SidneyP

SidneyP

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 27.6.2019  17:12
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

No, jak jsem ze začátku byl ze seriálu nadšený, tak na konci první série to už na můj vkus bylo až moc zamotané. Taky jsem zjistil, že dvě hlavní postavy kecaj každej díl jedno a to samé a začíná mě to dost otravovat. Jinač řemeslně zpracováno dobře, k tomu dobré poukázání na to, jak dokáže být středoškolský život krutý. Zatím 4 hvězdy, ale to jen pro to, že jsem zvědavý, jak to dál bude pokračovat... 70%.

• 25.4.2019  01:05

Narozdíl od kolegů tady musím stát trochu nohama na zemi. Úplně bych neřekl, že film působí přímo SKVĚLE jako zakončení celé fáze univerza, a věřte mi, že mi to trochu trhá srdce, jakožto velkému fanouškovi MARVELu toto říct. Ale mám pocit, že v Infinity byl ten moment překvapení trochu větší. Dal jsem si na napsání tohoto komentáře trochu odstup a pár logických děr by se tam našlo, *SPOILER* celé to cestování časem mi přišlo občas ulítlé a měl jsem fakt problémy to sledovat v některých chvílích a doteď si nejsem úplně jistý, jestli jsem všechny ty časové roviny pochopil správně. *KONEC* Mám pocit, že v 70% taky Silvestri udělal se soundtrackem ctrl - c + ctrl - v a bylo to, totální zklamání, hodně podobný hudební doprovod u stejných scén v porovnání s IW, a upřímně, po minulém díle jsem měl těch zapamatováníhodných momentů prostě více. Chápu, že se jednalo o velmi složitou produkci a klobouk dolů režisérům a scenáristům, jsem si jist, že jim to kolikrát nedalo spát a museli nad tím strávit spoustu času. Gratuluju marketingovému oddělení, že z 90% obsahovaly trailery opravdu jen scény z prvních cca 20 minut filmu, well done. Nicméně i přes to všechno se neubráním pocitu, že kdyby na to tvůrci měli ještě min. půl roku/rok navíc, případně by to sestříhali trochu jinač, tak bychom se mohli dočkat alespoň částečného vysvětlení na jisté - důležité - scény, které mi občas chyběly. Aneb postava udělá něco, co vůbec nevíme, jak to JEN TAK OD SEBE mohla udělat, případně, že přežije něco tak ohromujícího. No ale ok, 80%.

• 1.3.2019  22:15

Má to víc děr jak ementál, ale svým vlastním a hloupým způsobem to funguje a dokáže vás to i na těch 100 minut zabavit. Popcornovka jak vyšitá, nečekal jsem od toho nic, tudíž zklamán nejsem. O chlup horší než jednička, ale i tak to vydělá a svoji cílovku to najde. 65%.

• 9.1.2019  22:09
    MasterChef Česko 2 (TV pořad) (2019)

O.M.G.

• 18.12.2018  23:59

Mít epilepsii, tak chytám záchvaty - zejména v první třetině filmu - jak hovado. Až mi to místy nedělalo dobře, taky mi trvalo si hodně zvyknout na tu animaci, která byla strašně komiksová a "trhaná", i když vím, že o tu komisovnost jim asi šlo. Ani si nejsem úplně jistej, jestli je to film určený především pro děcka, nebo pro dospělé, protože si myslím, že by ta děcka měla celkem problém si zapamatovat, o čem to vlastně bylo, tu hromadu postav, hromadu věcí, které se na plátně děly. ALE! Ten soundtrack je přímo peckovní a ujížděl jsem na něm u každé scény. Děsná návýkovka. Jinač ale, bohužel... spíše takový lepší průměr. Ale je dost možný, že si nad tím ještě musím nechat nějaký čas. 75%.

• 30.11.2018  21:48

Naprosto mě to naladilo na vánoční atmošku. A Russell jako Santa patří mezi nejlepší, který se kdy ve filmu objevil. 85%.

