PavelZava

PavelZava

okres Praha-východ
Milovník filmů, squashe a piva

homepage
LinkedIn: PavelZava

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 17.8.2015  23:34

Já nesnáším, když se lidi dívají na někoho, kdo jim nic neudělal, tak z vrchu. (Sam McCord) Kulka do hlavy je na lásku nejlepší lék. (Angel) Ženská pozná, když jí miluje. Vtipně dokáže někdy narafičit, aby i starej jezevec zjih … Angel potřebuje zapnout živůtek, nebo halenku nebo jak tomu říkají a Sam bojuje s knoflíčky Proč si nevezmeš něco co má knoflíky vepředu? To by se ti zapínalo líp? :-P ***** Bavil jsem se

• 28.4.2015  21:55

Nejlepší je scéna, jak Charlie Waite pije u Annette kafe ...

• 28.4.2015  21:54

Každá ženská halt ví to sví

• 29.7.2014  11:18
    Elán: Megakoncert (koncert) (2003)

Elán je srdcová záležitost, jediná píseň, která podle mého srdce chybí je LÁSKA JE FILM https://www.youtube.com/watch?v=HFpjlWnV_lo

• 2.7.2014  22:27
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Metrosexuál Harvey, chlapeček s geniální pamětí Mike a baleťák slizkej Louis ... Krásné a vtipné ženy, pihatá Rachel, sexy a okatá Donna a šéfová Jessica ! Láska, vztahy. Sice úplně nerozumím právnickým kličkám a fintám a spíše dohodám než soudním přím, důvodům pro vyloučení z komor, ale je to úžasný. No možná moje úchylka, že se mi to líbí in English. Dozvěděl jsem se plno věcí až přeqapivých, například nikdy neříkaj I understand, ale I got it. Dál už vím co znamená Wednesdays at 9/8c on USA, systém časových pásem v USA, což se mi ve Střední Evropě náramně hodí. Vím co je Harvard. I love it and enjoy it Právě rozjíždím sledování čtvrté série ... P.S. Jsem kancelářskej, vzpomínám na Michaela (býv. interim šéf, pravý Angličan), když jsme seděli v jedné kanceláři a tehdá jsem si doplnil s ním slovní zásobu (nejdříve) o slůvko the puncher děrovačka

• 26.4.2014  22:57

Měl byste jít k doktorovi pane Valerián. (Fr.Filipovský) Doktoři dokážou vymyslet jen papiňák, gilotýnu a Sherlocka Holmese. Emil Nádeníček se rozcvičuje: *** Lo-dý-ha

• 23.3.2014  22:34

V sezóně mluvím vážně jen v úterý od dvanácti do tří.

• 22.3.2014  20:52

Bigamie, to je jedna žena navíc. Monogamie taky !

• 14.3.2014  09:10

Budu muset ověřit a prohloubit mé znalosti Oscara Wilda. Divadelní hra, na které je tento film založen se mi jeví naprosto geniální a bude nutno ji přečíst v originále v nejbližší době nejlépe v Leabharlann Náisúnta na hÉireann (National Library of Ireland)! Samozřejmě je na filmu vidět, že jde o divadelní hru z důvodu mnoha vtipných dialogů, z nichž některé zveřejním zde a zbývající budou trvalou součástí mého deníčku. Filip žádá o ruku Gwendolínu: Slečno Fairfaxová, co vás znám, obdivuji vás víc než všechny dívky, co znám, od té doby co vás znám. U případných nápadníků je nutno je podrobit zkoumání názorů, postojů a rodokmenu (Judi Dench se ptá a komentuje) : Kouřííte? Aáno, musím přiznat, že kouřím. To ráda slyším. Muž má mít vždycky nějaké zaměstnání, už tak je v Londýně příliš mnoho lenochů. První setkání Algieho v této scéně je Filipem se svou sestřenkou Cecílii (postavu hraje Reese W. 1,56m): Vy, jste jistě moje malá sestřenka Cecílie. Jste zřejmě obětí nějakého omylu. Nejsem malá. Vlastně jsem na svůj věk víc než obvykle vyšší, ale jsem vaše sestřenka. Herecké obsazení je také skvělé, maximální je ovšem Judi Dench. No prostě podivte se sami !!

• 17.12.2013  10:56

Já se vám musím přiznat, že už jsem z toho vyšel číst Morsea

• 29.6.2013  20:23

Scarlett a Rhett byli stejní a jinak moc hezké, čas vrásky nepřidal a vítr neodvál ...

• 28.4.2013  22:17

3 Mini Coopers dokonalé !!! a CHARLIZE THERON hmmm, zvýšil jsem na FIVE STARS

• 25.12.2012  18:29

Na mě, se můžeš spolehnout ! *** Máma má dnes první generálku. Máme na ní počkat venku. Tak jdem dovnitř. Asi navždy legrace.

