Frfla

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.11.2012  12:09
    Skyfall (2012)

Treba povedať, že z Craigových bondoviek ma táto uchvátila najviac. Síce tam nebolo toľko akčného ako v predošlých dvoch a viac vyšli na povrch vzťahy ako nejaké zabíjanie, no aj tak to bola skvelá podívaná (najmä šanghajský mrakodrap a krásne zábery zo Škótska - už ako naznačil POMO). Taktiež sa mi pozdával návrat k starým bondovkám, ktoré si Mendes vychutnal najmä v podaní bondcar :). Úvodné titulky boli zatiaľ asi najlepšie aké som všeobecne vo filme videla aj spolu s pesničkou od Adele. A musím uznať, že Craig vyzerá čím ďalej tým lepšie. 4 a pol * :)

• 29.10.2012  22:25
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Je pekné zistiť, že aj v dnešnej dobe, preplnenej "vtipnými" seriálmi, sa nájde niečo čo ma vie milo prekvapiť a celkom pobaviť. Max, Caroline a ich koník Chestnut :).

• 21.9.2012  21:38
    Poupata (2011)

Ďalšia z nespočet českých drám. Mám pocit, že poslednú dobu sa v Čechách (nanešťastie pre nás) nič iné ani netočí. Vizuál pekný, dialógy priemerné a herecké výkony (až na hlavnú postavu, tú som mala chuť zabiť) vcelku primerané českej kvalite. Takže za 3*.

• 1.2.2012  21:56

Doba ako vyšitá na natočenie takéhoto filmu. Herecké obsadenie skvelé a výkony ani nehovorím, jednoducho bravúrne. Tak dobre to zahrali, že som niektorých nevedela vystáť ;). A ako inak aj som si poplakala, bolo to takpovediac "smutne krásne".

• 1.2.2012  21:50
    Bůh masakru (2011)

Zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly až ťahavo, no ako som od hercov očakávala, krásne sa to rozbehlo a ku koncu sme sa celá sála pekne nasmiali. Tomu sa jednoducho hovorí "Herecká podívaná" :)).

• 15.9.2011  18:20
    Obhájce (2011)

Skvelá predloha od Connellyho, ktorého knihy mám skoro všetky prečítané... avšak film ma až tak nezaujal. Možno to bolo aj tým, že som poznala koniec, no film sa mi zdal príliš pomalý a ťahavý. Naopak na niektorých miestach sa zas scény príliš rýchlo menili a dej postupoval iným, možno až moc rýchlym tempom (v jednom zábere vyzerá hl. postava úplne cool a v druhom je zničený a totálne vyčerpaný). Spracovanie mi proste nesedelo, aj Hallera som si predstavovala úplne inak (ale tak to je zas na fantázii čítajúceho všakže). Kamera mi taktiež vôbec nevyhovovala do toho deju sa mi nehodila a celkový dojem z filmu: už som čakala kedy skončí. Matthewa mám rada no sem sa mi jednoducho nehodil. Také 3-.

• 30.5.2011  12:21

Taký iný Twilight bohužiaľ. Jediné čo na tomto filme bolo naozaj dobré, a dávam tomu 2 hviezdičky práve kvôli tomu, boli úchvatné efekty od pánov z ILM... pred nimi klobúk dole. Ale inak naozaj otrepané a klišoidné, som rada, že som na to nešla do kina a nevyhodila za to zbytočné peniaze. Na čo som sa však tak trochu tešila v tomto filme bola Dianna Agron, pri ktorej ale bohužiaľ som mala pocit, že pozerám Glee a nie tento scifi romantický akčňák.

• 3.5.2011  00:17

Neviem, asi som nejaká precitlivená pretože som na konci filmu vyronila aj slzičku. Typická romantická komédia, kde za hlavné úlohy dosadili dvoch fešných hercov, do vedľajšej jedného škaredého brata a pomimo sa tam mihlo plno krások. No musím povedať, že po dlhšom čase celkom milý a nenásilný film. Myslím si, že z vás neubudne ak si ho pozriete :).

