Frfla

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 3.11.2012  12:09
    Skyfall (2012)

Treba povedať, že z Craigových bondoviek ma táto uchvátila najviac. Síce tam nebolo toľko akčného ako v predošlých dvoch a viac vyšli na povrch vzťahy ako nejaké zabíjanie, no aj tak to bola skvelá podívaná (najmä šanghajský mrakodrap a krásne zábery zo Škótska - už ako naznačil POMO). Taktiež sa mi pozdával návrat k starým bondovkám, ktoré si Mendes vychutnal najmä v podaní bondcar :). Úvodné titulky boli zatiaľ asi najlepšie aké som všeobecne vo filme videla aj spolu s pesničkou od Adele. A musím uznať, že Craig vyzerá čím ďalej tým lepšie. 4 a pol * :)

• 1.2.2012  21:56

Doba ako vyšitá na natočenie takéhoto filmu. Herecké obsadenie skvelé a výkony ani nehovorím, jednoducho bravúrne. Tak dobre to zahrali, že som niektorých nevedela vystáť ;). A ako inak aj som si poplakala, bolo to takpovediac "smutne krásne".

• 1.2.2012  21:50
    Bůh masakru (2011)

Zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly až ťahavo, no ako som od hercov očakávala, krásne sa to rozbehlo a ku koncu sme sa celá sála pekne nasmiali. Tomu sa jednoducho hovorí "Herecká podívaná" :)).

• 3.5.2011  00:17

Neviem, asi som nejaká precitlivená pretože som na konci filmu vyronila aj slzičku. Typická romantická komédia, kde za hlavné úlohy dosadili dvoch fešných hercov, do vedľajšej jedného škaredého brata a pomimo sa tam mihlo plno krások. No musím povedať, že po dlhšom čase celkom milý a nenásilný film. Myslím si, že z vás neubudne ak si ho pozriete :).

• 21.4.2011  23:06
    Rango (2011)

Zaslúžených 5 hviezdičiek, ba zaslúžil by si ich aj viac. Naozaj skvelo prevedené, čo sa týka vizuálu (ako inak ILM zahviezdili :)), aj príbehu, aj humoru. Hudba skvelo nabudzovala atmosféru, a na konci ma celkom prekvapilo, že bola práve dielom pána Zimmera. Vtipné narážky na staršie filmy a naozaj skvelo skvelo skvelo zvládnuté charáče. Len si to musím pozrieť v originálnom znení, pretože slovenský dabing Fazuľky ma neskutočne iritoval, a predsa len hlas Johnnyho Deppa sa tiež nedá nahradiť. Neočakávala som od toho veľa a dostalo sa mi toho neskutočné množstvo :). SKVELÉ :)

• 20.1.2011  22:56

Moja srdcovka už od detstva a teraz som sa k tomu dostala znova asi po desiatich rokoch. Krásna rozprávka a hudba, ktorá ma vždy dojme.

• 30.11.2010  17:39

Veľmi pekný film, bravúrny Sean, skvelá Dakota a krásna Michelle. Občas mi tam síce vadila kamera, ale tú dokážem odpustiť kvôli obsahu. Pre niekoho sa to mohlo zdať natiahnuté, zdĺhavé... no ja som si film užila celý a hneď som si aj párkrát poplakala, je to taká tlačenica na city.

• 10.11.2010  11:31
    Anastázie (1997)

Obľúbená rozprávka z detstva. Krásne pesničky, pekný príbeh a celkom dobre naanimované. Určite najlepšie pozrieť v originálnom znení.

• 3.11.2010  20:35

Typický Kusturicov počin so skvelým Johnny Deppom v hlavnej úlohe. Pri eskimákoch a plávajúcej rybe na začiatku vás napadne, či ste si vôbec zapli správny film. No po chvíli si vydýchnete a necháte sa uniesť, u veľa ľudí, nie moc zaujímavým humorom, no absolútne typickým pre Kusturicu. Kto si jeho "štýl" neobľúbil predtým, tak ani týmto snímkom si k tomu nepomôže. Skvelá hudba, a na hlavu postavený príbeh a postavy v ňom. Jednoznačne za 5 * :)

• 22.10.2010  01:27

Normálne ma to na konci dojalo až k slzám, musím povedať, že sa mi to páčilo viac ako dvojka, no na jednotku to jednoducho nemalo. Ale aspoň som si zaspomínala na detské časy. Sprvu som tomuto pokračovaniu nedávala vôbec nijaké nádeje, ale príjemne ma to prekvapilo. A španielsky Buzz nemal chybu ;). Tak teda: "Do nekonečna a ešte ďalej" :)

