Golda - Železná lady Izraele (2023)

Těžko říct, jestli je film spíše poctou pro Českou televizi, že by uměla natočit lepší biografický snímek nebo zklamáním pro producenty filmu, že by v produkci třeba České televize mohl vziknout i dramatičtější a zajímavější film postavený na zajímavějších dialozích. Film Golda není o nic víc lepší nebo horší, než kdekterý publicistický článek, který může být informativnější a emotivnější. Nic proti Helen Mirren, která tu má bezpečně hodně prostoru na to, aby dala postavě co potřebuje. Že to omezuje prostor pro samotnou válku, už je druhá věc. Dověděli jsme se, že Kissinger si pochutnal na boršči, ale že moc po dvou večeřích s rusy neměl hlad.

Nic ve zlým (2023)

Bezproblémová pohodovka se spoustou legrace od první minuty, která není prvoplánová a primitivní. Jede kupředu s vkusným soundtrackem, krásnou a "svůdnou" Jennifer a vrcholnou scénou u piana, která, přiznám se, zastihla mě na něco tak dramaturgicky vymakaného, nepřipraveného, a dala tomu o level vyšší úroveň. Pretty Woman 2, jen v trochu jiném gardu, co se toho líhnutí ze skořápky týče. Palec nahoru.

Kočky (2019)

To nejhorší, co se kočkám stalo po tom, co se jim v životě vyskytli psi. Nebo jak to tehdy vypustil Rickey Gervais :) "Guilty Curiosity" film, který slouží jako studium toho, co všechno se dá v kinematografii udělat špatně.

Reacher - Season 1 (2022) (série)

Pokud majitelé práv nevyužijí Alana Ritchsona k nové verzi Terminátora, promarnili jedinečnou příležitost. Jinak je to velmi harmonický celek složený z nejprůměrnější televizní zábavy a celkem vydařeného humoru. Po 3. dílu už válčím s udržením pozornosti při průměrných konverzacích ve stoje někde a záběrech na někoho, kdo stojí a na někoho se dívá, jak někam odchází nebo jede. Tak ještě chvilku, uvidíme.

Marvels (2023)

Brie Larson je pěkná holka a Samuel L. Jackson sympaťák. To je vše. Nejhorší záporná postava mezi všemi Marvelovkami. Hudební chaos. CGI nedůvěryhodnost. Slepený příběh z nějakých potřeb universa a snah o nějaké žánrové vymezení. Vůbec. Nikdy. I těch pár náhledů ze zvědavosti mi stačilo. Teď už je to jen v rovině "guilty curiosity", jako Cats.

Temný případ - Part 1 (2024) (epizoda)

Atmosféra. Akta X. Věc. Zima. Foster (, která z nějakého důležitého scénáristického důvodu neposlouchá Beatles). CGI sobi. Jinak těsně pod dokonalým dojmem - nevytlačili mi z hlavy, že to působí až příliš televizně, v tom je tma vždycky dobrý přítel k úsporám. Zápletka dobrá, mrazivo, těšení na další díly. Vytanulo na mysli: Wind River, Purpurové řeky, The X-Files, Insomnia, což je vlastně dobrá společnost.

Temný případ - Série 2 (2015) (série)

Dost jsem se trápil, nikam se to nehýbalo a mít o tři díly méně, nic se nestalo.

Tetris (2023)

Naivní pohádka s prvky naivního thrilleru. Nemůžu si vzpomenout na jedinou scénu, která by mi utkvěla v paměti a která by nevypadala, že ji napsal do scénáře okolojdoucí student třeba žurnalistiky.

Poznámky z Eremocénu (2023)

Pro mě sice i jako experiment artově k nevydržení v celé délce, ale koherentní tvar a atmosféru to má, nemůžu upřít. V dobrém prostoru nějaké moderní nebo undergroundové galerie ve smyčce supr.

Blažiny lekce (2023)

Kruté téma a tíživý až nesnesitelný sociální tlak. Apatický závěr to završil. Filmově jsem si to neužil na 100 %, ale beru to jako poctivý příspěvek do kinematografie i společenské debaty.