BoXBe

okres Ostrava

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 7.7.2020  09:54
    Solino (2002)

Upřímně se doznám, že na doporučení na film jsem narazil v německé učebnici. Film vypadá o třicet let starší, než je, herecké výkony nevyjímaje. Příběh je bezmála růžová knihovna, nic proti tomu, ale není to můj šálek čaje. Zaujme připomenutí průmyslové historie Porúří.

• 3.7.2020  08:04
    Žaluji! (2019)

Řekněme, že kdyby točit filmy jako "Žaluji" byly odčiněním Polanského za jeho veřejně propírané hříchy, byla by škoda se tomu bránit. Žaluji je věrný historický film, umožní vnoření do Dreyfusovy aféry a vtáhne spolehlivě se skvělými herci a pevnou režisérskou rukou do historické atmosféry. Nejde dál, než kam došly obdobné holyywodské historické snímky a la Formanův Goya nebo Lid vs Larry Flynt nebo i některé televizní snímky jako byl například Hořící keř, tudíž čekat totální bombu se nevyplatí. Jinak ve filmu v pomalém tempu funguje všechno a k tíživé atmosféře taky dojde. Sloučil se i aktuální prožitek s připomínkami na vykonstruovaný proces s Miladou Horákovou. Za mě díky.

• 20.6.2020  21:20

Raději knihu. Tohle nemělo tempo, bylo jen slabším přepisem a uspalo. Dobré téma to nezachrání.

• 20.6.2020  07:46
    Balón (2018)

Atmosféra napětí tomu filmu strašně sluší. Dvě věci. Proč dnes tento řemeslně takřka bezchybný film zaniká v záplavě pitomostí v kinech? To je mi jednoduše líto. Ta druhá, s jakou odvahou na ten plíšek s provazy šli, to je fakt na uctivou poklonu. Kdyby to nebylo jasné - Balloon je ohromná pecka a oslava odvahy, snů a touhy po svobodě ve velkém stylu.

• 7.6.2020  22:40
    Ex Machina (2014)

Neurazilo, nenadchlo.

• 7.6.2020  21:19

První polovina s naháněním výsadkářů v tom rytmickém tempu dodnes mezi tím nejlepším, co v Česku vzniklo pro dobrou zábavu. Souhlas, že Kouba je skvělá postava, a chemie Langmajer/Roden dobře funguje. Zbytek UHO.

• 4.6.2020  23:03
    Přítelkyně z domu smutku (TV seriál) (1992)

Z nejlepší české televizní tvorby. Nadživotní výkony Ivany Chýlkové, Heleny Růžičkové, Jiřiny Bohdalové, Jany Bouškové.... Vrylo se do paměti a do srdce velmi hluboko, pokaždé emočně slušně rozseká.

• 28.5.2020  13:49

Úplně zbytečný film na úrovni jednoho zbytečného sešitu X-Men ve staré trafice.

• 24.5.2020  23:07
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Tohle jsou pro ty (tedy minimálně mě), co vstávali v devadesátkách v jednu ráno, ladili TVP1 a učili se polštinu na finálových sériích s Michaelem Jordanem, jak se říká, Vánoce v květnu. Radost, že to vůbec je a že je to víc než jen hodně dobré. Jordanova a Bulls éra změnila nejen basketbal, ale i kulturu, fenomén sportovních celebrit, sebevědomí afroameričanů, mě přivedla k basketbalu, uvedla mě do světa, kde existuje naprostá oddanost svému koníčku a kde excelence na tom postavená může ovlivnit řadu oborů od obuvnictví po televizní zábavu. Za mě fakt špica, šest hvězd, protože jsem to ve svém marginálním světě taky prožil a taky mě to ovlivnilo. Michael Jordan je ikona, a na jeho pouti je možné najít množství paralel zajímavých pro sportovce (komunita basketbalistů, fascinující Karl Malone, který jde celým autobusem popřát vítězi), manažery (přístup Phila Jacksona k Rodmanovi), nadšence a fanoušky (jak jejich posedlosti vycházel neuvěřitelně vstřícně M.J. vstříc a jak ho to množství zároveň muselo unavovat) a týmové hráče, kteří jsou dvojkou (Pippen) nebo silnou individualitou (Rodman), mají za sebou válku (Kukoc) nebo stejnou tragédii v rodině jako Michael Jordan (Kerr). Bylo to skvělé a nebylo to povrchní. Fakt dík! :)

• 23.5.2020  23:13
    Irčan (2019)

Nemám moc co rozebírat, lépe se to natočit nedá. Po třech hodinách by Scorsese a spol., nebýt těch technických experimentů a ploššího, přeci jen více mafiánského příběhu, dorovnali v tichosti a v tíživém mrazivém klidovém tempu, málem i kvality prvních dvou Kmotrů. Tak vysoko Irishman je.

