Guzmicz

LinkedIn: petrhamza

<< předchozí 1 2
    • 10.9.2014  13:37
    Matrix (1999)

Stále si první díl Matrixu nemohu vynachválit. I po 14 letech se jedná o mistrovský kousek, který spojují skvělé efekty, výborná režie a propracovaný scénář. Prostě film, který pohltí každého milovníka Sci-fi žánru.

• 21.6.2014  11:15

Zfilmování další upírské ságy, která slaví v knižní podobě nemalý úspěch. I když jsem neměl tu čest si přečíst předlohu, film mi celkem připomínal seriál Vampire Knight. Avšak příběh toho filmu se mi zdál poněkud plytký. Úvodní vtažení do tohoto světa bylo celkem poutavé, ale po pár minutách se tento film promění v poněkud nudnou středoškolskou "drámu", kde postavy reagují naprosto absurdně. Hlavní linka se tím pádem moc nehýbe a rozluštění "záhady" není pro diváka nijak uspokojivé. Celé to podtrhují celkem slabé akční sekvence, kde jde poznat, že na choreografii se moc času nestrávilo a nezachrání to ani střih (ke kterému bych také moc nevyjadřoval). Jestli bude další díl, doufám, že si dají víc záležet.

• 20.11.2013  22:43

Konečně jsem se dočkal. Český film, na který stojí za to jít do kina. I přes jistá klišé jsem se bavil od začátku do konce. Výborný střih a jiné technické záležitosti. Jen jedna velká vada se objevila. Rozhodně bych do role kmotra neobsadil Ondřeje Vetchého. Vůbec jsem mu tu roli "nežral" a jeho věčný "výtlem" do kamery už mi je proti srsti. Koho si myslím že do dané role měli obsadit je Karel Roden. Ale to asi mám vysoké nároky.

• 1.9.2013  19:07

Děj filmu se do první poloviny odehrává (na můj vkus) příliš rychle. Zmateně jsem koukal, jak běží jedna scéna za druhou a nestačil jsem si dávat střípky dohromady. Ale to by nijak nevadilo. Tento námět měl velký potenciál, který však tvůrci filmu nedokázali naplnit (Ten potenciál, ale nenaplnila ani autorka knihy). Rozhodně divákům, kteří by si chtěli přečíst knížku, doporučuji vybrat si. Buď si trilogii přečíst knižně a nebo se na ni podívat až ji zfilmují. Důvodem je, že příběh ve filmu se hodně liší od toho v knize. Jinak pro nezasvěcené film doporučuji ;)

• 12.5.2013  19:36

Dobrodružné filmy se musí brát s nadsázkou. Bohužel tento film přesáhl veškeré hranice, které jsem si pro tento žánr vybudoval. Lidi se chovají naprosto nelogicky, zápletky jsou doslova trapné, vykrádá to X filmů a efekty nejspíš dělali opice na windowsech 3.11. Škoda 90 minut.

• 25.1.2013  14:51

Neotřelá duchařina, ve které není čas řešit pseudofilozofické blbosti. Javier Ruiz Caldera místo aby nechal prostor na odpovědi (které mohli pokazit celkový dojem), vyplnil děj vtipnými scénkami a našel i prostor pro trochu dramatu. Film rozhodně předčil moje očekávání.

• 10.1.2013  00:27

Jak udělat parodii na romantické filmy s ujetým humorem a bez zbytečných fekálností? Zde je důkaz, že to jde! Tento film obsahuje typický scénář romantického filmu, který tvůrci překopali do takové komedie, která dokazuje, že není potřeba film přeplácat úchylnostmi a fekálnostmi, aby mohl být vtipný. Vřele doporučuji.

• 9.1.2013  00:11
    Joey (TV seriál) (2004)

Nedosahuje kvality Přátel, ale i tak dokáže skvěle pobavit. Jen mě mrzí, že tento seriál po ukončení druhé série zrušili. Minimálně další dvě série by ještě přišli vhod.

• 9.1.2013  00:08
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Dokonalý sitcom ve všech ohledech. Nic nepřebývá, nic nechybí. Když vám není zrovna do smíchu, tak tento seriál vám úsměv vykouzlí. Když chcete něco lehce romantického, tak neurazí. Žádný uměle vynucovaný smích ani stupidně přehrávané "drama". Zkrátka evergreen, který zůstane v našich srdcích navěky.