• 26.3.2012  12:31

Tato Bondovka s Piercem Brosnanem, Sophii Marceau a Denise Richards (přidaly hvězdu hodnocení) je pro mne výjimečná přítomností dříve uvedených krásek. Důležitá postava M (Judi Dench) nadřízená JB 007 se snaží mírnit Bondovy “kančí akce“ před jeho odjezdem dělat stínovou operaci, stín Elektře King (S.Marceau) slovy : Pamatujte si: Stín leží vepředu nebo vzadu, nikdy né nahoře. JB 007 stojí s Elektrou King při inspekci ropovodu na svahu po úchvatném lyžařském sjezdu a vidí přilétající 4 motor-saně s paraglide padáky: Očekáváte hosty ? ... To není společenská návštěva , jeďte k ropovodu, odlákám je mezi stromy. Poslední saně letí ze skály: Uvídíme se v lyžárně :-). Nejdůležitější hláškou je dvakrát opakovaná***** Nemá žádný smysl žít pokud necítíte, že žijete ! ***** Dívčím spojencem či Bondgirl je pro JB 007 Dr. Christmas Jones (D.Richards), která zjišťuje s kým má tu čest : Tak, kdo jste ? Tak vy jste špion? Máte nějaké jméno ? Jsem Bond. James Bond. Zajímají ji i další věci, zvědavá ženská: Jak je to s Vámi a Elektrou ? JB 007 perlí Čistě plutonické. Vrtulník s cirgulárkou byl taky dost užitečný :-) No je to prý Bondovka 007 číslo 19.

• 23.3.2012  12:01

Drobný vtípek mezí slečnou Amelii Barrowby a H.Poirotem na výstavě květin : Také máte vlastní zahradu ? * Doufám, že se jednou uchýlím k pěstování dýní, zatím mám jen truhlík za oknem. * Francouzské poznámky H.Poirota mě baví, zde kromě obvyklého Eh bien ! přidá ještě Je vous en prie, madame a Monsieur le docteur * Rozhodčí soudce geniálně nenápadně vysvětlí za pomocí 3 koňů, jak je to se závětí slečny Barrowby ***** Šarmantní Slečna Lemonová (Pauline Moran) dostane v tomto díle větší prostor, což využije naprosto nárabně, působí zde jako Watson v sukních a sluší jí to moc (kostým, makeup, rty a oči) i její poznámky jsou skvělé Pomáhala jsem za války v nemocniční márnici nebo V práci nikdy parfém nepoužívám, pane Poirote … to by bylo nanejvýš nevhodné ! V tomto díle jen září ! ***** Poznámky o Marxových výrocích a bolševicích byly dobré

• 6.2.2012  13:57
    Paní Piperová zasahuje (TV film) (1999)

V detektivní komedii Jacka Popplewella je to přesně tak, jak říká šéf inspektor Harry Baxter: Jsou osoby, na které nelze zapomenout. Jasně mluvím o pitoreskní uklízečce Lily Piperové, kterou geniálně ztvárnila Jiřina Bohdalová a plně vynikla . Objeví zavražděné a hned je z ní “slečna Márplová“, která motá, plete se i pomáhá vyšetřování. Všichni si myslí, že je potrhlá, slečna Selbyová : Snad jedině ta Piperová, to je naše taková firemní rarita, slovo je u ní rychlejší než myšlenka.. Nedá mi to, abych necitoval, jak byla vyšetřována Harrym : Von pan Marshal dal Fredovi výpověď před týdnem. Ale jděte, a proč ? Tak že prej ne-nemá to správný chování na správce budov jo, no já se mu ale nedivím, protože von dost často Fred byl zabranej do tý svý zájmový činnosti takže … zapomínal topit A copak dělal tak důležitýho ? Ale, chlastal jako duha no von von je taková nešťastná nátura, von prostě neumí dělat dvě věci najednou, von buď pije anebo topí no … Bohdalka naprosto maximální !

• 20.1.2012  23:19
    Osudová láska Jany Eyrové (TV seriál) (2006)

Nejlepší Jane Eyre podle domácí poroty

• 20.1.2012  23:16
    Jana Eyrová (2011)

Příběh Jany Eyrové je smutný, ale romantický

• 11.1.2012  22:03
    Panství Downton (TV seriál) (2010)

Děj seriálu se se odvíjí zajímavě, kostýmy jsou skvělé a postavy jsou dobře vykreslené. Nejlepší postavou je Anna Smith (Joanne Frogatt) *** Vzít si mořskou příšeru ... (Mary o Matthewovi) *** Anna a Ethel budou podávat večeři u stolu. Akorát takhle se podává večeře u diplomovaného účetního ***

• 9.1.2012  15:07
    Vlk (1994)

Jack Nicholson je každým coulem Vlk a Michelle Pfeiffer je každým coulem kočka. Užasný rozhovor při jejich společném obědě : Co děláte ? Co je Vám po tom ? Nic. Jen se snažím o zdvořilou konverzaci. Mno. Radši bych o tom nemluvila. Tento film úplně žeru, ta hudba … . Zrovna tito 2 herci se mi nevešli do oblíbených.