• 25.10.2018  01:13

Řemeslně se filmu nedá vůbec co vytknout. Je fakt vidět, že nad tím někdo seděl opravdu dlooooouhou dobu a dal si setsakra záležet. Nicméně dvě hoďky a půl je na takovýto film fakt moc, je tam spousta záběrů, které tam podle mě být ani nemusely. Jak ale říkám, atmoška parádní, občas i soundtrack tak zvláštně dokázal navnadit, ale pokud bych si chtěl do budoucna pustit něco "kosmického", šáhnu spíš po takovém Apollu 13, které měl víc toho osobního kouzla. Tady Vám bohužel hlavní hrdina není ani moc sympatický, takže jeho vnitřní boje a problémy Vám jsou víceméně jedno. 75%.

• 23.10.2018  21:51
    Halloween (2018)

Strašně jsem čekal, že to dopadne špatně. Nicméně nic takového nepřišlo a ba co víc, byl jsem i mile překvapen. Postavy se díky bohu nechovají jak typičtí idioti z hororových filmů (no, i když výjimka potvrzuje pravidlo) a celé mě to dokázalo vrátit do odmdesátek - hlavní příčinou toho byla hlavně Carpenterova hudba. Avšak i přes to všechno si moc přeji, ať tímto filmem skončí Michaelova éra a netočí se další. Jak se říká, v nejlepším se má přestat a tento díl rozhodně ostudu neudělal. 85%.

• 25.4.2018  23:48

Pokud už delší dobu máte pocit, že Marvelu trochu dochází šťáva, tak výběrem tohoto filmu rozhodně neprohloupíte. První díl je co minutu vystaven naprosto skvělé akci, u kterých si váš mozek nedopřeje ani chvíli přemýšlení. Musím se poklonit režisérům za to, jak si s tímhle filmem dokázali pohrát, protože mít na plátně tolik postav, a zároveň dojít s každou skupinkou k nějakému cíli... to je prostě něco, co se ocenit musí, a fakt si neumím představit, jaké peklo to pro ně muselo být: Režírovat, stříhat, ukočírovat tak nákladnou produkci. Vážně bravo. Připravte se na nejdivočejší komiksovku (pravděpodobně) min. od dob Civil War, dokonce bych se nebál říct od dob prvních Avengers, kde podle mě byla naposled dobře vidět a cítět ona pověstná "šťáva", že postavy dělají to, co chceme, aby dělali, že to není tak tupé, jak si můžete domyslet u jiných marvelovek uvedených po nich. Film vám během prvních pár minut ZARUČENĚ ukáže, proč je Thanos ten nejlepší padouch z toho universa (a nejen během začátku - fňuk fňuk :'( ), prozradí mu - alespoň z části - jeho motivy, a i když jsou zvrácené, najdete v nich logiku. Taky se připravte na to, že si během promítání několikrát řeknete "CO SE TO KURVA DĚJE?!!!", budete v šoku, budete překvapení, budete si říkat, že takhle to přece nemůže být, že ten osud někdo změní. Ani mi nevadilo, že film prostě jede od scény ke scéně, možná trochu svižněji než je obvyklé, ale nebylo to tak strašné, protože se furt něco děje. A ano, taky se připravte na to, že film skončí "tak nějak" - otevřeně neotevřeně. Opravdu si nedokážu představit, o čem bude sakra pojednávat druhá část. A už teď vím, že ten rok čekání bude bolet. Za mě 100%.

• 17.4.2018  16:18

Jde poznat, že šlo o jejich první misi, kdy se více soustředili na mluvení o památkách, než o trabantovi, což podle mě zajímá víc lidí. I z filmařské stránky to není na takové úrovni jako zbylé díly, ale hej - dobrý adventure document. 60%.

• 14.2.2018  23:29

Nezdá se Vám, že všechny ty díly jsou prostě strašně předvídatelné? Od Civil War mi do rukou nepřišla žádná dobrá Marvelovka. Zahraniční recenze hlásaly propracovaný motiv hlavního záporáka a skvělý soundtrack, popřípadě i akční scény. Z každého jsem dostal tak 40%. A je to furt to samé a samé dokola, celý origin příběhu se nemění víceméně už pár let. Humoru tu naštěstí nebylo tolik, jako v posledním Thorovi - vlastně mu nesahá ani po kotníky, což je jen dobře. Vývoj některých událostí byl na mě možná až moc rychlý (ano, mluvím o odtajnění pravého světa Wakandy veřejnosti - nejdříve hned ne, o pár minut "joo, okej"), ale prostě bych řekl, že když už to režíroval člověk, který měl na starosti i Creeda (tuším byl i oceněn na Sundance), čekaly byste asi větší šou. Bohužel. Kostýmy ale byly velmi vydařené. Ale to je tak vše, co si za pár dní z toho odnesu - vysportovanej černoch, občas nějaký bum bum, pohřbený v soli a hozená paruka na nepřítele. Na Avengers si koupím to nejdražší žrádlo, protože z téhle fáze to podle mě bude jediný film, který si musím fakt hodně užít, protože za ním jsou už další solovky, u kterých bude děj "určitě zcela jiný". Ale nepředbíhejme. Za Panthera 65%.