• 8.1.2013  17:34
    Drákuloviny (1995)

Když jsem tento film viděl poprvé, musel jsem se pevně držet, abych nespadl smíchy. Při dalším shlédnutí už to nebylo ono, jelikož jsem víc sledoval celkovou kvalitu. Fanoušci Leslie Nielsena museli být však zklamáni. Tato parodie na Drákulu není až tak kvalitní, jako jiné parodie s tímto hercem (Připoutejte se, prosím nebo Bláznivá střela). V podstatě uvidíte to, co už jste nejspíše viděli v předchozích parodiích. Ale stejně si tento film uchovává svoje kouzlo. Lidem, kteří ještě neviděli, velmi doporučuji.

• 8.1.2013  17:24

Bylo to jako horská dráha. Začínalo to nahoře, pak kleslo dolů a poté opět nahoru. Musím přiznat, že jsem se místy bavil. Problém je v opakovaných vtipech. Dvojka na to trpěla stejně jako jednička. Sem tam i nějaká hláška, co se mohla pokládat za vtipnou nebo aspoň trefnou. Britský humor mám rád, ale vždy se ukáže, že má i svoji odvrácenou stranu. Stranu tak suchou, jako je Sahara. Na závěr mohu jen dodat, že film si udržuje kvalitu jedničky. Otázka zní, zdali je to dobře nebo špatně.

• 6.1.2013  23:20

Až na natahovaný začátek to nebylo špatné. Spíše jsem si představoval komedii ve stylu 21 Jump street, ale tahle "ujetina" mile překvapila sci-fi stránkou. V druhé půli jsem se skvěle bavil. Doporučuji lidem, kteří hledají film pro pobavení a bez hlubokých smyslů a myšlenek.

• 27.12.2012  14:45

Kupodivu pěkný film. Jen otřepané téma o rozmazlenosti pražáků, mě už nebaví. Ale jinak jsem si jej nečekaně užil. Navíc konečně nějaký netragický příběh o dítěti s poruchou chování (konkrétně ADHD). Jinak Lukáš Vaculík mi zde skvěle sedí. Pěkný film pro pobavení a relaxační odpoledne. Doporučuji.

• 27.12.2012  00:17
    Alois Nebel (2011)

Skvěle technicky zpracováno. Byl jsem překvapen, jak pouhé použití černé, bílé a šedé škály, dokáže v kombinaci s "rozpohybovaným komiksem", vytvořit skvělou vizuální podívanou. Ale tím chvála končí. Ten film prostě postrádá pointu. Příběh hlavního hrdiny, který by měl být "ten hlavní", je naprosto podřadný a vedlejší. A u vedlejší linky naopak. Jenže z ní jsou tam pouze útržky a závěr sekundární linie je, jak jinak než na konci. Obě linky jsou propojeny slabou vazbou, což vede k otázce "K čemu tam ten hlavní hrdina vlastně je?". Navíc to vše zabalené do protahovaných záběrů a zbytečných scén. V podstatě to nejhlavnější z filmu by se dalo zkrátit přibližně do 30 minut (možná méně). A tak by vznikl skvělý krátkometrážní film. Takhle se opět vyhodilo spousty peněz, udělal se velký povyk a po "vypuštění" tohoto filmu do kin, po něm neštěkl ani pes.

• 26.12.2012  00:28
    Buřtcajk (TV pořad) (2012)

Některé rekonstrukce vtipů ujdou. Ale zbytek stojí za prd. Nejvíce mě rozčilují scény, kde mluví rádoby vtipně. A ještě to podporuje umělým smíchem, aby lidi vůbec věděli, kdy se mají smát.

• 25.12.2012  22:09
    S tvojí dcerou ne (divadelní záznam) (1997)

Velmi povedené divadelní představení. Vše se šíleně zamotá a způsobí spousty vtipných situací. I konečnému rozuzlení nechybí vtip Velmi jsem si to užíval od začátku do konce. Milovníkům divadla tento záznam velmi doporučuji.

