Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Komedie
  • Krimi
  • Dobrodružný

Pravidla lži (2006)

Jeden z nejlepsich a nejdotazenejsich ceskych filmu a filmu o abstinenci vubec, ktery si smele muze stoupnout po bok dilum jako Dobri holubi se vraceji. Neskutecne herecke vykony, zejmena panu Langmajera-stylovy sociopat a zralok, ktery ovsem ukaze i zranitelne misto, jedna z jeho nejlepsich roli, Budare-herecky chameleon, prave jeho postava pusobi fyzickym herectvim nejautenticteji vzhledem k prostredi komunity, Chmely-nikdy bych do nej nerekl, ze bude takhle presvedcivy ve vyobrazeni problemoveho ale hodneho Toma, Novotneho-ktery mi po Tmavomodrem svete potvrdil svoji hereckou vyjimecnost, Stranskeho-jehoz byvaly fetak Zdenek je neustutupny a chladny jako skalpel, Svehlika-jez nas necha do posledni chvile na pochybach co si o nem myslet a Dulavy s Cisarem a zenskemu zbytku komunity, kteri kazdy odvadi poctivy kus prace a dotvareji atmosferu pro ustredni zapletku a nikdo z hercu a herecek neni nezajimavy a vsichni nas presvedcuji, ze za sebou maji bolestivy a zajimavy pribeh. Gratuluji Robertu Sedlackovi a dekuji mu za odvahu a um s jakymi se dokazal vyporadat s tematem a vubec stylem vypraveni, ktereho se v ceskych filmech nevyuziva. Tvurcum se zkratka povedl stoprocentni film.

Rafťáci (2006)

Velmi vtipna komedie, lepsi nez snowboardaci, dotazenejsi, na ceske pomery nadprumer. Slecny hezke, kluci sympaticti a vsechny ostatni postavicky krasne vypiplane.

Renesance (2006)

Vyvazeny a tajemny animovany thriller, misty velmi natazeny a nudny, neuskodilo by vice akce. Se Sin city to nema myslim nic moc spolecneho, az na tu zdanlive stejnou vizualni podobu. To nejlepsi na filmu byl anglicky dabing Daniela Craiga a Catherine McCormack.

Rocky Balboa (2006)

Krasnej jednoduchej a milej pribeh o vyporadavani se se zivotem, bez zbytecneho patosu, nebo meknuti a vycitani si chyb minulosti, coz plati jak pro postavu Rockyho, tak pro Stallona rezisera. Hodne mile vtipnych scenek, jednoducha a prima zivotni filosofie a nakonec skvele nastrihany boxersky zapas. Co vic si prat. Uzavreni Legendy hodne cti.

Rytíři nebes (2006)

Pokud prijmete fakt, ze se film odehrava v nejakem alternativnim vesmiru (nebo jako v podobne zjednodusenem 300, v komiksu), kde neplati fyzikalni zakony, kde prvni svetova valka pobliz nejstrasnejsiho bojiste vsech dob Verdunu probiha v proslunenem kockovani soupericich stran, kde si musi Francouzi pozvat partu mladych americanu, kteri nikdy nesedeli v letadle a neumi francouzsky, aby je naucili vsechno a dali jim moderni stroje, vice mene pro vlastni pouziti, kde cernosi jsou brani za stejne rovne jako dnes a kde se i lvi chovaji jako sousedovic Tapka, pokud tohle vse a deset dalsich nesmyslu prijmete bez vyhrad, budete se asi velmi dobre bavit, pri celkem slusne odsypajicich vzdusnych soubojich.

Sejmi eso (2006)

Svizna akcni komedie, s ponekud zdlouhavejsim, vysvetlovacim zaverem. Joe Carnahan, je reziser, ktery se neboji pripravit se o nejvetsi herecke hvezdy hned v uvodu, vlastne jeste pred samotnou hlavni akci, ale nevaha nam je z pocatku predstavit jako vsechny ostatni a pote co jsou zmizeni, si uz clovek neumuze byt jist nicim co na platne uvidi. Vystupuje tu tolik postav a postavicek, takrka komiksovych a v kombinaci s efektne nasnimanym, ale pritom dostatecne realisticky a bolestive pusobicim nasilim, vznika velmi silny vizualni zazitek. Neustale mumlani a obcas az sitcomova mluva, bude chtit vicere shlednuti, k odhaleni vsech hlasek a jenom trnu, jak to distributor necha prelozit a nadabovat, ponevadz je zavedenym zvykem, zbavit film v cestine sprostych slov a vetsinu vtipu pointy, jenom aby to pochopilo co nejvice lidi.

Skrytá identita (2006)

Film zalozeny hlavne na postavach, obsazenych takovou spoustou hereckych jmen, skvele zahranych a rozpracovanych do nejmensich detailu. Kriminalni i kriminalisticke prostredi je tu ucelove zjednoduseno, ale to nic nemeni na faktu, ze se Scorsesemu podarilo zbudovat skvely, atmosfericky a ve svem temer Shakespearovskem zaveru brutalne primocary snimek, plne si zasluhujici misto vedle reziserovych Gauneru, Gangu New Yorku a Casina.

Spojenec (2006)

Velmi povedeny zanrovy film. Spike Lee si sice neodpustil par socialne-politicky ladenych narazek, ale ty jsou tu vice usmevne, nez k zamysleni. Clive Owen zvlada svuj part velmi vyrovnane a ma navrch i nad Denzelem Washingtonem. Willemovi Dafoe clovek jeho unaveneho policajta zkratka veri a Jodie Fosterove pak uveri cokoliv. Pribeh je originalni a pointa uspokojujici. Za zminku stoji i hudba, nebot takhle ethno-indicko-hiphop styl sem snad jeste neslysel.

Temný obraz (2006)

Jeden z nejlepsich filmu, podle P.K.Dicka. Vizualni stranka je velice pusobiva na navozeni snoveho tripu. Skutecne jsem si pozorujice menive obleky tajnych agentu a hmyzi paranoidni vize a morfovani mimiky obliceju presne vybavil onen LSD pocit. Cely film byl mirne zabavny, ovsem bylo to potlaceno myslenkou naprosteho zmaru, jiz propada i hlavni hrdina, s tim, ze konec prinese (alespon divakovi) pocit, ze si Bob nezabil mozek nadarmo. Konecne Dickovo venovani jen zvysuje pocit autenticity a reality necekane od poloanimovaneho snimku.

Underworld: Evolution (2006)

Mile prekvapeni po bezvyrazne jednicce. Je dobre, ze se Wiseman neboji R-koveho ratingu a na akcnich scenach je to videt. Uvodni scena jiz s prehledem kraluje Amelia Zity Görögove mi pripomela zacatek Denni hlidky a Barbara Conana dohromady, jedine, co je totalne pod uroven, je souloz hlavni dvojice, kdy sice Kate vypada nebezpecne dobre, ale vlkodlakum asi roste penis ze stehna, nebo odkud.

Ovládací panel
2 body