Eviator

(pře)snílek

Skype: patriceczech

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 21.4.2012  17:05
    Frasier (TV seriál) (1993)

Rok a půl sledování stálo za to a s posledním dílem i přes počet dílů byl smutek, že další příhody Frasiera už neuvidím... Frasier has left the building.-.-.-

• 23.3.2010  20:17

Mám svého nového neilepšího záporáka :-) Další z kvalitních a povedených Tarantinových filmových umění!

• 15.8.2009  16:41
    Tajnosti (2007)

Shledal jsem tento film velmi kvalitním a citlivým na novodobé české poměry, který okořeňoval i vtip. Kvalitně zahrané od Ivušky Bittové.

• 5.5.2009  15:52
    Sekretářka (2002)

Jeden z nejpodivnějších filmů, které jsem kdy viděl, o tom jak láska může být krutá a krásná---

• 18.4.2009  16:53

Silně zidealizované, ale já si prostě takové filmy užívám, protože člověk si vždy musí najít v životě nějakou tu radost!

• 13.3.2009  18:37

Po shlédnutí už aspoň vím, proč je úspěšný Milionář z chatrče, tak úspěšný. Je to skvěle navržený scénář jako celek, který doplňuje opravdu dokonalá kamera a soundtrack. Tohle přímo filmové dílo se mi zarylo na dlouho do mysli a indickou východní kulturu vystihuje dokonale. Velmi rád jej, až výjde na DVD, zařadím do svého archívu.

• 8.3.2009  22:48
    Valkýra (2008)

Film u kterého se napětí nedá popsat a sami doufáte, že to skončí jinak než to bohužel doopravdy skončilo. Velmi vystihující dílo Bryana Singera na které budu vzpomínat snad do smrti.

• 8.11.2008  10:52

Ze začátku jsem srovnával tuto bondovku s Casino Royale, ale zjistil jsem, že to není možné, protože se tento díl vymyká všemu, co je normální v bondovkách. Ale v dobrém smyslu, protože akční scény, švih a prostě celý film mě ani chvíli nenudil a konec přišel dříve než sem čekal. Je vidět, že se filmový štáb snažil a tak jsem se s akční honičkou hned ze začátku vcucnul do jádra příběhu.

• 12.8.2008  22:50
    Mamma Mia! (2008)

Parádně vyšperkované taneční čísla, kde po konci fimu se vám ani nechce vstávat z křesla v kině, jako všem ostatním. Skvělá scéna v noci je při písničce "Lay all your love on me", kde se člověku jen tají dech, jak je dobře nově nazpívaná. Muzikál, který ve filmovém umění chyběl! (Toť názor příznivce skupiny ABBA)

• 14.7.2008  00:54

Jeden z kvalitních nezávislých nočních filmů, kde vyhrává na konci láska a nutí vás přemýšlet i velmi dlouhou dobu po shlédnutí tohoto filmu plného vzpomínek.

• 6.6.2008  19:32

Nějakým způsobem se mě to dotkla ta sladěnost hudby a nádherného rodinného setkání. Viděno na zlínském festivalu 2008.

• 3.6.2008  23:18
    Občan Havel (2007)

Existuje lepší dokument ukazující, že Václav Havel je jen lidská bytost? Pekelně dobrá kamera a parádní výběr situací ze všedních nevšedních dnů bývalého prezidenta. Možná bych jen chtěl vidět u některých scén více, ale to by pak film měl víc jak tři hodiny. Viděno na zlínském festivalu 2008

• 1.6.2008  22:23
    Penelope (2006)

Výprava a prostředí zkombinované s přehnaným vyprávěním a opravdu dobře zpracovaným koncem, úžasnou hudbou a mohl bych ještě chvíli pokračovat, ale asi mě tenhle film docela chytil za srdce a zpříjemnil začátek zlínského filmového festivalu "2008"

• 20.5.2008  11:34
    Earth (TV film) (2007)

Dokáže někdo natočit a setříhat ještě něco krásnějšího? Pro mě je to totiž ten nejúžasnější dokument o přírodě, co jsem kdy viděl. Záběry na stáda, změna období a mohl bych pokračovat velmi dlouho. Rozhodně by jej měl vidět každý, kdo si myslí, že bydlí na téhle planetě a je lidská duše se srdcem obdivující krásy Země!

• 20.4.2008  10:58
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Další ze seriálů, kde si tvůrci pohrají s perfekcionismem a zároveň příjemně pobaví diváky neotřelým humorem, kdy mnozí z nás jen kroutí hlavou nebo se dokáží v tu chvíli popadat jen za břicho. :-D Patřím ale do druhé skupiny. Nejúžasnější scéna pro mě je Sheldonův dvojitý sen s Murlocky! V druhé sérii, kdy se vědcům do života pletou hodně i ženy se tvůrcům podařilo ještě zvýšit laťku tohoto seriálu. Takto dobře se člověk nezasměje u každého seriálu.

