Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (59)

plakát

Mobile Sheriff Jiban (1989) (seriál) 

Smíchejte Knight Ridera s Robocopem, k tomu přidejte lehce pedofilního poldu a to vše zabalte do tradičního tokusacu hávu á la Strážci vesmíru. No řekněte sami, co víc byste chtěli? Snad jen děj mohl být víc propracovanější (působilo to na mě tak, že někdo vzal různé záběry a smíchal je náhodně dohromady). Říká se (nevím, zda je to pravda), že tvůrci Robocopa se inspirovali u seriálu Space Sheriff Gavan a tvůrci seriálu Mobile Sheriff Jiban se zase inspirovali u Robocopa (tady je to myslím dost evidentní, včetně pohybů robotického strážce zákona).

plakát

Tao xue wei long (1991) 

Před x lety jsem tomu dal čtyři hvězdy, nyní musím snížit své hodnocení na tři hvězdy (přemýšlím dokonce i o dvou hvězdách). Možná jsem dnes mnohem náročnější divák, nebo se můj vkus za tu dobu trochu změnil, nebo jen šlo o divně sestříhanou verzi, která místy nedávala moc smysl (třeba ten konec). Chow má na svém kontě mnohem lepší komedie (nebo spíš parodie) jako třeba A Chinese Odyssey (1. a 2. část), nebo Forbidden City Cop. Tyhle filmy jsou úplně na jiné úrovni, co se týká humoru, příběhu, nebo akce. Na sílu tlačené vtípky ala, to je jen bonbón atd., mi už asi nepřipadají tak vtipné. Akce tam bylo pomálu, což je škoda, protože Stephen určitě dokáže zahrát pořádného kickmastera. Kdo ví, mít lepší scénář, lepšího režiséra  a několik dalších zvučných jmen ve vedlejších rolích, tak by ten film možná byl dnes kultovní (takhle je v červené jen díky tomu, že tam hraje Stephen), ale je to spíš jen průměrná až podprůměrná blbina, kterou si divák pustí max. jednou, dvakrát za život, na rozdíl od výše zmíněných filmů.

plakát

Dobrá špatná matka (2023) (seriál) 

Seriál Dobrá špatná matka se primárně snaží cílit na city diváka a alespoň v mém případě se mu to povětšinou dařilo. Plusem seriálu byly komické vložky a především obsazení, ať už Do-hyun Lee jako státního žalobce Kang-ho Choie, Mi-ran Ra jako jeho matku, kawaii Eun-jin Ahn jako přítelkyně Kang-ho Choie, nebo In-soo Yooa jako uličníka Sam-sik Banga. Vedlejší postavy byly také skvěle obsazeny, nejvíce z nich za mě vyčnívali Bo-kyung Park, jenž si zde zahrála bláznivou manželku starosty vesnice, která je o mnoho let mladší, než její manžel a neustále nosí nějakou pleťovou masku atd., díky čemuž nikdy neuvidíte její obličej. Zvlášť jsem se vždy těšil na to, jaký hlod zase vypustí z pusy. Druhou vedlejší postavou, která stojí za zmínku byl skladatel v podání Hyun-jin Baeka. Opravdu by mě zajímalo, zda takhle skřehotá i v reálu, nebo pouze v seriálu. Pokud to druhé, tak má můj obdiv, pokud to první, tak ho upřímně lituji. A když už jsem u obsazení, tak z takzvaných štěků mě zde nejvíc potěšila (bohužel) malá rolička úředníka pro zemědělství v podání Seung-ho Shina, který hrál prince Go Wona v Alchymii duší (která je také na Netflixu s CZ titulky). Když se Seung-ho Shin poprvé objevil na obrazovce, hned jsem ho poznal podle jeho charakteristického vzhledu i hlasu. Doufal jsem, že zde dostane mnohem více prostoru, ale všechny scény, v kterých se objeví nemají dohromady snad ani tři minuty. I když mi bylo od prvního dílu jasné, jak tohle dopadne, stejně jsem se u seriálu nijak nenudil a v ději jsem skákal pouze výjimečně a pouze o pár vteřin. Klidně mohl mít seriál standartních 16/20 dílů, protože hlavně závěr mi přišel dost uspěchaný, jako by scénáristé už nevěděli, jak mají seriál uzavřít. Hudba sice nijak neurazila, ale zároveň nebyla ani ničím výjimečná a nemám žádný důvod si ji někdy pouštět samostatně třeba na Youtube, nebo na Spotify.

Poslední hodnocení (6 076)

Láska z nenávisti - Kvůli tobě se měním (2023) (epizoda) (E08)

01.10.2023

Láska z nenávisti - Trigonometrie: Milostný trojúhelník (2023) (epizoda) (E07)

01.10.2023

Láska z nenávisti - 팜므파탈 VS 옴므파탈 (2023) (epizoda) (E06)

01.10.2023

Láska z nenávisti - Láska je jenom experiment, život je naostro (2023) (epizoda) (E05)

30.09.2023

Láska z nenávisti - Očekávání klamou (2023) (epizoda) (E04)

30.09.2023

Láska z nenávisti - Hodné kluky nechám být a grázlové dostanou lekci (2023) (epizoda) (E03)

30.09.2023

Láska z nenávisti - Hajzl (2023) (epizoda) (E02)

30.09.2023

Láska z nenávisti - Delikventka (2023) (epizoda) (E01)

24.09.2023

Záhadný lovec - Protiúder (2023) (série) (S02)

18.09.2023

Reklama

Poslední deníček (6)