• 20.10.2010  00:27

5*?! Asi som proste zaľúbená a prežívam niečo (málo) podobné. Po dlhšom čase konečne vydarená romantická komédia, ktorá ma aj pobavila. Milý, vtipný a nekonvenčný príbeh o láske, ktorá prekoná (alebo aspoň v tomto filme by mala) všetko. ;)

• 16.10.2010  14:48
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Šestica mojich najobľúbenejších priateľov, ktorí ma sprevádzali dlhé roky a občas ešte aj teraz. Samozrejme to poslednými sériami už len zbytočne naťahovali a sem tam týrali, ale predsa len vždy to boli a sú naši "Priatelia" :).

• 16.10.2010  14:34
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Stará dobrá klasika, Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš a spomienky na detské časy. Veď predsa: "V Káčerove vždy je niečo nové huuu-uu" :)

• 16.10.2010  11:08
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Milý, vtipný, možno trochu povrchný seriál o mame a dcére, a ich bleskových výmenách názorov. Avšak, ktorá je to tá mama a ktorá dcéra? Občas naozaj neviem. Je to skôr príbeh o dvoch kamarátkach, ktoré niekedy nevedia čo skôr a čo od dobroty. Seriál som si obľúbila ešte ako malá, keď som sa vžívala do role Rory, čoby skvelá študentka a závidela som jej "skoro rovesníčku" mamu. Avšak keď sa na to teraz pozerám s trochou odstupu tak sa to nezdá až také skvelé, a jednoduché. No aj tak mi stále tento seriál dokáže vyčariť úsmev na tvári :).

• 16.10.2010  10:40
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Zaujímavý seriál z nemocničného prostredia, ktorý ma dokáže dojať aj rozosmiať. Dobre vypracované psychológie postáv, skvelá hudba a fajn herci. Podobných seriálov tu už bolo neúrekom, no zatiaľ si ma dokázal získať len tento. V prvých sériach to celkom rozbehli, potom nastalo pokojné obdobie "vzťahov a katastrof", a v posledných dieloch do toho zas búšili. Uvidíme ako sa vyvinie 7, zatiaľ posledná, séria, snáď to nepokazia. Celá jedna hviezdička je za hudbu.

• 15.10.2010  11:48

"Carpe diem..."... voľnomyšlienkárstvo a neuposlúchnutie autorít je niečo nepredstaviteľné a hanebné, tak prečo to samozrejme neskúsiť? Pomaly plynúci smutný príbeh o mladých rebeloch (kamarátoch) z chlapčenskej školy, ktorých rodičia sú staromódni a konzervatívni, a Robin Williams ako ich učiteľ literatúry, ktorého myšlienky a výučba nie sú práve prijateľné pre dobré meno školy. Pekné herecké výkony, scenár aj hudba.

• 15.10.2010  11:08

Will Smith ako ťažko pracujúci otec, snažiac sa zachrániť čo sa dá a hlavne svoju rodinu udržať pokope. No čo čert nechcel nič z toho sa mu nedarí a tak sa ocitá aj so svojim synom Chrisom na ulici. Krásne dojemný skutočný príbeh o tom ako sa človek môže čo i len pretrhnúť, no keď sa niečo nedarí tak sa to nedarí dvojnásobne. V tomto filme Smith všetkým ukázal, že vie zahrať aj niečo iné ako len akčné komediálne strielačky. Ja som mu to všetko uverila a na konci som sa nebránila slzám od dojatia.

• 15.10.2010  10:53
    Casper (1995)

No kto by sa nezamiloval do malinkého zlatého ducha menom Casper a prehliadol by mladú Christinu Ricci? Krásny príbeh pre tých menších a fajn komédia na nedeľňajšie popoludnie pre tých väčších. Naozaj vydarený soundtrack a zahliadnutie Devona Sawa na konci mi ako malej prišlo neskutočne úžasné :). Film si rada pozriem aj teraz hlavne pre tie spomienky z detských čias kedy som sa bála každého "väčšieho opusteného domu hore na kopci".

• 15.10.2010  10:45
    Forrest Gump (1994)

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :)

• 14.10.2010  22:58

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí.

• 14.10.2010  22:42

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je?

