Robin Hood (1984) (seriál)

Moje nejoblibenejsi zpracovani hoodovske legendy i kdyz hodne fantasmagoricke a misty k smichu a Michael Praed vypada jak holka, stale ma vybornou atmosferu.

Rytíři z Houstonu (1987) (seriál)

Jeden z prvnich akcnich serialu. Spolu se Stingrayem tenkrat dva nejlepsi.

Sunshine (2007)

Klon mezi Horizontem udalosti, Ponorkou a 28 dny pote. Velmi povedene vesmirne drama. Pekne vypointovane postavy. Propracovana psychologie, u niz si vsichni ucastnici jasne uvedomuji, ze zachrana lidstva ma prioritu a nezatezuji sebe ani divaka zbytecnymi moralnimi dilematy. Danny Boyle odvedl dokonalou praci, co se atmosfery a vesmirneho prostoru tyka, ale zarucene nejlepsi je pokud jde o ty hororovejsi casti s kapitanem Pinbackerem. Z hercu klasicky nadstandart Cilliana Murphyho, dobry standart Michelle Yeohove a Rosie Byrneove a kupodivu vyborny vykon Chrise Evanse. Skoda jen toho o minutu delsiho zaverecneho letu do slunce, mohlo to byt naprosto dokonale.

Rane (1998)

Velmi povedene dilko o mladych srbskych mafianech v devadesatejch letech. Nekompromisni humor, cerne hlasky a balkansky punc zarucuji peknou zabavu. Velky podil na tom ma i krasny slovensky dabing, ktery se neboji ostrejsich vyrazu.

Legenda o "1900" (1998)

Peknej televizni film s vynikajicim vykonem panu Rotha a Vinceho. Dve nejkrasnejsi sceny, klavirniho souboje a sklatby, kdy poprve 1900 spatril svoji zivotni lasku stoji za to videt.

Špína Londýna (2002)

Celkem povedene drama o tom, jak jsou vsichni nelegalni pristehovalci chrabri a jak je nebozatka prohnily zapadni svet vyuziva. No to jsem trosku prehnal, neni to takhle jednostrany, ale silne to k tomu smeruje. Vybornej vykon Chiwetela Ejiofora a klasickej nadstandart Sergiho Lopeze, kterej je snad dnesni nejvetsi zapornackou hvezdou.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Velmi vysoka uroven televizni tvorby, herecke prace a hlavne rezie Jiriho Stracha, provazi napinavy a dramaticky vyvazeny simek z obdobi heydrichiady a toho co predchazelo. Krasne a verohodne vybudovane postavy obou hlavnich predstavitelek, kdy Tatiana Vilhelmova ma vetsi prostor a Klara Issova, zase o neco lepsi charakter postavy. Skvele je doplnuji a nekdy i zastinuji panove Ivan Trojan v roli skromneho, odvazneho a podvadeneho manzela a Jiri Dvorak, jehoz postava se zda prvoplanova, ale z niz je citit hluboke zaujeti jake herec sve postave venoval. I ostatni herci odvadeji vysoky standart, vyprava je temer bezchybna a cele to vyzniva profesionalne. Scenaristicka dvojice dokonale vyuzila dramaticnosti valecne doby, jenz tvorila, nebo lamala charaktery.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Hloupounky scenar dava prilezitost Dolphu Lundgrenovi a Brandonu Lee ke spouste bitek a prestrelek. Kalsicka akcnarna zacatku devadesatych let. I kdyz tahle je obzvlaste bezducha a ke konci tak nechtene smesna, az si clovek pripada trape, ze na to hledi.

Ronin (1998)

Jeden z prvnich spionskych filmu snazicich se zachovat autenticnost prostredi i nasili, nehledici na civilni obeti. Cela parta je dokonale obsazena a automobilove honicky zajistuji tomuto filmu nesmrtelnost.