Martiiiiinka

Martiiiiinka

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 27.7.2016  21:18

Jsem z toho tak trochu rozpačitá. Na jednu stranu je to lepší, jako spousta dalších akčních komiksovek, na druhou rozhodně nejslabší film nové trilogie. Už je toho tak nějak moc - mutantů, efektů, zápletek, motivací... prostě už to tříští pozornost i zážitek. A navíc, jak to nabírá na objemu a pompéznosti, začíná to jít hodně do kontrastu s předešlými díly. Nebo minimálně s První třídou. Možná je to záměr, nevím, na každý pád mě to furt baví. 3,5 (film) + 0,5 (má slbost pro X-Men)

• 27.7.2016  21:02
    Inspektor se vrací (TV film) (2015)

Moc se mi to líbilo. Moc. Původně jsem čekala něco na styl Poirota, což nenastalo, zklamaná ale rozhodně nejsem. Totiž, sice to není detektivka jak od Agathy, na druhou stranu tu ale pořád máme napětí při hledání odpovědí. Ale ve výsledku mi přišlo, že je tam nakonec nejdůležitější taková ta sociálně-kritická rovina. Jinak mělo to super obsazení (Miranda Richardson na klasika, ta ženská prostě hraje jenom mrchy), perfektní produkci (tak to fakt umí jen Britové) a hlavně, co mi připadá nejzásadnější, v rámci jednotlivých žánrů žádnej ultrazázrak, komplexně multižánrově to ale funguje perfektně.

• 6.5.2015  09:59

Velký film o malém klukovi. Krásná kamera. Smutno.

• 18.12.2014  12:52

po všech stranách úžasně zmáknuté retro.

• 17.12.2014  23:27
    Love song (2013)

Film jsem dokoukala asi před pěti minutami, takže to ještě nemám úplně sesumírovaný a budu popisovat především dojmy. Begin Again je neskutečně milej a hezkej a pohodovej film. Keira je strašně roztomilá. Moc se mi líbily Markovy špinavý nohy na začátku filmu. A jeho tragédství tak nějak obecně. A muzika. Moc. Český název je trochu matoucí, originální se mi rozhodně zamlouvá víc. Catherine Keener vypadá trošku staře. K Ruffalovi a vůbec. No... a působilo to na mě trochu jako Once. A na ten link jsem vážně došla až teď. Jo. James Corden je super. Jak je trošku zklamanej, i když nepřekvapenej, když mu po výstupu vlastně vůbec nikdo neaplauduje i jak je potom nadšený, když se podílí na vzniku toho cédéčka. Adam Levine je moc pěknej chlap. I tady. Prostě... líbilo se mi to. Velmi.

• 11.12.2014  12:30
    Fargo (1996)

Na film jsem koukala natřikrát. V autobuse, ve vlaku a na bytě. Po celou cestu autobusem pekla paní na vedlejším sedadle po telefonu cukroví. Ve vlaku se mnou jel jeden Čechošvýcar a se svým společníkem se bavil o kebabu. Téma vydrželo dobrou půlhodinu. Doma už mě pak jenom spolubydlící navštěvovali s prosbami o zapůjčení brambory a cigarety, ale to v celkovém kontextu stěží stojí za zmínku. Asi tolik k Fargu. Je dost možné, že vidět ho na jeden zátah, je hodnocení ještě vyšší. A je taky možné, že zůstane přesně takové, jaké je. Protože přesně nějak takhle na mě celý film působil. Ve své podstatě obyčejné scény, které, když nazírané z určitého úhlu, začínají vypadat nadmíru zábavně.

• 11.12.2014  12:08
    Teď a tady (2012)

Strašně smutné. Strašně krásné. Silné.

• 11.12.2014  12:06

Slepice a kostelník je film, který neskutečnou měrou vypovídá o duchu své doby. Nadšení družstevníci a spřátelení brigádníci budují světlé zítřky, zpátečničtí záškodníci jim v tom brání a... celé to dopadne, jak má. Upřímně, kdybych se na film dívat nemusela, tak se na něj nedívám. A rozhodně to neudělám znova, taková blbina to podle mě je.