• 17.5.2020  22:06
    Looney Tunes: Úžasná show (TV seriál) (2011)

Čím jsem starší, tím mi to přijde novýma očima zábavnější.

• 4.5.2020  09:00
    Dheepan (2015)

Předzvěst Parazita. Film asi oceňovaný za bizarnost a za jinakost v porovnání s žánrově pevně svázanými filmy. Dheepan vybočuje ze zažitých schémat a to asi baví konzumenty filmů dneska nejvíc. Většinu času je to sociální snímek na pozadí války, který na konci změní žánr na Ramba, toť v kostce. Jinak ale běží v pohodě, užíval jsem si to. Nabízí rozhodně zajímavé prostředí a zápletku.

• 28.4.2020  12:31
    Nejsilnější hlas (TV seriál) (2019)

První dva tři díly mě iritovala seriálová rozplizlost a pocit zbytečně nafukované práce mě neopustil. Na druhou stranu je to prostě potřeba vidět a mluvit o tom. Vědět o tom, kdo napsal předlohu, že jsou to vesměs až na výjimky fakta a že je to hnus a jak Crowe hodně válí v tom, jak ten hnus šplíchá na obrazovku. Jako celek dobrý, mohlo být kratší, ale těch důležitých sdělení je tam tolik, že to nakonec uběhlo rychle. Kdyby to byly dva delší filmy, vůbec bych se nezlobil.

• 24.4.2020  19:40
    Šakal (1997)

Režisér původního Dne pro Šakala z roku 1973 chtěl ve filmu jako nájemného zabijáka neznámého herce, aby pro diváka lépe splynul s davem. Tomu rozumím. Tady se měly jen vydělávat peníze na předloze se známými tvářemi a tím zmizelo i největší kouzlo zápletky...

• 20.4.2020  07:56

Jej, jak to po letech poskočilo a potěšilo oko nadšeného diváka. Pohodová road movie, vysmívající se soutěžím krásy pro malé holky s kvalitně nadávkovaným humorem a přehlídkou rychlých přeměn z winnerů na loosery. Sunshine to nakonec v tom machistickém světě dokázala a nejlíp z toho vlastně vyvázla maminka :) Těším se zas příště, je to good mood film a těch je taky třeba.

• 17.4.2020  22:29
    Dark Waters (2019)

Dost velké téma na až příliš televizně působící film.

• 13.4.2020  21:32

I přes bolestivě zdlouhavé propadávání do propasti, je ze scénáře cítit kalkul zavánějící knihovnou laciných románů. Syrovější pojetí by filmu neuškodilo, bere si do vínku všechny zaběhnuté hollywoodské schémata, aniž by jen na chvilku vykročil směrem, který by naboural nějaké stereotypní vzorce. Co nelze filmu upřít je, že řemeslo nekazí, večer nezkazí a nikde úplně neujede za neúnosnou míru patosu. Tím ale nechci říct, že by v tom toho patosu nebylo dost i tak, jen je průběžně včas utažený, škoda jen, že i tím se zdá být scénář více syntetický než autentický. Jestli to měl být Affleckův návrat k normálu ve filmovém byznysu, tak nezbývá, než držet palce, filmy jako Argo každý hollywoodský nádeník točit neumí. Srovnám-li, pak ale třeba Manchester by the Sea s Caseym Affleckem u mě sesbíralo nepoměrně více bodů.

• 7.4.2020  13:21
    Sonita (2015)

Super sympatická charismatická holčina.

• 7.4.2020  13:15
    Pianista (2002)

Ne, tak není o čem, v kině to byla bomba, a pořád je to velký film.

• 6.4.2020  22:22

V době nákazy COVID-19 si Boyle zasloužil i ode mě druhou šanci. Oceňuji sugestivní začátek, nekompromisní žánrové zvraty, deziluze i řadu zajímavých kreativních obrazových kompozic. Hudba taky hustá. Jinak divočina. Ale originální, přiznávám.

