Přežijí jen milenci (2013)

V podstate bez vysvetlovania kravín okolo toho čo to obnáša byť upírom, sledujeme príbeh dlhoročných milencov(2000 a viac rokov). Príbeh je veľmi pútavý a človek má pocit, že keby boli upíry tak budú presne takýto. Nápad kontaminovaných ľudí sa mi veľmi páčil.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Podľa mňa tento diel vyložene trpí tým , že je rozdelený na dva ako je teraz v móde. Svetlé chvílky boli,keď sa na plátne ukázal woody a potom zase dlho dlho nič. Film mi prišiel dosť chaotický, vôbec som nevedel čo sa deje prvých 20min. Do kina na to chodiť bolo zbytočné. Akcia žiadna pritom sa film volá hry o život. Iba kopu precitlivených kecov.

Šingeki no kjodžin (2013) (seriál)

Najviac ma asi fascinuje predstavivosť tvorcov pretože majú celý novovytvorený svet premyslený do detailov a počas malých prestávok nás informujú o rôznych faktoch . Nudiť sa nestihnete nakoľko za tých 20 min. je tam akcie pomerne veľa a ak sa zrovna nelieta po budovách a nejedia ľudia, tak nám predstavujú pestrú psychiku jednotlivých postáv a ich poväčšine temnú minulosť. Od plného hodnotenia ma odradzuje nelogičnosť určitých situácii ,čo sa vyskytlo niekde ku konci 1.série. Ale možno len moja chyba že som nepochopil.

Annie Hallová (1977)

Veľmi zaujímavé dialógy alebo teda vlastne monológy woodyho allena nemajú hanbu pred ničím. Sú vtipné,urážlivé, nemiestne,inteligentné a bavia počas celého filmu.

Pod vlivem lásky (2008)

Prvýkrát keď som zapol tento film, tak po 10 minútach už som to vypínal, že 4 hodiny príbehu syna a kňaza otca nemajú šancu byť zábavne. Už viem, že som neprávom krivdil filmu, v ktorom je originálna každá minúta. Film je nabitý vtipom, láskou, nechuťou(medzi postavami) a hlavne perverzitou ktorá je esenciálnou náplňou filmu. Autor tak vytvára nezvyklý príbeh, kde hlavnou postavou je Láska a Perverzita je nutná, vítaná a nenahraditeľná.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Knižku som nečítal.Film bol vtipný, herci boli super ale celé to bolo skôr o vtipných situáciach takže až tak moc nešlo o herecké výkony. Mňa dostali hneď úvodnou pesničkou, kde viac-menej naznačili absurditu aj humor filmu. Nápady boli originálne a je to taký film ktorý si môžem pozrieť viackrát a stále ma to bude baviť možno aj stále viac a viac. Marvin neskutočne vtipný depresívny robot dokopy nič nepovedal ale keď už tak to nemalo chybu.

V jako Vendeta (2005)

Veľmi dobre ztelesnená nádej v podobe zamaskovaného intelektuála.

Spisovatelé (2012)

Komedia/Drama = realita. Nechcem tým povedať že tento film odzrkadľuje realitu pretože od začiatku smeruje do presného konca, ktorý autor zamýšľal iba chvíľami sa nás snažil zmiasť. Ale jednotlivé scény odhliadnuc od celkového deja sú veľmi presvedčivo a uveriteľné zahrané. Je tu cítiť nádych umeleckej formy ale do takej miery že to dáva filmu dynamickejšie tempo. Herecké výkony bezchybné .

Win Win (2011)

Je to dráma ktorá je podaná takým spôsobom, ktorý nie je vôbec proti srsti. Nevyvoláva nechcený súcit ale práve naopak pobaví. Ale ako komediou by som to nenazval. Super soundtrack na konci od the National

Útok na Wall Street (2013)

Niežeby to bolo aspoň trošku uveriteľné myslím tu časť, keď už začne zabíjať ale tak nejako to ide svojím tempom a s chladným pokojom to veľmi zvláštne graduje.