Sekel

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 30.3.2006  10:50
    12 opic (1995)

Kdysi sem sel na tenhle film dvakrat po sobe do kina. Klidna sila Willise, nevycerpatelna energie Pitta, mazana hudba a tolik vykladu konce, kolik chcete.

• 30.3.2006  14:48
    25. hodina (2002)

Civilni a syrovy film o zivote. Specialne si vsimete sceny, kdy Nortonuv Monty nadava v zrcadle na vsecho a na vsechny a hlavne na sebe. Tolik strizlivosti a pravdy bych od americkeho filmu nikdy necekal.

• 28.3.2007  19:24

Nadherne udelany komiksovy film. Muzni hrdinove, spartanska vychova a vycvik jim cisi z kazdeho pohybu a pohledu. Genialne udelany selfmade buh Xerxes. Obrazkove krvave bitky a stylove udelane zpomalovacky. Hudba pri niz beha mraz po zadech. Sympaticka zenska postava, chovajici se stejne nekompromisne a tvrde, jako muzi. 300 se stane klasikou, jakou je Barbar Conan.

• 30.3.2006  10:23
    9. rota (2005)

Vynikajici rusky film o pratelstvi. Na rozdil od Nocni hlidky se tu forma podrizuje obsahu a nesnazi se ho za kazdou cenu prebit. Je tu nekolik patetickych momentu, ale kdyz se clovek kouka na rusky valecny film, je temer povinost neco takoveho cekat. Jsou tu ale i emotivne vyvazene sceny, z nichz ta nejsilnejsi je sestreleni letadla s mazaky vracejicimi se z valky. Jen nechapu jak si cesti distributori mohli vybrat takovy kyc jakym je Prvni po bohu a Devatou rotu opomenout.

• 30.3.2006  16:24
    Absolvent (1967)

Zajimavej film s velmi vzrusujici Anne Bancroftovou a skvelou muzikou Paula Simona.

• 16.4.2007  13:58

Skvely akcni thriller pro 21. stoleti. Hlavni hrdina je nekompromisni a tvrdy a pri tom velmi chytry, myslici prakticky a prirozene pusobici, coz ho dela jeste nebezpecnejsim. Velmi potesi i evropska lokace celeho snimku.

• 10.4.2006  16:22

Kupodivu velmi precizne natoceny portret velkeho cloveka. Colin Farrell dela co muze a dari se mu znazornit Alexandra, jako uveritelneho vudce s pochybnostmi, ne vsak slabocha. Rosario Dawson, je ve filmu jen na ozdobu. Anthony Hopkins spise jako maskot. Jared Leto plni svoji ulohu, ktera mu nedovoli se vice projevit. Angelina Jolie dokaze byt silnou vudci osobnosti, ale Val Kilmer jako vladce Filip je dokonaly. Oliver Stone si vybral pro nej velmi netradicni latku, ale zvladnul ji dobre a dokazal ustat i dulezite bojove sekvence, natocene velmi originalne a pekne realisticky. Skoda jen delsi stopaze, hlavne posledni casti filmu.

• 9.4.2006  16:39

Hrozna hroznost. Seagal pomalu tloustnouci, Billy Bob Thornton jeste nehubnouci, Michael Caine odbarveny a namalovany jako starnouci homosexual a Joan Chenova rodila Cinanka hrajici Eskymacku. Do toho prapodivne halucinace zpusobene mavanim orlimy pery a zaverecna exploze, pri niz stihnou hrdinove uniknout od centra vybuchu az do bezpeci, coz je samo o sobe samozrejmosti, jenom kdyby to nebylo vzdusnou carou asi tri kilometry a oni u toho nestihali stridat dopravni prostredky. Jedina hvezdicka je za vtipny popis Seagalovy postavy klasickym Lee Ermeym.

• 2.5.2007  13:24
    Alpha Dog (2006)

Velmi presne vystizeny mentalita, mluva a chovani mlade bohate vrstvy v USA. Bruce Willis po nekolika letech opet hraje, stejne jako Sharon Stoneova. Nejlepsi herecky vykon ovsem podava Ben Foster v roli zavisleho nacisty, pri jehoz vystoupenich mu budete verit kazde slovo a bude vam behat mraz po zadech.

• 30.3.2006  13:27
    Amadeus (1984)

Film o tom jak je zivot nespravedlivy ke vsem stejne.

• 30.3.2006  15:11
    Apokalypsa (1979)

Ten film je absolutni masakr. Obrazy valky se prolinaji v hudbe the Doors a na konci ceka, plk. Kurtz, ktery prisel na podstatu valky a stalo ho to dusi. Je to film o boji a bojovnicich.

