Sekel

Sekel

2 body

• 10.4.2006  14:00
    Rána z milosti (TV film) (2005)

Jiri Svoboda kriminalky umi. Herecky vyrovnane, televizne koukatelne.

• 10.4.2006  13:57
    Jasnovidec (TV film) (2005)

Velmi vydarene televizni soudni drama. Jiri Svoboda je schopny reziser a dokaze vytvorit dramatickou akci i pri pouhem rozhovoru. Film ma vynikajici obsazeni a kazda postava si se svym hrcem sedi, pouze ze soudce Töpfera jsem mimo soudni sin prilis citil Karla Arazima z Cetnickych humoresek. Vynikajici Marek Vasut v dalsi roli jim vytvorene sablony; cynicky, charismaticky prostatik.

• 9.4.2006  17:49
    Ohňostroj (1997)

Jedno z klasickych dramat Beata Takeshiho. Pomale ladne zabery, stridane brutalni a realistickou akci.

• 9.4.2006  17:45
    Samuraj (2003)

Velmi povedena taskarice, spouta krve, spousta tance a zpevu a ve stredu kamenna tvar Beata Takeshiho.

• 9.4.2006  17:40

O tom jak pan Yamamoto odjel z donuceni do USA, aby mistni mladez naucil neco o tom, jak byt gangsterem. Velmi vtipny film s vyborne si sednouci dvojici Kitano Epps. Beat Takeshi opet buduje pribeh skrze svoji postavu nezlomneho, protreleho yakuza, nestiticiho a nebojiciho se niceho krome jakychkoliv ustupku. Jeho zpola chromy oblicej jehoz jedinnym vyrazem je ocni tik, funguje stejne dobre jako vtipna grimasa i jako vyjadreni neznalosti soucitu a slitovani s nikym a tim mene sam se sebou.

• 9.4.2006  17:31
    Norimberk (TV film) (2000)

Zajimavy pohled na Norimberske procesy a na moralni pouceni z WWII vubec, vypovidajici ovsem daleko vice o tvurcich, nez o zucastnenych. Brian Cox s prehledem kvituje veskere deni kolem osoby jeho Hermanna W. Göringa. Velmi poucna je tez vypoved velitele osvetimskeho tabora Rudolfa Hösse hraneho Colmem Feorem. Jedina trapnejsi postava je zidovsky kapitan Gustav Gilbert Matta Cravena, ktery se snazi znazornovat svedomi.

• 9.4.2006  17:16

Film o tom, ze Nemecko nebylo narodem vrahu, ale narodem, ktery proste prohral valku. Velmi ocenuji, ze se Oliveru Hirschbiegelovi podarilo natocit a uvest takto kontroverzni film a ze se nebal narceni ze sympatizantstvi k nacismu. V teto dobe, kdy se veskere snimky z obdobi Treti rise schovavaji za lacine odsuzovani teto ideologie a za kazdou cenu se snazi ukazat jeji zrudnost, nam reziser nedovoli divat se na problem takto zplostele. Nejsilnejsi scena je samozrejme otraveni deti matkou Goebbelsovou.

• 9.4.2006  17:09

Velmi povedena satira. Ucitel Kitano je na svoji vychovu radne hrdy. Totalni reality show. Tri hvezdy za ucitele Beata Takeshiho a jedna navic za slecnu Mitsuko a jeji stoicky postoj a pilny pristup.

• 9.4.2006  17:03

Slaboucky odvar prvniho dilu. Jako by to natocil american aby to bylo co nejjaponstejsi.

• 9.4.2006  16:59

Film ktery by byl perfektni, nebyt v nem postava Toma Cruise. Kdyby ji hral jakykoli japonsky herec, vypadalo by vse mnohokrat verohodneji. Takhle clovek jenom premysli, jaktoze se Gaidzin dokaze pres zimu naucit natolik dobre bojovat, ze odrazi utok ninju, kteri pobiji mnoho zkusenejsich bojovniku, jaktoze ho prijme a vyslechne samotny cisar atd. atp. Bojove sceny jsou vsak zvladnuty velmi ladne a celkove je film nasniman velmi sikovne. Zaverecny masakr (ktery jakoby zazrakem prezije opet pouze T.C.) je pateticky tak akorat a Ken Watanabe nema chybu.