• 21.3.2008  22:49

Jeden z málokterých filmů u kterých jsem zapomněl u konce zavřít čelist. A kde mi nezbývá než jen snít, že mě potká Grant nebo zda se jinou náhodou na dálnici 60 nedostanu. Tohle roadmovie v podobě měst, které se vyznačují svými typickými vlastnostmi na mě více než dolehlo. Bob Gale mě opět nezklamal!

• 4.1.2008  22:23
    Ratatouille (2007)

Lidi nelidi, tenhle film žeru i když je s krysama... Moc nádherný a dojemný filmeček o tom, že rodina má držet pohromadě stejně jako naše největší zájmy a chutě, které nás nemají nikdy opustit...

• 27.12.2007  08:34

Velmi psychiky náročný snímek. Přechází se zde z počátečního optimismu, kdy si člověk drog jen užívá do období (zima), kdy je člověk v totálním zoufalství a nás tím táhne film sebou do propasti...

• 1.11.2007  15:42

Nejdojemnější vysvětlení na téma: "Proč sněží?"

• 12.10.2007  21:39

Ani po opakovaném shlédnutí neutíchá zážítek z těchto dramatických (pro někoho obyčejných) údálostí života. Zvlášť úžasný nápad je, když Lester vypráví dál svůj příběh i po své smrti.

• 6.10.2007  15:12

Nádherné završení celé ságy, kde se pohadkově zase ukáže, že zlo nad dobrem prostě zvítězit nemůže. A při tom se vyřeší i nějaké rodinné záležitosti. :-) Po kompletním shlédnutí ságy musím konstatovat, že STAR WARS je ta nejkrásnější pohádka pro dospělou, ale v dnešní době i dětskou generaci a doufám, že se na tuhle ságu NIKDY nezapomene! Nechť vás síla provází! (May the force be with you!)

• 5.10.2007  18:33

Nejúžasnější hudba od Johna Williamse provázená Ian McDiarmidem (kancléřem Palpatinem) přes celou ságu geniálně vytvořených STAR WARS

• 5.10.2007  18:03

Další skvost staré trilogie, kde je několik vět, které otřásly několika galaxiemi. Tenhle film mě provází už snad celý život!

• 1.10.2007  21:40

Nejjednoduhší, ale při tom nejklasičtější díl celé ságy. Je to také jediný díl, ve kterém se nevyskytuje císař. Postupné seznamení s postavami staré trilogie přijemně uvozuje další dva díly staré trilogie. Polovina filmů by snad ani nemohla existovat bez SW. Protože v té době způsobil totální filmovou revoluci, jak v tricích nebo zvuku.

• 26.9.2007  17:32

Když pět hvězdiček nestačí... III. díl ságy je nádherným zakončením na které jsem se netrpělivě těšil a vychutnával každou fotografii z natáčení. Je zde pěkně vidět, že každá postava se zde ukáže ve svém pravém světle. A Anakinův přechod na temnou stranu?? No, úžasný!!! Takže až na přetechnizovaného R2 a ukecané droidy bych to doporučil i odpůrcům celé ságy.

• 23.9.2007  18:36

Scény na Corusantu mi přišly téměř jako parodie, ale během filmu se děj zase pořádně rozjelna pravou StarWarsáckou frekvenci. Začínají se objevovat i temné Anakinovi vlastnosti. Klonovači a bitva na Geonosis je parádní dílo Lucase a ILM. Jako fanda dávám opět plný počet.

• 23.9.2007  18:20

Vidět dětství budoucího lorda Vadera a prostě počátky všech patálií. Nezapomenutelné akční scény a hlášky lorda Sidiuse (Královna Amidala je mladá a naivní)>> no dávám plný počet.

• 3.8.2007  15:11
    Titanic (1997)

Až napodesáté podívání plné hodnocení!! Film ve kterém nic nechybí, efekty od ILM, zvuk od Skywalker sound a taky příběh, který rozbrečí i kameny... 11 oscarů si myslím, že obdržel zasloužile!! Tehdy na tom v kině byl snad každý...

• 25.7.2007  12:58

Když jsem na tento film díval poprvé, tak jsem byl v opravdové depresi, protože stupňované napětí vypadá opravdu reálně. Po dlouhém rozmýšlení dávám plný počet hvězdiček. Nezapomenutelné scény jako vyházení z budovy s křikem dítěte v naručí a lidí, kteří mlčky v úžasu sledují dítě jsou téměř opravdu na slzy, i když víte. že ZATÍM je to jen fikce... I na podruhé perfektní zážítek!!

• 8.6.2007  13:32
    Šumný Zlín (TV film) (1999)

Vávra v mém rodném městě... 6x15 6x15

<< předchozí 1 2 3 4 5