• 25.12.2012  19:10
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Tak vidíte, že to jde. Gratuluji. Moc pěkná pohádka (tedy i přesto, jak moc zavání Mrazíkem). Pohádka bavila a místy jsem skoro padl smíchy z křesla. Navíc se ji tvůrci snažili upravit tak, aby vyhovovala pohádce pro dnešní dobu. Navíc měsíčci zahráni perfektně. |--|Trochu si dovolím zkritizovat i ostatní hodnotící. 3* hvězdy ještě chápu. Ale jak může někdo dát méně? Lidičky vzpamatujte se. Sami musíte uznat, že české pohádky značně upadají v posledních letech (např. z loňska Micimutr. Sice tato pohádka není "originál", jak by jste si to asi představovali, ale stále je to perlička, která patří do truhly "Krasné české pohádky".

• 23.12.2012  00:42

Velmi povedený akční film. Akorát škoda, že sklouzne k typickému klišé. Ale jinak jsem si film hodně užil.

• 23.12.2012  00:38

Nádherný film a skvělé uvedení do Hobita (nečetl jsem knihu, takže hodnotím čistě film). Je tu však jen jeden problém, který srazil moje hodnocení o tu jednu hvězdu. Peter Jackson strašně natahuje. Snažil se film naplnit omáčkou, aby nabral jistou délku. I když některé protahované scény zase tolik nenudily, byly tu i ty, kde už jsem počítal vteřiny a moc si přál, aby se to už konečně hnulo. Milovníky fantasy snad nemusím pobízet. Prostě doporučuji.

• 23.12.2012  00:26
    Bastardi 3 (2012)

Tak. Přežil jsem to. V podstatě chci celou "trilogii" rozepsat tady. |--| První díl poměrně ujde. V podstatě nám nabízí pohled do určité problematiky. Líbí se mi jakýsi alternativní pohled učitele na výchovu a vzdělávání (teda když pominu motiv pomsty a vraždění). Kriminální zápletka je nic moc. Jedná se jen o vraždění z pomsty a policie prakticky nic nedělá. Hlavní roli Tomáš Magnusek, který nám ukazuje, jak neumí hrát. Nakonec je vše "uzavřeno" velmi naivně. |--| Druhý díl se snaží o jakousi mafiánskou zápletku. Opět hlavní je zde pomsta. Tentokrát se však mstí "mafiánská" rodina, která celý příběh nic nedělá a vše (samozřejmě) rozjede až na konci. Jinak je to samá omáčka. Více vulgarismu a téměř žádný inteligentní dialog. Trochu to zde zachraňují slavní čeští herci (např. R. Brzobohatý). I když nechápu, jak se k tomuhle nechali přemluvit. Avšak jsou zde i "herci" v čele s Tomášem Magnuskem, kterým bych nevěřil ani nos mezi očima. |--| Ani ve třetím díle se nedočkáme zlepšením kvality. Právě naopak. Zde už to šlo do pořádných ... hlubin. Tomáš Magnusek zde opět předvádí svůj (ne)herecký výkon. A co hůř. Rozhodl se udělat jak scénář, tak vše zrežírovat. Opět nechápu, jak přemluvil některé dobré herce, aby se tohoto humusu účastnili. Tohle je plné omáčky, ještě k tomu vařené z vody a zahuštěné naprosto nelogickou návazností, jak na předchozí díly, tak na vlastní linii. |--| Shrnutí. Nechápu svou motivaci. Takový komentář nemám k žádnému filmu. Ale tohle muselo ven. První díl doporučuji hlavně pedagogům (tedy když překousnout nesprávnou pedagogickou terminologii). Další jsou ztráta času. A ten vám nikdo nevynahradí. Obětoval jsem se za vás.

• 22.12.2012  20:36
    Galaxy Quest (1999)

Tenhle film řadím mezi nejdokonalejší parodie, co se v devadesátých letech natočily. V dnešní době se za parodii počítá paskvil, který kloubí dohromady vše nově natočené. Nejen že to do sebe vůbec nezapadá, ale neustále vám tam začnou cpát víc a víc nesmyslů, fekálního humoru, spousty postav s pěti vteřinovými výstupy a jiné sra*ky. Tohle však není případ Galaxy Quest. Velmi doporučuji.