• 28.10.2017  15:03

Jen málokdy se stává, aby druhá série překonala úspěchy té první, a ještě, aby nás tak s krásnou atmosférou navnadila na sérii třetí. Malá čmouha v podobě sedmé epizody, kdyby chyběla, asi by se nic nestalo. Nicméně zhlédnuto ZA DEN, takže těžká závislost. 80's yay yay yay. 95%.

• 25.10.2017  23:17

Z fáze třetí zatím nejlepší Marvelovka, avšak zdá se mi, že ta kvalita postupně klesá, a opravdu fungují už tak max. týmovky. Je to takový klasický Marvel - záporák nevýrazný, příběh neinovativní, hodně hlášek (někdy se možná až moc snaží tlačit na pilu) a barviček. Musím uznat, že Tessa Thompson a Cate Blanchett jsou hodně sexy. Docela mě zklamal Hulk, nechápu vývoj jeho postavy a proč vlastně vypadá jinač, než např. v Avengers. Loki dost postoupil v žebříčku postav + Korg je vynikající vedlejší postava! 75%.

• 7.10.2017  16:22

Fakt nevím, kde začít. 14 let jsem na tohle čekal. První dva díly byly filmy mého dětství, takže logicky je tu trocha té nostalgie. Salva udělal úplnou kravinu, když původní scénář obsahující vznik tohodle monstra hodil do šuplíku a místo toho napsal nový, který se (bohužel) prodral na světlo světa. Opomenu ten fakt, že na světě jsou tak asi jen tři lidé, kteří chtěli mít třetí pokračování zasazené mezi první dva, protože... WHO THE FUCK CARES? Na tomto prequelu (nebo vlastně i sequalu - podle toho, jak to berete) jdou vidět dvě věci: Nikdo nemá koule na to dát divákům to, co chtějí skutečně vidět / vědět. Všichni jsme chtěli znát Creeperův origin, ne nějaký tucet postav, které jsou FYI ploché jak desetkrát naklepaný řízek a na kterých Vám nijač nezáleží (čest výjimkám, Stan Shaw předvedl top výkon!). V jistých scénách máme sice pocit, že bychom se snad už konečně mohli dozvědět něco málo o tomto stvoření, je to ale ihned smeteno ze stolu následným střihem. A o tom, proč do příběhu ku*va vložili takové blbosti jako telekineze, bomby a jakési "napichovadla lidí", které ani nebyli v jedničce vidět se radši nebudu vyjadřovat. I smell some serious bullshit in the air. Další věc je rozpočet, který snad vzali odněkud z rozbitých prasátek, které měli děti na nočním stolku - CGI v tomto filmu je vážně hrozné, avšak co byste taky chtěli z dvoumilionového (nepotvrzeno; jen internetové drby, ale celkem bych tomu i věřil) rozpočtu? Jelikož se na scénáři pracovalo opravdu dlouho, a ke čtvrtému dílu už je dokonce udělán, jde tu cítit, že producentům se do tohodle dílka vůbec nechtělo, k čemuž svědčí i naprosto minimální propagační kampaň. Chtěli jen zavřít hubu fanouškům, kteří se roky dožadovali vynikajícího zakončení... který jim však nakonec ani nebyl poskytnut (vzhledem k tomu, že trojka skončila cliffhangerem, tak je dost možné, že trilogie ve skutečnosti ani trilogie nebude). Škoda. Ohromný potenciál to zajisté mělo, místo toho je to ale film jak od stanice SyFy. 35%.

