Sekel

Sekel

2 body

• 30.3.2006  13:37
    Únosci (2000)

Parker a Longbaugh je po dlouhe dobe jedna z nejlepe fungujicich dvojic hrdinu. Outsideri a profesionalove v jednom. Genialni prvni scena-nejprve mlatit zeny. Genialni posledni prestrelka. Moc pekna zanrova stylovka.

• 30.3.2006  13:32

Stara skola. Arnold v nejlepsi forme. Hamiltonova jako nejtvrdsi mama a Patrick a jeho stale stejny oblicej a strojove neunavny beh. Vynikajici akcni sceny a kultovni hlasky. K tomu ta nadherna muzika, tohle je jeden z vrcholu zanru.

• 30.3.2006  13:27
    Amadeus (1984)

Film o tom jak je zivot nespravedlivy ke vsem stejne.

• 30.3.2006  13:25

Rudolf Hrusinsky a nejcernejsi charakter ceskeho filmu. A stacil mu k tomu jen talent a hreben. Krasa.

• 30.3.2006  13:21
    Kmotr II (1974)

Zase si vyberu jednu scenu, charakterizujici cely film a to sice DeNirova posledni vrazda na Sicilii, kvuli ktere musel zmizet do USA. Jeho prace nozem je fascinujici.

• 30.3.2006  13:18
    Kmotr (1972)

Pro me za vsechno mluvi scena, kdy se Pacino rozhodne stat se mafianem a pomstit otce. Jak vstane, jde na zachod, vezme si pistoli a jde zpatky a poresi to, potom odchazi a zahazuje pistoli a uz neni navratu...Genialni obraz, genialni film.

• 30.3.2006  13:15

Hodne spinavy a hodne zapraseny western, jak jen je Sergio Leone umi, v nemz neni misto pro slabochy a pro zeny a lidsky zivot nema zadnou cenu. Ustredni trojice je dokonala, stejne jako zaverecna scena a posledni veta filmu. Atmosfericky cisty western.

• 30.3.2006  13:12
    Mnichov (2005)

Z kazdeho filmoveho policka je jasne, ze Spielberg drzi pribeh pevne v rukou a vse co se deje, od odrazu slunce ve skle az po nacasovani zvuku s hudbou, se deje kvuli konecnemu dopadu na divakovo oko. Nasilne sceny jsou natoceny tak realisticky, skoro dokumentarne, ze by me zajimalo, kolik casu musel Spielberg venovat pozorovanim autentickych dokumentu o popravach a jinych nasilnych cinech. Stejne jako u Schindlerova seznamu a Zachrante vojina Ryana, je to nejznepokojivejsi rys jeho prace.

• 30.3.2006  13:06

Spielberg je pan reziser, ktery ma vsechny svoje filmy do detailu propracovane. Neeson je galantni a elegantni lidsky nacista s zidovskymi instinkty a srdcem krestana. Fiennes tu predvadi, jak dokaze byt obycejne lidske zlo demonicke. Scena vysidleni gheta je tak autenticky natocena, ze vam prijde, ze se divate na dokument. Mrazive realisticke, hrejive lidske. Kdyz jsem na tomhle filmu byl v kine, po jeho skonceni vsichni sedeli a i po skonceni titulku nikdo nepromluvil.

• 30.3.2006  12:59
    Forrest Gump (1994)

Rezisersky jeden z nejpropracovanejsich filmu jake jsem kdy videl. Kazdy detail do sebe zapada, herecky koncert a hudebni zazitek, tohle je duvod milovat filmy.

• 30.3.2006  12:57

Vynikajici film o pratelstvi a o nadeji, behem filmu jsem si tak jakoby mimochodem parkrat vypomenul na Londonova Tulaka po hvezdach.

