Von Kempelen

muš

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 6.4.2018  10:48
    Zmizení (2013)

Když pominu lehce výstředního detektiva, tak mi z Prisoners vychází jen solidní krimithriller, jakejch se v devadesátkách točily mraky. Zabaví na (hodně) dlouhej večer a pak zmizí z paměti, ovšem !SPOILER! narozdíl od hledaných děvčat už se z ní nikdy nevynoří.

• 6.4.2018  10:42
    Kokuhaku (2010)

Styl filmu mi nějak nesedl, trochu jsem se ztrácel v časových rovinách a vyprávěních osob, dramatizující zpomalovačky mi taky zrovna neokouzlily. Ani z daleka to nebyl první japonskej film, co jsem viděl, ale asi byl svojí formou na mě tak nějak moc... japonskej.

• 6.4.2018  09:48

Kozlí hlavy, černý vejce, starý báby na koštěti, puritánský protestanti blábolící svou podivnou angličtinou, sakra, už jsem myslel, že takovýhle lahůdky v dnešní době neuvidím. A ono jo. Super!

• 6.4.2018  09:39
    The Ritual (2017)

3/4 filmu hodně dobrý, už jsem si říkal, že mi zas horrory začnou bavit, ale ten závěr to zazdil opravdu drtivě. Přitom téma se severským pohanstvím nebo spíš se sejdem, vypadalo hodně lákavě. Škoda jen, že když už tak nějak nuceně zmizelo to tajemno a (ne)vyřčená hrůza, že pak nenastoupily nějaký povedený gore prvky, tím mohl film slušně vygradovat.

• 6.4.2018  09:19
    The Wire - Špína Baltimoru (TV seriál) (2002)

Dvě série by byly pro The Wire tak akorát a seriál by se stal kultovním a jen stěží překonatelným. Těch pětadvacet dílů je totiž maximum, aby divák vydržel bejt napjatej a nesklouzával mu čím dál častejš pohled na hodiny a nevkrádal se pocit o promarněným čase. Problémy a pokusy o řešení se totiž (celkem logicky) začnou opakovat a další série už nedrží tak dobře pohromadě, ale rozbřednou se do jednotlivých dílů, ve kterých se toho opravdu víc nakecá než udělá. Nedělám si iluze, že to v praxi vypadá jinak, ale od detektivního seriálu čekám trochu víc zábavy a napětí. Velkým plusem zůstává prakticky nezměněný herecký obsazení, i když pozdější absence herce Elbova kalibru je docela znát.

• 6.4.2018  09:07

Bavilo mě to stejně jako předchůdce v době, kdy byl aktuální. Po spojení s počítačovýma (video) hrama námět přímo volal a ve finále toho levelování a komunikace s NPC bylo tak akorát, aby to nebylo otravný. Klidně bych se kouknul ještě jednou, to se mi dlouho nestalo...

• 6.4.2018  08:56

Film, kterej mi donutil po dlouhejch měsících a rocích opět projevit můj filmovej vkus skrze hodnocení na CSFD a pomoci mu alespoň o procento zvýšit rating. Na relativně "artový" dílo slušný tempo, perfektní střih a hlavně výborný nosný téma.

• 15.12.2016  14:39

Westernům moc nefandím, ale když jsem zjistil, kdo že to stojí za režií a scénářem, tak jsem do toho šel. A neudělal jsem chybu, True Grift je film, kterej je nadžánrovej a za shlídnutí rozhodně stojí. A Matt Damon by měl dostat zpětně sošku za vedlejší roli (Walker) Texas Rangera.

• 15.12.2016  14:23

Jaká je vaše žádost, taková je i vaše vůle. Jaká je vaše vůle, takové jsou i vaše skutky. Jaké jsou vaše skutky, takový je váš osud. Smrt reality show. K tomuhle filmu jsem nějak musel dozrát... V době premiéry v kinech mi to přišlo jako nebytečná blbost, ale dnes Hrubeše a Mareše vnímám jako jeden z nejsilnějších filmů o přátelství. A že je navíc k tomu v mnoha místech i nesmírně vtipnej, je jenom plus.

• 7.11.2016  14:17
    Duchovní kuchyně (TV pořad) (2007)

To zpracování je opravdu strašný, což je veliká škoda, protože v každým dílu je spousta zajímavejch informací. Jen se člověk musí prokousat přes hodně křečovitý dialogy a rozhovory a taky přes rádoby humorný vsuvky, což mně osobně dalo práce asi nejvíc.

