Skyfall (2012)

Treba povedať, že z Craigových bondoviek ma táto uchvátila najviac. Síce tam nebolo toľko akčného ako v predošlých dvoch a viac vyšli na povrch vzťahy ako nejaké zabíjanie, no aj tak to bola skvelá podívaná (najmä šanghajský mrakodrap a krásne zábery zo Škótska - už ako naznačil POMO). Taktiež sa mi pozdával návrat k starým bondovkám, ktoré si Mendes vychutnal najmä v podaní bondcar :). Úvodné titulky boli zatiaľ asi najlepšie aké som všeobecne vo filme videla aj spolu s pesničkou od Adele. A musím uznať, že Craig vyzerá čím ďalej tým lepšie. 4 a pol * :)

2 $ocky (2011) (seriál)

Je pekné zistiť, že aj v dnešnej dobe, preplnenej "vtipnými" seriálmi, sa nájde niečo čo ma vie milo prekvapiť a celkom pobaviť. Max, Caroline a ich koník Chestnut :).

Poupata (2011)

Ďalšia z nespočet českých drám. Mám pocit, že poslednú dobu sa v Čechách (nanešťastie pre nás) nič iné ani netočí. Vizuál pekný, dialógy priemerné a herecké výkony (až na hlavnú postavu, tú som mala chuť zabiť) vcelku primerané českej kvalite. Takže za 3*.

Černobílý svět (2011)

Doba ako vyšitá na natočenie takéhoto filmu. Herecké obsadenie skvelé a výkony ani nehovorím, jednoducho bravúrne. Tak dobre to zahrali, že som niektorých nevedela vystáť ;). A ako inak aj som si poplakala, bolo to takpovediac "smutne krásne".

Bůh masakru (2011)

Zo začiatku sa to rozbiehalo veľmi pomaly až ťahavo, no ako som od hercov očakávala, krásne sa to rozbehlo a ku koncu sme sa celá sála pekne nasmiali. Tomu sa jednoducho hovorí "Herecká podívaná" :)).

Obhájce (2011)

Skvelá predloha od Connellyho, ktorého knihy mám skoro všetky prečítané... avšak film ma až tak nezaujal. Možno to bolo aj tým, že som poznala koniec, no film sa mi zdal príliš pomalý a ťahavý. Naopak na niektorých miestach sa zas scény príliš rýchlo menili a dej postupoval iným, možno až moc rýchlym tempom (v jednom zábere vyzerá hl. postava úplne cool a v druhom je zničený a totálne vyčerpaný). Spracovanie mi proste nesedelo, aj Hallera som si predstavovala úplne inak (ale tak to je zas na fantázii čítajúceho všakže). Kamera mi taktiež vôbec nevyhovovala do toho deju sa mi nehodila a celkový dojem z filmu: už som čakala kedy skončí. Matthewa mám rada no sem sa mi jednoducho nehodil. Také 3-.

Jsem číslo čtyři (2011)

Taký iný Twilight bohužiaľ. Jediné čo na tomto filme bolo naozaj dobré, a dávam tomu 2 hviezdičky práve kvôli tomu, boli úchvatné efekty od pánov z ILM... pred nimi klobúk dole. Ale inak naozaj otrepané a klišoidné, som rada, že som na to nešla do kina a nevyhodila za to zbytočné peniaze. Na čo som sa však tak trochu tešila v tomto filme bola Dianna Agron, pri ktorej ale bohužiaľ som mala pocit, že pozerám Glee a nie tento scifi romantický akčňák.

Láska a jiné závislosti (2010)

Neviem, asi som nejaká precitlivená pretože som na konci filmu vyronila aj slzičku. Typická romantická komédia, kde za hlavné úlohy dosadili dvoch fešných hercov, do vedľajšej jedného škaredého brata a pomimo sa tam mihlo plno krások. No musím povedať, že po dlhšom čase celkom milý a nenásilný film. Myslím si, že z vás neubudne ak si ho pozriete :).

Rango (2011)

Zaslúžených 5 hviezdičiek, ba zaslúžil by si ich aj viac. Naozaj skvelo prevedené, čo sa týka vizuálu (ako inak ILM zahviezdili :)), aj príbehu, aj humoru. Hudba skvelo nabudzovala atmosféru, a na konci ma celkom prekvapilo, že bola práve dielom pána Zimmera. Vtipné narážky na staršie filmy a naozaj skvelo skvelo skvelo zvládnuté charáče. Len si to musím pozrieť v originálnom znení, pretože slovenský dabing Fazuľky ma neskutočne iritoval, a predsa len hlas Johnnyho Deppa sa tiež nedá nahradiť. Neočakávala som od toho veľa a dostalo sa mi toho neskutočné množstvo :). SKVELÉ :)

Byl jednou jeden les (1993)

Moja srdcovka už od detstva a teraz som sa k tomu dostala znova asi po desiatich rokoch. Krásna rozprávka a hudba, ktorá ma vždy dojme.