Výchozí bod (2014)

Z filmů, které ve mně vyvolávají silné emoce, nevím pořádně proč a to se mi na tom líbí ještě víc, že můžu na chvíli vypnout racio a objevovat něco nepoznaného. Co se zpracování týče, na prvním místě je režisérská zručnost. Nic originálního, ale na filmaře, co má za sebou zrovna druhý celovečerák, překvapující vnitřní jistota, která překonává při práci s herci hravě většinu toho, co je normálně na plátně k vidění. Na druhém místě výtečný hudební vkus těch co dělali soundtrack. Na třetím místě tempo vyprávění a s citem vyprávěný inteligentní příběh - v klidu, jako když čtete knížku a užíváte si to, protože je psaná hezkým jazykem, bez potřeby sekat to krátkými kapitolami s náhlými zvraty nebo překvapovat pořád něčím extra nebo drsným či kdo ví co. Koukám z okna už poněkolikátém shlédnutí se silně pozitivním dojmem a fandím Cahillovi, aby točil takhle dál a zpříjemňoval lidem čas. Tenhle film nepotřebuje Oscary a 99 % v databázích na to, aby člověk poznal, že se mu líbí :-)

Jurský svět (2015)

Regulérní návrat Jurského světa. Špatná zpráva: Hlavní představitelka je nedůvěryhodná, všichni jsou pořád vymodelovaní jako po nákupu v Marks&Spencer a z dialogů a přemostění dějových linek šustí papír, až hanba. Dobrá zpráva: Návrat fascinace Jurským světem, od první katastrofy film snad ani půl minuty nenudí, je to příběh, je to velké, je to pocta, je to láska k látce. Maximální spokojenost, Jurský park má konečně důstojné pokračování, ale zůstává nepřekonán samozřejmě.

Slepá (2014)

Intelektuální severský dotek zajímavější víc způsobem vyprávění, než svým obsahem.

Tajemství jejich očí (2009)

Pohodový film. Míchanice různých charakterů a hodně atraktivní zpracování. Dobře se na to kouká, dobře se u toho přemýšlí, dobře se na to vzpomíná.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Luxusní vizuál, bizarní svět a šlape to. Bez nudy, bez nestřídmého nadšení. Update 2024: Šlape to neskutečně, zvyšuji hodnocení na max :-)

Avengers: Age of Ultron (2015)

Marvel standard. V žánru funguje. Lepší než jednička. Má to hlavu a patu, ale honí to dvacet zajiců a ještě to do sebe cpe romantiku, rodinný rozměr, tragédii, ani jedno s úspěchem, všichni jsou udýchaní, zamyšlení, filozofičtí, někdy až tragičtí i po herecké stránce, úvod filmu je hodně slabý. Jestli něco lze ocenit, je to jakž takž vydařený humor a transformace Jarvise, plus dobré některé akční scény. Co furt mrzí, při těch prachách, spousta CGI v kvalitě počítačových her, tam už se nedá věřit ani náušnicím a ta podřízenost záběrům pro 3D je enormní. Kdyby se soustředili na film pro oči a mozek a ne jen pro 3D brýle, mohlo vzniknout i něco legendárního. Update 2022: Nic se nezměnilo, koukali jsme se synkem, spousta dialogů relativně smysluplných pro děj, ale unyle a těžkopádně natočených a co záběr to něčí zoufalý výraz v obličeji. A s prominutím, Sokovia ve mě nevyvolala fakt žádnou emoci, hra na tuhle strunu vyšuměla do prázdna. Každopádně měl Age of Ultron parádní trailer, lepší než film, který tu atmosféru rozředil: https://www.youtube.com/watch?v=P5iIPfNzj2o&ab_channel=MovieclipsAction

Spojenec (2006)

Asi největší problém celého filmu. Nemá nikoho, kdo by mi byl aspoň trochu sympatický, protože jak postava Owena, tak Fosterové byly nafoukané a jinotajné až na půdu a Denzelova postava všechno charisma ztrácela v tom, jak s ní bylo máváno jako s žáčkem mateřské školky v celém filmu od začátku do konce. Hele, ten film mi prostě v ničem nebyl sympatický, je mi líto... Vlastně ani nevím, proč jsem to vydržel do konce...

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Dobře natočená pohádka s povedeným příběhem. V podstatě béčková kategorie s kvalitou starých dobrých časů, jako bývaly akčňáky se Stallonem (Kriminál) a tak. Rozhodně dobrý tip na dlouhý večer :-) A radost, že to může vzniknout mimo Hollywood a zpestřit plátno jiným, než anglickým jazykem.

Železná srdce (2014)

Super fajnová žánrová pecka a la Private Ryan, jen přímočařejší, jednodušší a bez servítek. Škoda, že mi uteklo Fury v kinech...

Barbar Conan (1982)

Víc o atmosféře než o čemkoliv jiném. A tou atmosférou jsou především hory svalů, které svého času fascinovaly malé i velké kluky jako jsem byl já, když se jim na VHSce proháněl po obrazovce několikanásobný Mr. Universe a Mr. Olympia.