• 7.11.2016  14:13
    PopStory (TV seriál) (2016)

Zajímavej námět, ale v žádným z dílů se neobjevuje nic novýho nebo překvapivýho, jedná se o suchý komentování bez ostřejšího vhledu nebo nedejbože třeba vtipu. Občas mi až přišlo, jako by to bylo natočený v oný předrevoluční době, o který cyklus pojednává.

• 7.11.2016  14:00
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Humor, kterej mi naprosto sedí, někdy absurdní, jindy vulgární, pak zas hraničící s trapností. Díky za další takový originální neotřelý dílo, i když je mi jasný, že většině lidí to asi moc do vkusu nepadne. Ale od toho si nakonec tu ČT platím, na mainstreamovou zábavu by tu měly bejt jiný produkce, co jsou živý jen ze sledovanosti.

• 7.11.2016  13:55

Velkej průser až hanobící svýho předchůdce. Nečekal bych, že někdy uvidím film, kde je nejlepším hercem a nejsympatičtější postavou JCVD. Příběh bezostyšně obšlehnutej, vlastní invence naprosto otřesný. Bohužel neobstojí ani samotný bojový scény, svojí choreografií jsou např. oproti současný čínský nebo thajský tvorbě zamrzlý někde kolem změny století. Odpad Jean - Claudemu, GSP, Werdumovi a ostatním dát z principu nemůžu, ale jinak bych neváhal.

• 7.11.2016  13:47

77 punk a New Wave jsou moje srdcovky, proto jsem asi od 24 Hour Party People čekal trochu víc. Steve Coogan mi jako Tony Wilson vůbec neseděl a celej film tak nějakej postrádal šťávu na to, o jak bouřlivý hudbě a době byl. Konkurence ze Severního Irska to zvládla výrazně líp (aspoň co se filmovejch zpracování týče).

• 26.9.2016  09:14
    Intimita (2001)

Odvážnej a skutečně intimní film, kterej asi fakt není pro každýho a musí se tak trochu prožít než jenom sledovat. Nejen civilnějším pojetím a větší naléhavostí pak Intimita ční vysoko nad svým žánrovým rivalem.

• 26.9.2016  09:05

Slušnej komornější thriller stojící na dvou vynikajích hercích. Zápletka hodně dobře vypointovaná, přesto není nutný nějak extra zapínat závity, všechno dostane divák pěkně na podnosu. Jestli je to plus nebo mínus těžko říct...

• 26.9.2016  08:58
    Zarafa (2012)

Krásnej příběh s úžasnou animací, kterej ostře kontrastuje s aktuálníma nařachanejma bezduchejma 3D animákama . Zarafa mě na několik desítek minut vrátila do dětskejch let a za to jí patří velikej dík. A mejm dětem se to nakonec taky líbilo...

• 31.8.2016  15:36

Poté co byla sérií velice nešťastných filmů ukojená touha teenagerů po upírech, je potřeba představit upíry taky pro hipstery a intelektuály. Mně ale nějak tyhle nekonfliktní vystylovaný suicidní samotáři, co vzpomínají na lorda Byrona a Mary Wollstonecraftovou (Shelleyovou), nějak nesedí. Přesto ten film nemůžu jen tak zatratit, možná bejt mi zas o dvacet míň a bejt ve mně pořád o něco víc temný romantiky hraničící s kýčem, tak bych hodnotil jinak. V současnosti si jenom egoisticky půjčím část jednoho svýho už použitýho komentáře, kterej mi ale při sledování Only Lovers Left Alive opět vyvstal na paměti (byť jsem ho napoprý použil k hodnocení daleko větší zoufalosti): Správnej upír má bejt hnusnej a zlej jako tady, maximálně trochu romantickej, ale stejně smrdící hnilobou jako zde. Dokonalej byl ale samozřejmě jen jeden.

• 29.8.2016  19:19

Film určitě k zamyšlení, ale díky dýlce a minimalistickýmu zpracování taky dost nudnej. Chápu, že v 70' film působil šokujícím dojmem, dneska by museli tvůrci hodně přidat, aby způsobili alespoň minimální rozruch a kontroverzi. Jinak musím přiznat, že porno scény mi do Ai no corrida docela sedly, rozhodně víc než tradiční směšná předstíraná erotika.

• 1.8.2016  09:25
    Jason Bourne (2016)

Poslední Bourne nepřináší absolutně nic novýho, všechno se odvíjí podle osvědčenýho scénáře z předešlejch dílů, kterej už ale logicky nefunguje. Palčivý téma online světa v podobě dilematu mezi svobodou a bezpečností bylo taky nastíněný jen povrchně, takže zbyla jen slušně zpracovaná akční složka, čímž se aktuální pokračovatel dneska už kultovní série řadí mezi zástupy průměrných. A to je škoda.

