Frfla

okres Bratislava

1 bod

1 2 následující >>
    • 16.10.2010  14:42
    Griffinovi (TV seriál) (1999)

Je to vtipné, miestami dokonca milé a občas až na nervy lezúce... ale to je, ako inak, Sethov zámer.

• 16.10.2010  14:34
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Stará dobrá klasika, Hui, Dui a Lui, strýko Držgroš a spomienky na detské časy. Veď predsa: "V Káčerove vždy je niečo nové huuu-uu" :)

• 16.10.2010  11:08
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Milý, vtipný, možno trochu povrchný seriál o mame a dcére, a ich bleskových výmenách názorov. Avšak, ktorá je to tá mama a ktorá dcéra? Občas naozaj neviem. Je to skôr príbeh o dvoch kamarátkach, ktoré niekedy nevedia čo skôr a čo od dobroty. Seriál som si obľúbila ešte ako malá, keď som sa vžívala do role Rory, čoby skvelá študentka a závidela som jej "skoro rovesníčku" mamu. Avšak keď sa na to teraz pozerám s trochou odstupu tak sa to nezdá až také skvelé, a jednoduché. No aj tak mi stále tento seriál dokáže vyčariť úsmev na tvári :).

• 16.10.2010  10:49
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Naivný Ted, zamilovaný a šťastný párik Lily a Marshall, kanadská reportérka Robin a v neposlednom rade náš záletník Barney. V prvých sériach ma táto partička neskutočne bavila, a ani mi na um nezišlo, rozmýšľať ako Ted spoznal svoju ženu. No v posledných sériach najmä v 5 a teraz aj v 6, sa mi to skôr zdá ako taká nekonečná telenovela a bohužiaľ sa občas neviem dočkať konca. Prvotné vtipy prestali byť vtipné a už aj z obľúbeného Barneyho sa stal skôr otravný chlapík. Avšak pozerávam ďalej a tak trochu dúfam, že sa to raz obráti na lepšie a seriál zas nadobudne stratenú vtipnosť. Uvidíme...

• 16.10.2010  10:40
    Chirurgové (TV seriál) (2005)

Zaujímavý seriál z nemocničného prostredia, ktorý ma dokáže dojať aj rozosmiať. Dobre vypracované psychológie postáv, skvelá hudba a fajn herci. Podobných seriálov tu už bolo neúrekom, no zatiaľ si ma dokázal získať len tento. V prvých sériach to celkom rozbehli, potom nastalo pokojné obdobie "vzťahov a katastrof", a v posledných dieloch do toho zas búšili. Uvidíme ako sa vyvinie 7, zatiaľ posledná, séria, snáď to nepokazia. Celá jedna hviezdička je za hudbu.

• 15.10.2010  14:06

Veľmi málo filmov Woodyho Allena ma dokázalo nejakým spôsobom osloviť. Každý jeden založený na dialógoch, čo nie je vždy zlé, ale po čase to omrzí. Tento ma kupodivu oslovil asi najviac hneď po Vicki Cristina Barcelona. Vcelku milé, miestami aj humorné prevedenie a v hlavnej úlohe spolu s Larrym Davidom aj moja obľúbená herečka Evan Rachel Wood. Dávam 4 hviezdičky :)

• 15.10.2010  13:46

Najviac čo zaujme na tomto filme je bohužiaľ iba milý psík Thor. Celá jedna hviezdička padá naňho. Po prvom zhliadnutí tohto filmu, keď som mala iba 12 rokov, som sa aj bála, čiže za to má tú druhú.

• 15.10.2010  11:48

"Carpe diem..."... voľnomyšlienkárstvo a neuposlúchnutie autorít je niečo nepredstaviteľné a hanebné, tak prečo to samozrejme neskúsiť? Pomaly plynúci smutný príbeh o mladých rebeloch (kamarátoch) z chlapčenskej školy, ktorých rodičia sú staromódni a konzervatívni, a Robin Williams ako ich učiteľ literatúry, ktorého myšlienky a výučba nie sú práve prijateľné pre dobré meno školy. Pekné herecké výkony, scenár aj hudba.

• 15.10.2010  11:08

Will Smith ako ťažko pracujúci otec, snažiac sa zachrániť čo sa dá a hlavne svoju rodinu udržať pokope. No čo čert nechcel nič z toho sa mu nedarí a tak sa ocitá aj so svojim synom Chrisom na ulici. Krásne dojemný skutočný príbeh o tom ako sa človek môže čo i len pretrhnúť, no keď sa niečo nedarí tak sa to nedarí dvojnásobne. V tomto filme Smith všetkým ukázal, že vie zahrať aj niečo iné ako len akčné komediálne strielačky. Ja som mu to všetko uverila a na konci som sa nebránila slzám od dojatia.

• 15.10.2010  10:53
    Casper (1995)

No kto by sa nezamiloval do malinkého zlatého ducha menom Casper a prehliadol by mladú Christinu Ricci? Krásny príbeh pre tých menších a fajn komédia na nedeľňajšie popoludnie pre tých väčších. Naozaj vydarený soundtrack a zahliadnutie Devona Sawa na konci mi ako malej prišlo neskutočne úžasné :). Film si rada pozriem aj teraz hlavne pre tie spomienky z detských čias kedy som sa bála každého "väčšieho opusteného domu hore na kopci".