• 21.4.2011  23:06
    Rango (2011)

Zaslúžených 5 hviezdičiek, ba zaslúžil by si ich aj viac. Naozaj skvelo prevedené, čo sa týka vizuálu (ako inak ILM zahviezdili :)), aj príbehu, aj humoru. Hudba skvelo nabudzovala atmosféru, a na konci ma celkom prekvapilo, že bola práve dielom pána Zimmera. Vtipné narážky na staršie filmy a naozaj skvelo skvelo skvelo zvládnuté charáče. Len si to musím pozrieť v originálnom znení, pretože slovenský dabing Fazuľky ma neskutočne iritoval, a predsa len hlas Johnnyho Deppa sa tiež nedá nahradiť. Neočakávala som od toho veľa a dostalo sa mi toho neskutočné množstvo :). SKVELÉ :)

• 20.1.2011  22:56

Moja srdcovka už od detstva a teraz som sa k tomu dostala znova asi po desiatich rokoch. Krásna rozprávka a hudba, ktorá ma vždy dojme.

• 14.1.2011  23:54
    Cizinec (2010)

Celkom klišoidné, prvoplánové a niektoré vtípky mi prišli totálne nasilu (teda väčšina). Ale keďže Deppa mám rada a Angelinu tiež, tak len za nich dokopy dávam jednu hviezdičku, aj keď sa teda moc nepredviedli. Druhá je asi len z momentálneho popudu za to, že mi dnes celkom dobre padla taká oddychovka. Potrebovala som vypnúť a to pri tomto filme naozaj problém nie je :).

• 7.1.2011  00:20

Film som zhliadla len nedávno a to v spoločnosti viacerých ľudí a väčšina z nich teda vôbec nadšená nebola. Mne sa práve naopak tie psychadelické výjavy celkom pozdávali a tak urobili z filmu trochu inú plejádu ako som očakávala. Kamera bola občas dosť odveci ale to asi malo patriť k výjavom. Cage si konečne po dlhom čase zahral niečo lepšie (ak sa tak dá nazvať sfetovaný poliš, ale po Čarodejovom učňovi je asi všetko lepšie...) a sexi Evka ničím neprekvapila ale ani nijak nesklamala. Čo mi ešte milo hralo na strunu bola hudba, inak keď si to tak zhrniem ten film bol vlastne úplne odveci. :)

• 10.12.2010  00:21

Tak ako som od toho neočakávala nič veľké tak sa mi ani nič veľkého nedostalo. Zopár efektov si zaslúžia jednu hviezdičku, avšak niekoľko ich tam bolo naozaj chabých a tak zle urobených na dnešnú dobu, že by som sa hanbila pod ne podpísať. Celkový dojem z filmu nič moc, skôr to nič než to moc no ďalšiu hviezdičku dávam za Shyamalana, lebo ho ako režiséra mám celkom rada, ale tento film mu tak nevyšiel, že je to skôr hviezdička z ľútosti.

• 30.11.2010  17:39

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city.

• 17.11.2010  18:16

Očakávala som od tohto snímku viac. Hlavný hrdina mi miestami liezol na nervy a chvíle na základni, kde si "dávajú do tela", ma fakt nebavili. Scény s bombami ma zo začiatku vždy držali v napätí, no po pár minútach to prešlo, lebo boli zbytočne zdĺhavé a často podobné. 3,5 *

• 17.11.2010  18:06

Dobré herecké obsadenie, skvelá hudba a zaujímavý, na konci trochu klišoidný, príbeh. Travoltovi, kupodivu, táto rola celkom sadla a so Scarlett sa pekne dopĺňali.

• 14.11.2010  22:46
    Já, padouch (2010)

Veľmi fajn hudba, zlatí malí žltí pandrláci, ktorí vás (bohužiaľ) rozosmievali asi najviac z celého filmu, dvaja zloduchovia a tri nevinné dietky. Typicky rozprávkovo naivné a miestami až moc presladené, no je to predsa len rozprávka pre deti, tak prečo nie?

• 10.11.2010  11:31
    Anastázie (1997)

Obľúbená rozprávka z detstva. Krásne pesničky, pekný príbeh a celkom dobre naanimované. Určite najlepšie pozrieť v originálnom znení.

• 10.11.2010  10:50
    Apocalypto (2006)

Skvelá výprava, krásne masky, dobrá kamera, pekný vizuál a hudba. Niekedy celkom naturalistické, ale tak to je Mel akého ho poznáme. Akčný hlavný hrdina, tak trochu akoby z doby vypadol a miestami sa to podobá skôr na starého dobrého Predátora. To nič však nemení na tom, že som si ten film užila a pripisujem mu, možno také slabšie, ale stále 4*.

