technicky supr, fanoušci Queen logicky nadšením bez sebe, lidi, co nechodí normálně do kina si nemůžou na nic stěžovat, náročnější divák odpustí mainstreamovost. Osobně mám pocit, že jsem viděl i lepší filmy, i první díl serálu Vinyl mě asi bavil kapku víc. Přeci jen Live Aid jsem díky youtube dobře znal taky. Každopádně Remi Malek předvádí top herecký výkon roku a představitel Briana Maye je asi víc Brian May než Brian May :)

• 2.1.2019  10:26

Je to konzistentní a pevně uchopené drama, od kterého jsem jen čekal kapku víc, úplně bezbřehé nadšení z toho není. Ale doporučit mohu s klidným svědomím prakticky komukoliv.

• 1.1.2019  19:34
    Osvícení (1980)

Ukázkové budování atmosféry. Prostředím, hudbou, kamerou, hereckým koncertem Jacka Nicholsona. Ikona psycho hororu.

• 27.12.2018  22:39

Perfektní film. Oblíbený žánr, oblíbené téma, oblíbení nebo prostě dobří herci. Super zpracování, minimum digi, vyklidněná atmosféra, super hudba. Úžasný vizuál. Čirá nefalšovaná vánoční radost :)

• 27.12.2018  18:57
    Bird Box (2018)

Před dvaceti lety by to byl film M. Night Shymalana. Vlastně mi to připomíná derivát Znamení, Mlhy od Darabonta (strašně se mi nelíbila kvůli těm postavám a i to mají ty filmy společné) a samozřejmě nedávného Quiet Place, které je v blahé paměti, ne proto, že by nějak historicky vynikalo, ale prostě proto, že lepších podobných v kině nebo na streamu moc ani není. Stejně jako v Mlze bych ubral nevěrohodných interakcí postav ve filmu, v tom bylo Quiet Place v tom minimalismu přijatelnější. Co film nejvíce drželo nad vodou, byla dějová linka, se kterou to celé začínalo, tedy plavba po řece. Díky tomu i díky závěrečným rozhodnutím postavy Sandy Bullock se na to dá vzpomenout, jinak spíše ty nelogičnosti v tom baráku a vlastně spíše ve scénáři obecně často více iritovaly, než těšily.

• 26.12.2018  21:50

Vlastně je v tom hodně subjektivní spokojenosti, která přebíjí snahu o objektivní hodnocení. V tom smyslu, že mi ten film přinášel obyčejnou radost. Spousta super nápadů. Nepovrchní, nedětinský příběh, byť občas šlo vidět, že není tak jednoduché jej vyprávět. Ale do Potterovského světa to zapadá skvěle. V matné paměti, když si člověk pamatuje dvakrát čtené Harryho příběhy z knihy, vůbec mu složitost u Rowlingové nemůže překážet, naopak. Díky za to, že to není povrchní film pro masy a přitom je na něj stejný rozpočet. Díky za to, že to není film, který se podbízí, ale ztěžuje divákovi soustředění a nebojí se trochy vrstevnatosti, včetně využití kultu osobnosti. Chápu, že kdo konzumuje filmy na běžícím pásu nemůže být spokojený, vyprávění se škrábe jako přes smirkový papír, ale cestování kbelíkem prostě má svoje kouzlo a mně se vlastně líbila úplně každá scéna, protože mi do toho světa dokonale zapadla. Za mě maximální pohádková spokojenost a minimálně jedna hvězdička hodnocení je čistě subjektivní pocit z dobře vykonané práce. U Harryho trvalo tři filmy, než se svět na plátně rozjel směrem k pořádné kvalitě, Scamander zatím nelenil ani chvilku, za to palec nahoru.

• 13.12.2018  14:24
    Venom (2018)

Ničím výjimečný comicsový film, ne horší, než podprůměr v tomhle žánru. Bez Toma Hardyho by nebylo vůbec o čem se bavit.

• 9.12.2018  10:28
    Sestra (2018)

Kromě toho, že ten film neoplývá ničím výjimečným a jde o druhou až třetí kategorii ve srovnání s The Conjuring a spol., tak navíc byl viděn ve verzi v dabingu, a zabilo ho to úplně. Takže o ničem, většinou působil až amatérsky.

• 25.11.2018  21:10

Po čase kvalitní pomalé drama stojící na režii, herectví, kameře, zvuku, hudbě, kameře snad i více, než na scénáři a samotném příběhu, který v klidu pomalu nabírá sílu a v závěru nezklame a Daniel Day-Lewis v něm napíná některé scény jako nit. Nejsem nadšený bezvýhradně, možná v kině by to byla větší pecka, ale spokojenost je na místě. Snad podruhé to bude ještě lepší někdy s praskajícím krbem nebo rotující promítačkou někde v pozadí.

• 18.11.2018  22:19

Cooperův film neurazí, nezklame, ani nenadchne. Absolutně standardizovaný příběh. Za ocenění snad stojí to, že herci to berou celkem vážně, žádná scéna není na sílu a režie umí vtáhnout dlouhými záběry do atmosféry. Že je to ale film spíše pro široké publikum, o tom žádná. Náročnější divák si na chvíli odpočine, žádné vyrušení z klidného čekání na pořádnou pecku.

• 30.10.2018  23:29

Zábavná, i když vlastně dost vážná zpráva o současné Americe. Trochu mi drhlo zpracování, v některých scénách se divoce stříhalo, někdy film ztrácel rytmus a tempo, ale jinak je to pecka. Určitě díky za to, že film vznikl. I s tím dovětkem. Protože ne každý to sleduje a ne každý si to spojí. Určitě ne všechny ty měkké mozky, kvůli kterým se to točí.

• 21.10.2018  23:14
    Fauda (TV seriál) (2015)

První série. Exotické reálie na seriál tohoto typu. Fajn délka epizod, skutečná inspirace jiným seriálům :) Silné téma. Kvalitně natočené. Ale to provázání postav a scény plné náhod a šílených kombinací jsou moc i na mě, znalce Dallasu, Beverly Hills a Mission Impossible. Lepší dramaturgické zásahy bych Faudě přál.

• 12.10.2018  22:20
    22 July (2018)

Filmový pokus Paula Greengrasse o vypořádání se s něčím, s čím se nedá vypořádat. Ubral bych Rockyho a patosu a více se věnoval dialogům a faktografii. Každopádně polemizovat o tom dlouze nemá smysl. Vidět a přemýšlet o tom jo.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33