• 11.12.2014  11:35

Upřímně jsem váhala, jestli budou hvězdy dvě nebo tři. V mých očích totiž jde o faktický průměr, takže mi to tak nějak matematicky vycházelo na dvě a půl. Nakonec teda tři, ale.. Proč tohle všechno? Když jsem si chtěla večer pustit nějakou dobrou detektivku (a důraz je kladen na slově dobrou) a bylo mi pro tyto účely doporučeno Jménem krále, řekla jsem si něco jako "No, proč ne? český film, středověké kulisy, dobré obsazení i režisér a nakonec i vražda k tomu." Trochu mě, pravda, překvapila stopáž - stylem, že i Poirot potřebuje na vyřešení zločinu kolem dvou hodin. Ale! Šla jsem do toho! Asi to shrnu. A začnu klady. Líbila se mi kamera, líbila se mi výprava. Prostě je fakt, že středověk (někdy aspoň z dálky) vypadal středověce a že to působilo tak nějak neučesaně, jak bychom asi od středověku čekali (jo, viz koudel na hlavě Saši Rašilova :D ). A co se mi líbilo hodně, rytířský turnaj. Teď k záporům: nelíbil se mi scénář - a to tak, že hodně. Karty byly rozdané rychle, ale co hůř, trumfy vytažené zároveň s nimi. Všechno působilo předvídatelně a průhledně... prostě tak, že bylo hned jasno. Další problém, který ze scénáře vychází, byly dialogy. Nějak se mi nechce věřit, že by člověk ve 13. století mluvil úplně stejně, jak člověk ve století 21. Samozřejmě chápu tenhle tenký led, má to svá pro i proti, ale v mých očích by alespoň určitá stylizace rozhodně nebyla na škodu. Naopak. A teď k hercům, myslím, že typově byl film obsazen vážně dobře. Navíc mám vážně ráda Karla Rodena. Ale ať jsem se na to dívala jak chtěla, nějak mi tam ve výsledku nikdo nějak nesedl. V tom duchu, že se na to dalo dobře koukat a ten středověk jste jim věřili, ale jakmile začaly postavy mluvit, všechno šlo do kopru. Nebo nějak tak. Obecně vzato, filmů z doby, která není 20. ani 21. století, u nás nevzniká moc. Což je škoda. Doba středověku je vlastně filmařsky docela atraktivní oblast. Filmu Jménem krále je tak asi potřeba připsat body minimálně za snahu vydat se tam, kam se vydá málokterý český filmař. Na druhou stranu - tvářit se, že se jedná o nějaké veledílo, by byla prostě hloupost.

• 11.12.2014  10:37
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2008)

Fajnový kanadský seriál. Televizní produkce je na něm vidět na hony, všechny ty kulisy a dokreslovačky vážně bijí do očí, ale zápletky jsou zajímavé - a co je hlavní - postavy jsou neskutečně sympatické.

• 9.12.2014  14:25
    Interstellar (2014)

Velkolepé, napínavé, vizuálně bombastické. A nenapadá mě z poslední doby film, pro který by se označení EPICKÝ hodilo víc.

• 25.6.2014  22:01

miloučký, vtipný, pohodový. bombový.

• 25.6.2014  21:55

to je tak, když vás naláká trailer. a colin. ne, že by to bylo vyloženě špatný. ale dobrý to nebylo. nebo jo, pokud je dobrý za tři. a i tak by to bylo tři mínus. hrozně moc jsem se na to těšila, páč mi to podle ukázky připadalo jako nejvíc nejromantičtější film, co kdo za poslední dobu vyrobil. a že to bude poetický a krásný. od toho všeho byla tak maximálně půlka. maximálně. příběh, na kterým by to celý mělo stát, je totiž strašně divnej. divokej a nelogickej. stylem, jako by tam buď strašně chyběl vypravěč, nebo se hrozitánsky moc stříhalo, přičemž scény, který by měly nějakej význam a celý to kompletovaly v rozumnej a smysl dávající celek, někdo hodil do koše. jakože - první část je fajn. je to dobově kouzelný a tak. ale ta druhá je divná. a dohromady je to divný už tuplem. a proč tam byl will smith? pointa: kýč s pár krásnejma momentama, colinem, absencí logiky a tunou wtf momentů. nějak tak

