Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Recenze (87)

plakát

Butcher: a Short Film (2020) 

Z běžného života Buthera :). Anebo slovy South Parku: "Co Buther vidí, když zavře oči". Dalo se vytěžit víc, ale palec nahoru, že to někdo sestříhal a pustil, víc takových. Jo, doporučuji všimnout si vyzvánění telefonu v závěru ;)

plakát

Na maděru (2023) (seriál) 

Za ten výborně provedený humor, místy na 5hvězd. Osvěžující kravina, která ovšem je propracovaná, má styl a někdo kdo to psal, měl rozhodně několik panáků v sobě a psal to v té dobré části, kdy se svět zdá úžasný a je vám skvěle! Víc takových! Dosavadních 63% si to nezaslouží, pravděpodobně si někdo nepřečetl žánr komedie... ;)

plakát

Jack Reacher (2022) (seriál) 

Luxusní rozjezd, který závěrečným dvoudílem přešel do čistý B až C roviny scénáře. Druhá série navazuje a drží toto tempo.. Zde to je již pouze o Reacherovi a i přes zklamání, jak skvělý seriál to mohl být, kdyby počáteční tempo vydrželo - čisté 3,6* si přesto vyslouží právoplatně. Tedy, Reachorovy komenty jsou za plný počet!! ;-))

plakát

South Park: Not Suitable for Children (2023) (TV film) 

Opět čistý SP masterpiece, který opět dokazuje, že sprosté slovo neznamená nic, když použijete geniální satiru. Vyhráno se záběry na výbornou (např.obchoďák). Poučná pecka, za 5*.

plakát

EXODUS: Bohové a králové (2014) 

Těšil jsem se na 4hodinový cut, když jsem viděl bonusové scény, které jej měly utvářet - rada maminky o zabití tam sedí, ale nechybí tam, dojde nám to. Bylo by to pravděpodobně až zbytečně úmorné, sestříhal to dobře! ;)

plakát

El desconocido (2015) odpad!

"Zainvestoval jsi do akcií a netušil, že o ně můžeš přijít" - tak jsi o tom napsal sáhodlouhý scénář ve smyslu "ty, ty, ty, ty špatný zaměstnanče pobočky, ty jsi zodpovědný, že jsem si nepřečetl poznámky pod čarou a všechny své úspory dal do akcií". Ano, až tak byl film úmorný. Na začátku se těšíte, jak se příběh rozvine, ale .. Film útočí na nejzranitelnější místo v podobě až nesmyslného útočení přes děti, aby si divák uvědomil, co autor zamýšlel. Nepříjemný film. Záporákova žena spáchá sebevraždu, protože dala úspory na jeden akciový trh. Zkusili jste si dát něco na jeden akciový trh ve své bance? Dostanete přednášku o tom, že je vhodné prostředky diverzifikovat a rozdělit do mnoha oblastí i oblastí rizik, aby o vás nepřišli - protože ze stálého (=spokojeného klienta) se vyždíme nejvíc. No, možná to mají ve Španělsku jinak :). Hlavní doznání v citovém vyčerpání na konci filmu postrádá logiku, celé týrání hl.hrdiny (viníka) je nesmyslné, hloupé a jestli chtěl autor filmu získat své diváky, tak tato sázka na jednu akcii mu nevyšla. Ano, mohl by někdo říci, že tím autor mohl poukázat na nesmyslnost chování záporáků..ale ne, tady to mysleli vážně :), i když je záporák potrestán, celý děj směřuje k doznání bankéře. Můžete se přesvědčit. Hrozný. Hvězdu jsem chtěl dát za Espinosu, který tam měl výraz jako v La Case a uvedeného Pedra Alonsa (Berlína) zde opravdu nehledejte, má tam jen mluvené slovo. Tento film nedoporučuji. P.S.: zde spoilery neuvádím v naději, že uchráním co nejvíce lidí ˇˇ 68% tohle? To ne..jsou tu perly kinematografie kolem 50%.. pokud hledáte opravdového Viníka, tak zatím má 58%. Ostatní komentáře chápu jen v případě, že byl film puštěný k večeři/k občasnému odepsání, nikoliv pečlivého sledování.

plakát

Ticho ve slatinách (2019) 

Nadchl mě nový seriál Berlín a tak jsem si chtěl ještě Pedra Alonsa užít déle. Zcela bez srovnávání, těšil jsem se na Berlína v nové roli. Příjemné prostředí, postupné robalování příběhu - na to jsem měl náladu a přišlo vhod. Bohužel "sandwich byl po rozbalení okoralý a unylý". (SPOILER) Linka fikce se dala prolínat celým průběhem filmu, mohla zde být posunutá časová linie, wow, mohlo to mít šťávu, s výrazem Pedra Alonsa, drogovým syndicatem s linií zkorumpovaných politiků/policistů, kteří neví, kdy ony dokumenty vyjdou najevo...mmm, hezká představa - ale holt jen fikce :). Čisté 2* P.S.: kdo neví, "proč jdou od Netflixu peníze do Španělské produkce", asi neviděl La Casu.., ale pak vyvstává otázka, proč by sem jinak někdo šel :)

plakát

Florida Man (2023) (seriál) 

Tak tohle jsem hledal. Inteligentně bláznivá jednohubka. 7 dílů jízdy vedoucí k nostalgickému zakončení. Mohu vřele doporučit, přesně ten syrový kousek, který je v té záplavě "moderna" potřeba stále mít. Místy mi připomněl Norseman. Výborný odpočinek, díky! (zatím je na Netflixu, ale chápu, že tam není tak vidět)

plakát

Válečnice (2022) 

Příjemný odpočinkový film, za příjemných 3,3*. Herecké výkony (výrazy) sahají do uvěřitelných výšin, trochu to tu kazí scénář a celkový záměr filmu. Na druhou stranu, brát jej jako výpravný film je za mě v pohodě. Co není už tolik v pohodě, je historická "nepřesnost", kde Dahomejsci nebyli takoví svatoušsci. Někdo tu je striktně proti jakémukoliv pokřivení historie, rozumím, ovšem kdyby nebyl nikdo, kdo by otroky od nich kupoval, oni by je jim nezajištovali. Nebo už jste snad zapomněli na základní pravidlo nabídky/poptávky? ;). Film samozřejmě zminuje současná témata, kdyby si to natáčeli sami Beninčani, vypadalo by to věřím trochu jinak. Přesto příjemné 3* a kousek, protože zde jsem si vůni Afriky užil stokrát více, než ve vyumělkovaném Blek Pantahnátovi 4ever. Výrazem téměř na oskara zde zazářila Viola Davis. (někdo ji zde nazval "nějakou mužatkou", prosím, doplnit filmové vzdělání a vyndat hlavu z ...). ;)

plakát

Babylon (2022) 

Filmařina o čisté filmařině. Jízda, ve které je chaos zvládnutý s precizní spontánnosti. Ano, tento pojem zde platí. Omlouvám se, ale když vidím některá hodnocení, nemohu si odpustit pro některé příměr - kdo viděl a ocenili Tenkrát v Hollywoodu a ne toto, pak by si měl dát k filmu jedno víno (láhev). Přiznávám, že je na film třeba se nechat vtáhnout do děje, ale to by byla výmluva; tak mazejte pro to luksusní Bordó-auks a šup šup si dát reparát! :) P.S.: Jestli je tohle začátek Verbalovatění, tak to jde za vámi!! :)