• 13.10.2010  12:49
    Herkules (1997)

"Hercules, stúpa na vrchol, grécko padá na zadok ach dámy to je gól..."... asi tak by som okomentovala túto jedinečnú, na pohľad obyčajnú rozprávku. Špirálkovité antické stĺpy a nabobtnané obláčiky sú typickými znakmi pre tento snímok. Nielen, že sa tu zišli skvelí dabingoví herci (čo sa slovenského dabingu týka) ale taktiež sa tu stretol milý príbeh so zvučnými piesňami.

• 13.10.2010  12:29

Johnny Depp v jeho prvej hlavnej úlohe ako “bezruký nečlovek” a to hneď pod režisérskym dohľadom “temného” Tima Burtona. Už na prvý pohľad môžte vidieť, kto režíroval tento film. Svojím neobyčajným štýlom je Burton jedným z najlepších režisérov, čo nakoniec dokázal aj pri tomto kúsku. Na chlp rovnaké domčeky, ženušky s poriadnymi manželmi a naivnými detičkami. Tak sa to aspoň na prvý pohľad zdá. No ľudská závisť a túžba mať čo si zaumienite je niekedy nezlomná. A tak to vyzerá aj na (ne)šťastnom konci tohto filmu.

• 13.10.2010  12:28
    Hook (1991)

Film pre malých i veľkých. Tento kúsok sa Spielbergovi celkom podaril, teda minimálne čo sa vizuálu týka. Tak trochu inak poňatý Peter Pan, avšak so skvelým hereckým obsadením. Poukazuje hlavne na to, ako sa “dospelí” nevedia vcítiť do role detí, tak prečo si to rovno neskúsiť? Zalietať si nad oblakmi, občas si zakrákať a raz za čas si zahrať basketbal... Krásne kostýmy, skvelá scéna a všetko dokopy to dáva pekný obraz o predstavách Krajiny nekrajiny.

• 13.10.2010  12:28
    Gia (TV film) (1998)

Typický príbeh modelky a modelingového priemyslu ako takého. Peniaze, drogy, sex, láska a Angelina Jolie ako prekrásna, no zároveň neobyčajná divoška. Svoju rolu zahrala prekvapujúco dobre a tým v mojich očiach neskutočne stúpla. Kamera, strih a hlavne hudba celkom zapôsobili no koniec koncov bol príbeh celkom predvídateľný. Avšak to nič nemení na tom, že sa Angelina konečne predviedla a právom si zaslúžila zlatý glóbus.

• 29.10.2012  22:25
    2 $ocky (TV seriál) (2011)

Je pekné zistiť, že aj v dnešnej dobe, preplnenej "vtipnými" seriálmi, sa nájde niečo čo ma vie milo prekvapiť a celkom pobaviť. Max, Caroline a ich koník Chestnut :).

• 17.11.2010  18:06

Dobré herecké obsadenie, skvelá hudba a zaujímavý, na konci trochu klišoidný, príbeh. Travoltovi, kupodivu, táto rola celkom sadla a so Scarlett sa pekne dopĺňali.

• 10.11.2010  10:50
    Apocalypto (2006)

Skvelá výprava, krásne masky, dobrá kamera, pekný vizuál a hudba. Niekedy celkom naturalistické, ale tak to je Mel akého ho poznáme. Akčný hlavný hrdina, tak trochu akoby z doby vypadol a miestami sa to podobá skôr na starého dobrého Predátora. To nič však nemení na tom, že som si ten film užila a pripisujem mu, možno také slabšie, ale stále 4*.

• 10.11.2010  10:36

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií, pretože sa vymyká americkému priemeru. Skvelá Helen Hunt a miestami dokonca vtipný Mel Gibson, milé scénky s pančuchami a voskom, a to celé podčiarknuté krásnou hudbou. 4*:)

• 8.11.2010  15:00
    Na doraz (2010)

Možno, keby že sa to až tak okato nepodobalo na Hangover, tak by to bolo lepšie a možno aj za 5. No dvojica Downey Jr. a Galifianakis nesklamali a celkom ma pobavili. I keď sa mi v tomto filme Zach naozaj páčil, občas som ho mala sto chutí doslova "zabiť", za to aký je chudáčik hlúpy, no nakoniec si ma vždy niečím získal späť. Len sa bojím, že mu ostane nadosrmti rola "milého hlupáčika" a ťažko sa tohto statusu bude zbavovať.

<< předchozí 1 2