Million Dollar Baby (2004)

Snad nejlepsi boxersky film, jaky sem kdy videl. Sel jsem na nej se stejnou predstavou, s jakou hlavni postava, trener Frank, pristupuje k hlavni hrdince. Coze, zenskej box, to je nejaka srandicka, pro par zoufalcu, ale reziser Eastwood me presvedcil o opaku. Vubec jsem potom necekal ten brutalni konec, kterej povazuju za jednu z nejlepsich zmen zanru uprostred filmu v cele jeho historii. Dojemnej film o silnejch lidech.

Místo nahoře (2004) (seriál)

Dobry cesky serial v nemz se jako v jednom z mala nechovaji postavy nelogicky, jenom proto, aby to melo co nejvice pokracovani. Obcasna hlaska odkazuje na trio scenaristu a jejich mrknuti na divaka jsou fanousky zaznamenana. Genialni postava Vilmy Cibulkove.

Muž v ohni (2004)

Krasne dilo. Film jsem shledl uplnou nahodou, aniz bych tusil od koho to je a o cem to bude a musim rict, ze me dostal. Prvni tretina, kdy si Washington leci traumata alkoholem a postupne se sblizuje s Fanningovou se mi zdala nudna, az do te doby, nez sem si uvedomil, ze se s postavami smeji a vubec to cele prozivam vic, nez normalne. To jsem si jeste myslel, ze sleduji nejake jako rodinne drama. Pri unosu Pity, me ale Tonny Scott rychle uvedl do prave reality filmu a kdyz se Creasy dal do prace uz sem jenom cenil zuby. Brian Helgeland umi psat scenare a T.S. je umi natocit, Washington je herec a Dakota Fanningova je talentovanejsi nez si vsichni myslime. (Skoda ze neni kluk, ona by Endera zahrat rozhodne zvladla)

Napola: Hitlerova elita (2004)

Pribeh pusobi jako dvojce ceskeho Lebensbornu s naprosto stejnymi nedostatky.

Noční hlídka (2004)

Pro ctenare knihy je to velmi prijemna podivana, pro neznaleho tematu velmi zmateny videoklip, ktery po prvni hodine zacne misty nudit. Nicmene cloveka velmi potesi ruske realie a musim i docenit, rozkastovani tzv. Jinych, ktere pripomina spise infrastrukturu tajne sluzby, nez cokoli jineho.

Okrsek 13 (2004)

Hloupounky pribeh, ktery je ovsem jen takrka nepodstatnym vesakem k obaleni akcnimi scenami, pusobicimi ve sve opravdovosti a realisticnosti temer osvezujicim dojmem a filmu bude odpusteno vse ostatni. Parkur vykony jsou bezchybne, stejne jako choreografie bitek, jiste ne nahodou pripominajici kvalitni rucni praci z thajskeho tymu Tonyho Jaa.

Osudový dotek (2004)

Nehororovy thriller, nedramaticke sci-fi, nenapinavy horor. Par povedenych scen, ale trailer je lepsi, nez samotny film.

Pád Třetí říše (2004)

Film o tom, ze Nemecko nebylo narodem vrahu, ale narodem, ktery proste prohral valku. Velmi ocenuji, ze se Oliveru Hirschbiegelovi podarilo natocit a uvest takto kontroverzni film a ze se nebal narceni ze sympatizantstvi k nacismu. V teto dobe, kdy se veskere snimky z obdobi Treti rise schovavaji za lacine odsuzovani teto ideologie a za kazdou cenu se snazi ukazat jeji zrudnost, nam reziser nedovoli divat se na problem takto zplostele. Nejsilnejsi scena je samozrejme otraveni deti matkou Goebbelsovou.

Pánská jízda (2004)

Tenhle film naprosto postrada smysl. Herci ze sebe delaji karikatury, jakoze to tak staci, reziser ma citu pro nacasovani vtipu asi tolik, jako smyslu pro humor.

Pouta války (2004)

Americane maji Ryana. Rusove Devatou rotu. Korejci tohle. Starsi z bratru byl pravy hrdina.