• 22.12.2012  16:07
    Prometheus (2012)

Začátek tohoto filmu je skoro bez chyby. V podstatě vás autoři připravují na "epické" odhalení pravdy. Potom dojde k jakému si utlumení, kde je potřeba si oddychnout, ale už to zavání průšvihem. Dále přijde ta poslední část, kde se úplně všechno zprasí. Nejen že se všichni chovají nelogicky, ale některé počínání postav od kterých čekáte rozuzlení jejich činů, vám nepřinese žádnou pointu. Jako by se vše dělo jen "pro srandu králíkům". A v neposlední řadě, stvoření vetřelce. Velmi to připomíná párty, kde se vše vymkne kontrole a každý š*ká s každým. A "tadá", výsledkem toho je vetřelec. Skvělý start na který navázal obrovský úpadek. Takhle umírá velký potenciál filmu Prometheus.

• 22.12.2012  01:03

Za poslední roky konečně pěkná pohádka. Hodně jsem si ji užil. Sice jí k dokonalosti starých českých pohádek chybí hodně, ale bojím se, že lepší (nebo na stejné úrovni) tu dlouho nebude.

• 22.12.2012  00:54

Nejlepší díl z celé staré trilogie. A vlastně i z kompletní ságy. Každý detail je vyladěný. Nic tomu nechybí a ani nepřebývá.

• 22.12.2012  00:50

Čistě k filmu bez knižní předlohy. Proč se to jmenuje "Princ dvojí krve"¨, když to o něm vůbec není? Navíc se v celém filmu téměř nic neděje. A to "super" odhalení, kdo tím princem vlastně je, vyvolalo ve mě takový výbuch smíchu, že jsem si v kině udělal maximálně ostudu. Tohle Yates nemůže myslet vážně.

• 22.12.2012  00:44
    Juno (2007)

Úžasný film. Vlastně popisuje klasický příběh, ale je na něj nahlíženo z neklasického úhlu pohledu. Hlavně humor Juno je skvělý. Ellen Page tato role padla jako ulitá. Nic mi v tomto filmu nechybělo.

• 21.12.2012  21:36

Skvělý britský humor. Teda hlavně ten černý. Cíleně naivní film plný absurdních momentů a akčních scén. Báječné a propracované efekty. Autoři si nebrali žádné servítky. Upřímně jsem nikdy nečekal, že zažiji film, který bude při zombie apokalypse klást důraz i na důchodce. Dost jsem si to užil. Velmi doporučuji fanouškům zombie žánru.

• 21.12.2012  19:33

Ačkoli by se tento snímek mohl zdát zdlouhavý a nudný, je v tom jistá pointa. Tvůrci se vás snaží vtáhnout do (ne až tak) běžného života mladého páru. V jejich domě se začnou dít divné věci. Nejen, že to láká pozornost hlavních postav, ale i budí hrůzu. Důvodem velkého natažení je stupňování paranormálních jevů. Z těch mi během celého filmu začaly stát vlasy na hlavně. Po dlouhé době horor, který mi nahnal hrůzu. Sice se nejedná o originál, ale Záhada Blair Witch mi (i přes svoji kvalitu) takovou hrůzu nenahnala. Jen škoda, že na DVD byl dán jiný konec než v kině. Ten v kině mi přišel děsivější. Doporučuji všem, co se rádi bojí!

• 21.12.2012  19:24

Asi jsem od tohoto snímku neměl mít velká očekávání. Krom 92 minut strachu jsem dostal 92 minut nudy. Efekty celkem povedený. Mám pocit, že se tento snímek snaží jen přilákat pozornost díky úspěchu prvního Paranormal activity. A stejně jako další díly Paranormal activity je to přehnané a vůbec není šance vtáhnout diváka do děje. Natož jej vystrašit.

• 21.12.2012  19:11
    Power Rangers Mystic Force (TV seriál) (2006)

Dovolím si nesouhlasit s předchozími komentáři ohledně kvality seriálu. Ne, že se kvalita nezlepšila. Něco jako kvalita šlo už úplně do haj*lu. Nemluvě o tom, jak skoro nikdo v tomto seriálu neumí hrát. Navíc hnusný efekty, které by i v roce 2006 udělalo líp i mimino. Dále stupidní scénář a dialogy tento "seriál" posílají na samotné dno sraček. Jediný důvod, proč jsem tohle byl ochotný sledovat, byly komentáře, které jsme u tohoto paskvilu vedli s přáteli. Dlouho jsem se takhle nenasmál.

<< předchozí 1 2