Sekel

Sekel

2 body

1 4 7 9 10 11 12 následující >>
    • 23.4.2007  11:15

Celkem povedene drama o tom, jak jsou vsichni nelegalni pristehovalci chrabri a jak je nebozatka prohnily zapadni svet vyuziva. No to jsem trosku prehnal, neni to takhle jednostrany, ale silne to k tomu smeruje. Vybornej vykon Chiwetela Ejiofora a klasickej nadstandart Sergiho Lopeze, kterej je snad dnesni nejvetsi zapornackou hvezdou.

• 8.4.2006  18:37
    Štvanec (2003)

K Friedkinovu Stvanci je nutno pristupovat, jako k velmi vyhranenemu zanrovemu filmu, jako takovy je ovsem vybornym prikladem zrucne odvedene profese. Jonesuv L.T.Bonham, totiz skutecne cvicil americke brance na boj nozem zvany Kali a jeden z jeho zaku se skutecne dostal na druhou stranu zakona a on byl pozvan, jako konzultant. Potom se skutecnost vyvijela asi jinak, nez dej filmu, ale zakladni plot tu je. Nejlepsi na filmu je technicka stranka a hlavne bojova choreografie, jez je z vyjimkou posledni bitky (ktera je precejenom prilis dlouha a prilis krvava) plne fungujici technikou zabijeni. Zadne kung-fu ktere dobre vypada, ale v praxi proste nejde uplatnit, zadne draty, nic takoveho. Zkratka efektni likvidacni styl skutecne trenovany u armady. Bohuzel se neda takto skvele psat o scenari, ponevadz neco tak deraveho se jen tak nevidi. Kupodivu i pres to stoji tento film za to. Tri hvezdy za technickeho poradce.

• 27.3.2007  14:53

Drsny a nekompromisni snimek. Mel Gibson, jako poutnik bez budoucnosti v beznadejnem svete, kde neprezili zadni lide, jen jejich trosky. Scenar je kruty ke vsem stejne a zaverecna honicka je dokonale akcne a remeslne zvladnuta. Jeden ze skupiny snimku, jejichz hlavni postava je odvaznej tvrdej chlap, na ktere se tak dobre diva.

• 10.4.2006  16:08
    Žbluňk! (1984)

Hloupounka komedie se mladickym Hanksem, uz tehdy krasnou Darryl Hannahovou, Johnem Candym na vrcholu kariery a zacinajicim Ronem Howardem.

• 8.4.2006  18:12

Uprimny pohled na WWII a na valky vubec. James Coburn a jeho cetar Steiner nadherne predvadi, co se stane z muze, ktery se rozhodne prezit a zaroven zachovat svoje hodnoty jako pravy vojak. Tu otupelou a unavenou atmosferu, jako by vypadenou z romanu E.M.Remarqua s temi rutinne resenymi valecnymi scenami zvladnul Sam Peckinpah vytecne. Neboji se (na rozdil snad od vsech ostatnich valecnych hollywoodskych filmu) soucitit s Nemci a rozhodnuti o spravnosti, ci spatnosti cinnu, nechava na osobnostech a ne na jejich karikaturach. Tenhle film je pravym vyznamenanim velkeho rezisera.

• 30.3.2006  16:50

Je to sice Benigniho nejlepsi film, ale to nic neznamena, ze. Cele me to prislo jeste vypocitanejsi na efekt nez Kolja. Z toho filmu doslova caka krecovita snaha divaka dojmout a vytlacit z nej slzu.

1 4 7 9 10 11 12 následující >>