• 3.5.2017  23:12

Nehorázný digibordel a strašně přepálená stopáž. Kdyby se tenhle film vynechal v rámci MCU, nestalo by se nic. Gunn se zaměřil hlavně na rodinné vztahy, kterých si ve filmu užijete sice fakt dosyta, ale připadalo mi to jako zbytečný pokus o ždímaní citů diváka, který se upřímně řečeno povedl jen někdy. Další důkaz toho, že Marvelu se dvojky moc nedaří (čest výjimkám - ano, pomrkávám na tebe, Kapitáne). Vtip, učarování a celistvost příběhu z jedničky se nekoná tak moc, jak nás film donucuje. Závěrečné kreditovky - někdy je míň víc. Dám vám radu: nečekejte, ztráta vašeho času. 65%.

• 24.4.2017  18:14
    Nebezpečné vztahy (TV pořad) (2016)

Musile, ty debile, můžu si s tebou vytřít prdel?

• 20.4.2017  18:32

Je to míň přepálené jak šestka a sedmička a i příběh se mi líbil o dost víc. Trošku mě překvapuje, jak rychle dokázal tým zapomenout na to, co jim Deckard provedl v minulém díle. Návrat starých postav je rozhodně vítán. Pokud další díly budou vypadat takhle, tak jsem s tím asi v pohodě. 85%.

• 26.1.2017  22:38
    Rozpolcený (2016)

Nebojím se říct, že je to to největší překvapení, které jsem za poslední měsíce v kině dostal. Čistá filmařská práce, hraní si s kamerou, lehký a mrazivý soundtrack doprovázen naprosto strhujícím výkonem Jamese McAvoye (nebo spíš Jamesů McAvoyů?), který - řekl bych dle mého skromného názoru - je docela dost adekvátním kandidátem na nějakou tu sošku. S chutí přehlídnu i fakt, že se během prvních 20 minut mohl film vyvíjet úplně jinač a mělo by to rozhodně pro všechny mnohem šťastnější happy end. 90%.

• 27.11.2016  16:21

*SPOILERS* Nejvíc ukecaný seriál se vrátil na televizní obrazovky, aby znovu rozjel své hlášky na plné obrátky. Ale opravdu se mu to podařilo? Po 9 letech pauzy nám přichází neucelený děj, a nejsem si úplně jistý, zda všichni dokázali opět splynout se svými postavami - např. Kirk je sice stále takový malý prudič s vážně třeštěnými nápady, ale cítím z něj, že to už není ono. Dost velká absence některých postav mě taky zrovna nepotěšila... je sice hezké, že přivedli alespoň na chvíli zpátky skoro všechnu tu starou partu, ale spousta z nich v tom příběhu hrajou zadní-zadní vrátka - funguji prostě jen jako výplň času. Kdyby se stopáž zkrátila na normální 45minutovou a šla by normálně po sobě, ne v intervalu čtvrt rok/čtvrt rok/, bylo by to o mnohem lepší. A to už nemluvím o těch dějových dírách - Rory chodí s klukem celý ten rok a přitom se ani skoro nevidí? Cože? Čtyři závěrečná slova by dávala větší smysl předtím, ale ne už tolik teď. A vůbec poprvé jsem zažil to, že jsem se modlil, ať ty díly už skončí, protože jsem zjistil, že usínám nudou. Za mě se tedy návrat Gilmorek nepovedl. Asi jsem očekával mnoho. 60%.

• 28.9.2016  18:42

Opět další dítko, které chce nejlépe předčít originál, ale v tom nejlepším případě nás dokáže vystrašit všehovšudy párkrát. Roztřepená kamera mi tady vadila více než obvykle. Furt ale lepší než druhý díl. 65%.

• 11.9.2016  12:36
    Smrt ve tmě (2016)

Ve skutečném životě by se během dvaceti minut stala jedna ze dvou možností: Všichni tři by tam umřeli, nebo by tam umřel "slepý král". Hned během chvíle najdete ve filmu několik věcí, které by se prostě ve skutečnosti staly úplně jinač, a mně tohleto zjištění vadí. Film je odveden dobře po filmařské stránce, od kamery až po zvuk, ale celé mi to místy přijde trochu přitažené za vlasy, až jsem si někdy říkal, jestli jsou opravdu ty postavy tak tupé, když jednají tak, jak jednají. A to, že se slepec již poněkolikáté náhodně objeví na místě, kde jsou i ostatní, to už vůbec nekomentuju. 75%.