• 25.7.2016  14:12

Mít to hoďku dvacet, byl by to fajn letní film zvoucí na dovolenou do Itálie. Plnou stopáž bohužel příběh neutáhne a přestává bejt zábavnej, je jen ukecanej. Každopádně se jedná překvapivě o první roli, kde mi seděl Pierce Brosnan.

• 25.7.2016  13:49
    The Runaways (2010)

I když si troufnu říct, že se v rockový (a metalový) muzice dost vyznám, tak název The Runaways mi nic neříkal, přestože (jak jsem posléze zjistil) se nejednalo o nějakou zapadlou zábavovku a navíc se mi jejich protopunk i docela líbil. Film o nich pak nebyl vůbec špatnej, sice předvídatelnej se všema r'n'r klišé, ale působil nesmírně autenticky, což vůbec nebejvá u filmů o rockový hudbě pravidlem. Velkej podíl na tom měli jak dvě hlavní herečky společně s Michael Shannonem , tak výborně zvládnutý kostýmy a masky, stačí porovnat fotky skutečnejch The Runaways s fotkama z filmu.

• 25.7.2016  13:14

Zas půjdu tak trochu proti davu, protože mi první polovina filmu seděla daleko víc než zbytek. Ta rádoby temná jizda v druhý půli byla totiž podložená takovou spoustou nelogičností, že se nedalo než kroutit hlavou a čekat na závěr. Takže natočený (tradičně) výborně, ale příběh a scénář hlavně v druhý půli na úrovni americkejch béček.

• 21.7.2016  09:03
    Tobruk (2008)

Přijde mi, že celej film zůstal stát na půli cesty a zbyl z něj takovej slibnej, ale nedotaženej pokus. Začátek slušnej, ale po odjezdu z tábora se film zasekne a začne bejt protivně nudnej, protože ani akční ani psychologická rovina se dostatečně nerozvinou a napětí nebo nedejbože vygradovanej závěr se nekoná. A narozdíl od ostatních mi byl Nebřenský jako drsňák z legie spíš k smíchu.

• 18.7.2016  12:54
    Posel (2012)

Vůbec si nemyslím, že by to byl takovej průser, jak to podle hodnocení a komentů vypadá. Jen je to spíš taková televizní zábava na pozdní večer, než na zážitek na plátně. Slušnej nápad, povedená kamera a střih, a Hádek s Vyorálkem zahráli ty nejmíň o deset let mladší kluky taky solidně.

• 18.7.2016  12:47
    RocknRolla (2008)

Viděno podruhý po letech a pocity snad ještě lepší než napoprvý. Nápaditá jízda o jednom obrazu se spoustou drsnejch a vtipnejch keců. Super zábava bez hluchejch míst.

• 18.7.2016  12:44

Předlohu neznám, ale dlouho jsem neviděl film, kde by se postavy chovaly tak zoufale nelogicky a nesmyslně podřízeně. Rádoby uhrančivý oči páně Ralpha na mě působily asi stejnou měrou jako oči jedný postavičky ze Simpsonových nesoucích identický jméno. Romantickejm klasikám se nevyhejbám, ale tohle se mi vůbec nedotklo.

• 5.7.2016  23:11

Vůbec mi nesedlo celý to umělý prostředí vytvořený buď počítačovou animací nebo papundeklem, reálnej tam byl snad jenom ten písek a pouze Ra ví, jestli i ten nebyl rekvizita z PVC. Zběsilý tempo jak v PC hrách z poslední dekády, nahoněná forma namísto obsahu, nic pro mě. Je mi líto lidí, který čekali zpracování příběhů z egyptský mytologie a dostali tradiční sračkovou uměleckou licenci s multikultuním obohacením. Já byl předem varovanej, tak aspoň tady jsem byl zklamání ušetřenej.

• 5.7.2016  22:57
    Někde jinde (2014)

Občas mi to přišlo tak trochu jako 2 Days in Paris ovšem s tím, že rozdíly mezi kulturama a mentalitama byly v Někde jinde pojatý na trochu vážnější a míň intelektuálský úrovni. Atmosféra je sice hodně nervózní a nestálá, ale to asi bylo jedním z prostředků, jak nabudit nebo zvýraznit pocit odlišnosti v exotický zemi a společnosti. Za Dovův vtip o Schweinsteigerovi o hvězdu navíc.

• 3.7.2016  17:21

Film plnej filozofickejch, morálních a etickejch rozprav, a následně i činů. Celou dobu mi nesmírně otravovala ta společnost unifikovanejch panáků z místní univerzity, skoro jsem i Abeovi přál víc štěstí u výtahu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9