Svědek obžaloby (2016) (TV film)

Vlastně o dost drsnější příběh, než na jaké jsme od Agathy zvyklí. Emocionálně jde na dřeň, vizuálně je dokonalý: melancholické mlhy Londýna těsně po první světové, dobové detaily, narušené vztahy a úžasní Toby Jones s Andreou Riseborough.

Špatnej polda (2009)

Psychedelická one-man show Nicolase Cage v roli sjetýho poldy, kterému ale dost dobře přihrává Elvis leguán? No ano, tohle je totiž skoro čistej dadaismus.

V zajetí démonů (2013)

Jsi můj kamarád, že jo? Budeme si hrát... Tfuj tajxl, ten paranormál pocit, že ZA DVEŘMI NĚKDO JE, i to cukání palce u nohy, co vás ve 3:07 pravidelně budí ze spánku, dostanou po shlédnutí příběhu z Amityville akutně strašidelný rozměr. Doufám, že to brzy přejde...

Christine (2016)

Nepříjemný, neuhýbavý pohled na těžkou depresi. Bez falešného optimismu, jen o výhybku vedle koleje, ze které vyjel Joker. Rebecca Hall ve své nejintenzivnější roli.

Somálští piráti (2017)

Na sžíravou satiru málo sžíravé, na komedii málo vtipné a na tak zajímavé téma i obsazení... škoda mluvit. Sorry, Evane, sice tě miluju, ale tohle byla strašně, ale strašně, nepovedená variace na Tři krále i na toho posledního skotského.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Když Zloba dostane křídla, křiváci to mají spočítané! Králíčci, Růženky a princátka nechť si, společně s jinou havětí, dál radostně hopsají vůkol... Tahle královna totiž není zlá, jen spravedlivě rozezlená. A to je sakra rozdíl!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Já tyhle Tarantinovy exkurze do alternativní historie prostě miluju. Báječnej Hollywood, Brad, Leo s plamenometem, po zásluze zlikvidovaní Mansonovic zmetci... a cígo s LSD. (PS: kobejne, taky mě to zajímalo! A tady je odpověď.)

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Ona: Milosrdenství Boží je nekonečné... On: Babské tlachy! Krásně odvyprávěný, a jakkoli se to při současném boomu kvalitních seriálů (jako 1864, který stejné období nahlíží z jiné perspektivy) může zdát neuvěřitelné, i po 50 letech syrově, realisticky vyznívající seriál se skvělými dialogy. Mrazivě neromantické 19. století plné přetvářky, diskriminace, špíny a pastí sešněrované "morálky". Ano, je to ošklivé, když se děvče vdá, ale ono to jinak nejde a časem si zvykne... Nikdo se přeci nevdává z lásky, to je jen taková vymyšlenost.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Už jsem úplně zapomněla... Tenhle film by stál za to i jen na poslech, coby báječný soundtrack k 90-tkám. :) PS: Jéžiš, a za bárem je Sting!