• 16.9.2013  23:29
    Rock of Ages (2012)

víte co? dávám tři. není to nic příšernýho, byť je teda na první pohled jasný, že je to adaptace něčeho, co se hrálo/hraje na jevišti a děj je vlastně strašně hloupoučkej a tak. víc než cokoli mi to (jaká ironie,) připomíná jakýkoliv díl Muzikálu ze střední, kdy jsou všichni krásní, krásně zpívají, tancují a na konci si společně v happyendu zanotují nějakou vypalovačku. a krom toho ten avizovaný rock taky moc rockový nebyl. teda aspoň jak já se na to dívám. ale to všecko vem čert. vždyť, jak se ve filmu neustále omílá, rock je svoboda, rock je pro všecky a rock nikdy neumírá, no a už z úcty k muzice... bylo to fajn :)

• 11.8.2013  18:03
    Avengers (2012)

Jajs, mě to bavilo! Skoro bych myslela, že mi po shlídnutí měl začít ze žil stříkat popcorn s colou. A nemyslím to nijak pejorativně, naopak! Všechno vypadalo přesně tak, jak to vypadat mělo, nebo rozhodně tak, že to všude klaplo na výbornou. Postavy si mezi sebe rozdělily pozornost férově, komunikace mezi nimi byla zábavná moc, záporák byl charismatický (s tím, že to vlastně nebylo žádné překvápko), akce byla akční, muzika bombastická, efekty efektní... já nevím, co víc chtít? Dvojku?

• 11.8.2013  17:21
    Beze stopy (TV seriál) (2002)

Beze stopy je fajn seriál. Tak, že vesměs ničím výrazným neupoutá, ale taky nijak výrazně nezklame. Krom zápletek jednotlivých případů se seriálem táhne dějová linka, která dělá z postav lidi a to je taky fajn. To fajn je tady taková diagnóza, lepší ani horší to nebude. Což ale vlastně nevadí, zejména v případě vysílacího času, v němž seriál Nova nasadila. Beze stopy není zabitý čas, není to hloupá záležitost a není to nuda. A mimo to působí vcelku uvěřitelně. Pokud máte výhrady vůči CSI franchise pro těžkou uvěřitelnost a zbytečnou komplikovanost nebo Castlovi a Rizzoli & Isles pro komediálně laděnou show, tady budete mít pocit, že takhle nějak by to třeba mohlo vypadat. Tři plus.

• 11.8.2013  16:24

Přišlo mi to otřesný. Otřesný zhruba na úrovni německých adaptací románů Rosamunde Pilcher. Příště budu raději prokládat Receptář prima nápadů Otázkami Václava Moravce nebo čímkoli jiným, v tu dobu vysílaným. Jedna s bídou (hlavně za Louisianu).

• 6.8.2013  20:50
    Horákovi (TV seriál) (2006)

Když to běželo v televizi poprvé, bylo mi asi čtrnáct. Celá rodina se vždycky sesedla, v osm hodin jako na koni, a tu necelou hodinku jsme se bez hnutí bavili. Vážně. Fakt. Pointa, šest let je dlouhá doba. Nevím, jestli moje inteligence narostla asi tak dvacetinásobně, nebo byl v té době stav televizního vysílání ještě žalostnější, než je dneska, a nedalo se koukat už vůbec na nic jiného, nebo kde je zakopaný pes, každopádně když jsem teď v repríze znova pár dílů viděla, nějak mi to hlava nebrala. Je to hloupé a nelogické. Postavy, z nichž některé jsou prý prosperující podnikatelé, některé vysokoškolsky vzdělaní pedagogové a zbytek vesměs studenti osmiletého gymnázia, se chovají jak po lobotomii a nenajdete ani hlavu, ani patu. Krom toho je to utahané, až hrůza. Třiapadesát minut je na pořad tohohle typu zkrátka moc samo o sobě a ta celková dějová linka by se dala vyřešit asi tak během tří dílů - a to jsem velkorysá. Dvě z nostalgie (nebo čeho vlastně).

• 6.8.2013  19:35

Když ono to bylo takový pěkňoučký. Ale jsou dvě věci, který mi na pěknejch filmech vadí hodně: špatnej konec a otevřenej konec. No a here we go...