• 9.4.2006  16:51
    Tarzan (1984)

Velmi smutny pribeh. Je to jeden z nejdepresivneji pusobicich pribehu pro deti co znam. Tarzanovi stale vsichni umiraji, nebo ho opousteji. Film je natocen kvalitne, jenom mi unika, proc tocit film, ktery uz nikdy nebudu chtit videt znovu.

• 9.4.2006  16:39

Hrozna hroznost. Seagal pomalu tloustnouci, Billy Bob Thornton jeste nehubnouci, Michael Caine odbarveny a namalovany jako starnouci homosexual a Joan Chenova rodila Cinanka hrajici Eskymacku. Do toho prapodivne halucinace zpusobene mavanim orlimy pery a zaverecna exploze, pri niz stihnou hrdinove uniknout od centra vybuchu az do bezpeci, coz je samo o sobe samozrejmosti, jenom kdyby to nebylo vzdusnou carou asi tri kilometry a oni u toho nestihali stridat dopravni prostredky. Jedina hvezdicka je za vtipny popis Seagalovy postavy klasickym Lee Ermeym.

• 8.4.2006  19:01
    Old Boy (2003)

Smej se a svet se bude smat s tebou. Tohle je pribeh nad pribehy a vice poselstvi nez film, snad proto, ze Oh Dae Su mel patnact let na tohle pouceni. Choi Min Sik ztvarnil jednu z nejvyraznejsich osobnosti filmu vubec a dokazal to genialne. Park Chan Wook buduje svuj pribeh pekne nenapadne a postupne se nam rozpletaji zanry a film jakoby sam zacina rust. At mi nekdo rekne podobnou zaverecnou scenu, pri ktere se cloveku v hlave vystrida tolik emoci. Technicky skvele zvladnute remeslo ukazuje dokonaly scenar. V podstate kterakoli veta hrdinova monologu muze byt citaci.

• 8.4.2006  18:51
    Pretty Woman (1990)

Jeden z absolutnich vrcholu zanru. Richard Gere je galatni a osamely, Julia Roberts krasna, sexy a detsky naivni. Skvele jim sekunduje Hector Elizondo jako reditel Thompson, kvuli kteremu se na to pokazde koukam znovu. Vynikajici romanticka pohadka.

• 8.4.2006  18:45

Vynikajici realisticky videoklip, z pohledu americkych odvedencu, na WWII. Bojove a veskere nasilne sceny jsou natoceny-jak je Spielbergovym dobrym zvykem-s naturalnosti takrka autentickou. Herci dokazali dobre ztvarnit strach i odhodlani a scena vylodeni samozrejme vstoupi do historie.

• 8.4.2006  18:37
    Štvanec (2003)

K Friedkinovu Stvanci je nutno pristupovat, jako k velmi vyhranenemu zanrovemu filmu, jako takovy je ovsem vybornym prikladem zrucne odvedene profese. Jonesuv L.T.Bonham, totiz skutecne cvicil americke brance na boj nozem zvany Kali a jeden z jeho zaku se skutecne dostal na druhou stranu zakona a on byl pozvan, jako konzultant. Potom se skutecnost vyvijela asi jinak, nez dej filmu, ale zakladni plot tu je. Nejlepsi na filmu je technicka stranka a hlavne bojova choreografie, jez je z vyjimkou posledni bitky (ktera je precejenom prilis dlouha a prilis krvava) plne fungujici technikou zabijeni. Zadne kung-fu ktere dobre vypada, ale v praxi proste nejde uplatnit, zadne draty, nic takoveho. Zkratka efektni likvidacni styl skutecne trenovany u armady. Bohuzel se neda takto skvele psat o scenari, ponevadz neco tak deraveho se jen tak nevidi. Kupodivu i pres to stoji tento film za to. Tri hvezdy za technickeho poradce.

