rerabinka

okres Praha

Twitter: Lucienka

<< předchozí 1 2 3
    • 19.12.2020  15:41
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

I pro nešachisty jistě zajímavé až napínavé s neokoukanými herci se asi zaslouženě zařadilo mězi nejoblíbenější seriály. Jsem se hodně těšila na tento šachový seriál a naplnilo mé očekávání hrdinky ve Fischerově stylu, inspirované skutečnými historickými postavami, jen smyšlená některá jména a situacemi obdobnými u Bobbyho Fischera, jenže v šatech a dnes tak populární feminizace i ve skutečném šachovém světě již dávno probíhá. Jen závěrečně ovace a adorace od Rusů mi moc nesedí k jejich skutečnému nacionalistickému přístupu.

• 30.4.2020  22:12
    Frankenstein (divadelní záznam) (2011)

Úžasná artová záležitost, která mě přesvědčila o tom, jaký je pan Benedict Cumberbatch herec. I předloha mockrát již ohraná může být takto parádně pojatá by UK National Theatre, tleskám!

• 6.2.2020  21:43
    Brexit (TV film) (2019)

Zajímavé a smutné, jak se dá efektivně manipulovat s lidmi, i nerozhodnutými, kteří obvykle ani nechodí volit a právě tato početná skupina může rozhodnout tak důležitou změnu, která zahýbe i monarchií, anarchisticky a za pomoci moderních technologií i sociálních sítí, které jsou dnes všem dostupné a sbírají data o nás všech. Benedict Cumberbatch podal neskutečně přesvědčivý herecký výkon a člověk by mu až věřit, že chce pro Británii zpět svojí kontrolu, ale racionálně bych řekla, že to nemůže být šťastně zvolená cesta v brojení proti ekonomickým imigrantům, kteří dávno dělají práce, o které sami Angličané nestojí a berou jako podřadné a bude jim následně třeba i scházet. A o celkovém rozdělení společnosti, z kterého profitují vybrané skupiny politiků a lobbistů, kteří kampaň financovali vůbec netřeba dále mluvit.

• 25.10.2019  19:17

Film hodný své knižní předlohy. Ideální rozveselení pro nadcházející pochmurné podzimní dny. Smála se celá Lucerna a věřím, že nejen tam.

• 14.9.2019  13:56

Sledovat tento dokument je, jako když vám přepisují dětství a najednou vidíte stejné věci očima dospělého, plné traumat které se chlapcům znovu otvírají, když zakládají vlastní rodiny.. Jejich rodiče na tom mají nemalý podíl viny.

• 6.4.2019  22:04

Klenot zasazený do trezoru. Soudruzi nám sebrali pravdu a dnes v naší době postfaktické se na to také dívá se smutkem v oku avšak s nadějí v duši.

• 13.2.2019  21:27
    Aquaman (2018)

Jsem nadšena z báječně vykresleného podmořského světa Atlantidy (mořský koníci jsou nr.1:-), úžasného soundtracku i příběhu, který byl vícevrstevný včetně občanské války a způsobech uchopení moci. Většinou preferujeme Marvel, ale tady DC velmi zabodovalo.

• 17.11.2018  12:37

Nejlepší film letošního roku, jak ukazuje i jeho rychlé vystoupání v žebříčku na 3. nejlepší film v databázi. Nejde jen o oslavu Freddieho, ale neskutečně citlivé zachycení intenzivního životního příběhu, kdy máte pocit, jako by ožil a ztotožníte se s ním na pár krásných chvil. V kině s ATMOS jsem si parádně užila zvuk jak z koncertu.

• 9.11.2018  23:48

Kulturní šok a ještě k tomu jsem viděla jinou verzi než jsem chtěla, protože nalákal pan herec Nicholson. Nikdo nemůže upřít herecké výkony, ale nic děsivějšího dlouho vidět nemusím.

• 16.9.2018  22:52

Kromě našich oblíbenců byly i dialogy obzvláště funny a vydařené, ale ten konec to mi nedá spát.

• 1.8.2018  22:22

Po delší době naprosto luxusní záležitost, Cruise stále nadoraz. Jedním slovem nádhera.

• 23.6.2018  08:37
    Kacafírek (TV film) (1966)

Výborný pan Tříska. Ani se nedivím, že se tak politická pohádka nesměla promítat a že se vůbec mohla natočit.. Všeobecně platné poměry a pravdy dodnes.

• 17.3.2018  22:09
    Kokuhaku (2010)

Za hranou všeho a velmi expresivně podané. Drsná lekce jak naložit se šikanou a nesmysly rodícími se v hlavě puboše, který o smrti a životě ví tak málo a přece si s tím chce zahrávat.

• 3.2.2018  23:12
    Sněhulák (2017)

Kniha lepší než film samozřejmě. Harry Hole je jiný sekáč než tenhle vyšeptaný a nevýrazný. I oblíbená hudba Harryho mi tam chyběla.