• 28.3.2020  07:45
    Staříci (2019)

Snad si můžu dovolit jemnou výtku, že někdy na mě působily dialogy kapku divadelně nebo inscenačně, prostě ne úplně přirozeně, ale forma i celek s myšlenkou na konec to hravě přehrály, absentující hudba umožnila lépe podkreslit stáří a tíhu jejich cesty. U mě dobrý.

• 22.3.2020  00:52
    Neviditelný (2020)

Ještě teď mám zimomriavky. Tenhle přístup může klidně narůst na pět dílů, s třemi spin-offy a deseti seriály. Sedlo mi hodně nalazení na až detektivní hororový thriller, vlastně všechno, včetně té béčkovosti místy. Ostatně takhle kdysi načnul sérii první Terminátor. Jo, rozhodně nedoporučuji dámám, co jsou samy doma.

• 20.3.2020  23:44

Tak nějak nemám moc slov a vesměs všechno už bylo řečeno. Bolestivé, jak moc reálné to, věřím, vím, pro mnohé, může být.

• 20.3.2020  13:16
    Vlastníci (2019)

Mějte ohledy, komedie? Tohle je každá naše schůze, všechny archetypy na jednom místě. U filmu (někdy i schůze) nervy, smích, pláč, vztek, strach, všechny emoce v jednom. V rámci žánru špica. Geniální. Odvážím se filmu už dnes přisoudit kultovní statut. Takhle vyfotit na přelomu 2019 / 2020, s kým tu žijeme (včetně sami se sebou), se stává jednou za dvacet let, Pelíšky mě při tom napadají. Všechna čest. A divadlo prý ještě lepší. No potěš.

• 7.3.2020  00:13
    1917 (2019)

Tady nemám vůbec co řešit. Od druhé minuty sugestivní. Je za tím práce jak na kostele, co scéna, to milion detailů ke studování, je to napínavé, velkolepé, válečné a přitom pořád lidské drama a valí se vpřed pod tíhou tikající bomby jako nákladní vlak a bere mě to jako diváka na jízdu, kvůli které ještě dodnes stojí kina. Úchvatné záběry, epický příběh. Za mě pětkrát ANO.

• 16.2.2020  12:43
    Na nože (2019)

Přemrštěně stylizovaná úplně obyčejná detektivní zápletka s jemným společenským přesahem. Ale nebylo to úplně zlý.

• 9.2.2020  00:36
    Le Mans '66 (2019)

7000+ Go Like Hell! Parádní závodní film. Chlapský jak hever a našlapaný hudbou, zvukem motorů a perfektní rytmikou scén a střihů, až olej stříká z plátna. Radost.

• 6.2.2020  07:20

Když se smíchá filmařské umění a chtíč natočit evrospký blockbuster a vmíchá se do toho česká poetika. Za mě to nefunguje na 100 %, ale odvahu cením a výsledek dojem zanechal.

• 19.1.2020  00:06
    Rocketman (2019)

Film s nakažlivou dobrou náladou a skvělou muzikou, které chybí jen hlas Eltona Johna. Egerton je (pro mě osobně) příjemné překvapení a objev, maká v každém záběru na 100 %, no někdy na mě až moc. Your Song je geniální. Ve srovnání s Bohemian Rhapsody je Rocketman druhá liga, ale nabitý skvělou hudbou.

• 12.1.2020  00:19
    V síti (2020)

Nesmírně ultra mega důležitý film, jehož posledních pár minut je na hraně snesitelnosti s chutí se jít někam aspoň vyřvat z okna, ne-li hodinu bušit kladivem do skály. Jestli jsem neměl o určité části lidstva někdy dobré mínění, po tomhle filmu se ta množina razantně rozšířila. Nefalšované zlo. FYI - Po skončení filmu na titulní stránce webu lide.cz první co vyskočí "Holky z celé ČR kolem 20 let" a a do toho asi deset fotek mladých holek, u kterých fakt nejde poznat věk. Pod fotkami sekce "O čem se mluví - Nezávazný sex, Miluju, když mě někdo l*že, Jsem stále nadr...., Seznamka". Hello, Seznam.cz. WTF? Strašně tomu filmu a jeho "protagonistům" přeju nejmíň stejné a co nejdelší obecné společenské znechucení jako u Šmejdů. Message je ale jasná. Vůči těmhle úchylákům (sorry, nejde jinak) nikdy nepůjde přestat se bránit, nikdy to neskončí, takže díky za tohle zvýšení pozornosti. P.S. Musel jsem si po filmu pustit třeba U2, ať do sebe nasaju aspoň trochu něco normálního a pozitivního a přebiju špatný pocit.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35