• 8.4.2006  18:12

Uprimny pohled na WWII a na valky vubec. James Coburn a jeho cetar Steiner nadherne predvadi, co se stane z muze, ktery se rozhodne prezit a zaroven zachovat svoje hodnoty jako pravy vojak. Tu otupelou a unavenou atmosferu, jako by vypadenou z romanu E.M.Remarqua s temi rutinne resenymi valecnymi scenami zvladnul Sam Peckinpah vytecne. Neboji se (na rozdil snad od vsech ostatnich valecnych hollywoodskych filmu) soucitit s Nemci a rozhodnuti o spravnosti, ci spatnosti cinnu, nechava na osobnostech a ne na jejich karikaturach. Tenhle film je pravym vyznamenanim velkeho rezisera.

• 8.4.2006  18:00

Trosku mi to pripada jako reziserova Labuti pisen, s niz opousti svet pravych muzu, kteri si stoji za svym a jdou klidne i proti vsem. Stejne jako ustredni pisen filmu ma cele toto dilo atmosferu rozlouceni. Hrdeho, bez litosti, ale definitivniho.

• 8.4.2006  17:48
    Útěk (1972)

I pres zdanlivy poklid a umirnenou atmosferu je film prodchnut zvlastnim napetim, ktere jen zvysuji obcasne nasilne sceny a ktere vyvrcholi a plne propukne az v posledni prestrelce v motelu u mexickych hranic. Steve McQueen tu hraje se svoji skutecnou tehdejsi zenou Ali MacGrawovou. Zadna z postav nema cisty moralni kredit a to ani zdanlive obeti unesene Lettierovym Rudym Butlerem, ktery se jako zaporak prekonava. Kriminalka krasne dusna potem a lepkava krvi.

• 8.4.2006  14:12

Kazdopadne nejlepsi film Jana Sveraka a jeden z nejlepsich polistopadovych filmu u nas vubec. Z profesionalni stranky neni filmu co vytknout, jedine, co mi brani dat pet hvezd je spatny vyber hercu. Vsichni piloti i vsichni vezni jsou fantasticti, zvlaste pak Dr. Blaschke Hanse-Jörga Assmanna, stejne jako zbytek anglicko-cesko-nemeckeho obsazeni, bouzel se tak neda rict o ustredni trojici. Ondrej Vetchy je o neco dospelejsi a zklamanejsi vojin Kefalin. Tara Fitzgeraldova pusobi dojmem, ze producenti srovnavali herecky podle toho, ktera je bude stat nejmene, bude ochotna do toho jit a pri tom bude mit trosku znamejsi jmeno. Krystof Hadek svoji roli nezvladnul vubec. Je to skoda, tento film, vsak ma i pres tech par chybicek co rict a byla by skoda nechat si ho ujit.

• 8.4.2006  13:55
    Spojenec (2006)

Velmi povedeny zanrovy film. Spike Lee si sice neodpustil par socialne-politicky ladenych narazek, ale ty jsou tu vice usmevne, nez k zamysleni. Clive Owen zvlada svuj part velmi vyrovnane a ma navrch i nad Denzelem Washingtonem. Willemovi Dafoe clovek jeho unaveneho policajta zkratka veri a Jodie Fosterove pak uveri cokoliv. Pribeh je originalni a pointa uspokojujici. Za zminku stoji i hudba, nebot takhle ethno-indicko-hiphop styl sem snad jeste neslysel.

• 8.4.2006  13:43

Nejlepsi dil serie. Potesilo videt Tatianu Vilhelmovou v nejakem filmu, ktery neni radoby intelektualne-socialnim dramatem. Vyborne pane Renc.

• 8.4.2006  13:40
    Polojasno (TV film) (1999)

Film ktery se vyplati videt, ale dostat ho do rukou treba Jiri Svoboda, mohl byt daleko lepsi.

• 8.4.2006  13:39

Slibny zacatek nadejneho rezisera a talentovane herecky.