• 9.4.2007  18:04

Celkem vtipne, pro fanousky predchoziho dilu povinost, ale na dvojku to v zadnem pripade nema.

• 5.5.2007  14:22
    Atentát (1964)

Vynikajici a na dobu vzniku velmi autenticky snimek s velkorysym rozpoctem. Realie nacisticke Prahy jsou verohodnym prostredim pro pribeh nekolika ceskych parasutistu majicich za ukol spachat atentat na Reinharda Heidricha, zastupuiciho risskeho protektora. Postavy jsou dramaticky prikrasleny, ale akcni momenty maji vysoky standart, at uz jde o zobrazeni vycviku v Anglii, samotneho atentatu, nebo zaverecneho souboje do posledniho muze v kostele.

• 10.4.2006  18:11
    Banditi (2001)

Pomerne mila komedie, ktera je tim povedenejsi, cim lepe vite, co od toho filmu mate cekat. S kazdym dalsim shlednutim lepsi a lepsi.

• 30.3.2006  10:43
    Barbar Conan (1982)

Krasny staroveky svet, v nemz se lide prosadi pouze silou a krutosti. Howard byl pravym otcem fantasy a Stone s Miliusem mu hrde scenaristicky sekunduji. Vynikajici hudba jen dokresluje atmosferu vikingskych baji, ktere byly predlohou. U Croma zajimalo by me, co by se stalo, kdyby se tito barbari dostali mezi slicne elfy, detske hobity a zmekcile skrety Tolkienova sveta.

• 11.4.2006  12:04

Jedna z nejlepsich komiksovych adaptaci, velmi sikovne zarazenych do realneho prostredi. Christian Bale pusobi v mnoha svych filmech podobne, ale dokaze zahrat. Mym oblibencem je postava mentora Henriho Ducarda Liama Neesona. Christopher Nolan je vynikajici reziser a kdyz ma k ruce takhle vynikajici herce pro vsechny postavy, ktere jsou na platne dele nez minutu, nemuze to mit chybu. Mozna jednu malou, bitky telo na telo jsou nasnimany prilis jankovite, tem by mensi odstup kamery jen pridal. Film naprosto presne vystihuje psychologii Bruce Wanea ("...nebyla to tvoje chyba, ze ti zabili rodice. Byla to chyba tveho otce..."). Myslim , ze Frank Miller nemuze byt spokojenejsi.

• 9.4.2006  17:09

Velmi povedena satira. Ucitel Kitano je na svoji vychovu radne hrdy. Totalni reality show. Tri hvezdy za ucitele Beata Takeshiho a jedna navic za slecnu Mitsuko a jeji stoicky postoj a pilny pristup.

• 9.4.2006  17:03

Slaboucky odvar prvniho dilu. Jako by to natocil american aby to bylo co nejjaponstejsi.

• 15.2.2007  13:53
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Vynikajici serial. Navzdory faktu, ze jde o sci-fi jsou tu postavy a jejich chovani a postoje zachyceny az nepekne realisticky. Boj o moc, chamtivost, nenavist, xenofobie a spousta dalsich milych lidskych vlastnosti, vyplouvajici na povrch v extremnich situacich, nam ukazuje jak jsme na tom, jako civilizace doopravdy s pokrytectvim a odvahou. Ze vsech vynikajicich postav vyberu pouze moje oblibence a to soucet tech nejlepsich a nejhorsich lidskych vlastnosti. Za odvahu a silu Kara Trace Katee Sackhoffove a za slabost a zbabelost, o neco zabavnejsi, Dr. Gaius Baltar Jamese Callise. Skvele prostredi, vyborne zpracovani a bezchybna hudba a zvukova slozka, tesim se na treti radu.

• 26.4.2007  15:22
    Battlestar Galactica (TV film) (2003)

Klasicky pilot pri kterem jsou uz videt hlavni technicke i scenaristicke kvality serialu. Seznamujeme se se vsemi herci s pozdejsi dulezitosti a rozehrava se tu hra na paranoiu v hledani cyklonu mezi posadkou flotily. Starbuckova mlati plukovnika Tighe, Dr. Baltar zjistuje pravdu o sve uloze v Cylonskem planu, Chief soulozi s Valerii, o niz se dozvime na konci velke tajemstvi. Vnikajici uvod k vynikajicimu serialu.

• 30.3.2006  18:02
    Ben Hur (1959)

Zajimavy, ale rychle starnouci film, podruhe jsem to uz nedokoukal. Takova krestanska agitka.

