Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Dokumentární

Oblíbené seriály (10)

Poslední představení

Poslední představení (2020)

Tohle jsou pro ty (tedy minimálně mě), co vstávali v devadesátkách v jednu ráno, ladili TVP1 a učili se polštinu na finálových sériích s Michaelem Jordanem, jak se říká, Vánoce v květnu. Radost, že to vůbec je a že je to víc než jen hodně dobré. Jordanova a Bulls éra změnila nejen basketbal, ale i kulturu, fenomén sportovních celebrit, sebevědomí afroameričanů, mě přivedla k basketbalu, uvedla mě do světa, kde existuje naprostá oddanost svému koníčku a kde excelence na tom postavená může ovlivnit řadu oborů od obuvnictví po televizní zábavu. Za mě fakt špica, šest hvězd, protože jsem to ve svém marginálním světě taky prožil a taky mě to ovlivnilo. Michael Jordan je ikona, a na jeho pouti je možné najít množství paralel zajímavých pro sportovce (komunita basketbalistů, fascinující Karl Malone, který jde celým autobusem popřát vítězi), manažery (přístup Phila Jacksona k Rodmanovi), nadšence a fanoušky (jak jejich posedlosti vycházel neuvěřitelně vstřícně M.J. vstříc a jak ho to množství zároveň muselo unavovat) a týmové hráče, kteří jsou dvojkou (Pippen) nebo silnou individualitou (Rodman), mají za sebou válku (Kukoc) nebo stejnou tragédii v rodině jako Michael Jordan (Kerr). Bylo to skvělé a nebylo to povrchní. Fakt dík! :)

Antologie Beatles

Antologie Beatles (1995)

Dárkové balení pro kohokoliv, kdo alespoň na dvě minuty propadl Help!, Rubber Soul, Revolver, Sgt. Pepperovi, Magical Mystery Tour, White Albu, Let It Be, Abbey Road a čemukoliv, kolem čeho Ti čtyři kdy prošli. Táta s oblibou říkával, že v Boha věří jen proto, že stvořil Beatles. Miluju Beatles a tohle je čistá radost, díky které jsem propadl ještě mnohem více.

Městečko Twin Peaks

Městečko Twin Peaks (1990)

Je zázrak, že Twin Peaks vzniklo. Ikona alternativy. Fakt psycho. Televizní majstrštyk.

M*A*S*H

M*A*S*H (1972)

O M.A.S.H.i vůbec nikdy nehodlám diskutovat. Jedna z nejlepších věcí, na které jsem kdy v životě koukal v TV nebo PC. A jeden z mála nejen snesitelných, ale i hodně našlapaných dabingů.

Přátelé

Přátelé (1994)

Přes dvěstě epizod, které neobsahují slabý článek. Můžu si pustit kteroukoliv kdykoliv a je jasné, že nezůstane jen u jediné. Přátelé jsou klasika. A moje nej? S04E12. A pak ten moment od okamžiku, kdy Bruce Willis s Rachel přijede na chatu, kde je zrovna Ross s jeho dcerou po okamžik kdy se Ross jako transformer zasune pod postel. A tak dále...

Simpsonovi

Simpsonovi (1989)

Klasika...nezapomenu na pravidelné podvečerní úterky na čt1...

Bratrstvo neohrožených

Bratrstvo neohrožených (2001)

Snad nejlepší seriál všech dob...a bezpochyby jedno z nejsilnějších a nejkvalitnějších filmových děl, které kdy byly natočeny o 2. světové válce... 2021: Bezprostřední vtáhnutí do válečné fronty bez kompromisů. Neuvěřitelně štědrá produkce a štěstí na všechno - od castingu přes scénář, po kameru. Všechno sedí prostě a je to povinná "četba".

Temný případ

Temný případ (2014)

Temnný případ snese měřítko jen a pouze takového kalibru, jako je například Sedm, Mlčení jehňátek nebo Zodiac. A největší jeho přednost spočívá v tom, že toto měřítko vytrvale udrží osm hodin, aniž by se jednou zadýchal a to včetně absolutně nadčasového a dechberoucího závěru čtvrtého dílu. Takhle se snad točilo jen to Bratrstvo neohrožených nebo M.A.S.H. a takové perly, že se přemýšlelo o všech dostupných technikách a prostředcích, které má televizní vypravěč k ruce a pro žánr se vybíralo pokud možno to nejlepší a lidi co to dělali do toho dávali víc, než svou pracovní dobu. V televizi tak právě dobíhá velká revoluce započatá svého času seriálem Lost nebo Bratrstvem neohrožených, která definitivně odpovídá na klíčovou otázku v době velkých televizorů a blue-ray systémů s digital soundem - zda vůbec je ještě na co chodit do kina. Říkám ano - do klubových kin na osmihodinové maratony třeba s Pravými detektivy :-) P.S.: Druhá série málem nedokoukána. Na kvality první řady ani nedohlédne a nabídne něco, o čem se dá mluvit nahlas až v druhé polovině celé řady a pořád jen s obrovskou rezervou a s pořádnou trpělivostí na straně diváka.

Futurama

Futurama (1999)

Minimálně stejně vtipné a zábavné jako Simpsonovi...

Reklama

Reklama