• 23.8.2016  23:23

Ačkoli nemám moc rád Rogenův a Francův humor, tady mi až na extrémní množství vulgarit, které vás po pěti minutách v některých situacích fakt už dokážou nasrat, protože zní ve filmu zbytečně, tolik nevadil. Příběh je sice tak trochu o hovně s mákem, ale je to první R animák, takže i za tu závěrečnou scénu (kdy si fakt řeknete WTF) slabší 4, a nebudu to dál rozpitvávat. 75%

• 17.6.2016  12:58

Zdárný příklad toho, jak si film dokáže vypotřebovat skoro všechny dobré scény v upoutávkách. Rock a Hart propagují film na sociálních sítích rychleji než Eminem dokáže rapovat, takže když jsem se rozhodoval, jestli jít na tohle, nebo na Dory, zvolil jsem si film, který samotný Johnson označuje jako "snímek, u kterého vás bude ze smíchu bolet huba" (btw. pod každý příspěvek, otravné AF). Asi jsem se díval na jiný film, když jsem se všehovšudy opravdu zasmál tak asi 3x. Překvapivě ten největší problém je, že to tomu steroiďákovi, co má ruce jak dveře od auta absolutně nežerete. Rockovi jdou akční role, na ty když dojde, je to oukej, ale zatraceně mu nesedí ty vtípky, kór když za celou stopáž řekne slovo "bourák" (nebo něco podobně debilního) asi tak tisíckrát (bez přehánění). Chemie mezi herci super, ale jinač je to jen klasik příběh, kterých je kolem tuny. 65%.

• 12.6.2016  22:02

Po prvním díle jsem si z kina odnášel - spíše než hrůzu - zábavu. Pak jsem si jej pustil doma a měl jsem přesně ten pocit, který jsem očekával už v kině. Dal jsem tedy druhému dílu šanci a bohužel mám na to úplně stejný názor. Film sám o sobě rozhodně není špatný, stát se mi tohle všechno, tak podpálím barák i s rodinou a je mi vše u prdele. Kamera je skvělá stejně jako u prvního dílu, příběh je úžasný (i když občas až přehnaně natahovaný) a výběr herců je naprosto výborný. Co je na tom však to smutné jsou ty lekačky, které nám z takových 70% byly už ukázany v traileru, a já prostě nemám rád, když vím, v jaké scéně mají lekačky přijít. To typické bouchnutí srdce a pomyslná myšlenka na infarkt ze strachu přišla za celý film asi tak 3x, a je to do háje fakt škoda. Wan je skvělý režisér, ale musím říct, že všechny jeho hororové filmy s podobnou tématikou jedou podle stejného jízdního řádu. Hudba a závěrečné titulky samozřejmě úplně na posrání. 75%.

• 6.6.2016  20:27

Po deseti minutách jsem to musel vypnout, až taková to byla sračka.

• 5.5.2016  23:11

Minulost. Jedno slovo, kvůli kterému se děje tohle všechno. Na povrch vyjdou křivdy, které jsme doposud asi ani neřešili, a je to zajímavě propletené. Když se tvůrci několikrát dušovali, že jejich Kapitán nejsou rozhodně takoví "Avengers 2.5", nikdo jim nevěřil, včetně mě. Teď vidím, že měli pravdu, protože krom Tonyho a Rogerse jsme ostatní mohli zhlédnout takových cca. 20 minut, víc ani ne... někteří dokonce dostali i míň prostoru (Vision, Ant-Man). Na tohle jsem čekal opravdu dlouho - teď to přišlo a já cítím úlevu, zároveň ale i to, že si hrdinové mohli dát klidně i víc na prdel. Narozdíl od BvS můžete sledovat, jak se postavy v průběhu let změnily, máte k nim již určitý vztah, který vás v některých situacích nutí nad těmito lidmi sklopit hlavu dolů a říct, že jsou na tom opravdu špatně. Zdárný příklad je Tony. Ačkoliv jsme si mysleli, že je furt ten samý člověk - tedy sarkastický a egoistický - je zároveň úplně jiný, i když rysy tohoto chování tam stále má a mít bude, přišlo mi ho líto, protože on pravděpodobně dostal ve filmu ty největší rány. V čem se ale s ostatními neshoduji je to, že je Black Panther třída. Neříkám, že je špatnej, avšak není mi tolik sympatický, jako např. Spajdí, protože ten je NAPROSTO KULERVOUCÍ. Tom Holland do toho "Spider-Boye" dal kus sebe, jde vidět, že je to úplně jinačí točit takový film s teenagerem, než s třicetiletým hercem, který teenagera jen hraje. Tohle bylo to největší překvapení a věřte mi, když napíšu, že jsem nebyl v sále sám, co z něho byl naměkko. Už se těším na jeho samostatný film. Překvapení č.2 byla teta May, 50 let bych té herečce netipl ani za prd. Jo a vůbec, jak všichni povídají, že je tam možná až moc humoru, tak jim nevěřte, je tam humoru akorát, jen oni jsou suchaři. Suma sumárum, film suprovej, ze všech Kapitánů ten nejlepší, ale čekal jsem o trošku víc. 80%.