• 30.3.2006  12:54

Chapu, ze pokud nekdo cekal Gladiatora, byl zklaman. Me se film libil a herecky je to vysoky nadprumer. Pominu-li Blooma a Ironse, klasickeho Neesona, vystoupi mi Reynald Brendana Gleesona, ktery si timto vynahradil podobny charakter ktery mel jako Menelaus v Troji, Edward Norton dokaze hrat i pres masku a Eva Greenova ma kouzlo, o jakem se pulce hollywoodskych devcat ani nesnilo.

• 30.3.2006  12:40
    Muž v ohni (2004)

Krasne dilo. Film jsem shledl uplnou nahodou, aniz bych tusil od koho to je a o cem to bude a musim rict, ze me dostal. Prvni tretina, kdy si Washington leci traumata alkoholem a postupne se sblizuje s Fanningovou se mi zdala nudna, az do te doby, nez sem si uvedomil, ze se s postavami smeji a vubec to cele prozivam vic, nez normalne. To jsem si jeste myslel, ze sleduji nejake jako rodinne drama. Pri unosu Pity, me ale Tonny Scott rychle uvedl do prave reality filmu a kdyz se Creasy dal do prace uz sem jenom cenil zuby. Brian Helgeland umi psat scenare a T.S. je umi natocit, Washington je herec a Dakota Fanningova je talentovanejsi nez si vsichni myslime. (Skoda ze neni kluk, ona by Endera zahrat rozhodne zvladla)

• 30.3.2006  12:30

Tak tohle se nekomu v BMW opravdu povedlo, prijit s necim takovym. Vynikajici, presto asi druhy nejslabsi dil serie.

• 30.3.2006  12:29

Tak tohle se nekomu v BMW opravdu povedlo, prijit s necim takovym. Gary jiny nez skvely byt neumi a Scott si chysta filtry na jeho pozdejsi trhaky.

• 30.3.2006  12:25
    Spy Game (2001)

Velmi divatelny film, kupodivu jsem si vice uzil Redfordovu cast, Pitt s McCormackovou mi moc dohromady nesedli. Pro nasince je ale stoprocentne nejlepsi honicka v autech vychodnim Berlinem, kdy Pitt pilotuje stary dobry cesky Embecko.

• 30.3.2006  12:21

Zajimavy akcni thriller s prumernymi Smithem i Hackmanem, kde ale stoji za povsimnuti zarodky kamerovych zbesilosti Tonnyho Scotta, plne vyuzitych az v Man on Fire a Dominu. Krasne stylove natocene honicky.

• 30.3.2006  12:16
    Domino (2005)

Vynikajici akcni komedie, nad kterou netreba premyslet, ale kterou si lze vizualne vychutnat. Zaverecna prestrelka mi jako by zavonela Pravdivou romanci. Domino jiste byla silna osobnost a Knightleyove se celkem povedla, navic ji to slusi. Rourkeovi to mentorovani taky jde a Ramirezuv Choco divici se, ze se najde v LA nekdo nehovorici spanelsky, je vybornej.

• 30.3.2006  12:07

Jestli je nejaky film megakoncetrem hvezd, tak tenhle. S.L.Jackson stihne par vet, potom ho utre Drexel Garyho Oldmana, opet genialniho padouch, jak jen je Gary umi. Slater tu nevadi a provadi nas spolu s Arquettovou svetem zkoureneho Pitta, Dennise Hoppera, naleznuvsiho tvari v tvar krystalickemu Walkenovskemu padouchovi svuj klid, zacinajiciho Soprana Gandolfiniho, a snazivych policistu Penna a Sizemora. Na to vse dohlizi Elvis Vala Kilmera a v zaveru jedna z nejlepsich prestrelek vubec kdy natocenych a nema to jedinou chybu.

• 30.3.2006  11:57
    Kill Bill 2 (2004)

Tak tohle se jen tak nevidi, takovouhle cistotu charakteru jsem nevidel od Mlceni jehnatek. Madsenuv Budd by si zaslouzil vlastni film, jeho bohorovny klid a cynicky nadhled v souvislosti s jeho "prakticnosti" jsou k sezrani. Filmovy Bill je ten nejcharizmatictejsi a nejvic cool padouch co kdy vykoukl ze stribrneho platna, totalni poklona Carradineovi a Tarantinovi. O dva kroky vzadu (to znamena na "pouhem" nadprumeru) jsou slecny Hannahova s Thurmanovou a o dalsi dva kroky v zadu zustal cely prvni dil.