• 8.1.2012  17:07

Kdo je odpovědný za to děvče ? ... Setři si z obličeje to svinstvo, než tě uvidí máma.: Jerry Orbach. Lisa (Jane Brucker) je rozhodně nejlepší zpěvačka! Stejně bych chtěl vědět, jak se tancuje "Pačanka", nebo jak se to jmenuje, ovšem ta hudba hmmmm. Baby nebude sedět v koutě, pojď.

• 7.1.2012  23:14

Můj bratr mi přivezl ze služební cesty v USA Washington D.C. pět knih skvělé volby , z nichž bezpečně vím, že byly vytvořeny minimálně tři filmy : The World According to Garp,The Timeline a The Pelican Brief. Tudíž The Pelican Brief je jeden z filmů, kde jsem nejdříve četl předlohu, a poté viděl fim, bohužel hodně poté takže nemohu srovnávat. Angličtina zastřela napěěětíí. Dal jsem dvě kafe a popocházel po pokoji a nemohl sedět, takže napínavé až běda! Julia Roberts hraje Darby Shaw dokonale a Denzel Washington novinář Gray Grantham jí říká : Chci, abyste se dožila narozenin ! Spolu unikají najatým zabijákům, vystupňované napětí v garážích, uniknou ? Podívejte se, doporučuju

• 4.1.2012  07:30

Dost velká legranda :-). Žárlivost je v této podobě legrační, když ze sebe lidi dělají pitomce

• 30.12.2011  23:36

Nick (Mel GIbson) a Darcy (Helen Hunt) byli tak silní soupeři, až je to naprosto sblížilo. Asi by vhodným motem bylo : Važme si svých nepřátel ! Výborný námět s dokonalým zpracováním. Lola : Myslíš, žes byl uvnitř mojí hlavy. Pomalej rozjezd, ale pak to byl geniální … Nick Marshall. Ano tento film lze vidět mockrát !!! Asi bych, ale nechtěl takto naslouchat myšlenkám žen ...

• 26.12.2011  18:54

Víš co, viď !! *** Fando ! Vodník a říká mi Fando ! *** Poskytneme záchranu náčelníkovi Horské služby ( B.Poloczek a L.Sobota si to užili) *** Děda by sám nenašel ani východ z nádraží *** Budeme mít miminko ! My dva ? My tři ! *** Ty bys chtěl bratříčka ? Holku bych za bráchu nechtěl !

• 25.12.2011  22:40

Švejk je prostě Švejk a filmový Švejk je prostě navždy Rudolf Hrušínský. Na rozdíl od všech jiných z pracování je toto nejvíce podobné obrázkům Josefa Lady a dost věrně se drží románové předlohy !

• 25.12.2011  22:37

• 24.12.2011  15:26

Jedna z nejklasičtějších romantik pro pamětníky. Nejvíce se mi líbí, i že po miliontém shlédnutí si stále ve filmečku něco najdu a finální scéna u tetičky Pa mě i dnes dojmula k pláči (24.12.2011) Děti, polibte se, ou yes mama. Teměř všechny postavy mají nezapomenutelnou hlášku *** Zdeněk Kolár (Josef Gruss): Halo. … tady jsou dvě možnosti : Buď ho vyzvu na souboj a zastřelím ho nebo si dám ještě jednu oou whisky Arthure *** Johny Camel/Michal (Oldřich Nový) diktuje sekretářce Evě Norbertové (Nataša Golová) Commercial dopis *** Michal se raduje tancem na gauči : Taddám tadám táádadadam anebo Yes, good-bye *** Tetička Pa (Zdenka Baldová) má nejvíce dobrých průpovídek např. :Nemám Angličany ráda, jedí syrové maso a to víš, že šišlají ? a jak se hádá s Klotyldou . :-D:-):-D

• 27.11.2011  22:45
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Ďábelská kriminálka ďábelského režiséra Jiřího Stracha , ďábelské obsazení herecké. Mráz po zádech celou dobu. Jsou tam ďábelsky pěkné holky !

• 10.11.2011  10:10
    Profesionálové (TV seriál) (1977)

Bodie, Doyle and Cowley a také pěkné holky, skotská whisky a zločin nejlépe organizovaný okolo. U tohoto seriálu jsem pochopil, že ve Velké Británii se jezdí vlevo, nedávno pár let jsem zjistil, že se tam vlevo dokonce i chodí po chodníku (asi nic extra, ale já došel na sever nejdál do Berlína ) ***** Nejvíce mi zní v hlavě Sjůůůůzzzzzzn ***** v mém Deníčku budu zpracovávat poznámky k jednotlivým dílům (17.04.2014) +++++ THEME SONG / ZNĚLKA +++++ Podle zápisu si v přesný okamžik, přečtěte český komentář: 00:05 Česká televize uvádí epizodu z britského televizního seriálu 00:07 Profesionálové 00:14 V hlavních rolích v českém znění 00:15 Otakar Brousek 00:22 Karel Heřmánek 00:31 a Petr Oliva https://www.youtube.com/watch?v=PCFVEvZvo3g

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15