Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Akční

Recenze (558)

plakát

Odnikud (2017) 

Kapku meditativně hozené revenge drama. Diane Kruger ve své životní roli vyčerpané, nikotinem dopovaná hrdinky antického střihu.

plakát

Královna pouště (2015) 

Jako němý film by to byla nádhera. A kdyby Herzog navíc prostříhal tu unyle podanou příběhovou linii (při jejímž sledování by se skutečná, dobrodružství a arabskou kulturu milující Gertrude Bell musela ve svém bagdádském hrobě komplet obracet v sloup) a ponechal poetické jádro a ty úchvatné pouštní scenérie, nebylo by co vytknout.

plakát

Lék na život (2016) 

Wellness pobyt pro pokročilé (milovníky hororového žánru). Muselo to být právě na některém z alpských štítů na dohled, kde se Viktor Frankenstein shledal se svým stvořením. Za tu báječnou, ponurou vizuální stránku přihazuji 2 hvězdičky.

plakát

Nový svět (2006) 

Neobyčejný film na pomezí poetické halucinace a terénního výzkumu zúčastněným pozorováním. Migrace před 100 lety.

plakát

Svědek obžaloby (2016) (TV film) 

Vlastně o dost drsnější příběh, než na jaké jsme od Agathy zvyklí. Emocionálně jde na dřeň, vizuálně je dokonalý: melancholické mlhy Londýna těsně po první světové, dobové detaily, narušené vztahy a úžasní Toby Jones s Andreou Riseborough.

plakát

Špatnej polda (2009) 

Psychedelická one-man show Nicolase Cage v roli sjetýho poldy, kterému ale dost dobře přihrává Elvis leguán? No ano, tohle je totiž skoro čistej dadaismus.

plakát

V zajetí démonů (2013) 

Jsi můj kamarád, že jo? Budeme si hrát... Tfuj tajxl, ten paranormál pocit, že ZA DVEŘMI NĚKDO JE, i to cukání palce u nohy, co vás ve 3:07 pravidelně budí ze spánku, dostanou po shlédnutí příběhu z Amityville akutně strašidelný rozměr. Doufám, že to brzy přejde...

plakát

Christine (2016) 

Nepříjemný, neuhýbavý pohled na těžkou depresi. Bez falešného optimismu, jen o výhybku vedle koleje, ze které vyjel Joker. Rebecca Hall ve své nejintenzivnější roli.

Reklama

Reklama