• 6.8.2013  19:26

Krásný film o absolutně nekrásném období amerických dějin. Všechno je podáno tak atraktivně, že retro nepůsobí jako retro, herci jsou výborní, příběh je silný a jinak by to ani nešlo a... já nevím, tak nějak mám pocit, že se jednání hrdinů nemůže moc lišit od jednání jakýchkoliv hrdinů tehdejšího světa. Že některé postavy byly opravdu černobílé a že se se situací vyrovnávali přesně podle toho, že to nebyla lehká doba, že stát na správné straně barikády, jakkoliv je tohle vnímání subjektivní, nikdy není jednoduché. A rozhodně nemám pocit, že by to bylo nějaké laciné tahání emocí z diváka. Líbilo se mi to moc - takových filmů víc, vždycky zahřejou :)

• 6.8.2013  18:53
    Mistr (2012)

Joaquin Phoenix je buď opravdovej magor, nebo neskutečně geniální herec. Přikláním se k tomu druhýmu, ale kdo si může být jistej, že jo... PSH je dobrej jako vždy, Amy se mi taky líbila moc. Po téhle stránce nemám absolutně co vytknout. Akorát, že teda vlastně nevim hlavu ani patu. Jak kdyby ten film neměl konec, protože v mých očích to celý jenom tak nějak vyšumí. Celý je to depresívní až na půdu a studený, jak letošní supr jaro. A co se třeba muziky týče, vlastně vůbec nemám tušení, jestli se mi líbila, nebo jak. Řekněme si to upřímně, asi si to budu muset hodit ještě jednou. Akorát teda nevim kdy. Fakt se mi do toho nechce. Tři, protože momentálně neumím jinak.

• 6.8.2013  18:47
    Jana Eyrová (2011)

Asi začínám být sentimentální, nebo stárnu, nebo nevim. Že by mě měla tak moc dostat Jana Eyrová, příběh s nejnudnější hrdinkou ever, to jsem nečekala. A jasně, super obsazení, režie a tak... jo, paráda. To ale vesměs měly i ty předešlé, mnou zaregistrované, verze (abych někomu nekřivdila). Věc se ale má tak, že teď jsem jí, holce jedný podivný, fakt fandila. WTF?!

• 6.8.2013  18:42
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Tak nějak se mi tlučou pocity. Myšleno tak, že každý jednotlivý (mnou viděný) díl byl vždycky megazábavný. Fórečky jako víno, herci mě baví, žádný hlouposti (myšleno scénáristický hlouposti) tady vesměs nepotkáte... A na druhou stranu je vlastně každý díl jako přes kopírák, postavy se za x let v zásadě nikam neposunuly (jakože fakt nikam - Charlie sedí na gauči v bílých ponožkách, Alan v depresi z rozvodu; a Jake... dospívá?) a vůbec. Krom toho je dost jasný, že cílovka bych byla spíš v případě, že by mi rodiče namíchali drobet jiný chromozomový koktejl. Takže tři.

• 18.6.2011  00:49
    Crossroads (2002)

Tak jsem si říkala, že si zavzpomínám na dětství - barevný brýle, šílený kloboučky, ultrakrátký topy, megavysoký podpatky, všudypřítomnej pop v té nejkrystaličtější podobě a to vše skrze Britney Spears a spol. No a vlastně jsem vůbec nebyla zklamaná - všecko bylo tak nějak přesně takový, jak jsem čekala, že bude - kýčovitý a blbý. Od dialogů přes herecký výkony až po filosofující a naivně optimistický závěr. Ale tak - nostalgie je nostalgie, no a Anson Mount je zatraceně sexy. Jedna a nestydím se :D

• 14.6.2011  22:52

Na rovinu: nic objevného. Skoro by se až chtělo říct, že se tvůrci lehce inspirovali starším televizním kouskem Raising Waylon, a že i celý příběh vypráví tak nějak s ohledem na to. To za prvé. Za druhé si sice plně uvědomuju, že ve filmu, kde v centru dění stojí péče o dítě, nějaké to vyměšování místo má, neřekla bych ale, že musí být nutně více než polovina vtípků orientovaná tímto směrem. Ale tak na druhou stranu - Katherine Heigl je jako vždy lehce neurotická, milá a hezká, Josh Duhamel je zase zatraceně sexy a tím pádem oba leccos vyvažují...