• 19.1.2018  22:38

Sociální sonda s permanentním šokem, což se dá od podobného dokumentu čekat. Jediné odlehčení scéna v řepkovém poli, z toho jsme s Harrym nemohli.

• 25.9.2017  22:08

Trošku se zpožděním jsem zaznamenala tuhle luxusní zábavu (díky SteveVe), po delší době pořádný film. Dobré obsazení, hudba, bondovský náboj a celkový dojem fantastický!

• 13.9.2017  23:24

Škoda, že to Česká televize nemůže nebo nechce odvysílat před volbami, i když oni kobliháři by se na to asi stejně nedívali:( Není reakce samotného AB, ale za to si může sám, výzvu dostal. K online shlédnutí https://vimeo.com/233497783

• 25.3.2017  20:29
    Magnus (2016)

Lehce idealizované a Magnuse vykresluje jen jako génia a superhrdinu, ale i tak jsem ráda, že někdo natočil podobný dokument formou a nábojem zajímavým snad i pro nešachisty.

• 9.3.2017  20:04

Chápu ztížené podmínky natáčení, ale i přesto jsem amatérštěji natočený festivalový dokument neviděla od roku 2009. Zklamání a debata po filmu byla mnohem přínosnější.

• 25.11.2016  12:05

Trošku feministický "woman power" příběh, že je možné změnit systém i od spodu. Inspirované skutečnou událostí. Jen některé doktorské a naturalistické záběry z operačního sálu jsem nedala:)

• 19.11.2016  22:07

Je fajn, že je Rowlingová zpátky v Potterovském světě a její nekonečná fantazie rozšiřuje své vlastní universum do šířky i výšky :-) V kině pár momentů, kdy děti i rodiče reagují stejně a světy se spojují. Vizualizace fantasy zvířat a kouzel taky moc příjemná a to jsem bohužel neviděla 3D.

• 31.3.2016  21:04
    Skotsko, zrcadlo času (TV film) (2007)

Pěkné lákadlo před cestou do země zaslíbené.

• 19.2.2016  15:01

Pro mě pocitově blízké jako Amelie z Montmartru, film který se humorně ukazuje tužby lidí a Bůh jakého jste fakt nechtěli;-)

• 26.10.2015  22:18
    Duna (1984)

Oproti knižní předloze samozřejmě zjednodušené, ale vše podstatné zazní. Na svou dobu bylo určitě pokrokove, jen s odstupem času a pokrokem technologií mi v některých momentech evokuje Verneovky. Bylo by zajímavé se při dnešních možnostech pokusit o seriózní remeake (ne pouhý seriál z roku 2000).

• 15.8.2015  13:50

Další příjemný Bollywood, jen škoda že v hlavní roli nebyla oblíbená Anushka, ale až v druhé polovině a trochu bokovka. Její energie je nakažlivá a dobíjí. Ne/opětovaná láska, víra a slib Bohu (Indka křesťanku, ale proč ne:), ztráta paměti a osud - věčná témata, která se neomrzí. Jen nevim, jestli se s Bohem takhle "kšeftuje", ale to má každý nastavený jinak..

• 6.5.2015  21:32

Poprvé asi 3D zážitek nebyl přínosem, celkem bez efektu a vládla všudypřítomná nadbytečnost akce jedné přes druhou. Chtělo by to vidět dvakrát a podruhé raději ve 2D vychutnat, detaily co člověk napoprvé nedá.. Pak třeba přihodim i další hvězdu, kterou si naši hrdinové zaslouží:)

• 21.3.2015  21:49

Almost love, but.. přišlo mi více o přátelství než o lásce. Veselé i smutné zároveň, některé dovysvětlování a rozebírání myšlenkových pochodů bych možná sestříhala a nebo jsem prostě jen na ten přechod od komedie k vážnému v ten moment nebyla připravená, ale to už tak u těchto filmů bývá, že není čistokrevná komedie, jak jsme zvyklí ze západní filmové produkce.

• 26.2.2015  18:29
    Metoda (2005)

Jsem si myslela, že o personalistice něco vím, ale tuhle metodu výběru neznala. Celkem zajímavé, co může odkrýt, ale o firmě, která ji používá také vypovídá..

• 16.2.2015  18:08
    Lucy (2014)

Scifi psycho, Morgan Freeman to nezachránil, ale výrazně vylepšil svým charizmatem, které dodává trošku patos jinak ulítlým hypotézám zaobírajících se využitím kapacity mozku.

• 18.1.2015  21:49

Asi třetí western, který vezmu na milost:) Hudba od Morriconeho a i scénář stojí za to, není plytké, jak někdy western bývá. Takhle mladého Anthonyho jsem neznala a role mu krásně sedla.

<< předchozí 1 2 3