• 10.11.2010  10:36

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií, pretože sa vymyká americkému priemeru. Skvelá Helen Hunt a miestami dokonca vtipný Mel Gibson, milé scénky s pančuchami a voskom, a to celé podčiarknuté krásnou hudbou. 4*:)

• 8.11.2010  15:00
    Na doraz (2010)

Možno, keby že sa to až tak okato nepodobalo na Hangover, tak by to bolo lepšie a možno aj za 5. No dvojica Downey Jr. a Galifianakis nesklamali a celkom ma pobavili. I keď sa mi v tomto filme Zach naozaj páčil, občas som ho mala sto chutí doslova "zabiť", za to aký je chudáčik hlúpy, no nakoniec si ma vždy niečím získal späť. Len sa bojím, že mu ostane nadosrmti rola "milého hlupáčika" a ťažko sa tohto statusu bude zbavovať.

• 8.11.2010  14:52
    Machři (2010)

Tento snímok ničím neprekvapil ale na druhej strane ani nesklamal. Jedna z tých typických amerických komédií, ktoré si raz pozriete, (možno) dvakrát sa zasmejete, trikrát si poviete "to tam nemuseli dávať" a na konci vás čaká americký happy end. Slabé 3*.

• 3.11.2010  20:35

Typický Kusturicov počin so skvelým Johnny Deppom v hlavnej úlohe. Pri eskimákoch a plávajúcej rybe na začiatku vás napadne, či ste si vôbec zapli správny film. No po chvíli si vydýchnete a necháte sa uniesť, u veľa ľudí, nie moc zaujímavým humorom, no absolútne typickým pre Kusturicu. Kto si jeho "štýl" neobľúbil predtým, tak ani týmto snímkom si k tomu nepomôže. Skvelá hudba, a na hlavu postavený príbeh a postavy v ňom. Jednoznačne za 5 * :)

• 2.11.2010  21:02

Zbytočne zdĺhavý film, ktorý by sa v kľude zmestil do hodinky a pol, a možno by to tomu aj trochu pomohlo. Ku koncu som už nevedela vydržať kedy to skončí a charakter, ktorý stvárňovala Julia Roberts, mi už časom liezol na nervy. Jedna hviezdička je za hudbu, druhá za krásne Bali a zlatého šamana a tretia za Javiera Bardema. :)

• 22.10.2010  01:27

Normálne ma to na konci dojalo až k slzám, musím povedať, že sa mi to páčilo viac ako dvojka, no na jednotku to jednoducho nemalo. Ale aspoň som si zaspomínala na detské časy. Sprvu som tomuto pokračovaniu nedávala vôbec nijaké nádeje, ale príjemne ma to prekvapilo. A španielsky Buzz nemal chybu ;). Tak teda: "Do nekonečna a ešte ďalej" :)

• 20.10.2010  00:32
    Kids (1995)

Na tú dobu veľmi realisticky a celkom drsne vykreslená mládež a jej problémy nielen so sebou samými ale aj celým okolitým svetom.

• 20.10.2010  00:27

5*?! Asi som proste zaľúbená a prežívam niečo (málo) podobné. Po dlhšom čase konečne vydarená romantická komédia, ktorá ma aj pobavila. Milý, vtipný a nekonvenčný príbeh o láske, ktorá prekoná (alebo aspoň v tomto filme by mala) všetko. ;)

• 20.10.2010  00:10
    Vlkodlak (2010)

Keďže som zo začiatku ani nevedela, že je to podľa legendy, trochu ma to sklamalo tým klišoidným príbehom: " Len láska zlomí kliatbu". Od tohto filmu som rozhodne očakávala viac zážitkov ako sa mi dostalo. S efektami sa síce vyhrali pekne, no ako to už býva efekty nie sú všetko a v tomto prípade ani herecké výkony môjho obľúbeného Antonyho Hopkinsa neprebili otrepaný príbeh. Slabé tri hviezdičky.

• 19.10.2010  15:06

Veľmi pekné efekty, niečo nové vo filme teda určite, avšak moc mi to pripomínalo anime, ktoré ja až tak osobne nemusím. Skvelá kamera a strih, prijateľné herecké výkony, no pre mňa na konci trochu sklamanie. Podľa traileru som od toho očakávala viac. Dávam tomu 3 a pol * :).

• 16.10.2010  14:48
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Šestica mojich najobľúbenejších priateľov, ktorí ma sprevádzali dlhé roky a občas ešte aj teraz. Samozrejme to poslednými sériami už len zbytočne naťahovali a sem tam týrali, ale predsa len vždy to boli a sú naši "Priatelia" :).

<< předchozí 1 2