Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Dokumentární
  • Akční

Odnikud (2017)

Kapku meditativně hozené revenge drama. Diane Kruger ve své životní roli vyčerpané, nikotinem dopovaná hrdinky antického střihu.

Královna pouště (2015)

Jako němý film by to byla nádhera. A kdyby Herzog navíc prostříhal tu unyle podanou příběhovou linii (při jejímž sledování by se skutečná, dobrodružství a arabskou kulturu milující Gertrude Bell musela ve svém bagdádském hrobě komplet obracet v sloup) a ponechal poetické jádro a ty úchvatné pouštní scenérie, nebylo by co vytknout.

Lék na život (2016)

Wellness pobyt pro pokročilé (milovníky hororového žánru). Muselo to být právě na některém z alpských štítů na dohled, kde se Viktor Frankenstein shledal se svým stvořením. Za tu báječnou, ponurou vizuální stránku přihazuji 2 hvězdičky.

Nový svět (2006)

Neobyčejný film na pomezí poetické halucinace a terénního výzkumu zúčastněným pozorováním. Migrace před 100 lety.

plakát

Svědek obžaloby (2016) (TV film)

Vlastně o dost drsnější příběh, než na jaké jsme od Agathy zvyklí. Emocionálně jde na dřeň, vizuálně je dokonalý: melancholické mlhy Londýna těsně po první světové, dobové detaily, narušené vztahy a úžasní Toby Jones s Andreou Riseborough.

Špatnej polda (2009)

Psychedelická one-man show Nicolase Cage v roli sjetýho poldy, kterému ale dost dobře přihrává Elvis leguán? No ano, tohle je totiž skoro čistej dadaismus.

V zajetí démonů (2013)

Jsi můj kamarád, že jo? Budeme si hrát... Tfuj tajxl, ten paranormál pocit, že ZA DVEŘMI NĚKDO JE, i to cukání palce u nohy, co vás ve 3:07 pravidelně budí ze spánku, dostanou po shlédnutí příběhu z Amityville akutně strašidelný rozměr. Doufám, že to brzy přejde...

Christine (2016)

Nepříjemný, neuhýbavý pohled na těžkou depresi. Bez falešného optimismu, jen o výhybku vedle koleje, ze které vyjel Joker. Rebecca Hall ve své nejintenzivnější roli.