• 8.4.2006  13:37
    Válka barev (1995)

Nejvetsi chyba toho snimku je doba jeho vzniku, kdy se proste filmy jinak netocily a zvlast ne, pokud na ne nebyly penize. Film natoceny podle stejne predlohy s lepsim scenarem a lepsim obsazenim (proti Tomasi Hanakovi ci Ane Geislerove nic, jenom Lukas Vaculik je otresnej) a trikrat takovym rozpoctem, trosku rizly videoklipovosti Nocni hlidky, by byl dnes v kinech uzasny trhak.

• 8.4.2006  13:30

Takovehle romanticke komedie by se u nas mely tocit casteji. Film je zanrovy, vtipny, hraji v nem hezci lide a ma jasnou pointu. Filip Renc je dobry reziser a kdyz dostane dobry scenar, dokaze si format uhlidat. Zuzana Kanoczova je stejnou merou sexy, uveritelna i trosku mrcha, Marek Vasut je charizmaticky a svetem protrely typicky muz, Simona Stasova tomu nadherne kraluje a jeji smysl pro herecky humor je fantasticky. Miroslav Donutil i Stella Zazvorkova jsou mile postavicky druheho sledu, jakoz i Jaromir Nosek s Ladkou Nergesovou. Sned jenom Sasa Rasilov svoji figuru nezvlada a je uplne mimo jeji ramec. Humor ve filmu je podle soucasneho trendu nastoleneho Sexem ve meste trosku drsnejsi, na rozdil od erotiky, u niz by tvurci trosicku pritlacit klidne mohli. V dusledku ale velmi pohodovy film.

• 8.4.2006  13:15

Povedena dobrodruzne akcni jizda, kterou si clovek ovsem neuzije jinak, nez na velkem platne se zvukem 5.1. Hlavni dvojici chemie na platne klape bezvadne a u Juda Lawa si clovek az musi pripominat, ze se nediva na Indiana Jonese. Gwyneth Paltrowova se zaradila mezi emancipovane zeny tricatych az ctyricatych let velmi vhodne a Angelina Jolie, je povedenou tresnickou na dortu. Cele je to velice koukatelna pohadka na sobotu odpoledne.

• 8.4.2006  10:24
    Equilibrium (2002)

Tenhle film stal v kine za to. Nikdo o nem nic nevedel, nikdo nic necekal a ejhle. Nejprve pocit, jeje zase Matrix, ale po par prvnich bitkach a prestrelkach, po poprave Emily Watsonove, po vysvetleni funkcnosti choreografie tzv. Gun Kata a po nadherne stylovem a originalnim konfliktu ve finale jsem byl velmi potesen. Originalni a zabavny film.

• 8.4.2006  10:14

Vrchol Seagalovy kariery. Jeho kuchar Ryback je prave tim spravnym mixem vyrovnanosti, nadrazenosti a nebezpecnosti s usmeskem v ocich, ktereho mame na Seagalovi tak radi a ktery se mu od te doby uz nikdy takhle nepovedl. Tohle by pro S.S. vstup do prvni ligy a zaroven posledni opravdu vydareny film. Gary Busey s T.L. Jonesovym Stranixem jsou vice nez dustojnymi spoluhraci. Dobre prestrelky, kvalitni bitky a vyvedene exploze. Hezky akcni film.

• 8.4.2006  09:20
    Glimmer Man (1996)

Celkem vydarena kriminalka s dobre fungujici ustredni dvojici a spatne fungujici ruskou mafii. Seagal je sice uz v prerodu z akcniho bijce v zenoveho mistra, ale jeste si z toho umi udelat legraci a ma nadhled. Wayansova rodina cela vznikla kvuli hlaskam a narazkam na cernochy a i K. Ivorymu to jde obstojne. Bitky jsou na celkem vysoke urovni (jenom se z aikida preslo na neco jako wing tsun). Jedina, ale zato podstatna vytka je, ze jsem film videl uz predabovany alespon trikrat a stale se stejne spatnym(=absentujicim) zvukovym backgroundem k dialogum, takze vzdycky, kdyz se mluvi neni slyset zadne jine zvuky a to je treba u zminenych bitek dost skoda.