• 2.5.2016  22:24

V rámci Levné neděle jsem se vydal do Cinestaru na film, který jsem buďto ještě neviděl, nebo který mě zaujal svým obsahem. Vybral jsem si proto Čarodějnici. Na první pohled mě rozhodně zaujalo velmi autentické pojetí anglického venkova v 17. století, ať už se to týká mluvy, ošacení, či výběru lokalit, vše bylo na svém místě tak, jak si to asi každý dokáže ve své hlavě představit. Vše to bylo tak moc temné a depresivní,.. tady nelze nic dodat. Problém vychází na povrch tehdy, kdy sedíte v sále už přes hodinu a celou dobu se na plátně neděje skoro vůbec nic, postavy neustále žvatlaj o Bohu a o rodině a vy zjišťujete, že s filmem vás neprovází žádné extra silné pouto. Když už tedy přijde závěr, a vy si myslíte, že aspoň teď vytáhne scenarista nějakou kartu z rukávu, tak vám akorát tak přibudou další otázky. Horor, který vás nelekne, horor, který s vámi neudělá vůbec nic. 45%.

• 25.3.2016  22:04

Předem musím říct, že jsem spíše fanda Marvelu, ale DC nijak nezatracuju, a i když jsem trochu tušil, že tohle bude průser, na BvS jsem se těšil a byl jsem hodně zvědavý, jak to dopadne. Film nás už v mediální kampani hnal hlavně na to, jak se dvě největší osobnosti tohoto komiksového světa utkají proti sobě, a i když jsme asi všichni věděli, že jejich boj nebude trvat až do úplného konce, čekali jsme určitě řezbu jako prase... No, toto bylo např. moje očekávání. Vynechám to, že celkově se tam ti dva maňásci "v pláštích" rvali tak 10 minut. Vynechám to, že jsou ve scénáři občas díry jako kráva (Lois dojde nějakým zázrakem něco, o čem nemůže mít kvůli různým věcem ani ponětí). Vynechám to, že poslední třetina filmu je tak zkur*eně digitální, že je to něco hrozného. Vynechám to, že některé pasáže byly otravné ("Miluji Tě", "lež může být nevinná", "nesmíš to nechat zajít tak daleko", "musím to udělat", blablabla). Vynechám to, že jsou vám všechny postavy úplně u prdele kvůli tomu, že s nimi nemáte žádný vztah... A tak teď zvažuji, co mi ze zážitku z filmu zbylo. Jo, dvě věci: 1) Ben Affleck není úplná pohroma, jak se každý domníval. Ale má ještě co vylepšovat. 2) Mark Zuckerberg vcelku dobrý Lex Luthor. Měl jsem chuť dál sledovat příběhy ostatních postav. Ale už nemám. Pro další kola vyhrává automaticky Marvel. 60%.

• 1.3.2016  20:25

Ten, kdo si tady vyhrál se střihem a kamerou by měl dostat lano, to je děs! Zápletka samozřejmě naprosto bezduchá a neinovativní, pro dobré béčko by to příště chtělo někoho, kdo to umí aspoň s kamerou. 50%.

• 20.2.2016  17:20

Ještě lepší, než první díl... a to je sakra co říct. 85%.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7