• 4.5.2007  09:58
    Bestiář (2007)

Velmi povedeny cesky film s tak krasne vyladenymi a propracovanymi postavami, jako uz dlouho ne. Danica Jurcova je krasna a okata, nekdy roztrzita a jindy k zblazneni roztomila a s hlasem Andey Elsnerove dokonala hrdinka. Na cem vsak film stoji, jsou muzske charaktery z nichz nejvyraznejsi by mel byt Karel Roden, ktereho jsem ovsem za posledni rok nevidel v ceskem filmu hrat jinou postavu nez tady, snad jen s minimalnimi rozdily a ktereho zadupe do koberce fenomenalni vykon Marka Vasuta, jako ministra Dobreho. Jak ten clovek vystihnul miru nadsazky a humoru a dokaze pronest vety, ktere si vsichni muzi mysli natolik nadnesene, ze se jasne dostal do prvni ceske herecke ligy. Cameo Miroslava Etzlera je na povazenou, jenom me udivilo, ze se za tu minutu, co ve filmu ma, dostal az na plakat. Krystof Hadek a Tomas Matonoha vytezili svoje role a s bravurou dokazali zahrat, co se po nich chtelo. Diky Irene Pavlaskove za takhle povedeny film.

• 30.3.2006  16:33
    Billy Elliot (2000)

Nikdy bych nepredpokladal, ze se mi bude takhle libit film, v nemz da hlavni hrdina prednost baletu pred boxem. V originalnim zneni o padesat procent lepsi.

• 3.5.2007  10:38
    Blade (1998)

Prvni dil trilogie je patrne nejpovedenejsi, i kdyz na tricich uz je znat jeho vek, bitky a atmosfera stale stoji za to. Zivotni role Wesleyho Snipese, snazivy zaporak Stephena Dorffa a ta bajecna party z uvodu filmu a Bladeuv prichod na scenu jsou jedinecne.

• 3.5.2007  10:41
    Blade 2 (2002)

Dvojka skvele doplnuje jednicku. Bitky jsou na vyssi urovni, zvlaste ta zaverecna je jedna z nejpovedenjsich vubec. Prostredi Prahy skvele zapada. Leonor Varelova vypada velmi dobre a Blade je jeste vetsi tuhos. Minuta Marka Vasuta a role Karla Rodena vylozene zahrejou.

• 18.5.2007  11:57
    Bludiště (TV film) (1994)

Lacina, nic mene povedena televizni hra J.S. Kupky o jednom pripadu Sigmunda Freuda (skvely Frantisek Nemec), ktery se musi dopatrat priciny u hystericke neuroticky (prkenna Eva Vejmelkova) a obhajit svoji metodu pred svymi kolegy, vedenymi pacientcinym zpatecnickym otcem (Ludek Munzar). Zajimavemu pribehu urcovani priciny psychickych problemu, prokladanemu obhajobou Dr. Freuda pred odbornou verejnosti a vsimave pospojovaneho drobnymi detaily (jako jsou zdroje svetla v mistnostech, nebo muzika), by neskodil vetsi rozpocet a naturalistejsi pojeti nekterych scen.

• 11.4.2006  11:49
    Bod zlomu (1991)

Jeden z lepsich filmu Kathryn Bigelowove. Trosku mi to prijde jako Bezva finta a Pobrezni hlidka dohromady. Patrick Swayze ujde, Keanu TvarimsejakBusterKeaton Reeves uz tolik ne. Potesi snad jen rolicky pro RHCP.

• 26.4.2007  19:11

Film o starem pruzkumakovi, ktereho hraje Clint Eastwood a jenz ma (zvlaste na zacatku) tak neuveritelne vtipne hlasky, ze muze konkurovat i R. Lee Ermeymu z Full Metal Jacket. Vse postupne kazi jakakoliv absence odborneho vojenskeho poradce na place a cesky hura dabing to jen zhorsuje. A proc v kazde scene v interieru neustale zvoni telefon?

• 23.4.2007  11:38

Vtipne udelany sociologicky pruzkum spolecnosti USA. Nekdy z toho jde az mraz po zadech, kdo nechce hloubat a ztracet idealy o svobode a tolerantnosti americke demokracie, muze si uzit kupu Boratovych sprostaren, trapnosti a legracek.

• 16.4.2007  14:04

Bourne zde jakoby dospel o proti prvnimu dilu. Je bezskrupuloznejsi, zavilejsi a nebere si servitky, coz se Paulu Greengrasovi podarilo vyjadrit jak v propracovanych a realisticky pusobicich akcnich scenach, tak v hrdinove pristupu k reseni problemu, kdy vubec nepremysli, jak situaci zvladnout, ale automaticky vse kolem sebe pouziva jako zbran (casopis, auta, alkohol...) a tak aby zpusobil co nejvetsi skody a tahle smrtelna efektivnost jej vynasi na vrchol zanru chytry akcni thriller.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12