• 13.6.2011  23:40

Tak tady jsem byla fakt zklamaná... Za prvé jsem se od začátku rozhodla fandit špatnýmu nápadníkovi (jo, myslela jsem si, že Henry by byl fajn), za druhé byla celá věc s vlkem průhlednější než vzduch, za třetí byla celá atmosféra stavěná tak šroubovaně, že i blond vlasy mé sestry působí přirozeněji, za čtvrté bylo zatraceně málo Garyho Oldmana (- a jak chudák skončil...), za páté: ubohý Lukasi Haasi! jak důležitě a záhadně jsi vypadal v traileru a jaká byla realita... no, a a tak dále :) Upřímně... thumb down. Ačkoli teď mě napadá... Musím vyzdvihnout jeden moment (který mě potěšil značnou měrou, a to i navzdory faktu, že pro děj neměl prakticky žádný význam): Babičko, proč máš tak velké oči...? :D

• 13.6.2011  23:18

Taková škoda. Takových hvězd najednou. Takových romantickokomediálních harcovníků najednou. Takový potenciál. A co z toho? Totiž ne, že by byli herci špatní, to zase ne. A třeba takový závěr se, myslím, vcelku povedl. Ale stejně to celé nějak nefungovalo - něčeho bylo moc, něčeho málo... nevím. Třeba mi to příště sedne líp. Ale upřímně - na nějaké brzké příště to zatím nevidím...

• 13.6.2011  23:07

Jistě, něco na ten způsob tu bylo mockrát. Filmy stylu "všichni jsme v koncích, třeba si z nich nějak pomůžeme" opravdu nejsou ničím novým a originálním a přesto... přesto je podle mě Welcome to the Rileys velice dobře natočený film a navzdory výše psanému i film dosti zajímavý. Bavilo mě veškeré herecké osazenstvo, bavila mě muzika, bavilo mě neworleanské prostředí. Trošku mě, pravda, zamrzel závěr, skrze který vlastně nevíme nic (ano, opravdu nejsem fanda otevřených konců), ale co už; stejně by to bylo za čtyři...

• 30.1.2011  22:51

Jo, bylo to dobrý. Rozhodně dobře zahraný (jé, jak já fandím Lindsay... dej nám pánbůh, ať se dá zase pěkně dokopy a pokračuje tam, kde skončila. A Jane Fonda je fakt kruťácká, jen houšť!), i příběh, jakkoli lehce předvídatelný, byl pěkně napsaný no a co mě bavilo, bylo i vcelku neznámé, myšleno filmařsky ne zrovna dvakrát často využívané prostřední idažského venkova, ruku v ruce s tamní mormonskou komunitou. Co je trochu zvláštní, tak žánrové vymezení. V tom duchu, že původně to fakt vypadalo spíš na romantickou komedii. Potom se to změnilo v drama. A pak to tak nějak haprovalo. A co je možná ještě zvláštnější, tak fakt, že to celkem fungovalo. Výsledek? Rozhodně fajn film, který si ráda někdy v budoucnu zopáknu.

• 30.1.2011  22:30
    Náš vůdce (2008)

Silné, hodně, hodně silné... myšlenka Vlny je opravdu děsivě dechberoucí, řekla bych, stejně jako neskutečně rychlé tempo, jakým se šíří. Je fakt hrůza sledovat, jak se lidi mého věku, lidi, kteří tvrdí, že diktatura v dnešní době, kdy jsou veškeré totalitní systémy zprofanované, nechají během jednoho týdne dohnat až za práh zdravého rozumu. Děsivé. A co je ještě strašidelnější, nikdo si nemůže být jistý, jak by se v podobné situaci zachoval sám. Jestli by měl sílu se Vlně vzepřít, nebo se po ní sklouznout někam, kam raději ani nedomýšlet... A nechci nějak výrazně moralizovat, ale řekla bych, že něco takového by se mělo pouštět ve škole; třeba by se pár lidí zamyslelo... Tak, dost filosofování. Myslím si, že po technické stránce není filmu moc co vytknout, třeba střih a kamera jsou fakt precizní. I herecké výkony jsou vcelku dobré. Takže proč ne pět? upřímně, závěr, jakkoliv šokující, mi přišel trošku přehnaný (v tom duchu, že situace mi do té doby nepřišla zdaleka tak vyhrocená a ve své podstatě tak působí, spíš než cokoliv jiného, jako moralizující vykřičník). A dál, někdy jsem měla mírný pocit, že režisér klouže hodně lehce po povrchu a že některé konkrétní scény jsou až moc účelové. A že postavy potřebují trošku detailnější prokreslení. A že tempo filmu je dost nevyvážené. A... ne, nebudu se v tom zbytečně pitvat. Celkový dojem je fakticky hodně hluboký, Náš vůdce má určitě nespornou vypovídající hodnotu a rozhodně mám v plánu se k němu ještě někdy v budoucnu vrátit.

<< předchozí 1 2 3