Let orla (1982)

Zajímavé použití dobových fotografií z místa. Bez emocionálních bergmannovin mohl být film o hodinku kratší.

Twinkle Twinkle Little Telestar (1965)

Krátká animovaná americká gangsterská sci-fi groteska o "Telestar" (prakticky asi 30násobné zmenšenině komunikační družice Telstar), jejíž smysl mi zůstává záhadou.

Tenet (2020)

.ěnik v larsop isa es naloN nietsniE

K zemi hleď! (2021)

Může se stát, že než člověk toto úmorně satirické dílo dokouká, povyroste mu bradka tak jako dr. Randál Mindymu, když zjistil, že za 193 dní bude vzdálenost komety Dibiaskyová od Země 0,0nic au. Ale myšlenka dobrá.

Jádro (2003)

omg, it's full of quartz

Ecce Constantia (1992) (TV film)

Výřečná hra ze zákulisí kostnického procesu. Bez Husa, zato s Kohoutem v živých vstupech.

Endgame: Blueprint for Global Enslavement (2007)

Alex Jones má kvůli mocichtivým globálním elitám svou sklenici poloprázdnou koktejlu z psychotropních drog, fluoridu sodného a sloučenin ochuzeného uranu. (Hvězdička navíc za jistý "citační aparát", byť pouze z referencí a vytržených výroků, které se hodí do zamýšlené mozaiky.)

Umučení Krista (2004)

Neuvěřitelné citové vydírání, snažící se obhájit a naturalisticky znázornit představu, že beránek snímající všechny hříchy světa přeci musel zažít to nejbrutálnější mučeníčko všech dob. Plusem je použití dobových jazyků.