• 30.3.2006  11:43
    Gauneři (1992)

Klasicka divadelni kriminalka. Chris Penn a Michael Madsen ve sve nejlepsi roli. Kultovni hlasky a ta muzika. Proste ucelene dilko v ramci minimalne trech zanru splnujici sto procent.

• 30.3.2006  11:38
    Desperado (1995)

Prava Rodriguezovstina. Ctvrt vterinove strihy, krvavy balet, ohnive vybuchy a nadherna slecna Hayekova, do toho vseho zachmureny Banderas jako ten nevetsi mexikan jakyho sem kdy videl. Genialni uloha Buscemiho a vrhac nozu Dannyho Treja krasne dokresluji atmosferu, kdykoli rad shlednu znova.

• 30.3.2006  11:31

Miller vedel co chce napsat a oba potom s Rodriguezem vedeli, co chteji natocit a z tohoto filmu to primo strika. Zakourena atmosfera mesta devek a vrahu, kde hrdinstvi znamena jit si za svym cilem pres mrtvoly(i vlastni) i jeho nedosazitelnost. Willis sklada poctu svym McClanum a Hallenbeckum, Owen se timto dostava do prvni ligy a nad tim vsim stoji Rourke, mava sekerou a silene se smeje.

• 30.3.2006  11:23

Tak tohle stoji videt pouze pokud snasite Clooneyho s Pittem. Cim vic je mate radi, tim lepsi bude vase hodnoceni. U me cela tahle particka funguje az na tu trapnou scenku s Willisem. Pittovy balici taktikty a nasledne uteky ovsem stoji za to.

• 30.3.2006  11:16

Prumerny Washington, podprumerny Willis a skvela Beningova. Mimochodem to nam autori asi netusili, jak nam krasne predbehli dobu.

• 30.3.2006  11:12

Zpocene zaprasene dilo pachnouci strelnym prachem a krvi nevinnych. Cely film je vynikajici, ale prvni prestrelka pri niz je zmasakrovan pruvod abstinencni ligy a zaverecna prestrelka, pri niz je pomer zhruba ctyri ku stu, jsou vrcholnou umeleckou formou Sama Peckinpaha. Tak jako se Picasso pokousel namalovat objekt ze vsech stran, tak se pan reziser snazi natocit akci ze vsech uhlu. Genialni pul sekundove strihy. A ta atmosfera, kdyz si jdou posledni ctyri z bandy pro Angela...

• 30.3.2006  11:04

Zapraseny gangstersky western, s klasickym Willisem, nadprumernym padouchem Walkenem a reziserem ve vyborne forme. Tenhle film stoji za to dokoukat, uz jenom kvuli predzaverecne prestrelce hrdina vs. asi osumnact padouchu provedene v realtimu.

• 30.3.2006  10:50
    12 opic (1995)

Kdysi sem sel na tenhle film dvakrat po sobe do kina. Klidna sila Willise, nevycerpatelna energie Pitta, mazana hudba a tolik vykladu konce, kolik chcete.

• 30.3.2006  10:46

Velmi koukatelny film s civilnim Gibsonem, slizkym Russellem a rostackym Juliou. Slecna Pfeifferova zdatne sekunduje.

• 30.3.2006  10:43
    Barbar Conan (1982)

Krasny staroveky svet, v nemz se lide prosadi pouze silou a krutosti. Howard byl pravym otcem fantasy a Stone s Miliusem mu hrde scenaristicky sekunduji. Vynikajici hudba jen dokresluje atmosferu vikingskych baji, ktere byly predlohou. U Croma zajimalo by me, co by se stalo, kdyby se tito barbari dostali mezi slicne elfy, detske hobity a zmekcile skrety Tolkienova sveta.