• 15.10.2010  10:45
    Forrest Gump (1994)

Dokonale jednoduchý hlavný hrdina Forrest (Tom), ktorý sa dostal všade a ani sa o to nemusel nijak zvlášť usilovať. Krásne nabobtnaný zamilovaný príbeh o hlupáčikovi a krásavici. Skvostne milo vtipný príbeh o kapitánovi a vojakovi a ich priateľstve, a to celé podčiarknuté Silvestriho jedinečnou hudbou. Proste a jednoducho "Jmenuji se Gump, Forrest Gump". :)

• 14.10.2010  23:19
    Solomon Kane (2009)

Normálne by som tomu dala asi aj dve hviezdičky, lebo príbeh o samotnom "diablovi", ako sa nazval hlavný aktér filmu, ma moc nezaujal. Ale za hudbu a pár efektov mu prideľujem ešte jednu navyše. Inak som veľké očakávania ani nemala takže ma film ani nesklamal ale ani ničím neprekvapil. Taký priemer v akčnom fantasy.

• 14.10.2010  22:58

Kate Winslet, Johnny Depp a Dustin Hoffman. No môže byť toto snáď zlá kombinácia? Čarovne krásny príbeh o spisovateľovi, ktorý je stále chlapcom a utieka sa skrývať do krajiny nekrajiny. V tom mu ešte dopomáha neúplná rodinka, matka so štyrmi chlapcami, k tomu aby napísal svoju životnú hru o Petrovi panovi. Skvelá hudba od J.A.P. Kaczmareka len doplňuje magickú atmosféru tohto skvostu. Tento film som si zamilovala už po prvom zhliadnutí.

• 14.10.2010  22:42

Zo začiatku som sa trochu bála príbehu, lebo vizuál sa javil v celkom vysokej kvalite už aj v trailery, no ako to býva tak pekný vizuál zahatí nudný otrepaný príbeh. Avšak u priam dokonalých malinkých sovičiek a krásnej takmer reálnej prírode, ktorá ma dostala vždy keď sa tam čo i len mihla, som si ujasnila prečo mám Snydera rada a prečo ma film nesklamal. A tak sa nehanbím a dávam tomu za 5, prvotné obavy vystriedali nadšené pocity zo zhliadnutia tohto snímku, príbeh bol síce predvídateľný a teda prvoplánový ale tak ktorá rozprávka nie je?

• 13.10.2010  23:04

Síce je tento film pre nenáročnejšieho diváka a asi skôr aj pre deti, no keďže som ho prvýkrát videla ako malá hneď som si ho zamilovala. Neviem už či to bolo tým, že som sa snažila "vžiť" do role malého, negramotného dievčatka žijúceho na ulici alebo skôr dojímavým koncom. Každopádne si ma film získal pre svoju jednoduchosť a občas nejakou tou vtipnou scénkou, ktoré som ako malá zbožňovala.

• 13.10.2010  12:49
    Herkules (1997)

"Hercules, stúpa na vrchol, grécko padá na zadok ach dámy to je gól..."... asi tak by som okomentovala túto jedinečnú, na pohľad obyčajnú rozprávku. Špirálkovité antické stĺpy a nabobtnané obláčiky sú typickými znakmi pre tento snímok. Nielen, že sa tu zišli skvelí dabingoví herci (čo sa slovenského dabingu týka) ale taktiež sa tu stretol milý príbeh so zvučnými piesňami.

• 13.10.2010  12:29

Johnny Depp v jeho prvej hlavnej úlohe ako “bezruký nečlovek” a to hneď pod režisérskym dohľadom “temného” Tima Burtona. Už na prvý pohľad môžte vidieť, kto režíroval tento film. Svojím neobyčajným štýlom je Burton jedným z najlepších režisérov, čo nakoniec dokázal aj pri tomto kúsku. Na chlp rovnaké domčeky, ženušky s poriadnymi manželmi a naivnými detičkami. Tak sa to aspoň na prvý pohľad zdá. No ľudská závisť a túžba mať čo si zaumienite je niekedy nezlomná. A tak to vyzerá aj na (ne)šťastnom konci tohto filmu.

• 13.10.2010  12:28
    Hook (1991)

Film pre malých i veľkých. Tento kúsok sa Spielbergovi celkom podaril, teda minimálne čo sa vizuálu týka. Tak trochu inak poňatý Peter Pan, avšak so skvelým hereckým obsadením. Poukazuje hlavne na to, ako sa “dospelí” nevedia vcítiť do role detí, tak prečo si to rovno neskúsiť? Zalietať si nad oblakmi, občas si zakrákať a raz za čas si zahrať basketbal... Krásne kostýmy, skvelá scéna a všetko dokopy to dáva pekný obraz o predstavách Krajiny nekrajiny.

• 13.10.2010  12:28
    Gia (TV film) (1998)

Typický príbeh modelky a modelingového priemyslu ako takého. Peniaze, drogy, sex, láska a Angelina Jolie ako prekrásna, no zároveň neobyčajná divoška. Svoju rolu zahrala prekvapujúco dobre a tým v mojich očiach neskutočne stúpla. Kamera, strih a hlavne hudba celkom zapôsobili no koniec koncov bol príbeh celkom predvídateľný. Avšak to nič nemení na tom, že sa Angelina konečne predviedla a právom si zaslúžila zlatý glóbus.

1 2 následující >>